ZUBAR!

Pa gde si ti nama ....P........ :)
Ko gresi?
I gde je ko pomenuo beljenje?

Zanima me kakvo je iskustvo sa onima sistemima koji bele do ultra white (kreda bela boja)? Pitanje je upuceno na strucno razmatranje.
 
Moj sin sa 17 godina ima od stalnih zuba samo od jedinica do četvorki, ostali su mu mlečni i ZDRAVI. Do koje godine oni smeju da ostanu u vilici ako ne prave nikakvih problema ?
Još me zanima, u stvari njega, pošto ima minimalnih nesavršenosti u tim prednjim zubima, da li je preporučljivo da nosi neku od proteza da se to ispravi dok još postoje mlečni zubi u vilici, ili to ide tek kad se oni izmenjaju ? Nesavršenost je ta da je jedna trojka pomerena za pola mm u stranu i to mu mnogo smeta.
 
Pa, zubar je pre dve godine rakao da ima zuba ispod, ali da ove gore ne treba još vaditi. On je malo u poslednje vreme opsednut zubima, pere ih non stop...valjda mu je to samo faza. Svakako ide za koji dan na skidanje naslaga (ako ih ima) pa će videti sa zubarom, ali sam ja htela da pitam još nekoga ko se razume.
 
..jel moguce na josh neki nachin utvrditi da ima zuba ispod mlechnih..? :)

..marge, moja cerka sa 15,5 takodje nije promenila petice..zameci prisutni, mlechni zdravi, kad im dune - izacice..
..tako kaze nasha dr..
 
PROBLEM SA UMNJACIMA......U petak su mi izvadili poslednji(gornji desni)...operacija je bila malo komplikovanija...morao je da ga odvaja od kosti...Prilikom ušivanja je previše zategao konce (nakom oper.kap krvi nije iscurela9 i došlo je do infekcije!!! U ponedeljak mi je popustio jedan šav da se drenira, i dao Orvagil(na sve živo sam inače alergična)...otok je splasnuo, ali ne mogu da otvorim usta normalno...sutra idem ponovo...ako se to ne popravi, moraće da "preusmeri" rez...da skine konce, stavi nove, valjda...Najviše me brine nemogućnost otvaranja usta...da li je neko imao sličan problem? I imam užasan bol, kad zagrizr, zaboli me cela donja vilica...to je valjda normalno...

Inače, pre 10 dana mi je izvađen gornji levi...i sve je bilo ok...a pre par mesevo donji desni...donji levi ne postoji...bar sam tu imala sreće...
 
PROBLEM SA UMNJACIMA......U petak su mi izvadili poslednji(gornji desni)...operacija je bila malo komplikovanija...morao je da ga odvaja od kosti...Prilikom ušivanja je previše zategao konce (nakom oper.kap krvi nije iscurela9 i došlo je do infekcije!!! U ponedeljak mi je popustio jedan šav da se drenira, i dao Orvagil(na sve živo sam inače alergična)...otok je splasnuo, ali ne mogu da otvorim usta normalno...sutra idem ponovo...ako se to ne popravi, moraće da "preusmeri" rez...da skine konce, stavi nove, valjda...Najviše me brine nemogućnost otvaranja usta...da li je neko imao sličan problem? I imam užasan bol, kad zagrizr, zaboli me cela donja vilica...to je valjda normalno...

Inače, pre 10 dana mi je izvađen gornji levi...i sve je bilo ok...a pre par mesevo donji desni...donji levi ne postoji...bar sam tu imala sreće...
Ку ку...
Што повади тол'ке зубе?!?
:think:
 
Nema mesta za njih u vilici...mogu izbiti samo delimično...prednji zubi su počeli da se krive...logično da ih treba izvaditi...3 zuba viška...kome treba...a ničemu ne služe...
 
Nema mesta za njih u vilici...mogu izbiti samo delimično...prednji zubi su počeli da se krive...logično da ih treba izvaditi...3 zuba viška...kome treba...a ničemu ne služe...
Неки имају чудну логику.
Готово ми је невероватно да неко има проблема баш са свим умњацима, осим ако их не убеде.
 
nije mene niko ubedio....zbog glupih umnjaka ću morati da nosim fixnu protezu...
Просечан примерак људске врсте има 32 зуба у зубалу, која су распоређена по 16 у горњој и исто толико у доњој вилици тј по 8 са сваке стране вилице.
Зар заиста мислиш да је онај један крајњи зуб спосбан да помери оних 7 испред себе???
Прилично је логично да би тај 8. зуб, умњак, самог себе померио од осталих зуба ка крају вилице, сем ако је неки од оних претпостављених 7 зуба раније извађен па се због миграције осталих 6 отвара простор и за тај 8.
Изгледа ми да, или претерујеш, или си захвалан објект за манипулцију и зараду стоматолога.
 
http://www.navidiku.rs/magazin/life-style/zdravlje/umnjaci-za-vadenje-ili-ne_15235/
hirursko-vadjenje-impaktiranih-umnjaka.gif
 

ovo je bio moj slučaj...neprijatna osobo...
Практично нико није умро, нити имао тегобе тако затрашујуће природе како би следовало на основу материјала који си поставила, јел би некада, а не много давно унатраг, смртност била неупоредиво већа него што јесте била.
Тако да ми и даље изгледа да си жртва обмане и самообмане, или у мање трагичном, али дугорочно горем случају неодговарајуће, савремене исхране мекушном храном која отежава формирање вилице и зуба.
Или, једноставније: Да они не треба да су ту, не би ни били.
 
Ja sam ovde da bih saznala da li je neko imao sličnih iskustava
Подржавам.
..svaki tvoj komentar je suvišan.
Само ми се учинило да си себи нарадила нешто наопако због тренди глоопости мотивисане зарадом да се ваде умњаци по сваку цену јер су вишак, иако смо ми еволуционо брушени милионима година и шљакамо баш као што треба.
Иначе би давно изумрли.
Уостало тип глоопости који наводим постојао је и за друге органе, конкретно у САД је 60их година широко примењивна пракса да се бебаме или сасвим малој деци превентивно уклањају крајници или слепо црево.
Све док се то није испоставило као штетно и произвело неколико милиона трајних пацијената.
 
OK....kome ne smeta, ne mora da ih vadi...ja nigde nisam navela da je vađenje umnjaka obaveznao....zašto ih vaditi ako u vilici ima dovoljno prostora, i ako rast zuba ne stvara smetnje! Ja sam sa njima imala problema, u smislu da ne mogu da izbiju skroz...nisam mogla dih čistim, počeli su da se kvare...da ne spominjem bol u vilici, slepočnici, iza uva, glavobolje...godinama se kljukam brufenima...pa zar treba trpeti tako nešto...?
Problem posle operacije je trizmus...zanima me, ako je neko imao isti problem, koliko može da traje...moj lekar kaže 7-10 dana...ali želim ovde da se informišem...
 
Уостало тип глоопости који наводим постојао је и за друге органе, конкретно у САД је 60их година широко примењивна пракса да се бебаме или сасвим малој деци превентивно уклањају крајници или слепо црево.
Све док се то није испоставило као штетно и произвело неколико милиона трајних пацијената.

Totalno je druga priča "vaditi" organ koji ne uzrokuje bilo kakve smetnje..kao što svi znamo, i krajnici i slepo crevo mogu prouzrokovati problem, i u tom slučaju se uklanjaju, baš kao i umnjaci.
Mada, moram priznati da sam luda što se uopšte i uplićem u ovu besmislenu priču...
 
Totalno je druga priča "vaditi" organ koji ne uzrokuje bilo kakve smetnje..kao što svi znamo, i krajnici i slepo crevo mogu prouzrokovati problem, i u tom slučaju se uklanjaju, baš kao i umnjaci.
Mada, moram priznati da sam luda što se uopšte i uplićem u ovu besmislenu priču...
А па један зубар(бар тако се представља) овде је тврдио да се размишља у струци(!!!) о априори уклањању зуба.
Зато сам навео и пример са крајницима и слепим цревом
Мада и даље не верујем да су ти сва три умњака које си тако лако извадила расла на тако малиган начин.
Много је сестро да 100% израслих умњака буду против власнице!
Бре!!!
 
Ema u ustima postoji nekoliko stotina vrsta bakterija tako da usta nikako ne mogu biti sterilna sredina za rad pa se slobodno moze reci da se oralno hiruska intervencija obavlja u ne sterilnom operativnom polju i ako su svi instrumenti sa kojima se radi sterilni. Manje infekcije su nesto sa cim se racuna i to je uobicajena komplikacija koja se lako sanira. Otezano otvaranje usta moze da bude iz vise razloga. Ako jos uvek osecas bol to nije normalno i treba da se javis stomatologu. Jedna stvar je jako bitna RANA POSLE VADJENJE ZUBA SE NE ISPIRA!!! Posto je ostavio polu otvoreno koliko sam shvatio vazno je da se pusti da krv zgrusa u rani i stvori prirodni cep. Nikako znaci ne ispirati. Ako rana treba da se ispere to treba da uradi strucno lice. Nikakve bokvice, kamilice i tome slicno.
 
Ema u ustima postoji nekoliko stotina vrsta bakterija tako da usta nikako ne mogu biti sterilna sredina za rad pa se slobodno moze reci da se oralno hiruska intervencija obavlja u ne sterilnom operativnom polju i ako su svi instrumenti sa kojima se radi sterilni. Manje infekcije su nesto sa cim se racuna i to je uobicajena komplikacija koja se lako sanira. Otezano otvaranje usta moze da bude iz vise razloga. Ako jos uvek osecas bol to nije normalno i treba da se javis stomatologu. Jedna stvar je jako bitna RANA POSLE VADJENJE ZUBA SE NE ISPIRA!!! Posto je ostavio polu otvoreno koliko sam shvatio vazno je da se pusti da krv zgrusa u rani i stvori prirodni cep. Nikako znaci ne ispirati. Ako rana treba da se ispere to treba da uradi strucno lice. Nikakve bokvice, kamilice i tome slicno.




Hvala na odgovoru....on je 3 dan po operaciji skinuo jedan šav zbog drenaže...A inače, previše je zategao konce, nakon operacije nije oteklo NIMALO krvi...zato je i došlo do infekcije, sve se to zadržavalo...naravno da ničim nisam ispirala...kao ni predhodna dva puta....sada je bolje, zarasta, nemam bolove, samo "zategnutost" i blaga utrnulost koju osećam...
 

Back
Top