ZAŠTO SU SPEEDO GAĆE NEPOŽELJNE?

U Nemačkoj sam prošle godine kada sam bio u poseti bratu otišao na bazen i bio zamoljen da se udaljim sa istog jer sam bio u speedo kupaćim gaćicama! Bio sam više nego iznenađen a brat mi je rekao da su speedo kupaće na muškarcima nepoželjne jer "prikazuju previše" pa smetaju ženama na bazenu i da je bio ubeđen da to više niko ne nosi!!! Dakle, dede od sto godina u šortsevima mogu na bazen ali zdravi i pravi mladići u speedo gaćama ne mogu! Koji je to fazon i diskrimancija? Imam 23 godine i na plaži ili bazenu sam uvek u speedo, odnsono slip gaćama i nikad mi niko nije rekao da mu to smeta!
Kakvo je vaše mišljenje o "nepoželjnim" speedo gaćama?
:eek::eek::eek:
Stežu:mrgreen:
 
Speedo gaće su neuporedivo bolje za kupanje jer se mnogo brže suše, udobnije su i praktičnije za plivanje od šortseva. Kao što su japanke bolje od klasičnih papuča za plažu tako su i speedo gaće idealne za plivanje (a i sunčanje)
Znači idealne muška kombinacija za plažu jesu speedo gaćice+japanke!
;)
 
U Nemačkoj sam prošle godine kada sam bio u poseti bratu otišao na bazen i bio zamoljen da se udaljim sa istog jer sam bio u speedo kupaćim gaćicama! Bio sam više nego iznenađen a brat mi je rekao da su speedo kupaće na muškarcima nepoželjne jer "prikazuju previše" pa smetaju ženama na bazenu i da je bio ubeđen da to više niko ne nosi!!! Dakle, dede od sto godina u šortsevima mogu na bazen ali zdravi i pravi mladići u speedo gaćama ne mogu! Koji je to fazon i diskrimancija? Imam 23 godine i na plaži ili bazenu sam uvek u speedo, odnsono slip gaćama i nikad mi niko nije rekao da mu to smeta!
Kakvo je vaše mišljenje o "nepoželjnim" speedo gaćama?
u japanu ne pustaju tetovirane ljude na bazen, pa ti vidi el lakse promeniti gace il skinuti tetovazu :sad2:
 
u japanu ne pustaju tetovirane ljude na bazen, pa ti vidi el lakse promeniti gace il skinuti tetovazu :sad2:
Jakuze ne puštaju:neutral:
yakuza_tattoo.jpg

Ne znam samo kako to sprovode u delo:eek:
 
Osnovni je problem što smo dozvolili da se i na ex yu prostoru primi ta zapadna moda uvezena iz Amerike koja propagira šortseve na plaži a sve nas kojis e i dalje kupamo u speedo etiketira kao gejeve! Ne bi me iznenadilo da i bazeni u Beogradu i u drugim gradovima uskoro zabrane speedo kao nemoralne! Znači muškarcima k...c ne sme da se ocrtava u speedo gaćama ali zato za žene nema problema da im se jasno vide sise u bikinijima! Nije li to diskriminacija?!
 
pa i meni je diskriminacija sto kad idem na bazen u teretani ne mogu da idem u dvodelnom kostimu vec u odvratnom bapskom jednodelnom kostimu koji mi ogavno stoji. a to sto gomila debelih muskaraca ima sisurine ko zene nema veze. a da,i ovde mogu da nose prilepljene speedo gace,i da im se ocrtavaju jaja i pisica al bitno da ti ne mozes da pokrijes sise dvodenlnim kostimom vec samo jednodelnim.
 
Na zapadu odnedavno postoje i bazeni za nudiste, i to su odvojeni noćni termini za njih na regularnim bazenima a speedo gaće se proteruju, to mi nikako nije jasno! Znači može se go a ne može se u speedo! Šta to znači, da nam se kita i jaja više vide u speedo gaćama nego kad smo goli pošto nudisti ne smetaju na bazenima!
 
U Nemačkoj sam prošle godine kada sam bio u poseti bratu otišao na bazen i bio zamoljen da se udaljim sa istog jer sam bio u speedo kupaćim gaćicama! Bio sam više nego iznenađen a brat mi je rekao da su speedo kupaće na muškarcima nepoželjne jer "prikazuju previše" pa smetaju ženama na bazenu i da je bio ubeđen da to više niko ne nosi!!! Dakle, dede od sto godina u šortsevima mogu na bazen ali zdravi i pravi mladići u speedo gaćama ne mogu! Koji je to fazon i diskrimancija? Imam 23 godine i na plaži ili bazenu sam uvek u speedo, odnsono slip gaćama i nikad mi niko nije rekao da mu to smeta!
Kakvo je vaše mišljenje o "nepoželjnim" speedo gaćama?

Sta im fali?
Ako momku lepo pristaju zasto da ne samo je nevolja u tome sto retko koji muskarac moze da ih ponese...
Nije da je vazno ali ja obozavam speedo kupace kostime, ubedljivo najbolja markica...
 
Svako treba na plaži ili bazenu da nosi ono u čemu se najbolje i najlepše oseća i nije bitno kako ko izgleda. Ne smatram da speedo gaće treba da nose samo dobro građeni muškarci bez obzira što i sam spadam u dobro građene i nemam stomak. Čak i da imam višak kg i "bojler" speedo bi opet bio moj izbor!
 
Prošle godine sam u februaru bio zamoljen da se udaljim sa bazena u Minhenu jer sam bio u speedo gaćama a u julu sam u Grčkoj bio na moru i bez problema se kupao i na plaži i na hotelskom bazenu a čak sam mogao da sedim i u bašti kafića nedaleko od plaže iako sam na sebi imao samo te "sramotne" speedo gaćice! Da li to znači da su Nemci visokomoralni a Grci perverzni?
;)
 
Bokserice uz telo su dozvoljene, barem sam ih video na nekolicini posetilaca na bazenu u Minhenu. Ne znam zbog čega one ne smetaju ženama kada se i u njima sve ocrtava?!
Dobro je da za naše bazene ovakva debilna pravila ne važe a i primećujem da se, što se bar Srbije tiče, speedo gaće vraćaju u modu. Do pretprošle godine sam bio jedini u društvu koji je na plaži ili bazenu nosio speedo a već prošle godine su svi moji ortaci furali slip gaće osim jednog koji je ostao veran šortsu! ;)

svasta ljiudi pisete :-) ja stalno nosim te uske kao bokserice uz telo, uvek, smesne su mi te siroke sljampave jos duge kao sorts kupace sto noci vecina pih.

bolje da se ocrtava nego da se krije u tim sortsevima zar ne?
 
Ako je nešto šabansko onda je to nositi šortseve na plaži!
Šta je sledeći korak, da skroz obučeni uskačemo u vodu?!!
Oduvek su speedo kupaće gaće služile za plivanje a šorstevi su bili za grad tokom leta, a onda su šabani doneli novu modu za koju se nadam da nepovratno prolazi!

Kao prvo moras da znas da su speedo gace -TAKMICARSKE, sto za plivanje, sto za skokove u vodu , sto za vaterpolo.Gace tog tipa su totalno bezveze za bazen i plazu (bar u danasnje vreme).
A ako su ti speedo gace alatka za pokazivanje muskih atributa-postujem to.
Znas, zene jesu ovakve i onakve ali vecinom nisu takve pacenice da zveraju u kitu nabreklu ispod SPEEDO gaca.
:cool:
 
Kao prvo moras da znas da su speedo gace -TAKMICARSKE, sto za plivanje, sto za skokove u vodu , sto za vaterpolo.Gace tog tipa su totalno bezveze za bazen i plazu (bar u danasnje vreme).

To da su Speedo gaće takmičarske nije tačno, odnosno nije potpuno tačno jer one su nekada bile takmičarske a sada su ih zamenili kostimi kod plivača. Kada kažem Speedo mislim na sve slip kupaće gaćice jer je speedo postao zbirni naziv za kupaće gaće tog tipa.
 
Koliko je propaganda protiv speedo gaća uzela maha svedoči i komentar jednog mog ortaka koji živi u USA koji je gledajući snimke sa mog letovanja rekao da kada bi se u toj kombinaciji *(uske slip speedo i japanke) pojavio na nekoj plaži ili bazenu u Americi da bi svi odmah smatrali da sam gay~!
To što je on na fotkama iz Majamija koje sam kasnije gledao na plaži bio u drečavo šarenom šortsu sa Homerom Simpsonom nema veze, to je društveno prihvatljivo~!
 

Back
Top