etericna ulja-pocnite da udisete zdravlje

takođe :)
Podižu kvalitet života., stimulišu, uspavljuju, regulišu san i daju pogon elanu :)

nego..upozorenje malecko: paz'te da kad ih njušite ne taknete nosom vrh od bočice - ostaje ranica nalik OPEKOTINI. (jeste, uspela sam i to :lol: ) Esencija je to, a ne ulje.

Gde ima lepih isparivača? U principu se tek sporadično nalaze po Bgd...
 
teFko da može ukratko al aj ovako: imaš ulja za stimulaciju, imap sa sedativnim efektom i ona za buđenje čula. Sve tri vrste utiču i na neke fizičke simptome (glavobolja, prehlada, apetit, nesanica) ali ovo su neke osn,. funkcije. Meni je usper ANTISTRESS ulje - eukaliptus + lavanda - stimuliše kreativnost, razbuđuje, i istovremeno blaži....balans, u stvari, idealan.

Postoje i ulja za odvikavanje od poroka - angelica. To je baš zayebano i rekto se koristi, ima i zayeban miris.
 
:))) etericna ulja su ti nepresusni izvor energije.Znate kako su otkrivena??Jedan kaludjer se opekao i nije imao nista sem lista lavande pri ruci.stavio ga je na ranu i nije mu se pojavio plik...
XEXEXE a da,vecina ulja je izuzetno jaka ne ide direktno na kozu i ostecuje zeludac,te se koncentrovana ne gutaju......ali lavandu,angeliku i jos neka ulja mozete direkt na kozu kao i ruzu ja je ne volim ali cudotvorno utice na kozu.....ipak moj favorit je bergamot.....mmmmm podigne vas u sekundi i drzi budno satima :)
probajte :)))
 
SEDAM? :P Kojih sedam veličanstvenih? :)

a gle šta radi bergamot :arrow:

Bergamot

Botanical Name: Citrus bergamia

Common Method of Extraction: Cold Pressed (best) or Steam Distilled

Color: Gold with a Green Tinge

Consistency: Thin

Perfumery Note: Top

Strength of Initial Aroma: Medium

Aromatic Description: Fresh, orange/lemon/citrusy, slightly floral.

Possible Uses: Acne, abscesses, anxiety, boils, cold sores, cystitis, depression, halitosis, itching, loss of appetite, oily skin, psoriasis, stress.
Safety Information: Phototoxic. Do not use if the area of application will be exposed to sunlight for 24 hours due to its phototoxicity.
 
Etericna ulja se izdvajaju iz biljaka najcesce destilacijom i imaju karakteristican miris biljke od koje su nastala. Koriste se u kozmetici kao sastojci parfema, kao ulja za masazu 5 - 15 kapi na 30ml ulja, kao losioni 1/2 do 1 kasicice na oko 1/2l losiona za telo bez mirisa, za kupku je dovoljno 5 - 15 kapi a 6 - 8 kapi ulja lavande, ruze i narandze na 30mll ciste vode je odlicno za lice
za inhalaciju mogu se nakapati na maramicu ili jastuk ili rasprsiti po prostoriji stavljanjem desetak kapi u posebnu posudu napunjenu vodom ispod koje se zapali sveca, ili staviti nekoliko kapi na sijalicu ali ne dok je upaljena, ili zapaliti svecu pa kad vosak pocne da se topi nakapati 1-2 kapi ali ne na plamen, moze se nakapati na ivice ormara sa garderobom ali izbegavati tkanine jer neka ulja ostavljaju mrlje ili nakapati na vrecice sa suvim biljem, ili dodati 2 - 3 kapi na 1l kod ispiranja rublja, ili nekoliko kapi lavande ili ruzmarina nakapati na knjige, pisma... ili 4 kapi pomesane sa soljicom tople, ne vruce vode staviti u rasprsivac za cvece i prskati po sobi ali ne i po drvetu, ili 1-9 kapi staviti u malu posudu i drzati na radijatoru ili u isparivacu...a imam i recept za pravljenje sapuna od etericnih ulja :)
...ja ih kupujem u apoteci
 

Back
Top