Može li muškarac da brine o sebi

svi smo mi obični i takvi
materijalni status nije merilo uspeha, a zar misliš da je to nešto posebno da je briga i porodici wow , oa ti je jedno od elemenatarnih stvari, da je porodica na okupu , tako i treba da bude
izuzetak je kada jedno od dvoje , neće da razume drugog
Pa da.
Nego ne busam se da sam veliki muškarac.
Običan čovek
 
Дај боже, и она се томе нада.
Nema nada nego mora da ulozi kao sto majke ulazu u cerke udavace.
One spavaju do 13h, ona dolazi sa posla da bi im spremila dorucak, one se ulepsavaju sminkaju imaju slobodno popodne, uvece mora obavezno izlazak i parice za izlazak, taksi i slicno....jedini zadatak je da se dobro uda....i njih obe to znaju , ovo je realna porodica, u cijoj kuci sam bio....ali poznajem majku poslovno , a ne cerke...

Slicno su odradili roditelji jednog mog klasica....dakle tip je mutav, ne zna da muva ribe, , ima neke fleke po licu , prilicno je ruznjikav, ali su se dali na posao...
Majka je redovno spremala obroke i donosila jer ima kljuc, babu su isterali iz stana i platili joj neki staracki dom u Vrnjackoj Banji, dobili stan u BG prazan u koji je useljen mamin sin....svaki dan mu je donoseno bez javljanja i uznemiravanja gotovo jelo i ostavljano u frizider ....

Sin je uskoro upoznao inzenjerku elektrotehnike, ozenio je, ziveli 2 meseca u BG a onda su se odselili u Dubai i danas tamo zive , stan od babe izdaju , babi se svidja u Vrnjackoj Banji i svi sretni i profitiraju ali od strategije..

Da ne kazem kako bi balkanska zena i muskarac klasicnog tipa donosili odluke, ...deformisan u licu i isaran sin bi bio opravdano neozenjen , ne bi znao kao sto ni sad ne zna da skuva, spremi i pocisti , gurao bi se sa roditeljima u stanu i nikad ozenio , ne bi imali tri unuke, zena mu voli da jase....
 
da be budem pogrešno shvaćen , posebno se odnosi na muško dete , on kopira svog oca u ponašanju
Ovo nije tacno iz dva razloga jeste tacno...
Tacno je sto nekih trecina mozda zeli preko uzora da kopira oca...
Tacno je jer jos jedna trecina mora da kopira oca , jer ce im otac inace napraviti takve probleme jer ne podnose balkanci da im je dete savremeno a da ne kopira oca..... vrlo zaebana stvar...
A trecina ne kopira oca nego uspostavlja svoje odnose u drustvu i porodici.....ili u danasnje vreme i nema oca.....cak i vise od trecine..

Imamo u feminacizmu sve vise nepostojeceg zivog oca...tj otac je samo provajder novca, i sluga za fizicke poslove a nema bas nikakvu ulogu u vaspitanju dece i totalno je uskopljen.....
 
Problem je uvek, što majka i kada radi ima posla u kući, a kada ne radi ima vremena za sebe.
Inače, najmanji problem nastaje kada su ljudi pristojni i ne mere svoj doprinos porodici nego svako radi ono što treba kada treba, a ne sutra.
Neki poslovi se specijalizuju, pa je glupo da posao koji žena obavi za deset minuta sin radi pola sata, a majka sedi i čita, jer on to može sam.
I naravno da, ima istine u tome da sinovi čekaju da im majka spremi da jedu i da se presvuku i da operu veš i popeglaju i ne vidim ništa loše ni u tome, osim da to smeta nekim ženama koje ni kao žene nisu bile za kuću. U stvari, često je gore kada se oženiš, a znaš bolje od žene kućne stvari, pa ona mora da se dokazuje i da se meri s tobom, iako bez potrebe, ali mora da dokaže da je bolja.
 
Poslednja izmena:
Problem nastaje, kada dva muškarca sa svojim obavezama održavaju kuću, a žensko dete svrati da prespava, presvuče se i možda ruča, pa je sve na njima dvojici koji imaju obaveze van kuće.... Ali je istina da žensko dete sve to kasnije vrati ....
U svakom slučaju je do vaspitanja...
:)
 
Problem nastaje, kada dva muškarca sa svojim obavezama održavaju kuću, a žensko dete svrati da prespava, presvuče se i možda ruča, pa je sve na njima dvojici koji imaju obaveze van kuće.... Ali je istina da žensko dete sve to kasnije vrati ....
U svakom slučaju je do vaspitanja...
:)
Ovo nista nisam razumeo...
Prvo sta je problem dva muskarca da rade...
Drugo sta ce zensko dete to kasnije da vrati.....
 
Nisam siguran koliko je ovo tačno. Bar iz mog ličnog iskustva. Živim sam sa psom, stan mi je cakum pakum. Čak i kada sam živeo sa partnerkom ja sam vise spremao i kuvao. Prosto volim uredan prostor. Dalje, u stanu koji izdajem, statistički veći "svinjac" za sobom su ostavljale žene nego solo muškarci. Nisu sve, ali većinom da. Sad, možda samo ja imam takvo iskustvo pa baš nisam reper. Znam i moje prijatelje koji zavise od žene. Jaja ne znaju da skuvaju.
 
Мушкарац мора да зна да брине о себи.
Тако ја то видим.
Мајке ће увек терати своју политику, а многе ће увек у нама видети дете...
то је њихова ствар, ако су такве - а наше је да одрастемо и постанемо одговорни...
Не мислим само на чишћење, прање и кухање, иако је то важно...
има људи који све то знају, а понашају се као клинци на другим пољима...
 

Back
Top