Мушкарац мора бити паметан

ННПКИ

Ističe se
Poruka
2.011
У свету где су "правила" постављена наопако, једно мудро правило свима је јасно:
"Мушкарац мора бити паметан, иначе је глуп,"

У том свету, где је свака реч сарказам, мушкарац је "глуп" ако не зна све о свему.
А "паметни" се праве да не знају ништа, ни о чему.

На крају, у свету где је све само игра речи, где се правила мењају као што се мењају вечери, сваки мушкарац је "паметан" на свој начин, и "глуп" када му то одговара.

Да ли заиста мушкарац мора бити "паметан" да не би био "глуп"?
 
Да ли заиста мушкарац мора бити "паметан" да не би био "глуп"?
Što se mene tiče, ne mora da bude pametan za sve, ali mora da postoji bar nešto u čemu je ne pametan, nego nešto kao Novak Đoković za tenis. Ne mora da ima medalje i priznanja, ali treba da je tu negde uvek svoj na svome.
Ne čudi da sam se uvek divila svojim učiteljima, nastavnicima i profesorima koji su od trenutka kada sam ih ugledala prvi put ostavili utisak da ih je vredno slušati, dok npr. neke druge i nisam baš simpatisala.
Taj koji vlada nekom materijom i želi da je prenese, ponaša se primerno bez preke upotrebe autoriteta, ali ponekad je i to potrebno... to je za mene bio svaki od meni nezaboravnih predavača.
Na sličan način posmatram i vodoinstalatera koji rešava problem koji lično ne mogu.
Znači, u nečemu mora da se bude i dobar i najbolji, a za to treba pameti.
Mudre ljude svi volimo. Ne možemo da ih ne primetimo nikako.
 
Jako lepa tema.
Kako li sam je propustio.

Odgovor na to pitanje je da muškarac mora da bude ratnik i vladar. I jedno i drugo jer čovek je politička životinja.
Mora da razume svet u kome se kreće i pokuša da uspe u istom onoliko koliko će sam biti zadovoljan.
E sad uvek će dolaziti izazovi, to je prirodno u životu.
 

Back
Top