OSECATE LI SE LOSE U ZENSKOM TELU?

Tvoja unutrašnjost i spoljašnjost se ne podudaraju, kao da si greškom žensko, to ume da frustrira ali moraš naučiti da prihvatiš sebe, da vidiš šta je dobro u tome što si takva.

Dobro je što imam muški mozak, pa im ne dozvoljavam da me voze, zavlače, koriste itd.
Možda prosto nisam "dovršena", svaki fetus je u početku žensko...meni se mozak očigledno razvio, ali mi se nisu spustili testisi, pa zaglavih u ženskom telu.
Ne znam, ne želim ja toliko da sam muško, ja samo ne želim da sam žensko.
Mogu da budem aseksualni treći pol.
Da imam ono baš puno love, izoperisala bih se, uklonila bihsve seksualne atribute.

Bio jednom androgeni maneken- fotomodel Andrej Pejić, sa glavom devojke i telom muškarca. Bio je predivno stvorenje, ja sam ga obožavala, i modna industrija ga obožavala, potrazi ga na netu, samo što je sada Andreja Pejić, promenio pol.
Za mene je to bilo razočarenje ali ako je njemu bilo loše onako, šta da se radi.
Razumem svakoga jer i sama imam taj problem.
 
listam temu od pocetka, bem ti kakva galerija forumskih umova je kroz nju prodefilovala... kako se tu nekad diskutovalo.. a i postavljacica me je fascinirala (mada je se uopste i ne secam).. postavi temu 2006, tema padne i maja nestane.. onda neko digne temu 2018. i eto ti maje.. ona je ko spijun krtica iliti spavac... ceka i po dvanaest godina pritajena, a kad dodje ternutak - ona iskoci..
 
Dobro je što imam muški mozak, pa im ne dozvoljavam da me voze, zavlače, koriste itd.
Možda prosto nisam "dovršena", svaki fetus je u početku žensko...meni se mozak očigledno razvio, ali mi se nisu spustili testisi, pa zaglavih u ženskom telu.
Ne znam, ne želim ja toliko da sam muško, ja samo ne želim da sam žensko.
Mogu da budem aseksualni treći pol.
Da imam ono baš puno love, izoperisala bih se, uklonila bihsve seksualne atribute.

Bio jednom androgeni maneken- fotomodel Andrej Pejić, sa glavom devojke i telom muškarca. Bio je predivno stvorenje, ja sam ga obožavala, i modna industrija ga obožavala, potrazi ga na netu, samo što je sada Andreja Pejić, promenio pol.
Za mene je to bilo razočarenje ali ako je njemu bilo loše onako, šta da se radi.
Razumem svakoga jer i sama imam taj problem.

Znam za Andreja Pejića, poznajem isto tako jednu devojku to jest dečka jer priča u muškom rodu, ona ide kod psihijatra u Beograd već više puta jer da bi promenila pol mora tako, međutim ona voli i muške i ženske osobe ali prosto nije žensko, mislim da pije i hormone.
 
Pa zašto da ne? Ljudi se presele iz kuće u kojoj su rođeni i odrastali, zašto se onda ne bi preselili u drugo telo?
Ja to tako vidim. Kamo sreće da se ima malo više para, pa da živimo u kućama i telima koja nam, jednostavno, odgovaraju!
Koliko je samo ljudski um ograničen, nije mi jasno zašto osuđivanje? To je isto kao kad bi nekoga linčovali zato što u julu i avgustu ide na planinu a ne na more "kao svi normalni"
 
Ne znam, ljudima su od malena usađena neka uverenja šta kako "treba", pa onda kada vide nešto što nije u skladu sa njihovim uverenjima automatski reaguju, kao da su programirani tako. Tako se meni dešavalo, onda sam to menjao, zašto bih osuđivao, ne dopada mi se možda ali dobro, nije moje da sudim.
 
Druga deca su prihvatala sve to, valjda je sve to bilo u skladu sa njima i onim što jesu, samo sam se ja bunio jer sam bio drugačiji i odbačen od ostale dece još od prvog razreda. Nikada nisam mogao da prihvatim ta uverenja jer se u meni nešto bunilo, pa smatram da nisu uspeli da me programiraju do te mere kao većinu.
 
Drage moje dame,evo sta se meni desava:
Od kad sam bila mala,zelela sam da sam musko,i dok nisam postala svesna svog pola,nekako sam uvek mislila da cu se jednostavno pretvoriti nekim cudom u decaka.Sa nekih 8 godina sam shvatila da necu.Sa 13 sam dobila prvu menstruaciju,i kad mi je majka objasnila da cu te bolove,grceve trpeti skoro ceo zivot,osecala sam se kao da sanjam ruzan san a ne mogu da se probudim. Sa 14 sam pocela da nosim brushalter,koji mi i dan danas ponekad smeta,a kad ga skinem,opet mi je nezgodno,"trese" i nervira me...Sa menstruacijom se "borim" tako sto pijem tablete protiv bolova,cak i sedative za smirenje,pa mi je onda OK . Da ne pominjem seksualne diskriminacije kojima sam izlozena ceo zivot (na primer,pocevsi od porodice gde se od mene ocekuje da radim kucne poslove samo zato sto sam zensko,makar ja to morala da radim posle radnog vremena, a brat koji ne radi nista to jednostavno "nije njegov posao",zatim cak u skoli ,razredni je opravdao bezanje sa casova decacima pravdajuci to `hormonima` a nama zenskom delu je delio neopravdane ` da se naucimo odgovornosti,mi smo buduce majke`,onda na poslu....ma,znate vec!) Onda,zbog stresa,uglavnom,stalno dobijam vaginalne infekcije (auto infekcije,sekret izazvan kandidom),onda jos vise poludim...Mnogo je tesko biti zensko,tesko je fizicki,a mozda jos gore psihicki,ta ponizenost zene,te diskriminacije,ta NEPRAVDA...pa dovoljna je nepravda biti u slabijem,zenskom telu,imati grudi (smeta brushaletr,svi ti blenu u dekolte i onda kad to ne zelis),imati tu ulogu buduce majke (trudnoca,pa porodjaj,pa dojenje i maltene komplatna odgovornost oko dece)...
Ali da budem konkretnija:
1.kako vam je u telu? Sta vas najvise nervira,a sta vam se dopada? Da li vam je ponekad neizdrzivo toliko da pozelite da "izadjete iz sopstvene koze"?
2.kako izdrzavate psihicki pritisak? (u porodici,u drustvu,kako reagujete na "argumente" tipa "nemoj da pijes toliko,ti si zensko","skuvaj kafu,ti si zensko",isl.)

konkretno ja tih problema nemam, nemam problem da budem u zenskom telu, problem imam karakterno, jer ispoljavam nekada muske osobine i onda okolina popeezdi, jer radim stvari koje se od zenske osobe ne ocekuju. prosto se transformisem, s godinama sam postala svesna te transformacije, ali mi se istovremeno i svidja. osim sto zapatim nekada problem usled toga.

tacno ono sto ja jesam, ja nisma zensko, ja nisam musko, ja sam oba istovremeno. svaka zena ima muskarca u sebi i svaki muskarac ima zenu u sebi, problem nastane kada su oni podjednako dominantni u okviru jedne osobe.

Gender Fluid is a gender identity best described as a dynamic mix of boy and girl. A person who is Gender Fluid may always feel like a mix of the two traditional genders, but may feel more boy some days, and more girl other days.
Being Gender Fluid has nothing to do with which set of genitalia one has, nor their sexual orientation.
No, I'm not a boy, and I'm not a girl either. I am gender fluid.
 
Ja spadam u (starije) generacije...nas druga deca nisu odbacivala, u mom slučaju je bilo nešto otprilike: priredba u školi, devojčice suknje i ženske cipelice koje se klizaju :lol: Sećam se da mi je to bio najveći problem!
A na kevi sam "iskaljivala bes", plačem, bunim se, odbijam i na kraju ipak obučen suknju i sandalice i u školi "odradim" svoj deo.
Svi smo nekako bili zajedno, nije bilo klasične podele na "muške" i "ženske" igre, svi smo sve igrali, uglavnom "između dve vatre", tako da sam ja tek sa nekih 8 godina ukapirala da nisam dečak (rekoh već to)

- - - - - - - - - -

Danas da apsolutno da
Hormoni bolovi umor stres
Nije lako biti žensko i to su činjenice

Ja stigla do pred-menopauze...
E, ako do sad nisam zavolela svoj pol, znači da neću nikada, a naročito sada kao što si rekla kad me drmaju valunzi, noćno znojenje, migrene i sto đavola.
 
ja nemam problem s amecom, nekada i ne osetim, ali ono sto sam zapazila jeste da par dana pred mecu meni s epovecavaju fizicke sposobnosti, postanem brza, jaca....trcala sam tada brze, u teretani mogla vecu tezinu da podignem. i nista me ne boli ili veoma retko, a i tad jedan brufen prvi dan i cao zdravo, bolova vise nema uopste.
 
ja nemam problem s amecom, nekada i ne osetim, ali ono sto sam zapazila jeste da par dana pred mecu meni s epovecavaju fizicke sposobnosti, postanem brza, jaca....trcala sam tada brze, u teretani mogla vecu tezinu da podignem. i nista me ne boli ili veoma retko, a i tad jedan brufen prvi dan i cao zdravo, bolova vise nema uopste.

brža jača bolja : ))
 
Šta je to muški mozak, a šta ženski?
Donekle razumem šta je zlozi mislila pod ovim muške osobine, samo jer sam ih videla na delu. :mrgreen:
Ali nikako da shvatim gde je drama sa tim rodnim i polnim ulogama. Kao da je najveći problem obući haljinu. A to je potpuno sporedna stvar. Sad bar možeš da se oblačiš i nosiš kako ti je volja.
Samosvest je sad moguće izgraditi i bez tih formalnih zahteva koje rodne uloge postavljaju. Ja sam ja.
Pokušavam da razumem... Nikad nisam uspela da do kraja shvatim Jungovu animu i animusa.
 
Pošto je to u poslednje vreme sve češća pojava, čak i decu uče da će kasnije moći sami da odluče da li su muško ili žensko, mislim da se radi o nekoj novoj modi, jer normalan roditelj neće svog malenog dečaka učiti da on može biti i devojčica ukoliko to želi.

Neka potreba za izdvajanjem, za posebnošću, za privlačenjem pažnje. Ne isključujem mogućnost da u prirodi nekada dođe do greške,ali polako će ceo ljudski rod da bude sa greškom. Da se ne zna čija je uloga da rodi sledeću generaciju. Sve se svodi na ja pa ja, sada i odmah. Gledajte me, poseban/posebna sam! A ko će da stvara, rađa, da ulaže u budućnost?!
 
Šta je to muški mozak, a šta ženski?
Donekle razumem šta je zlozi mislila pod ovim muške osobine, samo jer sam ih videla na delu. :mrgreen:
Ali nikako da shvatim gde je drama sa tim rodnim i polnim ulogama. Kao da je najveći problem obući haljinu. A to je potpuno sporedna stvar. Sad bar možeš da se oblačiš i nosiš kako ti je volja.
Samosvest je sad moguće izgraditi i bez tih formalnih zahteva koje rodne uloge postavljaju. Ja sam ja.
Pokušavam da razumem... Nikad nisam uspela da do kraja shvatim Jungovu animu i animusa.

ženski je valjda kad mnogo misliš o izgledu a muški šta si obavio... muškarci mogu da budu ležerniji prema izgledu al žene nisu osim ako nisu čudne
???

- - - - - - - - - -

Pošto je to u poslednje vreme sve češća pojava, čak i decu uče da će kasnije moći sami da odluče da li su muško ili žensko, mislim da se radi o nekoj novoj modi, jer normalan roditelj neće svog malenog dečaka učiti da on može biti i devojčica ukoliko to želi.

Neka potreba za izdvajanjem, za posebnošću, za privlačenjem pažnje. Ne isključujem mogućnost da u prirodi nekada dođe do greške,ali polako će ceo ljudski rod da bude sa greškom. Da se ne zna čija je uloga da rodi sledeću generaciju. Sve se svodi na ja pa ja, sada i odmah. Gledajte me, poseban/posebna sam! A ko će da stvara, rađa, da ulaže u budućnost?!

niko, raspašće se planeta :confused:
 
Pošto je to u poslednje vreme sve češća pojava, čak i decu uče da će kasnije moći sami da odluče da li su muško ili žensko, mislim da se radi o nekoj novoj modi, jer normalan roditelj neće svog malenog dečaka učiti da on može biti i devojčica ukoliko to želi.

Neka potreba za izdvajanjem, za posebnošću, za privlačenjem pažnje. Ne isključujem mogućnost da u prirodi nekada dođe do greške,ali polako će ceo ljudski rod da bude sa greškom. Da se ne zna čija je uloga da rodi sledeću generaciju. Sve se svodi na ja pa ja, sada i odmah. Gledajte me, poseban/posebna sam! A ko će da stvara, rađa, da ulaže u budućnost?!
Nije to.Mislim da se razni likovi igraju psiho igrica sa labilnim osobama i na tome zarađuju.Postoji biološka definicija muškarca i žene.Ovi što trabunjaju o svojoj posebnosti su samo psihički falični i služe da na njima neko zaradi pare.
 
Poslednja izmena:
Sad uđem na temu baš da pogledam šta sam propustila, kad vidim da mi jedan post cenzurisan, odnosno izbrisan.
Izbrisan je i liku sa kojim je došlo do konflikta.
Lepo, baš sam se pitala gde su ti moderatori kad ti trebaju, tu su, tu su...čisto da se zna.
 
ja nemam problem s amecom, nekada i ne osetim, ali ono sto sam zapazila jeste da par dana pred mecu meni s epovecavaju fizicke sposobnosti, postanem brza, jaca....trcala sam tada brze, u teretani mogla vecu tezinu da podignem. i nista me ne boli ili veoma retko, a i tad jedan brufen prvi dan i cao zdravo, bolova vise nema uopste.

Ah, fizička aktivnost!
Ja dok sam trenirala boks nisam imala mecu po nekoliko meseci, a i kad sam imala, bile su bezbolne.
Kod gimnastičarki je posebno izraženo, one nemaju mecu niti grudi sve dok se aktivno bave gimnastikom.

Meni je pod "treninge" spadalo i pešačenje na Durmitoru sa rancem i šatorom težine od oko 40- ak kilograma, telo se nekako samo zaštiti.

Poznata mi je i činjenica da u teoriji jako mršave devojke nemaju mecu, ali u praksi imaju, iako baš svuda piše da nemaju ako im je koeficijent težine ispod normale. Čak je i Dr. Haus u seriji jednom rekao koleginici da je "previše mršava da bi imala mecu"- a ona je ima.

U svakom slučaju, ako je telo izloženo konstantnom ekstremnom naporu, ne bi trebalo da dobije.
Dobro, ti si u teretani, ne podcenjujem, samo to ipak nije toliki fizički napor.

A mn možda ta meca smeta baš zato što sam navikla da je nemam, od kad ne treniram, nikako da se naviknem.
 

Back
Top