Zene da li smete ?

zene da li biste smele da se prvo upustite u pricu sa covekom koji ima brak iza sebe , kasnije vezu potom da se udate za njega ?
je li to big big turn off koji ce da stavi tacku na svaku dalju pricu sa njim
je li njegova vrednost umanjena u vasim ocima jer je raspusten i da li je njegovo predjasnje dete za nas teret
kako mislite da biste se nosile sa svim tim cinjenicama , i na kraju kako kako je kljucno , zavoleti ga takvog polovnog

Mislim da je bitno s kim u životu imaš posla, znaš. I sve je samo do toga. S druge strane, niko ne zna šta mu život nosi. Ko meni može da garantuje, da danas sutra ako se ja možda udam i rodim dete, decu..se ne razvedem, lupam, ne ostanem udovica ne dao Bog...i? Hoću li ja manje vredeti kao čovek, biti kako kaže postavljačica teme "polovna" ? Mislim, nervira me ovde kada tako karakterišete ljude, pa ljudi nisu roba, ljudi su bića. Kakvi su to nazivi na temama što srećem za ljude koji su razvedeni s decom ili samo razvedene..vidim i čitam samo: "oštećeni, polovni, roba s greškom". Mislim, alo ljudi...o čemu se tu radi? To je sve život. Ja nisam udata i nemam dece, ali čekajte..jer vi svi znate, šta vama danas sutra život nosi, s nekim , petim, desetim ili vama samima, m?

Hoću da kažem, možda ne bih ni znala da se nosim s tim i takvim situacijama...ali smatram da je jako ružno takve ljude nazovati "polovnima". I kojekakvim ostalim rečima.

Život je nepredvidiv. Ja nisam bila s takvim ljudima, i ne mogu da dam taj sud. Ali, mogu da kažem da sam bila s ljudima koji nemaju sve to, pa sma možda gore prošla, nego što bih možda prošla s nekim ko zna možda šta je sve brak, šta su obaveze ili šta znači imanje dece.
 
zene da li biste smele da se prvo upustite u pricu sa covekom koji ima brak iza sebe , kasnije vezu potom da se udate za njega ?
je li to big big turn off koji ce da stavi tacku na svaku dalju pricu sa njim
je li njegova vrednost umanjena u vasim ocima jer je raspusten i da li je njegovo predjasnje dete za nas teret
kako mislite da biste se nosile sa svim tim cinjenicama , i na kraju kako kako je kljucno , zavoleti ga takvog polovnog

Ne bi mi smetalo.
Bas sam skoro razmisljala na ovu temu i gotovo sigurno mogu reci da mi ni tudje dete ne bi predstavljalo prepreku...

Sad...polovan covek...bokte, ne znam, ne baratam takvim terminima...ne mogu ti reci iskrenije od klisea - ne bih ga nikada smatrala izandjanim. Ljubav, veza, brak, godine...to su naprosto zivotne okolnosti za mene koje prihvatam prirodno kao logican sled necega sto zovem zivot. Uspeh, pad, emocija, odnos, razvod...zivot, sta ces, nekad procenis dobro, nekad lose, nekad imas srecu a nekad ne.
 
...razveden ili razvedena , to je toliko relativno stanje da ne bi smjelo nikad doći u pitanje jer koliko ima veza dugotrajnih koje puknu a 'učesnici' osaju
bez institucionalnih markera...osudjujem sve one pojedince/ke koji nemaju petlju odmah izaći iz zajednice koja nema ništa sa terminom 'zajedno'...
djeca moraju ostati po strani od svih kombinacija jer odnos prema njima mora biti roditeljski i u brakovima i u vanbrakovima...
 
Kako zeno da ti bude dobro kad posle ovakvih postova shvatis da neko ume da ukljuci dugme na kompjuteru ali ne ume da ukljuci mozak. Stalno mislimo da ovakve/i postoje samo "tamo negde daleko" van svih civilizacijskih tokova, kad op - iskoce kad se najmanje nadas i to u svom punom "sjaju". :bljuc:

Ranije se govorilo:
Šta majka rodi, voz povuče i vojska obuče....

Sada slobodno dodati - šta se po NET-u motla....
 
Искрено, овај што је био у браку још би и имао неке шансе, а оне који имају већ дете или децу из претходног брака не бих разматрала.
Таква сам егоистична и не желим да се уплићем у све то ако сам слободна, зато што желим да и тај неко искуси радости родитељства
први пут кад и ја. Уколико бих имала своју децу, онда ми не би сметало да будем у браку са неким ко такође има децу и то ми је некако најпоштеније.
Наслушала сам се и прича у којима мушкарац има већ једно дете или више и онда са том новом женом жели само једно дете, пошто није у стању да
издржава више и то је са једне стране разумно, а са друге себично, али опет те жене из прича су њих бирале, па нек се и носе са тим.
 
...razveden ili razvedena , to je toliko relativno stanje da ne bi smjelo nikad doći u pitanje jer koliko ima veza dugotrajnih koje puknu a 'učesnici' osaju
bez institucionalnih markera...osudjujem sve one pojedince/ke koji nemaju petlju odmah izaći iz zajednice koja nema ništa sa terminom 'zajedno'...
djeca moraju ostati po strani od svih kombinacija jer odnos prema njima mora biti roditeljski i u brakovima i u vanbrakovima...

Slazem se da djeca treba da ostanu po strani ako veza nije ozbiljna. Tako je bilo i u mom slucaju.
 
zene da li biste smele da se prvo upustite u pricu sa covekom koji ima brak iza sebe , kasnije vezu potom da se udate za njega ?
je li to big big turn off koji ce da stavi tacku na svaku dalju pricu sa njim
je li njegova vrednost umanjena u vasim ocima jer je raspusten i da li je njegovo predjasnje dete za nas teret
kako mislite da biste se nosile sa svim tim cinjenicama , i na kraju kako kako je kljucno , zavoleti ga takvog polovnog[/QUOTE
Ne znam sta da ti kazem....tesko je to,jer ces naici na osudu drugih. Ali ako tebi odgovara takav kakav jeste i njegovo dete ne posmatras kao teret onda to prihvati. Ali razmisli ,niko se nije bezveze razveo.
 
zene da li biste smele da se prvo upustite u pricu sa covekom koji ima brak iza sebe , kasnije vezu potom da se udate za njega ?
je li to big big turn off koji ce da stavi tacku na svaku dalju pricu sa njim
je li njegova vrednost umanjena u vasim ocima jer je raspusten i da li je njegovo predjasnje dete za nas teret
kako mislite da biste se nosile sa svim tim cinjenicama , i na kraju kako kako je kljucno , zavoleti ga takvog polovnog
kolika mizerija od zene treba da budes da nekog razvedenog prozoves polovnim :roll:
ogavan mi je taj naziv polovan, polovnjaca
sta kao ako se razveo/la treba da crkne....
ti kao znas sta te sve ceka u zivotu, sta ces ako ti postanes "polovnjaca"....

naravno da mi ne bi smetalo sto je razveden
ne bih mogla da budem sa nekim ko ima decu jer ne volim decu, nema veze sa teretom kako ti to nazivas (opet ogavstina, sto bi bila teret ako volis njega, volis decu, i volis i njegovu decu sta ima da budu teret)....ako mi se nekad promeni misljenje povodom dece ok, za sad je takvo....
 

Back
Top