OSECATE LI SE LOSE U ZENSKOM TELU?

..ma nisam ja PR person nego sam samo GOSTOVALA pa ispromovisala ono što je stvarno dobro, logično je tako... :lol:
btw. ja nemam ništa protiv pismenosti & učenosti i, generalno, normalnosti....i pazi kad ću sad da prihvatim rukavicu i da probam da zamislim na šta bi mediji ličili kada bi svi bili kao ja :)
gde to vodi? :lol: će da vidimo. Work-in.progress...
 
Toliko me nervira ta ista prica vec godinama o diskriminaciji zena, da sam morala da se umesam. Zene hoce ista prava kao muskarci, ok. Ali zene zele da imaju iste predispozicije i mogucnosti kao muskarci, nemoguce! To je borba protiv prirode. Muskarci i zene se radjaju kao razlicita bica, drugacije im mozak funkcionise, drugacije percipiraju, drugacije su im mogucnosti, drugacija im je motoricka sposobnost....itd. Znaci razliciti smo! I to je fenomenalno! Jer smo tu da se dopunjujemo! A sve ono sto zena ne postigne, je zato sto, nije toliko sposobna, ili nema hrabrosti da ide do kraja, a ne zato sto je diskriminisana. Bitno je, biti iskren prema sebi. Zene su toliko postale agresivne, da su muskarci postali srednji rod! Uloge su se totalno zamenile.Odvratno!
Zato drage moje, budite zene, i pustite muskarce da budu muskarci!

A onaj ko se ne oseca dobro u svojoj kozi, treba na sebi da napravi duboku analizu. Pa ako ne uspe, neka potrazi strucnu pomoc.
 
A sve ono sto zena ne postigne, je zato sto, nije toliko sposobna, ili nema hrabrosti da ide do kraja, a ne zato sto je diskriminisana. Bitno je, biti iskren prema sebi. Zene su toliko postale agresivne, da su muskarci postali srednji rod! Uloge su se totalno zamenile.Odvratno!
Zato drage moje, budite zene, i pustite muskarce da budu muskarci!

Ускачеш себи у уста.Кажеш да су жене саме себи криве ако нису успеле да се изборе....слажем се....
Али, испада да су жене криве и што мушкарци не успевају да се изборе.....не слажем се!
Испада да су жене ''криве '' шти су се улоге замениле, а мушкарци ништа, јадни...

(Узгред, не слажем се да су се улоге замениле!)

Да ли је неко ''способан'' и да ли ''има храбрости да иде до краја'' то нема везе са полом!!!
 
Hellen, ocigledno me ne razumes, i neuskacem ja sebi u usta. Zena oduvek ima bio-vlast nad muskarcem, lukiavija je, i uvek postigne ono sto zeli, UVEK! I zato mi je tako odvratno kada cujem zenu kada prica da je diskriminisana. Jesi cula nekada muskarca da balavi o tim stvarima?
I nisam rekla da zena treba biti njanjava, naprotiv.
 
lyriza:
Zena oduvek ima bio-vlast nad muskarcem, lukiavija je, i uvek postigne ono sto zeli, UVEK! I zato mi je tako odvratno kada cujem zenu kada prica da je diskriminisana. Jesi cula nekada muskarca da balavi o tim stvarima?
I nisam rekla da zena treba biti njanjava, naprotiv.
A sta je to bio-vlast? Bas bih volela da se malo pozabavim time i postignem ono sto zelim, UVEK!
 
Betty:
PUNDRAVCI se sada zovu - temperament? :lol:
Ha, pundravci : o )
Pundravci su nevidljiva bića koja napadaju decu. Kad ih spopadnu pundravci onda im stariji kažu da se uhvate za uši i da igraju. Sva deca imaju pundravce.
Odrasli ljudi, ali ne svi, imaju neizdrž. Vuče ih put pod nogama.
Temperament je urođena karakteristika centralnog nervnog sistema, i zbog toga je neizdrž stvar temperamenta (a ne sam temp.) Neizdrž je jedna od najlepših reči na svetu..
 
HeBePoBaTaH_:
Ha, pundravci : o )
Pundravci su nevidljiva bića koja napadaju decu. Kad ih spopadnu pundravci onda im stariji kažu da se uhvate za uši i da igraju. Sva deca imaju pundravce.
Odrasli ljudi, ali ne svi, imaju neizdrž. Vuče ih put pod nogama.
Temperament je urođena karakteristika centralnog nervnog sistema, i zbog toga je neizdrž stvar temperamenta (a ne sam temp.) Neizdrž je jedna od najlepših reči na svetu..

:) Nice.


Nepočin.
 
HeBePoBaTaH_:
Ha, pundravci : o )
Pundravci su nevidljiva bića koja napadaju decu. Kad ih spopadnu pundravci onda im stariji kažu da se uhvate za uši i da igraju. Sva deca imaju pundravce.
Odrasli ljudi, ali ne svi, imaju neizdrž. Vuče ih put pod nogama.
Temperament je urođena karakteristika centralnog nervnog sistema, i zbog toga je neizdrž stvar temperamenta (a ne sam temp.) Neizdrž je jedna od najlepših reči na svetu..



ali post je super
:)
 
lyriza:
Hellen, ocigledno me ne razumes, i neuskacem ja sebi u usta. Zena oduvek ima bio-vlast nad muskarcem, lukiavija je, i uvek postigne ono sto zeli, UVEK! I zato mi je tako odvratno kada cujem zenu kada prica da je diskriminisana. Jesi cula nekada muskarca da balavi o tim stvarima?
I nisam rekla da zena treba biti njanjava, naprotiv.

Uf uf. A kako bi ti definisala to lukavstvo? Sta konkretno lukava zena radi? Da bi uvek postigla to sto zeli? I, da li si se zapitala zasto bi zena morala da bude lukava da bi postigla to sto zeli?

I muskarci koji NE BALAVE o diskriminaciji... :(

Mnogo pojednostavljujes stvari. Ili ih stvarno vidis tako jednostavno. Blago tebi.
 
Naravno nisu sve zene iste. Ja sam zena! Pricam uopsteno, funkcionisanje zena i muskaraca! Naravno da nije sve crno-belo! Ima puno boja izmedju. Pricam o toj famoznoj diskriminaciji, tj. o zenama koje stalno balave o tome.
A sto si se ti osetila prozvanom? Jesi ti zena?
I uopste me ne poznajes, da bi donosila tako glupe zakljucke!
 
lyriza:
Hellen, ocigledno me ne razumes, i neuskacem ja sebi u usta. Zena oduvek ima bio-vlast nad muskarcem, lukiavija je, i uvek postigne ono sto zeli, UVEK! I zato mi je tako odvratno kada cujem zenu kada prica da je diskriminisana. Jesi cula nekada muskarca da balavi o tim stvarima?
I nisam rekla da zena treba biti njanjava, naprotiv.

Randome, ooooo Randomeeeee......!!! :lol:

Што волем генерализације типа: жене су лукаве, мушкарци су наивни, или обрнуто, све једно...! :x
Жене су с венере, мушкарци су са Марса...:?

Јест да су их удавали без питања, јест да су их продавали за новце, јест да су их третирали као власништво и кућну марву, да се сматрало нормалним да свакодневно добијају батине, јест да нису имале право гласа, право да се школују, право да се разведу...(и данас још увек је понегде тако), јест да их ни данас нема на јавним функцијама ни положајима, јест да их и данас негде више третирају као месо, а не као способне и стручне особе.....али НЕМА ДИСКРИМИНАЦИЈЕ И НИКАДА ЈЕ НИЈЕ БИЛО, то само доконе бркате феминисткиње балаве о томе!
 
...Da ne govorimo o 'slucajnoj' okolnosti da su, u nemalom broju slucajeva, zene srazmerno manje placene u odnosu na muskarce koji obavljaju iste poslove, na identicnim radnim mestima i sa podjednakim strucnim kvalifikacijama...Polna diskriminacija postoji, izrazena u manjoj ili vecoj meri, cak i u tkzv. civilizovanim drustvima - u razlicitim segmentima zivota, manifestovana na ralicite, cesto krajnje, u svojoj suptilnosti, perfidne nacine - te kao takva neretko izmice detekciji i blagovremenoj reakciji...Dok je u nekim drustvima izuzetak, u drugim je, jos uvek, pravilo - i dok postoji kao takvo - realno ostaje globalni problem koji ne treba mesati sa feministickim prinicipom zasnovanim na agresivnom elitistickom intelektualizmu i 'visku testosterona' kod predstavnica istog, ili sa nasledjenim i vaspitanjem ukorenjenim podsvesnim osecajem inferiornosti, nedostatkom inicijative i jasno definisanih ciljeva i potreba u ruralnoj ili malogradjanski formiranoj svesti zenskog dela populacije, a karakteristicnoj za drustva koja se jos uvek 'bore' sa patrijarhalnim recidivima proslosti...
 

Back
Top