ZNAŠ DA SI OKORELI NUMIZMATIČAR AKO...

Ma jeste sve ok, al premoren cojek brate hehe. Tebi i svima hvala na svemu, od tebe sam puno naucio tokom ovog kratkog boravka, Marko je veliki strucnjak i veliki numizmaticar a isto to vazi za malog Jovketa koji u tim godinama i sa tim budzetom ima nesto zaista zavidno i stvari oko kojih su se skupljali i divili puno veci i stariji kolekcionari od svih nas.
Franc Ios, jako fer i korektan trgovac sa dobrim i niskim cijenama, nazalost oni komadi od 50 dinara 1932 za koje sam najvise bio zainteresovan a cuo da on ima najnizu i najbolju cijenu kao i ponudu, su mu bili vec rasprodani dok sam dosao ali uspio sam ga nac negdje drugo, a saradjivat cemo mi vec to znam, ustvari uvjeren sam u to.
Pozdrav svima ;)
 
Ja spavao celo popodne nakon posla :D Spremam se da postavim neke slikice malo kasnije ili mozda sutra...

edit: evo ovako je izgledala moja soba pre nego smo krenuli na sajam. Prava jazbina :per: U stvari i dalje izgleda ovako i jos gore, ceka me spremanje :(
 

Prilozi

  • 100_0510.jpg
    100_0510.jpg
    52,5 KB · Pregleda: 49
Poslednja izmena:
Pozdrav iz Ljubljane svima, velikima i malima.

dilce, hvala na ljubaznosti i gostoprimstvu nadam se da ću imati prilike za revanš. Da sam ja planirao nikad ne bih uspeo da isplaniram ovako prijatno i lepo popodne.

Slika: dva mlada i perspektivna numizmatičara - ssin i dilce.
 

Prilozi

  • 07062010396.jpg
    07062010396.jpg
    28,2 KB · Pregleda: 38
Pozdrav iz Ljubljane svima, velikima i malima.

dilce, hvala na ljubaznosti i gostoprimstvu nadam se da ću imati prilike za revanš. Da sam ja planirao nikad ne bih uspeo da isplaniram ovako prijatno i lepo popodne.

Slika: dva mlada i perspektivna numizmatičara - ssin i dilce.
Izmedju ostalo i zbog ovoga je numizmatika lep hgobi. Posecivanje kolega numizmaticara, druzenje, menjanje, ponekad i prepirka i sukobv misljenja, ali na koncu ostaje kolekcija i lepa secanja.
 
Izmedju ostalo i zbog ovoga je numizmatika lep hgobi. Posecivanje kolega numizmaticara, druzenje, menjanje, ponekad i prepirka i sukobv misljenja, ali na koncu ostaje kolekcija i lepa secanja.

Upravo tako Jevdokan. Svi mi imamo razlicite afinitete, nesto nam se svidja nesto ne, na kraju krajeva svi smo mi veoma razliciti ljudi i dobro je sto je tako. Ne bi valjalo da je drugacije bilo bi mnoogo dosadno. ;) A g. dilce neposredno kaze sta misli, to mozda za politicara ne bi bilo dobro, ne bi bio popularan hahaha, ali za razgovor to je prava stvar. Nismo na plenumu centralnog komiteta SKJ da se svi slazemo :mrgreen: i to je sjajno sve dok igramo na loptu a ne na igraca, kako se kaze.

Inace moram da priznam da mi Ljubljana neobicno prija. Jako je lep dan ovde, i iako sam umoran razmisljam da li da izadjem jos malo u setnju...
 
Da se i ja malo javim. Ja sam veoma zadovoljan, da sam osobno upoznao Ssina. Ovakva lična poznanstva mi znače mnogo jer znam, da ima mnogo učesnika na raznim forumima, koji se kriju iza svog nika i samo pod tim uslovom su hrabri, da nešto kažu, odnosno napišu.
Sa ssinom sam proveo prijatnih šest sati, napričali smo se, izmenili mišljenja, pokazao sam mu šta ga je interesovalo, izmenili smo darove, skromne, ali iskrene i iz srca. Nažalost sam ja u godinama, kad lumpovanje do sitnih sati ne dolazi u obzir. Radostan sam, kad znam, da u Beogradu imam prijatelja.
 
Pre Lj. bio sam na zemunskom buvljaku, očekivali smo nešto zanimljivo ali sve što smo našli bilo je 50 para 1996 sa greškom... Jovke je smatrao da vredi islikati ovaj nož švajcarske vojske....
 

Prilozi

  • sinisa 33 003.jpg
    sinisa 33 003.jpg
    34,2 KB · Pregleda: 37
  • sinisa 33 004.jpg
    sinisa 33 004.jpg
    44,6 KB · Pregleda: 35
Poslednja izmena:
Pre Lj. bio sam za zemunskom buvljaku, očekivali smo nešto zanimljivo ali sve što smo našli bilo je 50 para 1996 sa greškom... Jovke je smatrao da vredi islikati ovaj nož švajcarske vojske....

Ko zna, mozda i nesto vredi :per:
Taman da omastimo brke, iako meni tek sad stvaraju problem pa moram da se bricnem :lol:
Taman da iskoristim priliku pa bih zamolio cenjenog kolegu Jevdokana ako moze, da nam kaze malo vise o ovom nozu i ako nije problem, njegovu vrednost...
Hvala unapred...
Pozzzz
 
kako nazvati sajt posvecen numizmatici??
kako vam zvuci www.[B]draguljar[/B].co.nr ???


Meni ne zvuči naročito dobro, a posebno bi neki stranac izlomio jezik kad bi mu diktirao adresu svog sajta :) Čak i da je samo za domaću upotrebu, ima boljih rešenja.

Treba nešto jednostavno, zvučno i pamtljivo, tipa www.dukat.co.nr, www.dinar.co.nr, www.mint.co.nr, www.numis.co.nr,
ili nesto sa tvoim nikom tipa: numivuk, numiwolf, wolfer,

kad bih ja imao sajt i mogao da biram adresu, to bi bilo www.pare.com :cool:

My two cents..:bye:
 
Mnogo se mucite sa Alzirom... Sad cete da vidite kako se igra fudbal... ;)

Šta pričaš? Slovenija je pobedila, a Vi? Ali znam ja kako je sa nama. Ali kad pogledaš, zemlja ili narod, kako hočeš, sa 2 milijona stanovnika, pa na svetskom prvenstvu!!!!!
Srbija je danas izgubila, ali ima vremena, dolazi vreme kvalitete, igračemo mi sa vama u naslednjem krugu!!
 
Meni ne zvuči naročito dobro, a posebno bi neki stranac izlomio jezik kad bi mu diktirao adresu svog sajta :) Čak i da je samo za domaću upotrebu, ima boljih rešenja.

Treba nešto jednostavno, zvučno i pamtljivo, tipa www.dukat.co.nr, www.dinar.co.nr, www.mint.co.nr, www.numis.co.nr,
ili nesto sa tvoim nikom tipa: numivuk, numiwolf, wolfer,

kad bih ja imao sajt i mogao da biram adresu, to bi bilo www.pare.com :cool:

My two cents..:bye:

da ali vecina onih koji lepo zvuce, da ne kazem svi....su vec zauzeti

http://www.proveradomena.com/
 
Šta pričaš? Slovenija je pobedila, a Vi? Ali znam ja kako je sa nama. Ali kad pogledaš, zemlja ili narod, kako hočeš, sa 2 milijona stanovnika, pa na svetskom prvenstvu!!!!!
Srbija je danas izgubila, ali ima vremena, dolazi vreme kvalitete, igračemo mi sa vama u naslednjem krugu!!

Slovenija je pobedila. A protiv koga je igrala ???!!!
IGRALA JE PROTIV ALZIRA KOJI NEMA NI JEDNOG IGRACA PREKO 3 MILIONA EVRA, NIKO POZNAT, NIKO KVALITETAN, NARAVNO DA CE DA POBEDI.
Kakve veze ima ko koliko ima igraca ? Po vama, to znaci da Kinezi treba da budu najbolji u svemu jel tako ? Lose razmisljate.
Srbija je igrala protiv GANE ! To su crnci koji u devedesetim minutima igraju kao da su tek poceli, oni su iz unutrasnjosti Afrike i navikli su na vremene, pritisak, nadmorsku visinu...
Mi cak nismo imali ni vremena za dobar trening ! Dali su nam najgori teren pa je dva dana trebalo da FIFA prihvati nas zahtev za premestanje na novi i bolji.
Selektor Gane je Milovan Rajevac, on zna u dusu svakog nase igraca a vise njih je trenirao...
Necemo se sresti jer Slovenija ne moze da prodje, ako cemo realno, ko zna dal cemo mi proci, sad treba da pokazemo sve kvalitete koje imamo i da igramo kao jedno da bi sa Nemackom odigrali nereseno i pobedili Australiju.
U FILATELIJI MOZETE DA MI BUDETE PROFESOR, ALI U FUDBALU SAM JA U PRAVU ! Mogu da napisem sastav o samo ovom danasnjem dogadjaju al imam preca posla...
 
:D
Ја до данас нисам ни знао да је у току фудбалско првенство. Баталите се дискусије о фудалу или ако хоћете да је наставите учините то на неком другом подфоруму (вероватно постоји неки подфорум за фудбал).


Slovenija je pobedila. A protiv koga je igrala ???!!!
IGRALA JE PROTIV ALZIRA KOJI NEMA NI JEDNOG IGRACA PREKO 3 MILIONA EVRA, NIKO POZNAT, NIKO KVALITETAN, NARAVNO DA CE DA POBEDI.
Kakve veze ima ko koliko ima igraca ? Po vama, to znaci da Kinezi treba da budu najbolji u svemu jel tako ? Lose razmisljate.
Srbija je igrala protiv GANE ! To su crnci koji u devedesetim minutima igraju kao da su tek poceli, oni su iz unutrasnjosti Afrike i navikli su na vremene, pritisak, nadmorsku visinu...
Mi cak nismo imali ni vremena za dobar trening ! Dali su nam najgori teren pa je dva dana trebalo da FIFA prihvati nas zahtev za premestanje na novi i bolji.
Selektor Gane je Milovan Rajevac, on zna u dusu svakog nase igraca a vise njih je trenirao...
Necemo se sresti jer Slovenija ne moze da prodje, ako cemo realno, ko zna dal cemo mi proci, sad treba da pokazemo sve kvalitete koje imamo i da igramo kao jedno da bi sa Nemackom odigrali nereseno i pobedili Australiju.
U FILATELIJI MOZETE DA MI BUDETE PROFESOR, ALI U FUDBALU SAM JA U PRAVU ! Mogu da napisem sastav o samo ovom danasnjem dogadjaju al imam preca posla...
 
:D
Ја до данас нисам ни знао да је у току фудбалско првенство. Баталите се дискусије о фудалу или ако хоћете да је наставите учините то на неком другом подфоруму (вероватно постоји неки подфорум за фудбал).

Imas ogroman minus kod mene sto nisi znao...
 
Slovenija je pobedila. A protiv koga je igrala ???!!!
IGRALA JE PROTIV ALZIRA KOJI NEMA NI JEDNOG IGRACA PREKO 3 MILIONA EVRA, NIKO POZNAT, NIKO KVALITETAN, NARAVNO DA CE DA POBEDI.
Kakve veze ima ko koliko ima igraca ? Po vama, to znaci da Kinezi treba da budu najbolji u svemu jel tako ? Lose razmisljate.
Srbija je igrala protiv GANE ! To su crnci koji u devedesetim minutima igraju kao da su tek poceli, oni su iz unutrasnjosti Afrike i navikli su na vremene, pritisak, nadmorsku visinu...
Mi cak nismo imali ni vremena za dobar trening ! Dali su nam najgori teren pa je dva dana trebalo da FIFA prihvati nas zahtev za premestanje na novi i bolji.
Selektor Gane je Milovan Rajevac, on zna u dusu svakog nase igraca a vise njih je trenirao...
Necemo se sresti jer Slovenija ne moze da prodje, ako cemo realno, ko zna dal cemo mi proci, sad treba da pokazemo sve kvalitete koje imamo i da igramo kao jedno da bi sa Nemackom odigrali nereseno i pobedili Australiju.
U FILATELIJI MOZETE DA MI BUDETE PROFESOR, ALI U FUDBALU SAM JA U PRAVU ! Mogu da napisem sastav o samo ovom danasnjem dogadjaju al imam preca posla...

Kad je reč o fuzbalu-od sada slušam samo tebe i svoju ženu:rotf:
 

Back
Top