Zasto se ne mogu porediti Staljin i Hitler?

Нису Срби криви, крив је Хитлер наравно. Само кажем да није видео у Србима неспособни народ. Напротив.

Мени то само даје да схватим да они нашу непријатељи који стварно виде нашу снагу, највише раде против нас. Сличну политику данас води и НАТО, исти је то метод и наратив.

Jaka uteha on je i Jevreje smatrao najsposobnijim narodom, narodom koji vlada svetom.
 
Jaka uteha on je i Jevreje smatrao najsposobnijim narodom, narodom koji vlada svetom.
Мени није утеха никаква. Ја само констатује чињенице.
Да сам живео у оно доба, узео бих пушку и борио би се против немачке окупације и њихових слугу. У то нема дилеме. Да сам Рус из оног времена, био бих војник Црвене Армије против Хитлера.

Ту што се мене тиче, нема дилеме.
 
Мени није утеха никаква. Ја само констатује чињенице.
Да сам живео у оно доба, узео бих пушку и борио би се против немачке окупације и њихових слугу. У то нема дилеме. Да сам Рус из оног времена, био бих војник Црвене Армије против Хитлера.

Ту што се мене тиче, нема дилеме.
U Srbiji, ili u Bosni?
 
Osnovno pitanje iz naslova teme je u svom korenu suštinski falično.

Naravno da se mogu porediti. Sve se može porediti; to je upravo istorija.

Pa tako mogu i Staljin i Hitler, prirodno.
Mislio si Djuro VI i hitler, ne mogu, on je naredbodavac, a hitler izvršitelj kao i mnogi drugi "vladari" po zemljama koje poseduje kvinta....

1711631214139.png
1711630902283.png

a naslednica
1711630815448.png
 
Poslednja izmena:
Мени није утеха никаква. Ја само констатује чињенице.
Да сам живео у оно доба, узео бих пушку и борио би се против немачке окупације и њихових слугу. У то нема дилеме. Да сам Рус из оног времена, био бих војник Црвене Армије против Хитлера.

Ту што се мене тиче, нема дилеме.

I onda , negde u Srbiji ubiješ nekog nemačkog trećepozivca koji se kurrva u nekom ambara a Nemci streljaju 100 Srba. Jel misliš da je bi to bilo u interesu srpskog naroda?
 
I onda , negde u Srbiji ubiješ nekog nemačkog trećepozivca koji se kurrva u nekom ambara a Nemci streljaju 100 Srba. Jel misliš da je bi to bilo u interesu srpskog naroda?
Тако исто можеш пребацивати Карађорђу и његовим устаницима, Милошу и његовим устаницима, јер после сваког устанка иду и одмазде. То је неминовност.
А окупатори знају да врше терор и кад нема устанка. Мислиш да би Турци Османлије били мед и млеко према Србима да није било устанка, или да би војници Вермахта уважавали Србе да није били устанка.

Иначе, ,,спашавање народа" као мотив колаборације четника тј. ЈВУО са Немцима је била само идеолошка маска иза које се крила суштинска борба за власт. Да се разумемо, и једни и други су се борили за власт, нису подносили ове друге о настојали су да се требе међусобно.
Само што су четници то радили кроз сарадњу са окупатором, а партизани кроз борбу против окупатора.
Видело се на крају чија је тактика била делотворнија.
 
Тако исто можеш пребацивати Карађорђу и његовим устаницима, Милошу и његовим устаницима, јер после сваког устанка иду и одмазде. То је неминовност.
А окупатори знају да врше терор и кад нема устанка. Мислиш да би Турци Османлије били мед и млеко према Србима да није било устанка, или да би војници Вермахта уважавали Србе да није били устанка.

Jesu Turci vršili zločine i odmazde posle ustanaka ali nikada ni blizu u meri kojoj Nemci 1941. Drugo, da je tvoje dete taoc da li bi i tada pucao na nemačkoj mlekadziju?
 
Jesu Turci vršili zločine i odmazde posle ustanaka ali nikada ni blizu u meri kojoj Nemci 1941. Drugo, da je tvoje dete taoc da li bi i tada pucao na nemačkoj mlekadziju?
Баначизујеш до бесвести тиме што отпор окупатору сводиш на пуцање на немачког млекаџију. То је небулозно.

Али, пуцао бих на окупаторски војску и настојао бих да ослободим сина, као и остале таоце. Не бих помагао онима који мога сина држе у ропству да униште Покрет Отпора.

Ако не мислиш тако, онда подржавај НАТО политику над Босном, а пљуј оне који су против ње. ;)
 
Баначизујеш до бесвести тиме што отпор окупатору сводиш на пуцање на немачког млекаџију. То је небулозно.

Али, пуцао бих на окупаторски војску и настојао бих да ослободим сина, као и остале таоце. Не бих помагао онима који мога сина држе у ропству да униште Покрет Отпора.

Ако не мислиш тако, онда подржавај НАТО политику над Босном, а пљуј оне који су против ње. ;)

Da ti pojasnim pitanje. Da li bi pucao na nemačkog mlekadziju trećepozivca a da znaš da će ti sin taoc biti streljan zbog toga? Znalo se 1941. da će Nemci streljati srpske civile u razmeri 100:1.
 
Da ti pojasnim pitanje. Da li bi pucao na nemačkog mlekadziju trećepozivca a da znaš da će ti sin taoc biti streljan zbog toga? Znalo se 1941. da će Nemci streljati srpske civile u razmeri 100:1.
Питање је бесмислено као и сам твој наратив. Пуцао бих на окупаторске војнике. И борио се за ослобођење, што значи и спречавање стрељања таоца. И то су устаници радили, ослобађали таоце.

Мислим, шта ти покушаваш рећи- да су швабсле слуге које бране тај затвор где су српска деца затворена, заправо ,, спаситељи" те деце??
 
Eine Sicherung Europas ist denkbar nur unter der Voraussetzung, daß wir die europäische Grenze bis zum Ural vorschieben. Westlich von ihm darf ein organisierter russischer Staat nicht mehr bestehen! Denn diese unheilbringende Sturheit ist nicht das Produkt des Bolschewismus und nicht das des Zarismus, sondern sie ist in der Eigenart des Menschen begründet.


Bezbednost Evrope zamisliva je samo pod uslovom da pomerimo evropsku granicu do Urala. Zapadno od njih, organizovana ruska država ne sme postojati, jerbo ova katastrofalna tvrdoglavnost nije proizvod nikakvog boljševizma, niti carizma, već je ukorenjena u osobenosti tog stanovništva.


Operacija Barbarosa i celi rat na Istočnom frontu 1941-1945. nije bio u Hitlerovoj viziji nekakav ideološki sukob, već međunacionalni sukob. To je bio, ne rat protiv komunizma, već protiv Slovenstva i vrlo specifično protiv Rusa, kao etničke kategorije.​
Извор?
 
Питање је бесмислено као и сам твој наратив. Пуцао бих на окупаторске војнике. И борио се за ослобођење, што значи и спречавање стрељања таоца. И то су устаници радили, ослобађали таоце.

Мислим, шта ти покушаваш рећи- да су швабсле слуге које бране тај затвор где су српска деца затворена, заправо ,, спаситељи" те деце??

Tvoj odgovor je , u stvari, NE, samo što nemaš petlje da to napišeš. Ti ne bi pucao na Nemce ako je glava tvoje dece ili roditelja u pitanju ali bi to radio vrlo rado ako su u pitanju tuđa deca. Doduše, samo na rečima i na internetu. Samo potvrđuješ, da je vaš komunističko-boljševički pokret u Srbiji bio krajnje štetan po interese srpskog naroda. Zato ste i najureni iz Srbije posle "bitke na Kadinjači".
 
Tvoj odgovor je , u stvari, NE, samo što nemaš petlje da to napišeš. Ti ne bi pucao na Nemce ako je glava tvoje dece ili roditelja u pitanju ali bi to radio vrlo rado ako su u pitanju tuđa deca. Doduše, samo na rečima i na internetu. Samo potvrđuješ, da je vaš komunističko-boljševički pokret u Srbiji bio krajnje štetan po interese srpskog naroda. Zato ste i najureni iz Srbije posle "bitke na Kadinjači".
Пуцао бих, одговорио сам ти.
Али, оно што ти не схваташ је да се устанички отпор не може сводити на ,,нападе на млекаџије". То је глупост чиста. Исто тако би се Карађорђев устанак могао баначизовати и свести на нападе на ,,мирне" турске кафеџије.

Што је, счожићеш се, глупост чиста.
 
Operacija Barbarosa i celi rat na Istočnom frontu 1941-1945. nije bio u Hitlerovoj viziji nekakav ideološki sukob, već međunacionalni sukob. To je bio, ne rat protiv komunizma, već protiv Slovenstva i vrlo specifično protiv Rusa, kao etničke kategorije.​

Hitler je to i napisao u Majn kampf-u. To nije nikakva tajna. Lebensraum se nalazio na istoku. Poljska i SSSR...
 
Hitler je to i napisao u Majn kampf-u. To nije nikakva tajna. Lebensraum se nalazio na istoku. Poljska i SSSR...

Mislim da postoji tvrdnja da je nešto malo više od mesec dana pre samoubistva Hitler priznao da je gubitnik i da je trebalo da bude više poput Staljina. Tada je nešto svojim najbližima kazao u stilu sa budućnost pripada Sovjetskom savezu i da će oni dalje odlučivati.

To je možda pogrešno shvaćeno kao nekakav ideološki raskorak, umesto kao puko konstatovanje činjenica da će tako i biti.
 

Back
Top