Zubi prirodni ili umjetni

mačka zagrebačka

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.831
Na ovu temu me potaknuo naslov
1704578405180.png

tekst na linku

https://net.hr/magazin/ljepota/hrva...-protezu-e1e8b684-abd1-11ee-944d-0ee8f36581c7

i dok neki kažu ovako

1704578482411.png


drugi misle ovako

1704578544840.png


moje osobno mišljenje je da je važna higijena i zdravlje zuba, naravno i da su svi na broju ali mislim da ne bi bila tako oštra po pitanju kritika
koje je vaše mišljenje?
 
Što se zuba tiče jedino mi smeta ako se baš vidi da neki nedostaje, ali msm na to nećeš naići.
U potpunosti podržavam "popunjavanje rupa" i proteze za ispravljanje i ulepšava čoveka, ali nije presudno.
Neko bespotrebno dorađivanje, kao npr. brušenje zuba, protiv toga sam.

Generalno sam za "ispravljanje" fizičkih "nedostataka", ali sam protiv dorada, pogotovo ekstremnije.
 
Ja mislio ne vole ove što montiraju krunice i imaju belo plave filmske zube :lol:

Elem u hrvatskoj odlično funkcioniše zdravstveno ideš normalno kod zubara u dom zdravlja i sve intervencije su besplatne kao i proteze- sve pokriva zdravstveno.

Dok je u srbiji kao u paklu ideš kod kojekakvih lopova i prevaranata da ti buše zube istavljaju plombe za pokojnike koje puknu posle mesec dana.
 
Kada bi umetni zubi bili funkcionalniji od pravih ja bih odabrao veštačke.
Savet mog stomatologa:
zdrav zub je bolji od plombiranog
plombirani zub je bolji od krunice
krunica je bolja od zuba kome su hirurški odsečeni koreni i na takvom zubu ugrađena nadogradnja ali
čak i takav zub je bolji od bilo kog umetnutog veštačkog zuba.

Naravno govorimo o funkcionalnosti a ne o lepoti.
To je moj odgovor na naslov teme a sam sadržaj mi nije baš jasan.

Ako mogu da biram sigurno ne bih izabrao neku koja sa 30 godina ima
protezu ili dioptriju 5...zbog genetike koja se prenosi na decu.
 
Što se zuba tiče jedino mi smeta ako se baš vidi da neki nedostaje, ali msm na to nećeš naići.
U potpunosti podržavam "popunjavanje rupa" i proteze za ispravljanje i ulepšava čoveka, ali nije presudno.
Neko bespotrebno dorađivanje, kao npr. brušenje zuba, protiv toga sam.

Generalno sam za "ispravljanje" fizičkih "nedostataka", ali sam protiv dorada, pogotovo ekstremnije.

Često znam vidjeti posebno kod ljudi 40 + ili malo starijih da imaju nedostatak zuba, najčešće od četvorke ili petice i to je baš ružno.
 
Meni su najbolji ovi mladi što u hr stavljaju ljuspice kako to oni zovu, to je samo sa prednje strane zalepe ko žene nokte. Našta li to liči za 10 god?
Mene prošle godine pita zubar ovde kod nas, A zašto ne stavite fasete, to bi vam baš lepo stajalo? (Zna da sam došao iz Nemačke , pa da me odere).
Ni novac u krajnjoj situaciji nije problem nego mi potura stvar koja nije potrebna, čak je štetna, zahebao se jer znam o čemu se radi.
Skida se, brusi se zubna gled 1-2mm (:eek:) sa svakog zuba i na to se lepe te ljuspice ili fasete. Biraš boju a u principu se dobije neprirodno belo, a rok držanja lepka i ljuspica je upitan (desetak godina verovatno).
Pitam ja njega, doktore a zašto vi ne stavite te fasete ili barem da izbelite zube, moji su belji od vaših? Više me nije pitao :hahaha:
 
Ja mislio ne vole ove što montiraju krunice i imaju belo plave filmske zube :lol:

Elem u hrvatskoj odlično funkcioniše zdravstveno ideš normalno kod zubara u dom zdravlja i sve intervencije su besplatne kao i proteze- sve pokriva zdravstveno.

Dok je u srbiji kao u paklu ideš kod kojekakvih lopova i prevaranata da ti buše zube istavljaju plombe za pokojnike koje puknu posle mesec dana.

Ne bi baš rekla. U Hr se intervencije plaćaju nema više besplatno osim možda stvarno nešto toliko "socijalno" da to i ne bi stavila u usta. Koristim usluge privatnog stoatologa koji ima ugovor sa socijalnim pa mi je možda nešto jeftinije ali baš svaku uslugu plaćam od 50 eura na više
 

Back
Top