Zašto se neki rugaju ljudima koji rade poslove čišćenja, dostava, skladišta i sličnije poslove koje rade ljudi sa srednjom ili osnovnom školom?

Ја седим ко господин човек у курцеларији и сурфујем по нету, играм видео игре, гледам тв, спавам у другој канцеларији где ми је кревет али сам прихватио понуду да ложим котао на угаљ за 20 000 месечно. Устајао сам по мразу и киши у пола пет, чистио пепео из котла и гутао по сто грама свако чишћење. Цепао дрва и утоварао угаљ у колица па возио у котларницу. Некад ми се деси да ставим картон, легнем на њега и негујем ватру да се разгори и тако заспим на бетону испод котла. :) У подне само рокнем још пет канти угља и то је то. Тај покварењак ми је остао дужан три месеца која ми никад није платио. Јбг. Потурица је то из Новог Пазара који има продавницу у Ужицу. Ево и сад тражим да негде физикалишем после канцеларије али нико неће да прими човека на четри сата.
 
Hvala Bogu ne poznajem nijednu takvu budaletinu.
A budaletine se rugaju jer su poremećeni. Valjda.
Ni ja, samo sam jednom bio u situaciji kad mi je dostavljac govorio kako je njegov posao bolji od moga, a ja mu se nasmijao u lice i odgovorio ajde pentraj se uz stepenice na peti kat s 10 kila terete na leđima.
 
Ја седим ко господин човек у курцеларији и сурфујем по нету, играм видео игре, гледам тв, спавам у другој канцеларији где ми је кревет али сам прихватио понуду да ложим котао на угаљ за 20 000 месечно. Устајао сам по мразу и киши у пола пет, чистио пепео из котла и гутао по сто грама свако чишћење. Цепао дрва и утоварао угаљ у колица па возио у котларницу. Некад ми се деси да ставим картон, легнем на њега и негујем ватру да се разгори и тако заспим на бетону испод котла. :) У подне само рокнем још пет канти угља и то је то. Тај покварењак ми је остао дужан три месеца која ми никад није платио. Јбг. Потурица је то из Новог Пазара који има продавницу у Ужицу. Ево и сад тражим да негде физикалишем после канцеларије али нико неће да прими човека на четри сата.
a kada je to bilo? 2002 godine?

tada je mesecna plata bila 20 000 za lozaca. danas je oko 50+
 
Ja nisam upoznao odrasle da se rugaju, decu jesam, ali i ta deca kasnije nauce da to nije lepo pa kad odrastu ne rugaju se.
Netačan odgovor.
Na svakom koraku daju se sresti kompleksaši koji se podruguju. Manje ili više otvoreno, prikriveno, perfidno....
Da istina je da nećete sresti nekoga ko vrijedi da će se taj narugati.
 
S obzirom da čistačice u Beogradu sada traže i pp 1000 din na sat i da ne možeš da ih rezevišeš dve nedelje unapred, rekao bih da im ide prilično dobro pa mislim da i nisu baš za izrugivanje, naročito za ove koji krckaju 600-700 € mesečno a imaju diplomu na zidu.
 
Ja zapravo primjećujemo samo autokompleks kod visokoobrazovanih tj mnogi visokoobrazovani se pitaju zašto su studirali uopće?
i ja se nekad zapitam
jer nismo cenjeni, svaka šuša danas ima diplomu i smatra se visoko obrazovanom osobom
fakulteti su pre bili mnogo teži i nije mogao bilo ko da ih završi, nije bilo singija, Alfe i megija
 
Ne znam, ne komuniciram sa ljudima koji se rugaju tim ljudima, i ne želim da komuniciram


Smeta mi što moja sestrična koja se u večernjoj školi iz krojačice prekvalificirala u bolničku kuharicu ima 150 eura veću plaću od mene.

Tržište funkcioniše na osnovu potrebe za nekim poslom. Za njenim poslom očigledno postoji veća potreba nego za tvojim

Isto tako možeš da se žališ što ovi što rade profesionalno nokte i obrve žive kao plemstvo. Ali to je tako trenutno, za tim postoji ogromna potreba
 
Tržište funkcioniše na osnovu potrebe za nekim poslom. Za njenim poslom očigledno postoji veća potreba nego za tvojim

Isto tako možeš da se žališ što ovi što rade profesionalno nokte i obrve žive kao plemstvo. Ali to je tako trenutno, za tim postoji ogromna potreba
Da, ali recimo kuharica u školi u istom gradu ima 350 eura manju plaću od nje, samo je razlika u radnoj lokaciji.
Potpuno suluda situacija.
 
U čemu je stvar?


Zašto neki imaju potrebe za takva ruganja?


Što im znače takva ruganja?


Jesu li k mediji doprinijeli tome?

Gotovo sam siguran da svi bez izuzetka imaju Dunning-Kruger efekt sto im automatski uzrokuje frustracije koje dozivljavaju na poslu ili u privatnom zivotu i pokusavaju da sami sebe utese rugajuci se onima ciji je zivotni standard ispod njih, ali drago mi je da kada ustanu i pogledaju se u ogledalo opet vide istu njusku.

Imaju vrv. i mediji uticaj, ali to je samo dokaz da sam intelektualno nesposoban (seljober) cim neki trend utice na mene kako cu da razmisljam i klasifikujem ljude "ispod" sebe.

Iskreno takve osobe koje se rugaju ili posmatraju sa visine one koji posteno rade i zaradjuju za zivot posmatram sa gadjenjem. To je jedna od retkih stvari koja mi se bas gadi, bukvalno imam simptome mucnine, bas fuj.
 
Gotovo sam siguran da svi bez izuzetka imaju Dunning-Kruger efekt sto im automatski uzrokuje frustracije koje dozivljavaju na poslu ili u privatnom zivotu i pokusavaju da sami sebe utese rugajuci se onima ciji je zivotni standard ispod njih, ali drago mi je da kada ustanu i pogledaju se u ogledalo opet vide istu njusku.

Imaju vrv. i mediji uticaj, ali to je samo dokaz da sam intelektualno nesposoban (seljober) cim neki trend utice na mene kako cu da razmisljam i klasifikujem ljude "ispod" sebe.

Iskreno takve osobe koje se rugaju ili posmatraju sa visine one koji posteno rade i zaradjuju za zivot posmatram sa gadjenjem. To je jedna od retkih stvari koja mi se bas gadi, bukvalno imam simptome mucnine, bas fuj.
Točno to. Ja bih tu dodao i recimo na one koji se rugaju uličnim sviračima ili slikarima ili prodavačima na tržnicama, to se posebno odnosi npr. na ono što sam ja joś primijetio , a to je da oni divljiji navijači vrlo često podcijenjivaju, pa čak i vrijeďaju ulične svirače, to mi je pričao i prijatelj koji radi kao dostavljač, a povremeno svira i pjeva po ulicama, da je to paradoksalno, čovjek sve čeśće osjeća gađenje prema nekim neljudima, a opet postoji mogućnost da čak i neki od tih agresivan ipak ubace novac, no puno je manja mogućnost, ili neki ubace preko one stvari one najsitnije kovanice
 

Back
Top