Zbog ovakvih pojedinaca se Srbija muci jos uvek

Koliko ubistava se dogodi godisnje u Beogradu? Da li se otkriju svi pocinioci? Da li se Sonja, Natasa i Zene u crnom i sl.oglase povodom tih ubistava? Teras me da idem u krajnost. To je ubistvo dvoje ljudi, pravda zna da bude jako spora nekad ali uvek stigne... Krv njegove zene i njegovog deteta je crvena kao i krv tih ljudi koje je on pobio i razlike nema. Ali nije imao nikakvo pravo da ubije preko 100 muslimana. Nikakav zakon ne dozvoljava osvetu!

Kad nikakv zakon ne postoji , koji bi zastitio Srbe , onda Srbima ostaje samo osveta .

A znas li koliko se ubistava dogodilo u Njujorku ?
Nemoj da brkas babe i zabe .

Ja mislim da si ti neki komunista i da ti u stvari mrzis nacionalizam .

E pa vidis , najvecui ljudi u modernoj istoriji za koje si cuo , bili su nacionalisti .
Cisto da znas .
 
Nacionalizam vodi u mrznju, Nacioonalizam i Patriotizam su jako opasne stvari za coveka. Covekova republika treba biti Zemlja (planeta), granice tvoje i moje i svakog drugog sa ove planete treba da bude Kosmos. Nacionalizam i Patriotizam stvaraju mrznju coveka prema drugom coveku.

O Boze dragi , cega sve nema ovde na Krstarici . :confused:
 
Poslednja izmena:
Nacionalizam, sovinizam i patriotizam su dokazano zlo. Nacije su vestacke, postoje samo ljudi od krvi i od mesa.

Nacionalizam je u svojoj prvobitnoj formi, voljeti svoj narod. Ljubav prema vlastitom narodu je pozitivna stvar, ali je problem što kod nas na Balkanu ta "ljubav" prelazi u mržnju prema drugima. Mržnja prema drugom kao rezultat ima reakciju buđenje šovinizma s one druge strane i stvara se animozitet među narodima koji nikome ne donosi dobro jer su naprosto jugoslovenski narodi upućeni jedni na druge. Htjeli to priznati ili ne, to je tako. Danas si veliki srpski nacionalista ako voliš Ratka Mladića, veliki bošnjački nacionalista ako voliš Nasera Orića i veliki hrvatski nacionalista ako voliš Branimira Glavaša. I jedan i drugi i treći su ratni zločinci.
Za mene su sva trojica obrukali svojim zlodjelima prije svega svoje narode, pa se logično zaključuje da zbog toga moraju biti odbačeni iz svojih naroda. Nažalost, kod nas je obrnut proces i zato imamo ogromne animozitete jedni prema drugima.

Kada dođe vrijeme u kojem će se pojaviti ljudi koji će se predstaviti kao srpski nacionalisti i javno reći da ih je sramota Ratka Mladića jer nije srpski ubiti toliko hiljada nenaoružanih civila, doći će i vrijeme istinskog nacionalizma, a taj nacionalizam će biti operisan od šovinizma.

*Za ostalo što si napisao, u većini se slažem.;)
 
"Srbine", problem je sto za razliku od ove dvojice nije ni priblizno sigurno da je Ratko Mladic bio ratni zlocinac. Tako da nijedan normalan Srbin ga se nece odreci i optuziti, bez stvarno cvrstih dokaza, kojih za sada nema.

I da, to kako si definisao nacionalizam jeste njegova prava definicija. A za njegove izopacene izvode postoje posebne definicije, kao sto je nacional-sovinizam ili nacizam.
 
Poslednja izmena:
"Srbine", problem je sto za razliku od ove dvojice nije ni priblizno sigurno da je Ratko Mladic bio ratni zlocinac. Tako da nijedan normalan Srbin ga se nece odreci i optuziti, bez stvarno cvrstih dokaza, kojih za sada nema.

I da, to kako si definisao nacionalizam jeste njegova prava definicija. A za njegove izopacene izvode postoje posebne definicije, kao sto je nacional-sovinizam ili nacizam.

....ma nemoj..a što se ne preda kad je prav zrav..a vidi ovo..čak i ako ga nikad ne uhvate..optužnica ostaje..

Optužnica protiv Mladića podignuta je 25. jula 1995. godine. Druga optužnica, 16. novembra 1995, a izmijenjena optužnica donesena je 8. novembra 2002. godine pod nazivom Predmet Ratko Mladić (IT-95-5/18-I) - "Bosna i Hercegovina" i "Srebrenica". Izmjenjena optužnica [1] sastoji se od slijedećih tačaka:

* 1. Genocid
* 2. Učestvovanje u genocidu
* 3. Progoni na političkoj, vjerskoj i nacionalnoj osnovi kao zločini protiv čovječnosti
* 4. Istrebljenje kao zločin prema čovječnosti
* 5. Ubistvo, kao zločin protiv čovječnosti
* 6. Ubistvo, kao kršenje ratnih zakona i običaja
* 7. Deportacija ljudi, kao zločin protiv čovječnosti
* 8. Nehumana dijela (prisilna premještanja), kao zločin protiv čovječnosti
* 9-14. Protivpravno terorisanje civila, ubistvo, okrutno postupanje, nehumana dijela, napadi na civile.
* 15. Uzimanje talaca
 
razvoj civilizacije je ustanovio neke standarde ponasanja---ti standardi su definisani zakonima...zakone sprovode drzavni aparati na celu sa sudijama...kad ovaj mehanizam zakaze dodju do izrazaja ljudi koji preuzimaju zakon u svoje ruke...tako se i desi da se pojedinac ili grupa cak i cela drzava sveti....i to je u svakom ratu jako izrazeno...bitna je prva zrtva---koja zbog inertnosti pravnog sistema moze izazvati kumulativno dejstvo osvete----tada osvetnik meri osvetu na osnovu svog bola istovremeno izazivajuci osvetu druge strane...osvetnik ne moze racionalno razmisljati....
kad se shvati da je sve vise krvi i da to ne vodi nicemu---obicno se zaustavlja rat---i ako opet drzave ne ucine nista da zakon procesuira sve one koji su po bilo cemu odskocili od pravila---stekne se dojam da je sve u ratu dozvoljeno....zato i jeste slucaj da na balkanu svaki sledeci rat biva sve brutalniji...
 
"Ubio sam više od 100 muslimana i zapalio njihove leševe", prenosi list njegovo priznanje, dodajući da se ne kaje za ova nedela.

Njegovu decu i ženu su tokom rata u Bosni i Hercegovini ubile muslimanske formacije, prenosi list.

.

Ruke ti se pozlatile, junače. Neka ti je slava. Da smo svi tako svetili svoje ne bi gamad nikad više arlaukala sa munara. :klap::klap::klap:
 
"Srbine", problem je sto za razliku od ove dvojice nije ni priblizno sigurno da je Ratko Mladic bio ratni zlocinac. Tako da nijedan normalan Srbin ga se nece odreci i optuziti, bez stvarno cvrstih dokaza, kojih za sada nema.

I da, to kako si definisao nacionalizam jeste njegova prava definicija. A za njegove izopacene izvode postoje posebne definicije, kao sto je nacional-sovinizam ili nacizam.

Eto vidiš, to je ono sranje s kojima se običan svijet u ovih zadnjih 20 godina mora suočavati. Ona definicija "vaši su zločinci, oni su monstrumi, a naši su se samo branili."
Da te napomenem da je Mladić bio na čelu srpske vojske kada se desila Srebrenica. Oni kojima je on bio komandant odavno su priznali svoje krivice i osuđeni, tako da samo budala i provokator može još smatrati da je Mladić nevin. Uostalom da jeste, ne bi se krio.

Što se nacionalizma tiče, da u pravu si, samo što je danas puno više nacional-šovinista u svim aspektima društva nego pravih iskrenih nacionalista.
 
Eto vidiš, to je ono sranje s kojima se običan svijet u ovih zadnjih 20 godina mora suočavati. Ona definicija "vaši su zločinci, oni su monstrumi, a naši su se samo branili."
Da te napomenem da je Mladić bio na čelu srpske vojske kada se desila Srebrenica. Oni kojima je on bio komandant odavno su priznali svoje krivice i osuđeni, tako da samo budala i provokator može još smatrati da je Mladić nevin. Uostalom da jeste, ne bi se krio.

Što se nacionalizma tiče, da u pravu si, samo što je danas puno više nacional-šovinista u svim aspektima društva nego pravih iskrenih nacionalista.

..tada nije postojala republika srpska..niti tzv.JNA...niti srpska vojska..mogao je biti "na čelu"..tj.glavnokomandujući.....iliti zapovijednik..neke "nepostojeće"... para vojske..ili Srbijanske vojske-vojske koja je bila iz Srbije....tj.ljudi koji su bili na platnom spisku Srbije-Beograda....
 
El isto ko Juka Parazina , ili Caco ?

Nije isto , Juku su ubili 1993. , prethodno se odmetnuo , jer je došao na udar kod čišćenjenja armije BiH, Caco je u takvoj čistki ubijen 1993.
A ovaj je živio , i nastavio svoje prijaratne aktivnosti nakon što je u ratu počinio brojne zločine. Njega niko nije počistio zbog zločina prema civilima.
Jel' isto ? Kako te nije sramota da ih upoređuješ.
 
Pripadnik je srpskog naroda i on kao takav kalja ugled svog naroda, spusta ga na niske grane, u svetu te prepoznaju kao kasapina, zbog takvih se desila Srebrenica, zbog takvih drzava ima problema. A ti posle ovog posta i dalje budi uporan pa pisi kako Srbija ne moze biti odgovorna, ja ne govorim da jeste odgovorna...

A jel tebi ubili nekog u ratu? Ne daj Boze , al dal bi ti bio posle tog normalan. Nemoj da vise seres na tu temu, nemas pojma ti kako izgleda biti u ratu i doziveti i gledati sva ta sranja, ne opravdavam nicje zlicine al koji se k.u.r.a.c. vise samo povlace Srbi i zasto vecito Srbi . Sto ne spakuju Tacija, Haradinaja, i ostale.
 
A jel tebi ubili nekog u ratu? Ne daj Boze , al dal bi ti bio posle tog normalan. Nemoj da vise seres na tu temu, nemas pojma ti kako izgleda biti u ratu i doziveti i gledati sva ta sranja, ne opravdavam nicje zlicine al koji se k.u.r.a.c. vise samo povlace Srbi i zasto vecito Srbi . Sto ne spakuju Tacija, Haradinaja, i ostale.

Ma ko je ovome razbojniku bio ubijen ?
Jel' ? Mi izgleda bili na safariju, a ne u BiH, pa ne znamo šta je rat.
Kalinovički četnici su mi ubili prvog rođaka,bio je civil, prije ubistva su ga mučili.
 
Nikada neće biti .Oni jesu kriminalci , ali su takođe napadnuti u svojo zemlji. A Batko je uvezen iz CG koju godinu pred rat, gazda mu zbrisao put Beograda, a taj kriminalac ostao da ubija, siluje i pljačka.

U kojoj svojoj zemlji,pa to je i moja zemlja koliko i nihova.Ja sam vidjao Juku prije rata,nije znao dva slova napisati.Batko nama nije trebao i takve nismo ni zvali.On i Juka jecno te isto u najmanju ruku
 

Back
Top