Žene pisci

I ja mislim. Najbolji kuvari su muškarci, najbolji lekari...najbolje ovo, ono....zato što muškarci rade samo taj jedan posao, dok se žena osim, recimo, kuvanja bavi još sa sto sporednih stvari koje voli i teško može svoja osećanja kanalisati na samo jednu stvar, bila to knjiga, gulaš, ili rodjeno dete. Jednostavno, raspline se. Mislim da je samo to u pitanju, ništa više.
Ово су прилично предрасуде... :think:

Или се, можда, ниси најсретније изразила? :)

Мислим, "расплињују" се обично оне особе (без обзира на пол), које нису у стању да се добро организују и самодисциплинују.

На пример, имам пријатељицу која је врхунски научник, одличан писац, при том удата, а и одлично кува, и све то стиже, и воли да ради, иако, мора се признати, да је у кувању њен муж још бољи и креативнији, али се и ту допуњују. :)

Уосталом, и ја, радим много тих ствари, од писања преко фотографисања, до кувања, и сервисирања рачунара, а све уз супруга, децу, стару мајку од 88 година, и куче.

У ствари, управо то и јесте тако делом захваљујући њима, јер, сем што сама успевам све то да постигнем, имам и велику подршку своје породице. Ми се узајамно подржавамо, то је веома важан фактор. - Слога, љубав, разумевање, подела кућних послова, итд...

Значи, како год, то ипак нема много везе с полом, него да ли су људи у стању да се воле, разумеју, и договоре...
 

Back
Top