Zašto se sex u braku naziva bračna dužnost?

Lagerta

Elita
Supermoderator
Poruka
17.903
Neki članak o tome šta kada neko od supružnika ne želi bračnu dužnost me podstakao da se zapitam zašto se to naziva dužnost. Meni kad neko pomene dužnost, asocira na obavezu koju moraš da izvršiš a sex ne bi trebalo da spada u tu kategoriju. Jedino što mi pada na pamet je religijski aspekt braka, gde je osnovna dužnost imati sex zarad dece isključivo.
 
Poslednja izmena:
Po religijskom zakonu , da . Isključivo služi za pravljenje dece :mrgreen:
Boze sacuvaj
catholic eli wallach GIF
 
Neki članak o tome šta kada neko od supružnika ne želi bračnu dužnost me podstakao da se zapitam zašto se to naziva dužnost.
Zato ako se nekome od dvoje digne, ovaj drugi mora po službenoj dužnosti da odradio svoj deo, hteo ne hteo
Jedino što mi pada na pamet je religijski aspekt braka, gde je osnovna dužnost imati sex zarad dece isključivo.
nije isključivo ali je primarno.
 
Neki članak o tome šta kada neko od supružnika ne želi bračnu dužnost me podstakao da se zapitam zašto se to naziva dužnost. Meni kad neko pomene dužnost, asocira na obavezu koju moraš da izvršiš a sex ne bi trebalo da spada u tu kategoriju. Jedino što mi pada na pamet je religijski aspekt braka, gde je osnovna dužnost imati sex zarad dece isključivo.
Zato sto je brak pravni ugovor koji podrazumeva duznosti i obaveze u braku, kao i monogamiju, koja dalje podrazumeva da ako je partner duzan da se posveti samo tebi, onda si i ti duzna da...
 

Back
Top