ZIVOTNO OSIGURANJE

Tvoj sistem vrednosti ima ozbiljan poremecaj ako smatras da se prevara moze zvati imenom biznisa.Te dve kategorije su dijametralno suprotne ali nam daju pravu sliku ko si ti zaprvo i kakav je taj tvoj biznis.Daj priznaj nam lepo da si i ti kao i onaj samozvani Psiholog u GEM -u pa da znamo odakle vetar duva.:hahaha:

ko koga vara? Sta je po tebi prevara? Osiguranje nisam ja izmislio. Kamo srece da jesam, bio bih bilijarder.
 
Vi koji radite za prevarante ste takodje prevaranti.Prevara je kad covek bez ikakvog finansijskog zaledja i necega opipljivog( naplativog) trtlja i ubedjuje da on nesto garantuje i stoji iza necega o cemu zna samo onoliko koliko su mu instruktori za prevare dali, dakle najosnovnije imformacije.
Kazes sinko da osiguranje nisi ti izmislio....pa naravno da nisi, sinko tu prevaru su davno izmislili veci lopovi sa vecim kapaciteom od tebe. To stoji ..i to ne sporim.. prevaranti su mudro zamislili i vama su uvalili kosku..oni se ne deklarisu i ne eksponiraju....e ali se zato ti nesretnice u njega kunes iako si u njega ukljucen par dana il meseci.Dakle bez ikakvog prakticnog iskustva i validne vremenske distance stojis pri stavu da je to ono pravo i da svi treba a pohrlimo u tu dubiozu da bi se i ti malko opario i strbnuo nesto od tudjeg kapitala.

Sinko dzaba se nadas i mazes nam oci.
Zalud ovde zapinjes da nam maglu prodas.
Nista od te tvoje rabote.

Shvatas li sinko nista i nista su uvek nista ( citiracu reci mudrog petla Sofronija) :)
A to da bi ti bio Bi....lijar.....der.....:) ta ajte molicu vas sinko nemoj da se zanosis sa ludostima. Mozes biti (BI) mozda i (BILIJAR) kugla ako se osisas na celavo....:) ali uz to i (DER) nikako . Sve razdvojeno mozes biti,...dakle mozda uspes biti oderan, mozes biti bilder...:) ili bider......dileja...al o milionima ne sanjaj i ne zanosi se sinko. Bilijarderi ne postoje...sem onih koji deru bilijare to jest ako ne mislis na one dumstere sto sa stapovima cepaju coju na bilijarskim stolovima :)
 
Poslednja izmena:
Vi koji radite za prevarante ste takodje prevaranti.Prevara je kad covek bez ikakvog finansijskog zaledja i necega opipljivog( naplativog) trtlja i ubedjuje da on nesto garantuje i stoji iza necega o cemu zna samo onoliko koliko su mu instruktori za prevare dali, dakle najosnovnije imformacije.
Kazes sinko da osiguranje nisi ti izmislio....pa naravno da nisi, sinko tu prevaru su davno izmislili veci lopovi sa vecim kapaciteom od tebe. To stoji ..i to ne sporim.. prevaranti su mudro zamislili i vama su uvalili kosku..oni se ne deklarisu i ne eksponiraju....e ali se zato ti nesretnice u njega kunes iako si u njega ukljucen par dana il meseci.Dakle bez ikakvog prakticnog iskustva i validne vremenske distance stojis pri stavu da je to ono pravo i da svi treba a pohrlimo u tu dubiozu da bi se i ti malko opario i strbnuo nesto od tudjeg kapitala.

Sinko dzaba se nadas i mazes nam oci.
Zalud ovde zapinjes da nam maglu prodas.
Nista od te tvoje rabote.

Shvatas li sinko nista i nista su uvek nista ( citiracu reci mudrog petla Sofronija) :)
A to da bi ti bio Bi....lijar.....der.....:) ta ajte molicu vas sinko nemoj da se zanosis sa ludostima. Mozes biti (BI) mozda i (BILIJAR) kugla ako se osisas na celavo....:) ali uz to i (DER) nikako . Sve razdvojeno mozes biti,...dakle mozda uspes biti oderan, mozes biti bilder...:) ili bider......dileja...al o milionima ne sanjaj i ne zanosi se sinko. Bilijarderi ne postoje...sem onih koji deru bilijare to jest ako ne mislis na one dumstere sto sa stapovima cepaju coju na bilijarskim stolovima :)

Vrednost firme za koju radim je oko 500 milijardi eura. Ukupna bruto premija godisnje je 70 milijardi eur. Ne znam sta tu nije opipljivo.
"U lazi su kratke noge" - kaze poslovica. Da je osiguranje prevara ne bi trajalo 200 i vise godina, i ne bi postojalo cak 5000 godina.
Nije uvek potrebno iskustvo da vidis da li je nesto dobro ili ne - postoji nesto sto se zove inteligencija, i intuicija...
Ne prodajem ja maglu - ne prodajem ja nista. Ja od vas kupujem rizik vaseg zivota - kroz osiguranje putem osiguravajuce kuce.
Tacno da je dva put nista= nista. Nista nisi znao o osiguranju, nista nisi stedeo, nista neces ni imati...
Vidim da volite da se igrate recima - a to govori koliko niste ozbiljni kada nesto pricate.
Zar hocete da kazete da vlasnici osiguravajucih kuca nisu bilijarderi?
A to sto vredjate mene iako vam nista nisam uradio - ide vama kao kamen na dusi ( pa sad skini kamen pa mi ga p...si).

Izvinjavam se ostalim forumasima - ali covek me strasno nervira je sve sto ume je da vredja...
 
"i ne bi postojalo cak 5000 godina."......:eek: ovo ne bi ni Baron Minhauzen odvalio.
A vidim sinko da si i stihoklepac:hahaha:
Da ti onda i ja par stihova srocim.


Oj agentu silni sto se s,maglom bavis.

Nemoj s praznom pricom, ljude da nam gnjavis.

Okani se rode lopovskog zanata.

Motka preko ledja bice tebi plata.

Trtljas neistine poput papagaja.

Poslusaj me dobro , olizi nam jaja.

Jezik iza zuba nauci da cuvas.

Jerbo ces uskoro svima da nam duvas.
 
Ha ha, mene bas zanima kako je to izgledalo prije 5000 godina?Znaci to je otprilike pocelo oko 2990 godine prije nove ere?Starije firme na svijetu nema, to zasigurno...

Dodjes u pecinu, popunis polisu na zidu pecine, das im vrecu krompira i ostavis otisak prsta, a onda im svakog mjeseca donosis po vrecu istog i tako 20 godina...
 
Пре 500 година је постојало, али пре 5000 година, то сад и мени звучи мало чудно... :confused:

Istorija osiguranja

Prvi oblici osiguranja sreću se u prvobitnoj ljudskoj zajednici u okviru plemena, a kasnije i porodica. Prva opasnost sa kojom se sretao čovek je glad, a mera kojom je pokušao da se zaštiti bili su skromni obavezni prilozi pojedinca u žitu tokom rodnih godina.
:rtfm:

Kad je ovo bilo? Ko ce da kaze? Ajde sad da vas vidim!!! :hahaha:


Elementi osiguranja javljaju se kod Kineza pri transportu robe preko Jangcekjanga, kao i u Vavilonu još pre četiri milenijuma: u slučaju gubitka broda vlasniku se nadoknađivala šteta, a ako brod stigne na destinaciju, vlasnik je bio dužan da isplati određeni deo dobiti. Pisani tragovi o osiguranju postoje i u Hamurabijevom zakonu iz 2250.godine p.n.e. u vidu uredbe o međusobnoj obavezi učesnika trgovačkog karavana da nadoknade štetu koja bi nastala u slučaju pljačke.

U starom Rimu osnovano je religiozno udruženje u koje su članovi uplaćivali određeni iznos za prijem kao i mesečnu članarinu, a u slučaju smrti nekog člana solidarno su snosili troškove sahrane, pomagali su udovice i decu umrlih. Prva sačuvana polisa potiče iz Lombardije, 1182. godine. Iz perioda od XII do XV veka sačuvano je više od 400 polisa, ali u to vreme polisa osiguranja nije uvek bila garancija dobijanja nadoknade, naročito u slučaju gubitka broda. Prvi zakoni u ovoj oblasti donose se u Barseloni 1435. i Firenci 1522. godine.

Prva polisa na italijanskom, od 20. septembra 1547godine pronađena je u Engleskoj. U to vreme nije bilo osiguravajućih biroa, tako da je pomorsko osiguranje bilo privatna transakcija izmedu individualaca. Osiguranje od požara nastalo je u Nemačkoj 1591 godine.

U Londonu su se vlasnici brodova, prodavci i kupci robe koja se prevozila brodovima sastajali u kafanama, a jedna od kafana, vlasnika Edvarda Lojda, postala je vodeća. Prva osiguravajuća kompanija u oblasti pomorskog osiguranja i nosi naziv po Edvardu Lojdu. Ne zna se tačno kada je Lloyd`s osnovan, ali je poznato da je postojao pre 1688 godine Aktom Britanskog parlamenta iz 1871. udruženje osiguravača "Lojds" dobilo je oficijalni status korporacije osiguravača. Na taj način službeno je osnovana Lojdova berza. "Lojds" danas nije kompanija, već predstavlja tržište osiguranja.

U XVII veku holandski državnik i matematičar Jan de Vitu postavio je matematičke osnove odredivanja životne rente. Dostignuća Njutna, Lajbnica, Dekarta i Paskala našla su veliku primenu u oblasti osiguranja. Od velikog značaja bila su i otkrića u matematičkoj statistici, pre svega zakon velikih brojeva (Bemuli, Laplas i Gaus). Engleska akademija nauka je krajem XVIII veka stvorila pretpostavke za razvoj modemog osiguranja.

Prvo udruženo društvo za životno osiguranje New England Life je osnovano 1835 godine, a potom je osnovano još dvanaest drugih društava u oblasti životnog osiguranja, koja i danas postoje.

Od druge polovine XIX veka počinje treći period u istoriji osiguranja, kada država stupa na scenu osiguranja. Uvidevši ogroman ekonomski i socijalni značaj osiguranja, država koristi pogodnosti osiguranja za svoje interese, kao što je akumuliranje kapitala, kojim osiguravači raspolažu relativno dug vremenski period. Osiguravajući kapital čini novi izvor akumuliranja sredstava državnih fondova, kao izuzetno važan za razvitak državnog kredita. Tako se savremeni fondovi osiguravajućih društava na nivou nacionalne ekonomije mere u milijardama evra.

Osiguranje u Srbiji

Koreni osiguranja u Srbiji nalaze se još u Dušanovom zakoniku (XIV vek), koji pominje kolektivnu odgovornost za naknadu štete, ali se osiguranje u pravom smislu na našim prostorima sreće tek polovinom XIX veka (tzv. „koševi" Miloša Obrenovića).

Prve poslove osiguranja u Kraljevini Jugoslaviji obavljala su strana osiguravajuća društva, te je i prvi zakon o osiguravajućim društvima bio njima posvećen.

Početkom XX veka nastaju prva domaća osiguravajuća preduzeća. Ove kompanije bile su poslovno povezane sa stranim, ali su metode poslovanja bile nalik trgovačkim. Kao i u većini zemalja,i u Jugoslaviji je vladao koncesioni sistem za osiguravajuće poslovnice.

Osiguravajuće društvo nije se formiralo kao akcionarsko društvo ili zadruga, već je država zadržavala za sebe diskreciono pravo davanja dozvole za rad, odnosno koncesije. Vremenom je država diskrecioni sistem pretvarala u normativni dopustajući automatsko dobijanje koncesije, po ispunjavanju uslova, tako da je uoči Drugog svetskog rata u Jugoslaviji bilo 28 osiguravajućih kompanija (ne računajući već ranije ugašena), kao što su „Adrija", “Zora", “Feniks").

Donošenje Uredbe o nadzoru nad osiguravajućim društvima 1. marta 1937 godine, bila je prekretnica za razvoj osiguranja u Kraljevini Jugoslaviji.

Povod za njeno donošenje bio je slom Bečke osiguravajuće kuće „Feniks" u proleće 1936 godine, kuće koja se bavila isključivo osiguranjem života, sa najvećim portfeljom životnog osiguranja i značajnim premijskim rezervama. Osiguravači su bili svesni da oštriji zakoni ostavljaju dovoljno prostora za ostvarenje profita, a istovremeno jačaju poverenje osiguranika. Uredba se najviše bavila plasmanom sredstava rezervi, pre svega matematičke rezerve, sa odredenim limitima visine ulaganja u pojedine vrste imovine.

Za razliku od zapadnoevropskih zemalja, novovekovna srpska država se sa idejom i praksom osiguranja upoznala dosta kasno. Poslove osiguranja u Srbiji najpre su obavljala strana društva, a prvi domaći osiguravajući zavod osnovan je 1897. godine. Osnivači su bili Luka Ćelović i Đorđe Vajfert, a radio je kao Odeljenje za osiguranja Beogradske zadruge. Do početka Prvog svetskog rata u Kraljevini Srbiji osnovana još tri osiguravajuća društva sa domaćim kapitalom – "Srbija", "Šumadija" i "Jugoslavija".
 
Ha ha, pa ti si zaista car!Smatrao sam te ozbiljnim covjekom i onih "5000 godina" sam pripisivao gresci koju si napravio nenamjerno.

Sad vidim da to nije slucaj i da si uistinu zatrovan tim nevjerovatnim pricama koje vam serviraju i u koje bih malo ko povjerovao!!!Cuj, osiguranje u danasnjem obliku prije 5000 godina?Zaista strasno...

Ispricacu jedan vic na tu temu:

Sjede Englez, Francuz i Crnogorac i pricaju ko je sta prije otkrio.

Kaze Englez, mi smo prvi na svijetu imali podzemnu zeljeznicu.Otkopavali smo nesto u Engleskoj i nasli ostatke podzemnih tunela kojima su isli vozovi...to je dokaz da je jos tada postojao metro u Engleskoj...

Kaze Francuz, mi smo na jednom lokalitetu otkopali komadic stakla, to je dokaz da je to staklo od bocice parfema i to znaci da smo mi prvi imali parfeme...

Kaze Crnogorac, mi smo jjednom davno kopali nesto kod Cetinja i nismo pronasli nista - to je dokaz da smo mi jos tada imali bezicnu telefoniju...

E pa i ti tako sa osiguranjem...
 
Ljudi, ovo je zemlja Srbija, uprkos svemu, mi ipak malo kasnimo u odnosu na druge. Svest o zivotnom osiguranju je nesto sto tek treba razviti kod ljudi, zapravo onog momenta kad ti isti ljudi budu shvatili da je ZO potreba svakog od njih uradice polisu. Uvek ce biti minera i kontrasa sto je i normalno, svi imamo pravo na svoje misljenje i stavove koje branimo... Tako da, ko razume, shvatice.
Zivotno osiguranje nije davanje novca tamo nekom, nego osiguranje zivota, porodice i na kraju, zar jos neko misli da ce PIO fond zauvek da postoji?
 
O kako je lepo biti optimista:roll: jos je lepse biti vecno mlad jer gde su mladi tu je i sala.
Nas kolega tajni agent iz osiguranja:lol: je toliko zastranio da sam siguran da se predozirao sa kursevima.Vidi se iz njegovog izlaganja da je bas nabiflao tekst:hahaha: sa kojim su ga te mega varalice nakljukale kao gusku.
Te poslove agenture ne rade ozbiljni ljudi nego neki opsenari i zanesenjaci.

Njih hipnotisu prevaranti i na te price se pecaju naivcine koje treba da rade za prevarante dok ne ispucaju krug ljudi koje poznaju a onda na njihova mesta dolaze drugi.
Sistem tako funkcionise ( poput multi level marketinga) i simptomaticno je da se bas iz tih poslova i regrutuju agenti osiguranja . Uglavnom su ti tragicni likovi pre toga prodavali cudotvorne lekove kalifornija fitnes, srebrnu vodu Am waj , GEM knjige:per: i razne budalastine na kojima su se izblamirali do bola.:super::rotf: Imam vrlo transparentan primer kumov cale je jedan od tih. on se posle debakla sa GEM-om okusao u Winer Brokeru pa u Winer stedisi dilovao je srebrnu vodu, lekovite suplemente, i onu nazovi Svedsku krs kozmetiku od koje smrdis kao tvor......:rotf: da bi se sad obreo u novom biznisu a to je potpuno secenje temelja od starih kuca i ubacivanje neke plastike koja treba da zastiti kucu od vlage.
Majko mila ala nam je trtljao o toj svemirskoj tehnologiji.......
Nudio je prezentacije davao mi je popuste,cak i zaposlenje u zamenu za sitnu uslugu ali avaj nisam hteo da mu poverim dedinu kucu za na kraju potpuno besplatnu prezentaciju .
Otisao je kivan sa recima da cu se kajati jer je ovo bila fantasticna prilika da me ubaci u biznis koji ce da osvoji svet.
U tom biznisu je zaista i imao najveci domet uspeo je da srusi neku kucu pod zastitom drzave i sad ga jure silne inspekcije da mu skinu kozu sa ledja:)
 
Poslednja izmena:
Ko kaze da ne citamo:confused: citamo ali nismo mi poput tebe da odma idemo u muzej da trazimo kamene polise stare 5000 godina:mrgreen:
Sta da ti kazem drug agent ne verujemo ti i slus, moraces vise da se potrudis.
Dovedi Kremenka da nam pokaze svoju polisu pa cemo da razmotrimo to o cemu pricas.Ovako sve dok ispaljujes senzacionalisticke izjave bez validnih dokaza smatracu te samo jos jednim u nizu opsenara varalica koje sam do sada video.

Ps. Sad malko nesto konkretno ako te zanima mogu da te povezem sa kumovim caletom covek isti ti nabiflan i sa dvodecenijskim iskustvom u svim zivim MLM biznisima :hahaha: mislim da bi ste lako nasli zajednicki jezik jer na istoj ste talasnoj duzini.
Pazi vas dvojica u tandemu bi mogli da napravite cudo.
Ti osiguravaj kuce koje on "spasava" od kapilarne vlage:hahaha: pa kad te kuce koje on strucno isece i stavi na plasticne ploce ispucaju i strmeknu se eto super biznisa da se talite od naplate premije .:rotf::rotf::super: A mene ako se setite na dan gradjevinarstva ili osiguranja setite,.....a ako ne, nikom nista ja sam svoju patriotsku duznost obavio:hahaha:
 
Poslednja izmena:
Njih hipnotisu prevaranti i na te price se pecaju naivcine koje treba da rade za prevarante dok ne ispucaju krug ljudi koje poznaju a onda na njihova mesta dolaze drugi.

Upravo tako. Razumem da covek pristupi nekom MLM sistemu opece se i prestane da gubi vreme sa ovim sistemima ali da neko iznova i iznova ulazi u nove MLM sisteme, a bukvalno svi do jednog koriste iste fraze, seme, obecanja itd. to verovatno nikada necu shvatiti.
 
U osiguravajuce kuce?

Zato sto je u pitanju prodaja na bazi mreznog marketinga koji je u osnovi zamaskirana piramida. Nacin na koji se vrsi prodaja ove usluge je veoma odbojan odnosno on poseduje sve osobine mreznog marketinga. Spopadanje rodbine/prijatelja/ prijatelja od prijatelja i random ljudi na forumu ostavlja utisak neozbiljnosti, neprofesionalnosti i prevare. Uvrede upucene ljudima koji nemaju razumevanje za ovaj nacin prodaje su jos jedna bitna odlika mreznog marketinga, tipican distributer MLM proizvoda koristi izraze glup/tupav/zaostao/dinosaurus itd., a vecina ovih izraza je upotrebljena od strane tvog kolege. Sve navedeno ostavlja utisak da ovu uslugu upravo nude MLM distributeri koji su svesni toga da su ih prijatelji i rodbina prezreli pa sada traze jos po koju alavu zrtvu na forumima kako bi joj izvukli koju paru za kupovinu carobnih eliksira/vodica/sapuna itd. Ozbiljna prodaja usluga se vrsi tako sto se postavi oglas u stampanim i elektronskim medijima sa adresom filijale gde se klijent moze informisati o svemu sto ga zanima.
 
Poslednja izmena:
Hvala.
Postoje filijale, ali ljudi u njih ne zalaze.
Interesovanje je slabo. Pa se pribegava internetu i mlm-u kao jakim marketingskim kanalima, da bi se probudila svest kod ljudi, pruzila nova mogucnost...
Mlm nije uvek piramida...
Ne znam zasto se svi smatraju prozvanim - ali niko nikoga ne tera da se osigura. Moj posao je informisanje ljudi. A oni koji hoce da se osiguraju, dolaze sami.
 
Ljudi, ovo je zemlja Srbija, uprkos svemu, mi ipak malo kasnimo u odnosu na druge. Svest o zivotnom osiguranju je nesto sto tek treba razviti kod ljudi, zapravo onog momenta kad ti isti ljudi budu shvatili da je ZO potreba svakog od njih uradice polisu. Uvek ce biti minera i kontrasa sto je i normalno, svi imamo pravo na svoje misljenje i stavove koje branimo... Tako da, ko razume, shvatice.
Zivotno osiguranje nije davanje novca tamo nekom, nego osiguranje zivota, porodice i na kraju, zar jos neko misli da ce PIO fond zauvek da postoji?

Svi koji ne razmisljaju na vreme, cesace se po praznoj glavi, kad objave vest da ce penzije od 2015 pa na dalje biti 50% prosecne plate, a od 2020, ce biti oko 25- 30 % prosecne plate.
Da su uplacivali od sada do 2020, po 50 evra kvartalno, ustedeli bi oko 2500 eur.

Ko ne stedi nikad i nema pare.
 

Back
Top