FK PARTIZAN sezona 2006/07

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eto, u pravu sam bio kad sam govorio da je Odita najbolji centarfor Partizana. Već tri komada u prvom kolu, a u ovom trenutku je 15 minuta do kraja utakmice. Kad su ga dali prošle sezone na pozajmicu mi smo jedva postizali golove. Odita će biti ove sezone onaj pravi. Videćete.
 
Izveštaj sa utakmice 1. kola:

Strelci: Urošević u 3', Damjanović u 24' i Lazetić u 45' za Bežaniju; Odita u 28', 55' i 62', Lazić u 49' za Partizan

Partizan: 25 Kralj - 2 Ćirković, 3 Saveljić (18 Lazić od 46'), 5 Bajić, 13 Lomić - 28 Nadj, 31 Smiljanić, 21 Tomić, 26 Bosančić - 9 Radonjić (Radosavljević od 46'), 15 Odita.

Klupa za rezerve:
27 Pantić, 11 Stojkov, 16 Radosavljević, 18 Lazić, 20 Marinković Nebojša, 23 Lazarević, 24 Rnić.

Prvenstvena utakmica "Meridian super lige" - 1. kolo
Železnik, 5.8.2006. početak u 17:30 h
Stadion "Mali Poljud"
Sudija: Milenko Vukadinović - Beograd
Delegat: Žarko Stevanović - Kragujevac



Mnogi se smejaše kad je došao ovaj Lazić, a on ubrzao igru, dao drugi gol za Partizan i zaslužan za treći.
 
Miodrag Ješić na pres konferencije posle utakmice sa Bežanijom:

-Šta da vam kažem? Videli ste i sami I poluvreme. Kao što sam i rekao svojim igračima, pojedinci su odigrali, ne opušteno, već bezobrazno. Napravili smo mnogo grešaka i iz tih grešaka smo i primili prva dva gola, a maltene svaki kontranapad Bežanije je bio opasan po naš gol. Već sam rekao da pojedinci ne zaslužuju da nose dres Partizana, a sada ćemo sprovesti i sankcije po tom pitanju.

Da li će ovo Ješićevo proći ne znam. Poslednju reč verovatno imaju ona dvojica.
 
Нису они одиграли неозбиљно јер они не могу боље.Да могу добили би бар неког у припремном периоду (осим Срема).Ово је логична последица онога што управа клуба ради.Стално продају играче а доводе неке очајнике који не знају ништа.Па Јешићу ће требати 2-3 године да од неких од њих који су вредни направи некакве пристојне играче.Од неких као нпр.Бајића никад неће моћи да направи ништа.

Боље би било да су одмах произвели у први тим играче из саопственог подмладка.Тај подмладак је једино што тренутно вреди у ФК Партизан.
Они њих шаљу на каљење у неке леве тимове да тамо назадују и пропадају а у клуб доводе неке маторе незналице са стране.То је погрешно.Тај подмладак мора да се промовише у први тим.Навијачи би 100% стали иза њих чак и кад губе то сам сигуран.

Подмладак је тукао Звездин подмладак катастрофално и ја се питам који од тих играча из подмладка је данас у првом тиму ?
 
Alex.L:
Da, jednog sam 10000% siguran da sam zapamtio, ostale nisam.

dobro je ,
on ce nam reci ostale
smilees7.gif
:D
 
RAZOČARAN IGROM U ŽELEZNIKU, TRENER PARTIZANA MIODRAG JEŠIĆ NAJAVIO SANKCIJE: KAZNE IGRAČIMA, STOP NOVINARIMA

Od sada ćemo imati grupu sa 18 igrača koji će konkurisati za tim, a ostali će raditi odvojeno. Na neke treninge smo izlazili ozbiljnije nego protiv Bežanije. Svrha građenja Sportskog centra je bila izolacija, a ne da se svako šetka kako i gde hoće
Treneru Partizana Miodragu Ješiću nimalo nije svejedno zbog prikazane igre protiv Bežanije, ali ni zbog reakcije medija, koji su mahom duel u Železniku poistovetili sa zakulisanim radnjama.
Stoga je najavio kazne za neposlušne i embargo novinarima, koji ubuduće neće moći da kroče u Sportski centar crno-belih, ukoliko za to postoji "adekvatan" razlog.
Ješićevo obrazloženje glasilo je, otprilike, ovako: "U Sportskom centru je prevelika gužva, remeti se kvalitet rada, igrači su dekoncentrisani, nemaju mir, stalno ih neko vuče za rukav. To je i bila ideja građenja centra - izolacija, a ako nekada budemo trenirali na stadionu, onda možete da prisustvujete. Ovako, svako se šetka kako hoće i kuda hoće..."
Pre nego što se došlo do "pravilnika o ponašanju", trener Partizana, iako nije želeo da označi "grešnike", posvetio je pažnju novom načinu sankcionisanja.
- Posle jučerašnje utakmice sam manje zabrinut - ostavio je Ješić u prvoj rečenici zabezeknute novinare. - Upozoravao sam još tokom priprema da svako treba da prihvati obaveze i da niko nije iznad kluba. Zato ćemo od sada imati grupu od 18 igrača, za koje procenimo da su se nametnuli za tim, a ostali, povređeni i, ako ih bude, uvređeni, radiće odvojeno i to sa vremenskom razlikom od najmanje pet i po između dva treninga. Ono što sam rekao za javnost, rekao sam, jedan deo ostaje za svlačionicu. Od sutra počinjemo da se pripremamo za Maribor sa tom grupom od 18 fudbalera, tako će biti i ubuduće.
Ješić ne isključuje mogućnost da i trenutni prvotimci završe u kaznenoj grupi.
- Ništa nije isključeno, svako će biti tretiran prema zaslugama. Onaj ko može da odgovori na zadatke i ko zasluži, igraće, oni koji to ne učine, neće - poručuje trener Partizana. - Golove smo primali kao na treninzima. Ma, izlazili smo ozbiljnije na neke treninge nego na meč sa Bežanijom! Zašto je to tako, neka se zapitaju. Sami sebe su kaznili činjenicom da neće biti u prvih 18 igrača.
Da li postoji objašnjenje za takav pristup igri?
- Neke stvari jednostavno nisu za medije, ali, u svakom slučaju, niko nema pravo da se igra sa grbom koji nosi. Nikada nikome nisam pretio, samo upozoravam. Zašto neko nije u grupi, a pritom nije povređen i nema kartone, od sada neću komentarisati...
Ko je kriv za ležernu igru?
- Svakako da je neko više ili manje kriv, ali kada su na terenu svi su tim. Ako se slože utisci, Partizan je 90 minuta imao inicijativu, a rival je postizao golove čim je prešao centar...

RECEPT IZ SOFIJE
SKLONjENI TRAŽE KLUB

Otkrio je juče Miodrag Ješić da je način kažnjavanja, koji danas stupa na snagu (mislio je na igrače, ne novinare), primenjivao i dok je bio trener CSKA.
- Sećam se da sam u Sofiji "sklonio" osam igrača pred prijateljsku utakmicu sa Monakom i na put krenuo sa 15 fudbalera. Ta osmorica su radila odvojeno i odmah im je rečeno da potraže novi klub. To sada nije situacija, ali nije isključeno da se dogodi.


PITANjE ZA JAVNOST
DA LI JE NORMALNO KAD VODIMO, PA IZGUBIMO!?

Nije se juče nimalo potencirao preokret Partizana protiv Bežanije, naprotiv, u većini novina osvanuli su naslovi tipa: "Iz keca u dvojku", "Smejurija", "Preokret i sumnja". To je mnogo pogodilo Miodraga Ješića...
- Kao kapiten Altaja, igrao sam meč u kojem smo posle 0:3 na poluvremenu pobedili 4:3! Zato imam pitanje za javnost: da li je normalno da Voždovac, u prošloj sezoni, posle 2:0 za nas, preokrene utakmicu i pobedi? Tada su svi srećni i ushićeni, a nije normalno da Partizan preokrene rezultat. Da je Ćirković pogodio zicer bilo bi 5:3, možda i 6:3!

OD DANAS PRIPREMA
NA REDU MARIBOR

Za tri dana Partizan očekuje prvi evropski meč u sezoni. Miodrag Ješić kaže da o Mariboru počinje da razmišlja tek od danas, pošto je juče bio pod utiscima meča iz Železnika.
- Pokušaćemo da nađemo najbolja rešenja za brze napadače Maribora. Svakako da su Slovenci težak rival, ali i oni imaju probleme. Nećemo ih preceniti, ni potceniti, jer smo veliki klub. Gledali smo ih uživo, imamo video-zapise i verujem da ćemo se na najbolji način pripremiti za taj meč.

PROMENA FORMACIJE
NEKA BRINU RIVALI

Reče neko posle priče sa Miodragom Ješićem da je jedina prava tema koje su se novinari dotakli u razgovoru sa trenerom Partizana zapravo sistem igre. Naime, od prvog kontrolnog meča u Bajinoj Bašti, Ješić je forsirao sistema sa trojicom napadača, ali je samo nekoliko dana pred meč sa Bežanijom sve promenio iz korena, što je rezultiralo sa tri primljena gola već u prvom poluvremenu. Po tome, reče ista osoba, ispada da se sve vreme u Nemačkoj radilo na kondiciji, a uigravao se sistem koji nije zaživeo. Bar ne do drugog poluvremena u Železniku.
- Nagovestili smo da može da dođe do promena u sistemu - kaže Ješić. - Ipak, ne bih da komentarišem na koji način, jer ostavljam našim rivalima da brinu o tome laugh.gif . Očekujem da igramo sve bolje, bez obzira u kojoj formaciji. Dok meč traje pokušavate sve što možete...

PERICA STANČESKI OBJAŠNjAVA UZORKE NAGLOG PADA BEŽANIJE
Upali u mašinu

Perica Stančeski, jedan od četvorice crno-belih pozajmljenih Bežaniji, pokušao je da objasni kako je došlo do stravičnog pada njegove ekipe, posle kojeg je Partizan postigao tri gola za 20 minuta.
- Problem je što većina nas nije igrala u najjačoj ligi, to nam je bio debi. Dobro smo, ipak, odigrali prvo poluvreme i nismo mogli da verujemo da vodimo protiv crno-belih. Onda smo se malo uplašili, kako je padao gol za golom hvatala nas je apatija. Klasično smo upali u mašinu "parnog valjka" - ističe Stančeski.
Gubitak bodova od ekipe iz Humske nije toliko strašan. Retko ko će se naigrati u duelu sa večitima...
- Ekipe su prilično ujednačene. Nas su mnogi otpisivali pre početka, ali, nadam se da su se uverili da nismo ni mi mačji kašalj i da ćemo biti najozbiljniji kandidati za ulazak među šest ekipa - poručuje bek Bežanije.
 
Elvin:
PITANjE ZA JAVNOST
DA LI JE NORMALNO KAD VODIMO, PA IZGUBIMO!?

Nije se juče nimalo potencirao preokret Partizana protiv Bežanije, naprotiv, u većini novina osvanuli su naslovi tipa: "Iz keca u dvojku", "Smejurija", "Preokret i sumnja". To je mnogo pogodilo Miodraga Ješića...
- Kao kapiten Altaja, igrao sam meč u kojem smo posle 0:3 na poluvremenu pobedili 4:3! Zato imam pitanje za javnost: da li je normalno da Voždovac, u prošloj sezoni, posle 2:0 za nas, preokrene utakmicu i pobedi? Tada su svi srećni i ushićeni, a nije normalno da Partizan preokrene rezultat. Da je Ćirković pogodio zicer bilo bi 5:3, možda i 6:3!

Ja bih istakao ovaj deo. :idea:
 
shalle87:
Ovo se konstantno ponavlja iz meca u mec,iz prvenstva u prvenstvo.Zato nema potrebe da naglasavas bilo koji deo jer je namestaljka cista kao suza.
Naravno da se ponavlja. Jer otkad su se pojavile kladionice nameštanja na rezultat postoje od samog početka prvenstva. Ali tvrdim još jednom da je utakmica Bežanija - Partizan ako je nameštena, nameštena je zbog kladonica, a ne zbog toga što Partizan nije mogao da pobedi Bežaniju. To valjda svima treba da bude jasno.
Pa šta misliš zašto je u finalu našeg Kupa prošle godine OFK vodio protiv Zvezde. Možda zato što je bolji pa je mogao da pobedi Zvezdu i to u finalu? Ma da, ali malo prekosutra. :D
 
ja mislim da jesa pokusava da izbaci iz tima zekine igrace,
videcemo vrlo brzo da li moze to da uradi,ali one izjave posle tekme
kad kaze da ce ''...povredjeni i uvredjeni ,da treniraju 5 sati posle prvog tima..''
to mi mnogo govori,pogotovo sto mi se cini da saveljic jedan od tih
znam da su ona 2 lopova jaka,ali mozda se nesto dogodi
nemogu ni oni tek tako da sad oteraju jesu posle 3 kola....
....ili mogu?
 
izbacio je radonjića, nađa, saveljića, stojkova...preuzeo je veliki rizik i pokazao da pored odličnog ukusa za oblačenje ima i cojones... :D šalim se...navodno su stariji igrači oterali vermeza i rebera, izgleda da sa ješom ne mogu tako lako da izađu na kraj...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top