Interesuju me misljenja citalaca o prionima

Jbte koji uzas :shock:
Prvo sam se bas primila ali sam se malo smirila jer mi je pocelo da zvuci kao neka sektaska prica, a i skontala sam da je prica poprilicno stara, pa samim tim nije ni aktuelna. Neke stvari su sigurno istinite, ali na nekim mestima bas preteruje.
Po valuti (DM) vidis da je to staro najmanje 5 god, a da je cela prica oko epidemije tako strasna vec bi se vise pricalo o tome, kao o pticjem gripu npr.
Ili ja to samo sebe tesim?? :-(
 
Ne tesis se, ovaj s*ere ko tuljan: toliko je preterao, kad bi deseti deo od toga bilo istina svi bi umirali naokolo ko biljke na susi. Gluposti. O prionima, stocnom brasnu i genetickoj soji se sve vec zna do detalja unazad godinama i nikakva topla voda nije nam otkrivena ovim clankom, a stvarati toliku i takvu (bezrazloznu) paniku na, sto ti kazes, jedan sumanut i sektaski nacin je cista budalastina. I sve to jos bez nudjenja BILO kakve alternative - jer po njemu, sve je zarazeno i u produkciji SVAKE hrane na svetskom nivou postoji ZAVERA: jaja, mleko, meso, pa i prelivi za salate (najvis emi se svidja idiotarija kako se dobija preliv za salatu!?), sve je otrovno i zarazno. Debil od coveka.
 
Totalno me iscrpe ovaj clanak.
Nego,sve da je i znacajan procenat ove price tacan,a mislim da je strasno preterao,mi nemamo puno razloga za brigu.Kod nas krave jos uvek jedu mahom biljnu hranu,zahvaljujuci "nerazvijenom" stocarstvu,a koliko znam,bila je zabrana uvoza iz Engleske u vreme epidemije.
Ovaj tekst me malo potsetio na Simpsonove,kada onaj kriminalac muze zenke pacova i prodaje mleko skolskoj kuhinji.Hehe.Zavera.
Velike zavere se retko otkriju,a ovo su naglabanja jednog zaludjenika.
U medjuvremenu su mi se javile jos neke asocijacije u vezi ovog teksta i tvrdnje da je sve sto jedemo zarazeno.
Autor se na najprizemniji nacin uhvatio za sitnicu i napravio od toga nauku,prenebregavajuci cinjenicu da se covek mozda adaptirao na toksine koji se stvaraju u mesu ubijenih zivotinja,jer ih jede hiljadama godina unazad(uz to,ne luci li ih mozda i neka "ubijena" biljka? I sta onda?).
Ah,da,asocijacije...pa recimo sve one reklame za razne lekovite preparate.Prosto se zapitam kako neke bolesti jos postoje,nakon njihovog otkrica. :roll:
Onda one hemikalije sto ciste sve pred sobom(u vecini reklama su najobicniji trikovi korisceni-bedno).
Sve su to primeri najgrubljeg izvlacenja iz konteksta jedne cinjenice i hiperinflacije iste, kao i u pomenutom tekstu.
Malo oduzih,ali hipokrizija me uvek izvede iz takta(a i odavno cekam da napljujem ove reklame :lol: ).
 

Back
Top