Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne moze se sedeti dugo na dve stolice. Nije to napad na licnost, nego iskustvo. Mnogo je tesko muciti organizam sa nedovoljnom kolicinom droge ( zavisnost od cigareta je sedam puta jaca od zavisnosti od heroina. 4.000 hemijske komponente u cigarete zajedno formiraju jedinjenje slicno kreku. Nije moja mudrost, vec informacije preuzete sa sajte svetske zdravstvene organizacije) Povremeno pusenje jaca psihicku zavisnost ( zavisnost od pusenja je slozena. sem fizicke, imamo i psihicku, i motoricku zavisnost) i onda postaje jako tesko da se oslobodimo potpuno.

S druge strane, super je sto si smanjila toliko! Mozda bi mogla da razmislis o elektronskim cigaretama za to povremeno pusenje?
 
Joj sto ste drasticni,skoro skoro da se ukokam od muke.
Ozbiljno, malo se i vi informisite..to je sistem koji radi odlicno.Znam osobe koje sede na dve stolice deceniju i vise..
Kazem,sve je do osobe i karaktera,nije sve crno ili belo.
Sad,kako ste me zigosali kao pusaca ovde mi vise nije mesto,jel tako.
Hvala Bogu da nismo u srednjem veku,spalili bi me ko vesticu.Htedoh samo da vam prenesem moje iskustvo.
Ali ako je situacija na ovim diskusojama takva,hvala lepo i sve najbolje vam zelim.:)
Kad vas covek cita da se prosto uplasi.Covece,od jednostavnog prestanka pusenja ste napravili nuklearni rat.
 
Poslednja izmena:
I da dodam.
Nisam klinka,imam 67 godina(najzad mlada) sa pusackim stazom od 50 g.Poslednjih 10 g. 2 + paketa dnevno .
Kao mija profesija i ostalo,razumem se malo vise o drogama i zavisnosti od onoga sto se pise i pravi propaganda zavisno od vetra koji duva.
Rekla TO,ja sam perfektno u stanju da u mom slucaju primenim sistem po mojoj meri.Koji funcionise.
Meni cigareta ne nedostaje svakodnevno,niti pomislim...ali od pocetka mog nepusackog staza nisam odbila cigaretu kada sam je stvarno zelela!
Bila bih stvarno idiot da mucim sebe za jednu cigaretu!Ma ajde,ne zezajmo se.
Sad sto vi "napadate" mene jer mi zavidite,to je vas problem,ne moj.
Eto veceras imam goste,svi pusaci.
Ako mi se zeli popusicu cigaretu,ako ne,necu.
Ja sam stvarno SLOBODNA a ne vi:cao:
 
Poslednja izmena:
Nego da pitam za sebe nešto..Kakva su vam iskustva sa kašljem..Ja nikad nisam kašljala
za sve vreme dok sam bila pušač..Sad konačno 4 meseca posle prestanka, ja sam počela sa
produktivnim kašljem,
radujem se tome jer logično je da izbacim nešto..Kako je s vama bilo?

Posto sam pretajala vise puta, mogu da kazem da nisam svaki put kasljala. Ali kada jesam, stvarno sam ocistila pluca. Ipak, ako potraje, proveri da nije nesto drugo u pitanju, za svaki slucaj.
 
Poli, nasla sam ovo vezano za kasalj kao apstinencijalni sindrom.
KAKO POBEDITI PUŠAČKI KAŠALJ Hronični bronhitis i pušački kašalj često prate ovisnike od nikotina. Ove tegobe se često razvijaju kod onih koji duže vreme konzumiraju cigarete i druge duvanske proizvode. Iako se simptomi smanjuju već posle nekoliko nedelja apstinencije, neugodan kašalj može potrajati još nekoliko meseci. Naime, to je jedan od načina na koji organizam eliminiše štetne materije i pročišćava disajne puteve. Ljuta hrana korisna je u ublažavanju simptoma kašlja. Ona smanjuje otok sluzokože respiratornih organa i pomaže u odstranjivanju supstanci koje nadražuju tkivo. Ako ste se odlučili na prestanak pušenja cigareta, preporučujemo vam sledeći recept. Sastojci: pola kašike kajenske ili ljute papričice u prahu, pola kašičice đumbira u prahu (ili sveže rendanog), kašika meda, kašika jabukovog sirćeta, Priprema supermešavine: Dobro izmešati sve sastojke i uzimati dve-tri kašičice dnevno rastopljene u šolji tople vode. Zbog korisnih jedinjenja koja deluju protiv bakterija i gljiva te smiruju upale, beli luk je još jedan efikasan lek. Odlično deluje protiv pušačkog kašlja i bronhitisa. Dovoljno je sitno iseckati nekoliko čenova, pomešati ih sa šoljom mleka i kuvati dok polovina tečnosti ne ispari. Za prijatniji ukus može se dodati malo meda kada se mešavina ohladi. Uzimati kašičicu do dve dnevno, bar petnaestak dana, kako bi se osetili povoljni rezultati. Za ublažavanje simptoma kašlja mogu se konzumirati i: zeleni čaj, kamilica, ruzmarin, sok od šargarepe s dodatkom limuna i meda. Preporučuje se ispiranje grla slanom vodom, mešavina mlevenih sirovih badema i ceđenog soka od narandže.
 
Joj sto ste drasticni,skoro skoro da se ukokam od muke.
Ozbiljno, malo se i vi informisite..to je sistem koji radi odlicno.Znam osobe koje sede na dve stolice deceniju i vise..
Kazem,sve je do osobe i karaktera,nije sve crno ili belo.
Sad,kako ste me zigosali kao pusaca ovde mi vise nije mesto,jel tako.
Hvala Bogu da nismo u srednjem veku,spalili bi me ko vesticu.Htedoh samo da vam prenesem moje iskustvo.
Ali ako je situacija na ovim diskusojama takva,hvala lepo i sve najbolje vam zelim.:)
Kad vas covek cita da se prosto uplasi.Covece,od jednostavnog prestanka pusenja ste napravili nuklearni rat.

I ja poznajem ljude koji tu i tamo popuse jednu-dve cigarete, ali ti ljudi nikada nisu bili pusaci, a ti jesi bila tako da
ova tvoja prica slabo pije vodu. Da je jednostavno ostavljati drogu ( a nikotin jeste vrsta droge, kao i alkohol, na primer)
ne bi ljudi isli godinama na seanse anonimnih alkoholicara nego bi od danas na sutra odlucili da pijuckaju nedeljom
casu dve vina ili dva piva i svi srecni i zadovoljni. Ja sam pre neki dan srela coveka koji vec sedam godina ne pije, ali
jos uvek dva puta nedeljno ide na neke sastanke anonimnih alkoholicara jer se boji da ce ponovo poceti da pije.
Nego pusi ti kako zelis, internetske price nekada su i zabavne;)
 
Pošto smo ustanovili da je normalno da kašljem...već me brinulo zašto ne kašljem..onda
idemo normalno dalje..A Tasker bih preporučila da malo pripazi kad ljudima daje dijagnoze.
Znam za slučaj njenog muža i nadam da će sve biti u redu..Zato je ona malo nervozna.
https://forum.krstarica.com/showthread.php/812926-Tri-sonde-protiv-raka-pluca
Malo me čudi da je nastavila s cigarama s obzirom na njenog muža,.:eek:
 
Poli,Poli,ne brini.
Delikatna si ali ne previse..
Sta da ti kazem..Zivot nije cokolada.
Moj muz pusi od svoje 9- te godine,i sad je 75.g.Podlednjih 20 g.,4 paketa dnevno.
I sta sad?
Ova umre od raka metastaze celo telo nikad vidla cigaru u zivotu.
Ne pricamo istu pticu.

Ti si napisala da imas veze sa medicinom. Za pusace su koronarna oboljenja isto tako strasna i pogubna kao i karcinom pluca,
a o opstrukciji pluca za koju je dokazano da 90% pusaca od nje oboli pa i umre, da ne govorim.
Svako od nas ( i pusaci i nepusaci i bivsi pusaci) zna koliko je i kako pusenje stetno.
Nema potrebe da nam govoris kako je neko oboleo od karcinoma pluca a nikada nije pusio.
 
Evo me na par dana do četiri meseca..dobro je..Bronhitis imam,astmu takođe.
Vreme mi je velika smetnja,i idem popodne kod lekara..
Ta astma je gadna stvar, pokusaj da nekako samoj sebi sugerises da si OK, da te ne hvata neka panika,
postoje i neki saveti, instrukcije kako da se dise u vreme "napada", a koje se svode na sistem da se u tim
momentima ponasas kao da imas neku plasticnu kesu na ustima i onda udahnes, ali jako polako izdises.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top