Želim da postanem savremen muškarac

Mladi Čoban

Aktivan član
Poruka
1.602
Neću više da budem čoban. To nije cool. Čobanski posao traži puno odricanja, a nit ga cene nit ga poštuju. Prodaću stado i promeniću zanimanje.

Šta treba prvo da uradim da bih postao savremen muškarac? Mislio sam da se, kao prvo, preselim u grad. I šta onda? Da postanem šminker? Ono: markirane krpe, brijem noge, brijem grudi, mirišem ko cupi, košulju ne uvlačim u gaće, slušam tehno, tripujem... Šta ću ako počnu da mi prilaze dečaci?

A Balkan-boy stil? To bi mi lakše išlo, al nije više in.

Ili možda da ostanem na selu? U Švajcarskoj je ove godine za najpoželjnijeg muškarca izabran jedan seljo. Ono: seno, slama, štala. Al dasa obrijo grudi.

Ljudi, savetujte!
 
Mladi Čoban:
Neću više da budem čoban.
OK, tvoj izbor, slobodan si čovek.
Mladi Čoban:
Pogrešno. Mnogi misle da je cool
Mladi Čoban:
Čobanski posao traži puno odricanja, a nit ga cene nit ga poštuju.
Svaki posao traži puno odricanja, a i svaki je posao cenjen omoliko koliko je dobro urađen. Misliš li da neko ceni fušerski moleraj ?
Mladi Čoban:
Prodaću stado i promeniću zanimanje.
Kad prodaš stado imaćeš nešto para, ali ne i neko drugo zanimanje.
Mladi Čoban:
Šta treba prvo da uradim da bih postao savremen muškarac?
Već si savremen. Reč savremen je kovanica od veznika "sa" i imenice "vreme". Živiš u ovom vremenu, "sa vremenom", dakle, jesi savremen.
Mladi Čoban:
Mislio sam da se, kao prvo, preselim u grad. I šta onda?
Preseli se. Ništa originalno. Nećeš biti ni prvi ni poslednji. Kupiš neki stan, ili iznajmiš i preseliš se. I - ništa, preselio si se.
Mladi Čoban:
Da postanem šminker?
Može, što da ne. Može i roker, i darker i hipi, i skinheds ... Ima mnogo pravaca ličnog izražavanja.
Mladi Čoban:
Ono: markirane krpe ..
Za ovo ti treba puno puno para
Mladi Čoban:
... brijem noge, brijem grudi ...
Brij, do mile volje, tvoj izbor. To je bar dž.
Mladi Čoban:
... mirišem ko cupi ...
Ako se parfimišeš ženskim parfemima i dezodoranisma mirisaćeš ko cupi, definitivno
Mladi Čoban:
... košulju ne uvlačim u gaće ...
Nikako nemoj, Definitivno.
Mladi Čoban:
... slušam tehno, tripujem...
Slušaj, tripuj. NIšta originalno. Ni prvi ni poslednji.
Mladi Čoban:
Šta ću ako počnu da mi prilaze dečaci?
Ako ti se dopadnu, izađite, prošetajte, a ako ne - otkači ih.
Mladi Čoban:
A Balkan-boy stil? To bi mi lakše išlo, al nije više in.
Sve što je originalno, lepo, dopadljivo je IN.
Mladi Čoban:
Ili možda da ostanem na selu?
Ostani, što ne bi ? Ako si rođen na selu, sigurno će ti život biti lakši i lepši na selu.
Mladi Čoban:
U Švajcarskoj je ove godine za najpoželjnijeg muškarca izabran jedan seljo. Ono: seno, slama, štala. Al dasa obrijo grudi.
Baš dasa, nema šta.
 
evo konstruktivne ideje...zaposli se negde u nekome gradu...u nekom pogonu...i onda putujesh na poso...malo od ovoga malo od onoga...za doruchak sira i mleka...za ruchak bureek od pasa lutalica...pa vidi kako tje se razivja situacija...kad pomeshash parfeme i shmek tora...ima tu neke i urbanosti i nekog iskonskog...nosi markirane krpe a preko nji gunj...pa kao ovako svak te vidi u gunju i svi te ignorishu i mrze te...a ti onda odesh u neki kafitj na glasu...pa kad skinesh gunj...a ono svi zinu...a ti osmeh na se i prepustish se trenutq...pazi to je extra...imash platu iz fabriq...i ope imash ono malo kesha shto ostane od ovaca...ne patish shto si promenio okolish...a opet si isqsio i neshto novo...upoznajesh ljude...a u busu kad se vratjash qtji uvek veselo i bezbrizhno uz prichu ljudi nalik tebi...vremenom qpi neq fitju il peglicu...da imash s chim da sidjesh do sfalta...naravno nemoj da je registrujesh i neshto.....a ne treba ti ni majstor...fitja je laka za razumevanje...mislim mozhe tu da se ubaci josh komfora...al to vremenom...iznajmish garsonjeru da ponekad prenotjish tu...to bi ti bilo ko katun...kad je zima a ti prenotjish u svojoj toploj garsonjeri...
 
Milojko Vasic:
OK, tvoj izbor, slobodan si čovek.
Pogrešno. Mnogi misle da je cool
Svaki posao traži puno odricanja, a i svaki je posao cenjen omoliko koliko je dobro urađen. Misliš li da neko ceni fušerski moleraj ?
Kad prodaš stado imaćeš nešto para, ali ne i neko drugo zanimanje.
Već si savremen. Reč savremen je kovanica od veznika "sa" i imenice "vreme". Živiš u ovom vremenu, "sa vremenom", dakle, jesi savremen.
Preseli se. Ništa originalno. Nećeš biti ni prvi ni poslednji. Kupiš neki stan, ili iznajmiš i preseliš se. I - ništa, preselio si se.
Može, što da ne. Može i roker, i darker i hipi, i skinheds ... Ima mnogo pravaca ličnog izražavanja.
Za ovo ti treba puno puno para
Brij, do mile volje, tvoj izbor. To je bar dž.
Ako se parfimišeš ženskim parfemima i dezodoranisma mirisaćeš ko cupi, definitivno
Nikako nemoj, Definitivno.
Slušaj, tripuj. NIšta originalno. Ni prvi ni poslednji.
Ako ti se dopadnu, izađite, prošetajte, a ako ne - otkači ih.
Sve što je originalno, lepo, dopadljivo je IN.
Ostani, što ne bi ? Ako si rođen na selu, sigurno će ti život biti lakši i lepši na selu.
Baš dasa, nema šta.
Znači: sve može da bude, ali ne mora da znači? Uhhh...
 
Imam par modnih pitanja:

1. Da li ide plava košulja s kockicama uz crne pantalone (recimo tipa tracking)?

2. Da li je još in sako uz farmerke? Vidoh na MTV Award da svi furaju odelca: reveri opet široki a u pantalonama ima mesta za dvojicu.

Napomena: Nije šala! Ozbiljno pitam. Časna čobanska.
 
imam idealno resenje..........veruj mi, i dalje je u fazonu biti coban, al jeste tesko obawljati swe te poslove.......pa ti zaposli nekoga da sljaka, a ti ubiraj kintu.....a kada imas kintu i nije vazno sto si coban.......pa vidi rambo amadeus prodao i stoku i doso u grad, pa opet nije prestao da bude coban :grrr:
 
nista ti ne vredi sva ta depilacija ako ne odes na depilaciju i to trajnu zadnjice! to je apsolutni hit ove sezone u beogradskim salonima lepote sto se tice muske populacije. a zamisli zene depiliraju ove godine grudi! ja moje maljave sveze ondulirane ne dam pod laser nema tih para.bolje ovca u dusi nego savremen na grani.ili kako vec ide ta narodna doskocica.
 
g-rock:
imam idealno resenje..........veruj mi, i dalje je u fazonu biti coban, al jeste tesko obawljati swe te poslove.......pa ti zaposli nekoga da sljaka, a ti ubiraj kintu.....a kada imas kintu i nije vazno sto si coban.......pa vidi rambo amadeus prodao i stoku i doso u grad, pa opet nije prestao da bude coban :grrr:
mozda je prodao stoku, ali nije svu. zaboravio je da proda sebe kao kapitalnog primerka. a mozda se i prodao nekoj politickoj stranci, ali tajno?
 
Mladi Čoban:
Imam par modnih pitanja:

1. Da li ide plava košulja s kockicama uz crne pantalone (recimo tipa tracking)?

2. Da li je još in sako uz farmerke? Vidoh na MTV Award da svi furaju odelca: reveri opet široki a u pantalonama ima mesta za dvojicu.

Napomena: Nije šala! Ozbiljno pitam. Časna čobanska.
Ti si kao neki moderan coban.
Ja sam mislio da cobani nose prtene pantalone u kombinaciji sa opancima od svinjske koze i kosuljom istkanom od tankih niti konoplje.
 
virked:
Ti si kao neki moderan coban.
Ja sam mislio da cobani nose prtene pantalone u kombinaciji sa opancima od svinjske koze i kosuljom istkanom od tankih niti konoplje.
Nema toga više. Sad svako nosi šta stigne. Naročito čobani, jer ih, osim ovaca, retko ko vidi. A ovce zanima samo kvalitet trave.

Da ne skrećem temu, šta danas nosi beogradski savremeni muškarac kad želi da bude elegantan? Uskače li već u ta široka odela tipa "gangster look"?
 
reunion:
Uteshi se mojom situacijom-meni je teze da postanem savremen muskarac: em sam zensko a nemam ni stado da prodam pa da promenim pol!!!
P.S. Prodaj stado pa pali za Shvajcarsku i odmah cesh biti u fazonu...

Odoh u Švajcarsku da vidim kako se tamo živi. Pa ću da se vratim.

Još jedno pitanje, pa vas ostavljam celu sedmicu na miru... Kakve čarape da obujem?

Jedna cura mi reče da su crne čarape "živ k..." i da si kupim šarene s rombovima. One su kao in. Malo sam sumnjičav. Možda me zeki zato što sam seljak-veseljak.

Požurite s odgovorom ili odoh ja u crne čarape pa ću možda da osramotim naciju. Hvala!
 
Dragi Chobane,
ja znam da je tema koju si postavio samo odraz prolazne slabosti i krize identiteta koji su, avaj, neshto uobichajeno u danashnjem digitalizovanom i obezdushenom drushtvenom miljeu.
Ali Chobane...!
Ne posustaj!
Duboko u svom srcu ti osecash da su svi trendovi samo bezopasni talasitji na dubokom moru istinskih svevremenskih vrednosti chiji si i ti ponositi deo.
Ne odustaj, o Chobane!
Jer ti znash da nije daleko dan kada ce ponovo svaki istinski mushkarac zhudeti da chvrstim glasom i sa gordim sjajem u oku izjavi:
JA SAM CHOBAN!
 
Ja skoknuo do Švice da vidim dal su se primili na nošnju represkih skorojevića. Ono: odelce, široki reveri, još šire pantalone - kombinacija gangster looka i looka sedamdesetih.

Jok bato! Još furaju tesne košuljice, sportske pantalone, jaknice i one već zastarele žakete s malim kragnicama i tri-četri dugmeta. Na noge radije navlače sportske cipeliške i patike nego lakovane cipele. Crnci mahom teraju nekakav Jamajka-stil, kombinujući ga po nekad s represkim gaćama, što im dupe do kolena visi.

Zapravo, žešće šarenilo u oblačenju. I svi čisti. Ne viri im žuto iz ušiju i perut iz kose. Sad, što se brijanja tiče, lice ne briju svaki dan, a za grudi i noge ne znam baš. Malo sam im zavirivao u košulje, držeći guzu uza zid i pazeći da ne popijem šljivu. Ima izgleda raznih, ali glatka prsa definitivno nisu imperativ.

A cene po prodavnciama... Lele bate! Zaboravi!

Tolko od mene. Ako vas nešto interesira - pitajte.
 

Back
Top