Zašto se ne ženite/udajete?

U mom slučaju to je jednostavno moj izbor, ne mogu sad da tvrdim da jednostavno nisam mogao da nađem osobu sa kojom bih se oženio, da mi nijedna nije bila adekvatna, pre bih rekao da jednostavno ja ne bih bio adekvatan drugim osobama i da bi bile nezadovoljne pored mene. Onda bih i ja bio nesrećan jer je neko nesrećan pored mene i samo bi se vrteli u krug. Jednostavno ne volim obaveze tog tipa (bar ne još uvek), bračne dužnosti, briga i vaspitavanje dece i to sve ostalo.
 
Zašto se ne ženite/udajete, koji su to razlozi zbog kojih i dalje niste venčani? Da li je razlog nemogućnost da nađete pravu osobu ili je to jednostavno vaš izbor, jednostavno ne zamišljate sebe u braku? Koji su to razlozi zbog kojih niste još uvek oženjeni/udati?

Imam prilicno dobru poziciju da biram i ne zalecem se, idem onom izrekom ozeni se brzo, pa ces se kajati polako.
 
Zašto se ne ženite/udajete, koji su to razlozi zbog kojih i dalje niste venčani? Da li je razlog nemogućnost da nađete pravu osobu ili je to jednostavno vaš izbor, jednostavno ne zamišljate sebe u braku? Koji su to razlozi zbog kojih niste još uvek oženjeni/udati?
Lično ne vidim neku poentu braka, suštinski mi to dođe neka vrsta zajedničkog života koji ima pečat na sebi...
Rekao bih da je kulturološka stvar - zajedno se lakše borimo u životu i sl. očekivanja biću uz tebe i u dobru i u zlu dok nas smrt ne rastavi...
Po meni to baš i ne pije vodu, video sam previše brakova koji su otišli u qu....
Pored toga ne želim potomstvo zbog lošije genetike i niza porodičnih bolesti...
Osim toga suštinski sam nemonogaman, tako da je i to jedan faktor zašto nisam dobar kandidat za brak
 
'Оћу ја !!......"Ал' неда ђаво ил' неда Бог" !! (ЂУРА ЈАКШИЋ) :mrgreen: Не волим што сам усамљеник. Јеббено је кад у соби лежим и чујем само сказаљку на сату и своје црне мисли. Нисам никад инсистирао да женско МОРА да буде "таква и таква". Спреман сам да изнивелишем своја очекивања али кажем.....нема чак НИ ТАКВЕ ситуације у мом животу. Мада опет.....није ни то решење бити са неком добром женом али поред које се осећаш сморено и усамљено. Зато...."се ла ви" !! Живи како ти је дато и не размишљај превише о томе да не би упао у депру.
 
Pa iskreno nikad nisam bio ni u prilici za tako nesto (mada verujem da imam jos vremena), ono prosto nije se namestilo dosad, sto bi se reklo nece me nesto, valjda nisam jos sreo adekvatnu osobu (a da pokusavam nesto "na silu" prosto ne ide) ili mozda cak i jesam ali eto nesto je moralo da iskrsne ili se prosto nije dalo da prica krene u nekom zeljenom pravcu ili nije bilo obostrano, mada verovatno sam i ja malo nezreo i brak i zivot sa nekim mi se uvek cinio malo previse zahtevno (i kao nekakav bauk) i verovatno dosad nisam bio ni spreman za to i za tako radikalnu promenu nacina zivota (a sad da li sam se nekad osecao usamljeno i cak zudeo za tako necim, ono definitivno da).

Mada ono jos sam relativno mlad, pogotovo se jos osecam i izgledam vrlo mlado i imam utisak da jos uvek imam vremena za sve, pa valjda cu jednom pre ili kasnije cu i ja to da dozivim.
 
Poslednja izmena:
Zašto se ne ženite/udajete, koji su to razlozi zbog kojih i dalje niste venčani? Da li je razlog nemogućnost da nađete pravu osobu ili je to jednostavno vaš izbor, jednostavno ne zamišljate sebe u braku? Koji su to razlozi zbog kojih niste još uvek oženjeni/udati?
Nije me još zaprosio

Ali laganeze, meni se ne žuri, nisam onaj tip žene udavače. Ja se nikad ne bih ni udala, da nisam njega srela.
Mogla bih biti sama, bez problema.
Naravno, najljepše je u vezi sa tvojom osobom,
Ali nisam tip da bude sa nekim eto-da-budem.

A sada ga ni ne pitam
Ali znam da hoće kad bude osjećao potrebu.
 
Nije me još zaprosio

Ali laganeze, meni se ne žuri, nisam onaj tip žene udavače. Ja se nikad ne bih ni udala, da nisam njega srela.
Mogla bih biti sama, bez problema.
Naravno, najljepše je u vezi sa tvojom osobom,
Ali nisam tip da bude sa nekim eto-da-budem.

A sada ga ni ne pitam
Ali znam da hoće kad bude osjećao potrebu.
to je jako lepo
 

Back
Top