zene koje ostave decu kod oca

Evo mog primera........

Ziveli smo 17 godina u stanu roditelja mog muza. Za to vrme cesto nisam imala za pristojnu garderobu, a odricala sam se i po kojeg obroka da bismo tu kucu opremili i stvorili od nje dom. On je uvek ,,furao,, stav (mada to nikada nije izgovarao - ali se nekako to u vremenu na delu pokazivalo) zahvaljujuci meni imamo krov nad glavom, nismo podstanari, pa iako se necega odrices - bar si nasla ,,dobru priliku,,. Povodom istog je sebi davao za pravo da novcem koji zaradi osim sto da neki minimum za hranu (koju i sam jede) sam raspolaze. Kada je dete u pitanju nisu ga interesovale ,,sitnice,, tipa svakodnevni troskovi i sl. On je bio tu da finansira skupo letovanje (ja dajem za ,,kikiriki,, znao je da kaze - tj. za sedenje po kaficima, restoranima, shoping..... sto ja da sam sama ni nebi u toj meri trosila). Elem..... on se zaljubljuje.
Kaze da mu se gadim, da ne moze vise ocima da me gleda. Da sam ja njegov najveci neuspeh u zivotu. Da je ta zena zanimljiva, obrazovana, vesela, za njega uvek raspolozena...... ma sve sto ja ne bih mogla da budem sve i da se ponovo rodim. Uzas.
Smatra da je jedino normalno resenje da ja lepo izadjem iz tog stana, posto i nije njegov, nego njegovih roditelja i ja nemam nikakvih prava. Prema detetu je uvek bio ,,med i mleko,, , ali je meni bio prepusten onaj tezi deo roditeljstva. Zena sam, pa je valjda i normalno da cistim, perem, peglam, radim domace zadatke....dok on ako nije u kaficima, uzme dete, odvedega do grada.....i posle mi prebacuje kako nigde ne idem sa njima.... a ako bih isla onda bi u kuci bio krs.....pa bi onda verovatno rekao da sam neka neuredna.... i tako.... E, posle svega toga, ja sam naravno bila kriva sto je on nezadovoljan, nepronadjen u nasem braku.....sto mu ni do seksa samnom nije....

Dete i ja izadjemo iz te kuce. Usledi uklapanje deteta na stan moje majke, koji je mali. Nema svoju sobu. Majka mi je ogorcena sto se ,,nisam borila,, da ostanem tamo, zena je oduvek bila malo samoziva a sada joj je kuca puna, pa neuspeh u porodici ( i ona je razvedena)...mislim - pakao!
Dete i pored toga zavrsi sa svim peticama, ja na poslu dobijem cak i neko unapredjenje (uopste neznam kako...) i sad:

Kada dete ode kod njega, njoj je tamo lepse.
Ima svoju sobu, on tu vezu jos uvek krije od deteta (valjda da se prvo dete navikne na cinjenicu da mi nismo zajedno), njegovi roditelji koji imaju stan u blizini kuvaju i brinu o njemu (tako da ima slobodnog vremena za razliku od mene, posto majka koristi svaku priliku da ,,zbrise,, u vikendicu, pre zbog toga da nam nebi smetala.
Dozvoljava joj da krsi neka sitna pravila kada ode tamo, tipa da ostane u parku malo duze nego sto sam joj ja dozvoljavala, govori joj da i ako popusti u skoli - nema veze- popravice (a nikada nije seo da je preslisa lekciju, niti ima pojima o organizaciji na dnevnom nivou - ucenje, pakovanje knjiga, pregledanje sta se radilo, kada je koji predmet pa da li se uci danas ili za dva dana....).
Samo je pitanje vremena kada ce ona da shvati da joj je tamo mnogo manje ,,zahtevno,, i prilagodjeno njenim potrebama (ima 12 godina), a bogami ce joj i trebati privatnost koju ja ne mogu da joj pruzim.
On ide na tu kartu i vidim kako je u vremenu pridobija na te stvari koje ja nemam, a kako da joj objasnim da je u zivotu TEZE UVEK BOLJE. i da manipulise sa njom da bi je privoleo da misli kako su svi njegovi postupci u zivotu bili OK. Ako budem ovo pricala, samo cu opteretiti dete stvarima koje ne moze da shvati, a kada bude mogla, vec ce biti kasno.
I eto.....sta da radim ako dete za godinu dve kaze, ja odoh kod tate?
Vec sada mi se place kada pomislim na to.
Ja nemam nikog osim nje. Ona mi je sunce u zivotu. Volela bih da se u zivotu izbori da bude samostalna i svoja, a to nece time sto ce biti neobrazovana i razmazena (u pogresnom pravcu)..... Kada ne bi zivela samnom, ne bih imala razlog da se budim, da zivim..... Mozda ce neko reci da sam posesivna, ali cak sanjam da jednog dana kada se uda i ima decu, zivim sa njom, da joj pomazem u svemu, da ucim i sa njenom decom..... Ali.....svo vreme sam u strepnji da ce mozda zivot doneti drugacije.

Jos nesto..... koliko se god ja borila da joj ,, stvorim uslove,, , trebalo bi da imam mnogo vecu platu, pa da budem sigurna da ce firma u kojoj radim opstati jos 20 godina, da bih uzela kredit za veci stan. Jer, ako nesto krene naopako, znamo ko ce to jedva docekati! Cak i nisma sigurna da bih kredit dobila, kao samohrani roditelj (obicno se uzima prosek zarade bracnih drugova....ili tako nesto). Ako odemo u podstanare, onda bi tata tek bio u poziciji da pokaze kako je kod njega bolje.... Grozna situacija....

od samog pocetka tvoj ex i ti ste imali razlicit pogled na zajednicki zivot.
muskarci su (da ne generalizujem) mahom nezreli i hteli bi sve i odjednom..
tvoju zrtvu u zajednickom zivotu on ne vidi kao takvu.
zivot ne mozes da zaustavis dok se neke stvari ne rese..(ici cu u krpama, dok se kucim..to nije prica tvog ex..vrlo je ziveo svoj zivot ..i tebe sebi potcinio)
ono sto je u ovom trenutku najvaznije, to je da pronadjes sebe u svom zivotu..jedan deo tebe je bio supruga, vise nije..jedan je majka..a gde si ti?
ugusices sopstveno dete svojim planovima za vasu zajednicku buducnost..
sta ako tvoje dete bude zelelo da zivi samo sa svojom porodicom..
osecaces se izdano?
ja bih stvari resavala u tom pravcu da sam na tvom mestu..
tvoj ex je otac tvog deteta..hvala bogu ziv i zdrav i kao drugi roditelj tvojoj cerki vrlo bitan u njenom odrastanju..
organizuj sebe na vreme da svojim posesivnim stavom ne oteras svoje dete od sebe jednog dana.
 
Морам само ово да приметим и прокоментаришем....:think:

А да ли заиста јеси некада изашла негде са њим и дететом и он ти због тога пребацио да си неуредна пошто ниси имала времена да све доведеш у тип-топ стање? ....Или само нагађаш да би он то вероватно рекао?

Мислим - могла си да бираш. Он је желео да будеш са њим и дететом, да изађете негде, да будеш мама и жена, а ти си изабрала да куваш, переш, пеглаш и рибаш....:think: Теже ти је падао крш у стану него незадовољан муж....:think:

Зашто неке жене мисле да је мушкарцима потребна само топла супа, испеглана кошуља и намештај без трунке прашине? :confused:

nije tema, ali morala sam da prokomentarisem. muskarcima nikako ne smetaju prasina i neispeglana kosulja koliko im smeta ODSUSTVO zene. :cool:

@tema
pocela je u jednom pravcu a zavrsila se u sasvim drugom. cak i da tvoja cerka odluci da kroz nekoliko godina ode da zivi kod tate, to ne znaci da si je ti napustila. ti ces je i dalje vidjati i brinuti o njoj, makar samo vikendom, ali to nije totalno napustanje... drzi se i ne predaj se, ne misli toliko o tome i potrudi se da budes manje opsesivna. rekla si da ti je ona jedino sto imas, shvatam to, ali potrudi se da ne budes toliko opterecena tom cinjenicom. kad je kod oca, izdji negde, oseti zivot, mozda i tebi bude lakse :lol:
 

Back
Top