ZUBAR!

А па један зубар(бар тако се представља) овде је тврдио да се размишља у струци(!!!) о априори уклањању зуба.
Зато сам навео и пример са крајницима и слепим цревом
Мада и даље не верујем да су ти сва три умњака које си тако лако извадила расла на тако малиган начин.
Много је сестро да 100% израслих умњака буду против власнице!
Бре!!!


Prema proceni dr Koković na Stomatološkom fakultetu (specijalista za oralnu hirurgiju i implantologiju), nijedan od tri umnjaka ne može izbiti do kraja jer u vilici NEMA mesta...mada, na osnovu snimka, to može zaključiti svaki stomatolog.
Donji umnjak mi je izgurao zube sve do dvanaestice (totalno su ispreplitani), gornji nisu stigli na naprave TOLIKU štetu...
Što se tiče "lakog"vadjenja, samo je jedan lako izvađen jer je 1/3 izbila, malo je secnuo, i izvadio ga. Drugi je morao da odvaja od kosti, treći je morao u vilici da "razbije"na sitnije delove, bio je horizontalno postavljen...
Inače, to nisu IZRASLI umnjaci, već impaktirani...jedan me je mučio 8 godina...odlagala sam operaciju, mislila sam da neće izbiti (kao što sam rekla 1/3 je izašla..dalje nije moglo..nisam mogla da pomeram vilicu levo-desno od bolova)...za to vreme mi je zeznuo ostale zube...
 
Ajaoo...fiksna proteza ti je užasna!Moraš je nositi non stop,čak i kad se kupaš i jedeš....Ja sam 4 godine samo noću nosio onu normalnu protezu,koja može da se skida,pa sad ne moram fiksnu..
 
A reci mi...do "koliko godina" se može nositi obična...ja imam 28...to je verovatno "mnogo"za tako nešto...

Pa valjda zubar treba da ti pogleda kakav ti je raspored zuba ili kako oni to zovu teskoba. Tad ce ti sigurno reci da li si za fiksnu ili za obicnu. Inace i medju tim fisknim ima jeftinija varijanta ako ne ugradis one fiksatorske prstenove. To im spusta cenu upola...
 
Uzimala sam orvagil jer sam alergična na mnoge antibiotike...već sam ranije pričala o toj infekciji...previše je zategao konce...stvorio se hematom...otok je splasnuo...još uvek je ograničeno otvaaranje usta...rekao je da će možda napraviti novi rez (operacija je bila pre 10 dana)...nadam se da će se srediti
 
Pozdrav svima.
Razmisljam da stavim fiksnu protezu.Citao sam puno o tome na internetu ,a i konsultovao sam se sa zubarkom pre 3 meseca kad sam komplet uradio sve zube.
I bas mi je pokazivala primer od jedne cure ,ima slican problem.Ona je vadila zube ,kako bi joj se ostali vratili.
A meni je gledala i premisljala se da li da vadimo ili ne.Posto kaze da ima mesta u vilici.I rekla je morao bi da odes da ti izvade.A ona je privatni zubar ,zasto ne bi ona mogla to da uradi ?
Inace imam 17 godina i nosio sam obicne proteze cak dva puta ali posto sam neodgovoran taj plan je propao.
E sad ako biste mogli da mi date neki savet.Sta je najbolje uraditi ? Da izvadim zube ili ne ?Izvadio bih cetvorke valjda !
I da trojke su mi izbacene kao i dvojke i jedinica ,a druge je otisla oko 4mm.
Imam drugaricu koja nosi fiksnu.Uradila je to kod moje zubarke odlicno joj ide.I rekla mi je cenu od 600 e za jednu vilicu
 
E, ja stvarno ne znam šta je sa ovim zubarima! Ovaj moj hoće da "revidira" ranu posle oper.umnjaka, kao da bi bobro zaraslo, da ne dodje do deformacije mekog tkiva...da li to stvarno treba da uradi, ili mu je to neka fora da uzme još para...od operacije je prošlo skoro 2 nedelje, sve je dobrim delom zaraslo...
 
E, ja stvarno ne znam šta je sa ovim zubarima! Ovaj moj hoće da "revidira" ranu posle oper.umnjaka, kao da bi bobro zaraslo, da ne dodje do deformacije mekog tkiva...da li to stvarno treba da uradi, ili mu je to neka fora da uzme još para...od operacije je prošlo skoro 2 nedelje, sve je dobrim delom zaraslo...
Држи губицу затвореном и не наседај на провокације!!!:cool:
 
E, ja stvarno ne znam šta je sa ovim zubarima! Ovaj moj hoće da "revidira" ranu posle oper.umnjaka, kao da bi bobro zaraslo, da ne dodje do deformacije mekog tkiva...da li to stvarno treba da uradi, ili mu je to neka fora da uzme još para...od operacije je prošlo skoro 2 nedelje, sve je dobrim delom zaraslo...

Nisam te pogledao pa ne mogu nista da kazem 100% ali ne vidim razlog da se rana koja je lepo zarasla revidira osima ako za to postoji neki strasno jak razlog. U principu u cenu operacije ulazi operacija i svi tretmani propratnih komplikacija. Ako se pregledom ustanovi da kod nekog pacijenta postoji mogucnost za nastanak neke komplikacije koja se javlja ali ne cesto i koja zahteva ozbiljniji zahvat onda bi on trebao da se unapred obavesti o njenoj mogucnosti i ceni sanacije.

Tako da ne bi trebao nista vise da ti napralti.

Kakvi su sada problemi ?
Na koje si antibiotike alergicna?
 
Infekcija je prošla, sada je postoji problem ograničenog otvaranja usta...svakim danom je sve bolje, ali nije to to...on navodno čeka da se to sredi da bi mogao lepo da priđe rani (valjda-zna da bude jako nezgodan i neprijatan...na pregledu je naveo jednu cenu za operaciju, posle operacije, drugu...zato se pitam što me sad cima oko ovoga...)
Elem, on hoće da napravi površinski rez da bi rana bolje zarasla, da ne dodje do defornacije mekog tkiva, to može imati nekakve posledice (nije rekao koje, jedva je i ovoliko rekao).Osećam da je nešto zeznuo dok je ušivao...pa hoće to da ispravi...ali, ne znam šta bi to moglo biti? I kakve to posledice mogu nastati?On je jedini hirurg u ovom gradu...nažalost...Od operacije su prošle 2 nedelje...još uvek je otvaranje usta ograničeno...Operacija jeste bila komplikovanija, umnjak je bio skroz gore, morao je da ga odvaja od kosti....pa kontam da i oporavak duže traje...
Što se tiče antibiotika, alergična sam na penicilin, baktrim, eritromicin.
 
Klindamicin je dobra alternativa barem sto se stomatologije tice. Eritromicin se sve manje koristi kao zamena bas zbog gastrointestinalnih tegoba koje zna da izazove a i pokazalo se da je prilicno toksican za jetru. Cudi me da niko nije predlozio klindamicin. Klindamicin se izmedju ostalog rasporedjuje i u kostima sto ga cini posebno pogodnim kod oralnohiruskih intervencije gde se intervencija cesto vrsi i na kosti ili kod infekcija oralne regije gde je cesto zahvacena i vilicna kost.

Generalno treba da uradis testove da vidis koje antibiotike smes da koristis.
 
Predložio je, ali ipak mi ga nije prepisao jer nije bio siguran kako ću reagovati...od eritromicina povraćam...pa mi je dao Orvagil za svaki slučaj...ugalvnom, to sad i nije vaćno, infekcija je odavno prošla, jedino je ostalo to cimanje...praviće novi rez...neee....
Što se testova tiče, ne bih...moj ćale je imao penicilinski šok...posledice su užasne...ne bih da se igram s tim...
 
Ja sam primetio da mi se na onom ljuspastom delu(ono sa cime je usna duplja oblozena gore) jedna ,,krljust,, pomerila,i iz nje kao da imam utisak da je spojeno sa nosem,mogu da duvam vazduh kroz to+ponekad iz toga izlazi nesto slano :confused: .Sta bi to moglo biti? :confused:
 
Uf ajde da pokusam.
Zubar mi je stavio belu plombu na zub,ali mi je rekao da je normalno da osecam bol na hladno jer mi se meso malo povuklo sa tog zuba.
Nego,aj to me proslo,vise ne osecam bol na hladno i toplo,ali mi smeta uzasno sto ponekad kada zagrizem nesto tvrdo na desnu stranu zub zaboli toliko da mi dodje da zaplacem.
Od skoro mi se pocelo desavati da kada sam u teretani i vezbam usled jakog napora da mi taj zub pocne da pulsira i cim savijem glavu prilikom treninga bukvalno pulsira i jako je iritirajuc osecaj.
Sta moze da bude? Ici cu kod zubara,samo da skupim kes jer nemam trenutno para.
 
Uf ajde da pokusam.
Zubar mi je stavio belu plombu na zub,ali mi je rekao da je normalno da osecam bol na hladno jer mi se meso malo povuklo sa tog zuba.
Nego,aj to me proslo,vise ne osecam bol na hladno i toplo,ali mi smeta uzasno sto ponekad kada zagrizem nesto tvrdo na desnu stranu zub zaboli toliko da mi dodje da zaplacem.
Od skoro mi se pocelo desavati da kada sam u teretani i vezbam usled jakog napora da mi taj zub pocne da pulsira i cim savijem glavu prilikom treninga bukvalno pulsira i jako je iritirajuc osecaj.
Sta moze da bude? Ici cu kod zubara,samo da skupim kes jer nemam trenutno para.

Nisam zubar ali sam imao iste simptome na umnjaku posle plombe jer je karijes bio dubok i zub je prestao da boli zbog odumiranja zivca... tako je to stojalo nekoh 6 meseci i identican bol se javio i cak je poceo zub da se dize i da ubija od bola... utvrdjeno je da se ispod zuba nakupio gnoj i da je zivac umro, uradjeno ciscenje kanala korena zuba i za sad je sve ok
Inace zubari imaju uredjaj sa kojim proveravaju jel zivac ziv/mrtav

Inace hitno idi kod zubara koji ce ga testirat verovatno otvoriti i mozda traziti snimak istog, ako je gnoj cim ga otvori (ama bas nista neces osetiti ako je zivac mrtav) bol ce trenutno proci
 
Drugari, imam jedno pitanje.

U julu mesecu mi je lecen zub u gornjoj vilici, cak mi je umrtvljen i izvadjen zivac. Sve je bilo ok do prekjuce tj. od tada me ponovo bolucka taj isti zub (ne boli nesto jako, vise onako 'cami' ali to je dovoljno da me nervira)... U cemu je problem i kako da se to resi? Da li moze zub da opet boli ako mu je izvadjen ili umrtvljen zivac?

Hvala na odgovoru, srdacan pozdrav
 
Pa gde si ti nama ....P........ :)
Ko gresi?
I gde je ko pomenuo beljenje?

Zanima me kakvo je iskustvo sa onima sistemima koji bele do ultra white (kreda bela boja)? Pitanje je upuceno na strucno razmatranje.

Evo da te citiram u temi "Beljenje zuba" pa da vidimo Ko greši? I gde je ko je pomenuo beljenje?:

Ljudi nemojte da se igrate. Znam nekoliko devojaka koje su sebi izbelele zube i upropastile ih. To sto stetnost nije opisana u literaturi ne znaci nista. A sve do jedne su otisle od svog starog zubara zato sto ovaj nije hteo da im beli zube, pa su se posle vracale. Ja licno odbijam cak da radim i one sablone za beljenje a pitali su me. Beljenjem vi fakticki razbijate strukturu zuba da bi zubno tkivo bilo razredjenije i propustalo vise svetla pa samim tim izgledalo svetlije. Sta mislite da li je zdravo razbiti bilo sta u svom telu?

Naravno da nije bas pametno beliti zube :D

Samo polako :) Ne ostecuje momentalno ali samo tako nastavi. Sve pricaju istu pricu prvi put kad probaju. Ne ostacuje, i smeju se kako mi koji smo protiv izbeljivanja zapravo nemamo pojma. I posle plac i kuknjava. I naravno navlake jer zubi ubijaju na hladno kako bole. A cena navlake 100 eu po zubu X nekih 14 zuba po vilica (da racunamo da nema bas sve zube :) Divota 2800 eur. Ne pada mi na pamet da ljudima upropascavam zube za 200 eura i da prodajem dusu djavolu. Lepse je kad im neko upropasti zube da popravljam stetu vise se zaradi iskreno.

Nešto te pamćenje ne služi dobro!? A?

A ni znanje!

A odgovora na moja pitanje i dalje nema... i nema... Pitam se zašto?!! :think::tajna::whistling:
 
Drugari, imam jedno pitanje.

U julu mesecu mi je lecen zub u gornjoj vilici, cak mi je umrtvljen i izvadjen zivac. Sve je bilo ok do prekjuce tj. od tada me ponovo bolucka taj isti zub (ne boli nesto jako, vise onako 'cami' ali to je dovoljno da me nervira)... U cemu je problem i kako da se to resi? Da li moze zub da opet boli ako mu je izvadjen ili umrtvljen zivac?

Hvala na odgovoru, srdacan pozdrav

Da li moze zub da opet boli ako mu je izvadjen ili umrtvljen zivac? U čemu je problem...?

Postoji mogućnost da živac nije u potpunosti izvađen, da zub nije adekvatno izlečen ili da punjenje kanala korena nije došlo do vrha korena. Zavisi i koji je zub, neki imaju više kanala, pa ako nisu svi dobro izlečeni i napunjeni može da nastane problem. U tom slučaju može da nastane infekcija oko vrha korena i zbog toga može da počne da boli. Ako osećaš bol kad kuckaš zub ili pritisneš prstom na desni u predelu vrha korena, onda je verovatno to u pitanju.

...i kako da se to resi?
Odlaskom kod zubara...koji će na licu mesta utvrditi šta je tačno u pitanju i adekvatno to sanirati ;)
 

Back
Top