Srbi Republike Srpske treba da imaju pravo glasa u Srbiji-Dodik..

south:
neznam da li si odande..,nije bitno
ali sve sto si napisao zaboravi
prvo,prosto..RATA NEMA!!!!!!
kao drugo ,oni vise nemaju tako jake saveznike kao 90-ih i uopste se ne osecaju jakim :shock:
slabo pratis spoljnu politiku,sada ih u US oslavljavaju muslimanskim imenima,a pre 10 godina su bili joe,mike...
zaboravi to!!!

Pogledaj istoriju prije nego sto kazes RATA NEMA...Alo bolan mi govorimo o Bosni gdje ne moze proci pola vjeka bez nekog sukoba...Rata ce biti samo je pitanje da li za 5 godina (ne vjerujem) ili za 25, vjerovatno. Ako je rat mogao izbiti 1992 kada su ljudi zivjeli relativno mirno i dobro kako onda da ne moze da ga bude sada kad je omladina puna sinova kojima su ocevi izginuli, puna nezaposlenih i nezadovoljnih koji nemaju nista izgubiti...Regruta za vojsku bi bilo dovoljno a ni ludih politicara ocigledno ne manjka...
 
DeteSunca:
Ma nije to baš ni tako jednostavno, ima i tu zvrčka. Naime, Dejtonskim sporazumom nije predviđen referendum, kada bi dišlo do njega to bi značilo da taj sporazum više ne važi, ostalo ti je jasno....

Da, medjutim Srbi kao konstitutivan narod imaju pravo samoopredjeljenja. Uostalom ako se niko do sada nije obazirao na ustave, sporazume, primirja itd. zasto bi to Srbi trebali nastaviti raditi?
 
UofC:
Pogledaj istoriju prije nego sto kazes RATA NEMA...Alo bolan mi govorimo o Bosni gdje ne moze proci pola vjeka bez nekog sukoba...Rata ce biti samo je pitanje da li za 5 godina (ne vjerujem) ili za 25, vjerovatno. Ako je rat mogao izbiti 1992 kada su ljudi zivjeli relativno mirno i dobro kako onda da ne moze da ga bude sada kad je omladina puna sinova kojima su ocevi izginuli, puna nezaposlenih i nezadovoljnih koji nemaju nista izgubiti...Regruta za vojsku bi bilo dovoljno a ni ludih politicara ocigledno ne manjka...
Pa sad trebaju i oni da izginu i ostave svoju decu?!

Čitaš li ti svoje postove, nisu ljudi ovce i marionete pa da ih tako šalješ u rat, imaš li ti mozak?
 
UofC:
Pogledaj istoriju prije nego sto kazes RATA NEMA...Alo bolan mi govorimo o Bosni gdje ne moze proci pola vjeka bez nekog sukoba...Rata ce biti samo je pitanje da li za 5 godina (ne vjerujem) ili za 25, vjerovatno. Ako je rat mogao izbiti 1992 kada su ljudi zivjeli relativno mirno i dobro kako onda da ne moze da ga bude sada kad je omladina puna sinova kojima su ocevi izginuli, puna nezaposlenih i nezadovoljnih koji nemaju nista izgubiti...Regruta za vojsku bi bilo dovoljno a ni ludih politicara ocigledno ne manjka...

rat u bosni je bio 1941,sada 1992...znaci sledeci je 2043
zato ne lupaj sada glavu,ima pametnijih stvari ...
 
DeteSunca:
Pa sad trebaju i oni da izginu i ostave svoju decu?!

Čitaš li ti svoje postove, nisu ljudi ovce i marionete pa da ih tako šalješ u rat, imaš li ti mozak?

Nema potrebe da uzimas moje rjeci iz konteksta... :?

Ja ne kazem da se to treba desiti vec ti govorim cinjenice. Ja ih necu slati u rat niti sam to negdje rekao. Koji mi klinac stavljas rjeci u usta? Ako imas ljude kojima su ocevi izginuli u ratu oni su vise skloni mrznji. Ne znam za tebe, al' ja znam mnogo ljudi kojima su ocevi izginuli u ratu i mogu ti reci da vecina njih ne bi okljevala da ponovo uzme pusku u ruke. Ljudi jesu ovce. Da nisu Karadzic bi zavrsio kao Causesku. Pogledaj kako je BHT idoktrinirala Muslimane. Svi ce ti pricati bajke o nekakvoj agresiji na Bosnu, genocidu itd. Pogledaj Njemce iz Drugog Svjetskog Rata...Upoznaj se malo sa istorijom prije nego sto kazes generalizacije. Ljude je lako izmanipulisati ako imas kontrolu nad medijima kao sto to imaju politicari u Bosni.
 
UofC:
Pogledaj istoriju prije nego sto kazes RATA NEMA...Alo bolan mi govorimo o Bosni gdje ne moze proci pola vjeka bez nekog sukoba...Rata ce biti samo je pitanje da li za 5 godina (ne vjerujem) ili za 25, vjerovatno. Ako je rat mogao izbiti 1992 kada su ljudi zivjeli relativno mirno i dobro kako onda da ne moze da ga bude sada kad je omladina puna sinova kojima su ocevi izginuli, puna nezaposlenih i nezadovoljnih koji nemaju nista izgubiti...Regruta za vojsku bi bilo dovoljno a ni ludih politicara ocigledno ne manjka...

Али зар не би било боље осмислити и тврдоглаво инсистирати на неком МИРНОМ начину да се ратосиљате балија ???
 
eremita:
Али зар не би било боље осмислити и тврдоглаво инсистирати на неком МИРНОМ начину да се ратосиљате балија ???


Nema potrebe za vrjedjanjem. Ponovo, ja vam ovde ne pisem moje zelje vec samo cinjenice. Imam i previse rodjaka u Bosni da bih zelio jos jedan rat...
 
markovozd..:
Za rat se najmanje pitaju muslimani iz federacije ili Srbi iz RS.............

Niti se pitaju o ratu , niti o miru........zna se ko o tome odlucuje, a po njima koji odlucuju, rat zaboravi............nije vise IN........

Kako ti kazes, samo kad vam porezi u Srbiji skoce zbog finansiranja rata onda se mojne naci zaprepascen. :wink:
 
RS i Srbija ce biti jedna drzava kad se desi nesto od sledeceg:

1. I RS i Srbija se nekim slucajem nadju u EU, koja je postala prava drzava...
2. Dodje neka vojna sila i okupira obe zemlje
3. Ceo svet se ujedini u neku "super drzavu"

Posto se neke od tih stvari ili nikad nece desiti, ili su vekovima udaljene od nas, mislim da nema potrebe da preterano razmisljamo o tome...

Inace, apsolutno sam protiv bilo kakvog ujedinjavanja i spajanja... toga smo imali i previse...

Sa RS treba imati najbolje odnose moguce: I u Ekonomskom i u svakom drugom smislu, jer ipak, svi smo mi Srbi... zar ne? Ali... bolje je da brat zivi u kuci do tvoje, nego u tvojoj kuci... capischi?
 
UofC:
Nema potrebe za vrjedjanjem. Ponovo, ja vam ovde ne pisem moje zelje vec samo cinjenice. Imam i previse rodjaka u Bosni da bih zelio jos jedan rat...

Није ми било ни на крај памети да те вређам нити сам помислио да ти лично желиш рат, потпуно схватам да пишеш о расположењу народа и о лошој економској ситуацији .....само ме спопадне мука од саме помисли на неки ратни сукоб...
а ако мислиш да је овде у Србији економска ситуација добра - вараш се.....
 
eremita:
Није ми било ни на крај памети да те вређам нити сам помислио да ти лично желиш рат, потпуно схватам да пишеш о расположењу народа и о лошој економској ситуацији .....само ме спопадне мука од саме помисли на неки ратни сукоб...
а ако мислиш да је овде у Србији економска ситуација добра - вараш се.....

Ne vrjedjas ti mene vec jednostavno nije "cool" da kazes "Balije". Jednostavno kazes Muslimani ili vec ako zelis biti politicki korektan Bosnjaci. Naravno da ekonomska situacija u Srbiji nije dobra, medjutim to nije tema ove diskusije. Istorija je pokazala da mirnog puta u Bosni nema a i kada je neka strana imala nesrecu da ih vodi neki idealista koji zeli mir lose se zavrsavalo za njih. Nek mi neko ovde objasni kako moze biti mira dok Vahabisti krstare Bosnom i premlacuju Srbe, dok se skrnave spomenici, izglasavaju ekstremi kao Silajdzic itd.?
 
Silent Bob:
RS i Srbija ce biti jedna drzava kad se desi nesto od sledeceg:

1. I RS i Srbija se nekim slucajem nadju u EU, koja je postala prava drzava...
2. Dodje neka vojna sila i okupira obe zemlje
3. Ceo svet se ujedini u neku "super drzavu"

Posto se neke od tih stvari ili nikad nece desiti, ili su vekovima udaljene od nas, mislim da nema potrebe da preterano razmisljamo o tome...

Inace, apsolutno sam protiv bilo kakvog ujedinjavanja i spajanja... toga smo imali i previse...

Sa RS treba imati najbolje odnose moguce: I u Ekonomskom i u svakom drugom smislu, jer ipak, svi smo mi Srbi... zar ne? Ali... bolje je da brat zivi u kuci do tvoje, nego u tvojoj kuci... capischi?

Je li Tihi, a sto onda ne napravimo uredjenje SVAKA KUCA DRZAVA - DA BRAT ZIVI U DRZAVI DO TVOJE ?

Ti mora da si pripadnik nove koalicije KLM (Koalicija liberalnih mentola)
 

Prilozi

  • drogane8ks.jpg
    drogane8ks.jpg
    38,1 KB · Pregleda: 1
  • CANAK NENAD.JPG
    CANAK NENAD.JPG
    13,8 KB · Pregleda: 2
UofC:
Nema potrebe da uzimas moje rjeci iz konteksta... :?

Ja ne kazem da se to treba desiti vec ti govorim cinjenice. Ja ih necu slati u rat niti sam to negdje rekao. Koji mi klinac stavljas rjeci u usta? Ako imas ljude kojima su ocevi izginuli u ratu oni su vise skloni mrznji. Ne znam za tebe, al' ja znam mnogo ljudi kojima su ocevi izginuli u ratu i mogu ti reci da vecina njih ne bi okljevala da ponovo uzme pusku u ruke. Ljudi jesu ovce. Da nisu Karadzic bi zavrsio kao Causesku. Pogledaj kako je BHT idoktrinirala Muslimane. Svi ce ti pricati bajke o nekakvoj agresiji na Bosnu, genocidu itd. Pogledaj Njemce iz Drugog Svjetskog Rata...Upoznaj se malo sa istorijom prije nego sto kazes generalizacije. Ljude je lako izmanipulisati ako imas kontrolu nad medijima kao sto to imaju politicari u Bosni.
Da nešto razjasnimo, ja za tebe nisam 'klinac'. Ako sam te nečim uvredio izvini.
Ja sam Paljanin, i sve te ljude koje mi ti pominješ ja sam video i doživeo. Majka me je vodila u crkvu, dok sam bio mali, u ratu,a pored mene su u toj istoj crkvi stajali i Karadžić i Krajišnik i masa drugih 'velikana'. Mesecima smo bili bez struje, a jedini zvuci u noć su bili zvuci granata i pušaka. Onim jadnicima u Sarajevu je bilo mnogostruko gore. Oca sam izgubio pre, pa ne znam kako je to brinuti se za njega dok je na položaju ili ga izgubiti u ratu, ali sam i ja izgubio rođake. Ovo ti pričam čisto da mi o tom aspektu rata više ne govoriš.
Rata u BiH ne može biti iz drugih razloga, prvenstveno međunarodnih. Srpska kao federalna jedinica mene sasvim zadovoljava, bar za sada. To je početak. Naravno da je moj san, i san svakog Srbina preko Drine, da im se zemlja zove Srbija, ali ja sam za snage koje će to uraditi načinom koji je manje poguban od rata...

Eto, to je sve što imam da kažem....
 
DeteSunca:
Da nešto razjasnimo, ja za tebe nisam 'klinac'. Ako sam te nečim uvredio izvini.
Ja sam Paljanin, i sve te ljude koje mi ti pominješ ja sam video i doživeo. Majka me je vodila u crkvu, dok sam bio mali, u ratu,a pored mene su u toj istoj crkvi stajali i Karadžić i Krajišnik i masa drugih 'velikana'. Mesecima smo bili bez struje, a jedini zvuci u noć su bili zvuci granata i pušaka. Onim jadnicima u Sarajevu je bilo mnogostruko gore. Oca sam izgubio pre, pa ne znam kako je to brinuti se za njega dok je na položaju ili ga izgubiti u ratu, ali sam i ja izgubio rođake. Ovo ti pričam čisto da mi o tom aspektu rata više ne govoriš.
Rata u BiH ne može biti iz drugih razloga, prvenstveno međunarodnih. Srpska kao federalna jedinica mene sasvim zadovoljava, bar za sada. To je početak. Naravno da je moj san, i san svakog Srbina preko Drine, da im se zemlja zove Srbija, ali ja sam za snage koje će to uraditi načinom koji je manje poguban od rata...

Eto, to je sve što imam da kažem....


E, batice, da je vise takvih , kao ti, i sa ove i sa one strane Drine........ne bi Srbija bila u ovakvim gomnima................
 
DeteSunca:
Da nešto razjasnimo, ja za tebe nisam 'klinac'. Ako sam te nečim uvredio izvini.
Ja sam Paljanin, i sve te ljude koje mi ti pominješ ja sam video i doživeo. Majka me je vodila u crkvu, dok sam bio mali, u ratu,a pored mene su u toj istoj crkvi stajali i Karadžić i Krajišnik i masa drugih 'velikana'. Mesecima smo bili bez struje, a jedini zvuci u noć su bili zvuci granata i pušaka. Onim jadnicima u Sarajevu je bilo mnogostruko gore. Oca sam izgubio pre, pa ne znam kako je to brinuti se za njega dok je na položaju ili ga izgubiti u ratu, ali sam i ja izgubio rođake. Ovo ti pričam čisto da mi o tom aspektu rata više ne govoriš.
Rata u BiH ne može biti iz drugih razloga, prvenstveno međunarodnih. Srpska kao federalna jedinica mene sasvim zadovoljava, bar za sada. To je početak. Naravno da je moj san, i san svakog Srbina preko Drine, da im se zemlja zove Srbija, ali ja sam za snage koje će to uraditi načinom koji je manje poguban od rata...

Eto, to je sve što imam da kažem....
svaka cast
 
UofC:
Da, medjutim Srbi kao konstitutivan narod imaju pravo samoopredjeljenja. Uostalom ako se niko do sada nije obazirao na ustave, sporazume, primirja itd. zasto bi to Srbi trebali nastaviti raditi?
da se ne na to obazirao onda moras da ima jake saveznike iza sebe koji upravljaju medjunarodnom zajednicom a na prvom mestu SAD,UK,Nemacku....kad Srbi budu imali te zemlje kao saveznike onda je to sto si ti napisao realno.
 
Na izborima u Srbiji kao i u svakoj drugoj zemlju mogu da glsaju samo drzavljani Srbije bez obzira gde se oni trenutno nalaze da li u matici ili u dijaspori.
Svaki stanovnik RS koji ima drzavljanstvo Srbije moze da glasa na izborima u Srbiji.Svako ko ga dobije u buducnosti moze da glasa na izborima u Srbiji.Onaj koji nema drzavjanstvo Srbije nego samo BiH nece moci da glasa u Srbiji.U nekoj opciji da svi Srbi iz RS dobiju drzavljanstvo u Srbiji to bi bilo izvodljivo ali to se u praksi nece desiti jer kolektivno davanje drzavljanstva polovini druge drzave je vidjeno samo posla 1.sv.rata. a posle toga u pravnoj nauci nije zabelezno.
 
eremita:
Па премлаћујте и ви Вехабисте - а не одмах помислити на најгоре а то је рат.

Ne zivim u Bosni medjutim imam par drugova dole koji me hrane informacijama :lol: . Vahabisti uglavnom ne prelaze u Republiku Srpsku, medjutim probleme prave u Brckom i u Federaciji. Da pokusaju u Banja Luci nekog prebiti iskasapili bi ih. Ja ne govorim da ce to prouzrokovati rat, vec mislim da je to indikacija rasta religioznog ekstremizma medju Muslimanima. Ionako su Vahabisti iz Saudijske Arabije najzasluzniji za izgadnju onih silnih dzamija u kojima, siguran sam, ne uce ljude da zive u tolerantnom drustvu vec ih uce militantnom Islamu utemeljenom na militantnim tekstovima iz Kurana. Imas Harisa Silajdzica sada kao najmocnijeg i najpopularnijeg muslimanskog politicara, koji je vec pokazao potpuno ignorisanje Dejtonskog Sporazuma i svih moralnih normi. Imas jednog politickog makijavelistu i religioznog fanatika u isto vrjeme koji bi kao i Alija 1992 mogao odvesti drzavu u rat, mada sumnjam da ce mu to svjet za sada dozvoliti. Treba biti na oprezu i biti spreman za sve. Bolje i to nego da RS prodje kao RSK.
 
_Milanche_:
da se ne na to obazirao onda moras da ima jake saveznike iza sebe koji upravljaju medjunarodnom zajednicom a na prvom mestu SAD,UK,Nemacku....kad Srbi budu imali te zemlje kao saveznike onda je to sto si ti napisao realno.

Vremena se mjenjaju tako da za 20 godina te drzave mozda nece imati ni moci ni volje ni interesa da se mjesaju u unutrasnje stvari Bosne, sto otvara put za RS krene putem nezavisnosti. Naravno narod ima granicu strpljenja tako da ako kojim slucajem neko pokusa ukinuti Republiku Srpsku, kao sto to Silajdzic zeli, stvari bi mogle da se izmaknu kontroli.
 

Back
Top