Pitajte u vezi zdravlja

Bas super.Imam i ja jedno pitanje.Moj haski,muzijak, je star dvije godine i nije se do sada nijednom pario.Inace je izuzetno agresivan prema svim ostalim psima muskog pola a ponekad i prema zenkama.Da li bi se sta tu promjenilo ako bi se pario?I da li je,posto je tako agresivan,pozeljno tokom parenja dovesti zenku na njegovoj teritoriji ili njega na njenoj?
Hvala
 
david.007:
MvS:
E sad bih vas zamolila za jedan savet, posto ne znam sta da radim...

Moja zenka Maza u poslednje vreme vise nije zivahna. Malo se "naoblacila" , ali danas je bila mnogo tuzna. Zao mi je da je takvu gledam. Danas me je gledala vrlo cudno, pravo u oci, kao da je zelela nesto da mi kaze...U toku dana je nekako sumorno spustila glavu na moje noge...Inace je da kazem gruba, samo grize i skakuce. Malopre je grebala na vrata i kad sam izasla, mazila sam je a ona me je opet gledala kao da hoce nesto da mi kaze...Ne znam da li ima neke veze, ali je juce ili prekjuce dobila menstruaciju...
Tako da ne znam sta da radim, ocigledno je nesto muci, nesrecna je...Dajte mi neki savet, kako da je utesim i pomognem...

Hvala unapred!
Verovatno je to sto je u teranju. Zenke su u to vreme depresivne pomalo. Samo vodi racuna o njoj ako ne zelis da zatrudni, inace provedi malo vise vremena sa njom. Ako joj posvetis dovoljno paznje bice srecnija. pozz. Javi za par dana kako je :lol: :)

Sad je malo bolje, prolazi je. Verovatno je to usled menzisa. Inace, danas me je napala kad sam vozila rolere, skocila je na mene i pocela da me grize. Samo sto nisam pala. Onda sam se zaustavila i pocela da je mazim i ona se smirila. Inace, kad vozim rolere me ne napada bez razloga. Verovatno trazi vise paznje, malo sam je zanemarila jer imam male kuce od druge zenke, ali sad joj nadoknadjujem to.
 
Imam ja gadan problem!
Moj beli persijski mačak, koji inače ne ide napolje, dobio je buve! Nemam pojma kako, ali je siroti pun istih.
Prašila sam ga nekoliko puta praškom protiv buva, ali ih i dalje ima. Postoji li neki efikasniji preparat?
 
Imam dugodlaku civavu koja je veoma zivahna.Medjutim prije sedmicu dana se prejela i stomak ju je bolio nije dala da se digne.Onda sam je vodila vetrinaru i dobila je neku vakcinu i bol je prosao.Sad dosta vise vremena provodi spavajuci nego prije iako je vise ne boli stomak.Da li je to normalno
Hvala!:D
 
don't panic:
Imam ja gadan problem!
Moj beli persijski mačak, koji inače ne ide napolje, dobio je buve! Nemam pojma kako, ali je siroti pun istih.
Prašila sam ga nekoliko puta praškom protiv buva, ali ih i dalje ima. Postoji li neki efikasniji preparat?
Moras da poprasis i lezaljku tvoje mace i mesta na kojima ona provodi vise vremena. Moras da pocnes sa samponom protiv buva( vecina je ok), zatim je dooobro ocetkaj da bi uklonila mrtve buve. A sto se tice preparata najbolji je Ektosan (proizvodi ekosan), na biljnoj je bazi i moze da se koristi i za mladuncice. To je sprej, i treba ga najvise prskati u predelu korena usiju, korena repa tj ledja, pazusnih jamica i prepona.
 
:Charmed::
Imam dugodlaku civavu koja je veoma zivahna.Medjutim prije sedmicu dana se prejela i stomak ju je bolio nije dala da se digne.Onda sam je vodila vetrinaru i dobila je neku vakcinu i bol je prosao.Sad dosta vise vremena provodi spavajuci nego prije iako je vise ne boli stomak.Da li je to normalno
Hvala!:D
Proveri da nesto drugo nije u pitanju.
 
Na vas zahtev evo otvaram temu i trudicu se da pomugnem koliko mi znanje dozvoljava.Ako odgovor ne stize uvek bas odmah to je zato sto sam zauzet ali trudicu se u najkracem roku da odgovorim.Mi veterinari nemamo radnog vremena.

P.S. Nadam se u znak zahvalnosti kada otvorim prvu veterinarsku bolnicu u Srbiji,jos sa mesovitim stranim kapitalom da ce te doci kod mene :)))))))
 
Evo pitanja:
Maca Debelica je povratila glistu! Dala sam joj CESTAL. Da li treba da ponovim tretman za 10-ak dana?
Stvar je u tome sto je vec dobila cestal, pre 2-3 meseca...u medjuvremenu nije izlazila iz kuce...
Mislim da je u pitanju ROUNDWORM...ne znam kako se zove na srpskom...
Hvala :)
 
Stenecak se uglavnom javlja kod starijih pasa.Prvi simptomi su povisena temperatura,upala pluca i iscedak iz ociju zbog konjuktivitisa.Posle oko nedelju dana kod 99% slucajeva dolazi do nervnih simptoma kao sto su tikovi prednjih ili zadnjih nogu,usiju itd.Ponekada se izmedju prvi znakova bolesti i nervnih simptoma cini da je zivotnja prezdravila.Kod zivotinja kod kojih se javio nervni oblik smrtnost je 100%.Retko moze da se bolest javlja sa poremecenim orozavanjem na sapama i takav oblik se zove Hard pad desease.Bilo je par slucajeva da su prezivele i zivotinje sa nervnim oblikom ali ostale su trajne posledice.
Terapija kod stenecaka je simptomatska i antibiotska da bi se sprecile sekundarne infekcije.Jako retko u veoma ranom periodu bolesti moze da pomogne serum protiv stenecaka.Stenecak je veoma opasna bolest zato moj savet je vakcinisanje pod obavezno.
 
meni je palo pre neki dan na pamet.. mozda ce zvucati glupo, al bas me zanimalo.. mogu li zivotinje da se zaraze virusom herpesa kao ljudi.. zanima me zato sto je meni izasao herpes, i da li bi ga uopste mogla preneti psu...
 
jelaA:
Evo pitanja:
Maca Debelica je povratila glistu! Dala sam joj CESTAL. Da li treba da ponovim tretman za 10-ak dana?
Stvar je u tome sto je vec dobila cestal, pre 2-3 meseca...u medjuvremenu nije izlazila iz kuce...
Mislim da je u pitanju ROUNDWORM...ne znam kako se zove na srpskom...
Hvala :)

Nebi bilo lose ponoviti terapiju,tako se jedino bude siguran da su svi paraziti izbaceni.Obavezno davati Cestal svaka 3 meseca.Inace roundworm je na Srpskom doslovan prevod sa engleskoh tj valjkasti gliste.
 
linabg:
meni je palo pre neki dan na pamet.. mozda ce zvucati glupo, al bas me zanimalo.. mogu li zivotinje da se zaraze virusom herpesa kao ljudi.. zanima me zato sto je meni izasao herpes, i da li bi ga uopste mogla preneti psu...


Postoji veliki broj herpes virusa koji napadaju vise vrsta zivotinja i dovode do razlicitih bolesti ali ni jedan ne prelazi sa zivotinje na coveka,tako da budi bez brige nije ti ljubimac "rasadnik" klica.
 
Milly73:
И ја се слажем! Једини проблем је то, као што рече Смех, "мањак" места за лепљиве! Али, искрено се надам да ћемо успети да унапредимо ову хуману тему!

Nije mi jasna jedna stvar! Zašto je na ovom podforumu ograničen broj lepljivih na tri, a na muzici ih ima pet... :roll:
 
milentisha:
Nije mi jasna jedna stvar! Zašto je na ovom podforumu ograničen broj lepljivih na tri, a na muzici ih ima pet... :roll:


Tek sad sam videla ovu izuzetno lepu i korisnu temu ( od danas je i lepljiva, ne znam odakle vam to da mogu biti samo 3), Srdjane, hvala puno na vremenu , znanju i dobroj volji i samo tako nastavite!
Pozdrav svima i uzivajte! ;)
 
Milly73:
И ја се слажем! Једини проблем је то, као што рече Смех, "мањак" места за лепљиве! Али, искрено се надам да ћемо успети да унапредимо ову хуману тему!
Koliko mi je poznato, teoretski ne postoji ograničenje za brojh lepljivih tema.
Međutim, ukoliko je pola svake stranice "lepljivo", mislim da postaje besmisleno.
Svakako da ova tema zavređuje da bude na vrhu, tako da ako vama ne smeta - ja sam saglasna.
 

Back
Top