Зашто, о зашто...

evo ovako.
povezivati plakanje sa slabim karakterom je smesno i pogresno. ima ljudi, muskih i zenskih, koji dosta placu ali niti su slabi kao osobe niti labilni, niti pihtije, nista od toga. dakle, neko lako zaplace neko tesko, ali to nije pokazatelj njegove istinske unutarnje snage ili eventualne slabosti.
nikad mi nije smetalo kad musko zaplace. svacije suze duboko cenim (naravno, olaznjacima ne pricam,mrzi me:)), i one su odraz trenutnog dubokog emocionalnog praznjenja.
ono sto ne volim kod ljudi uospte je slabost karaktera i labilnost, a to sa plakanjem nema nikakve veze.
 
Инсприсана речима моје другарице:"Замисли, плакао је. Презрела сам га за цео живот..."
eto... a meni ovo upalo u oci... i, bas se pitam nesto... kome je misljenje osobe koja moze da kaze tako nesto uopste i bitno? i sto gubiti vreme na... nju? podsetilo me je na pricu decaka koji je rek'o: "Ja, kad 'ocu da budem human, bacim hranu u kontejner, cigani da uzmu"... fora je... ispali smo veliki... ljudi stvari dozivljavaju na razlicite nacine... neko place... neko se pobije... neko se zatvori u sebe i ne progovara... neko ode u kafanu pa se napije... svi smo mi drugaciji... i, ako je to filter, nema razloga nekoga prezreti cak ni da place 10 puta dnevno... svako robija svoj zivot onako kako najbolje ume... i niko drugi to ne moze da uradi umesto njega...
 
Мушкарци падају на женске сузе, а кад они заплачу бивају презрени?
Ово је озбиљна тема...
Инсприсана речима моје другарице:"Замисли, плакао је. Презрела сам га за цео живот..."




svasta...izvini ali drugarica ti je...
da ne vredjam, ali stvarno glupa izjava.
:confused:
 
evo ovako.
povezivati plakanje sa slabim karakterom je smesno i pogresno. ima ljudi, muskih i zenskih, koji dosta placu ali niti su slabi kao osobe niti labilni, niti pihtije, nista od toga. dakle, neko lako zaplace neko tesko, ali to nije pokazatelj njegove istinske unutarnje snage ili eventualne slabosti.
Pa sad baš i ovako napisati nije aps. istina. Koji je razlog zog plakanja i da li on/a zaista ne može da se suzdrži, i na šta liči to plakanje, da li je ridanje, urlanje, ili samo pusti suzu...
Mogu pred drugima jedino da zaplačem kad sam u potpunom nervnom rastrojstvu, najčešće od besa. Kad sam tužna, sačekam pogodan momenat da ostanem sama. Nisu mi najjasniji ljudi koji plaču iz hobija, čim neko to počne često da radi malo je već prešao u domen krvopije i počeo žestoko da ubija u pojam ljude oko sebe. Bio on kriv ili ne.

E sad to nema mnogo veze sa temom jer, kako je postavljena, on je samo jednom zaplakao... pa je kao razočarao.
 
evo ovako.
povezivati plakanje sa slabim karakterom je smesno i pogresno. ima ljudi, muskih i zenskih, koji dosta placu ali niti su slabi kao osobe niti labilni, niti pihtije, nista od toga. dakle, neko lako zaplace neko tesko, ali to nije pokazatelj njegove istinske unutarnje snage ili eventualne slabosti.
nikad mi nije smetalo kad musko zaplace. svacije suze duboko cenim (naravno, olaznjacima ne pricam,mrzi me:)), i one su odraz trenutnog dubokog emocionalnog praznjenja.
ono sto ne volim kod ljudi uospte je slabost karaktera i labilnost, a to sa plakanjem nema nikakve veze.

Potpuno tačno. Plač kao način iskazivanja emocija ne mora nužno biti odraz nečije hronične frustracije, nesigurnosti i labilnosti. Mnoge osobe, koje su psihički zdrave, na taj način izražavaju svoje uzburkane emocije, to je individualna reakcija koja ne govori ništa o unutrašnjoj snazi i karakteru te ličnosti, nema to veze ni sa polom.
O iskrenosti čoveka koji plače se ne može doneti sud samo na osnovu te reakcije, bitan je i povod koji je izazvao emocionalni potres i mnoštvo drugih faktora na osnovu kojih procenjujemo nečiju ličnost.
Predrasude o muškom plaču su odraz gluposti onih koji su ih usvojili.
Može me ganuti ljudski plač bez obzira na to da li gajim poštovanje prema osobi koja plače, može me dirnuti i plač meni strane osobe, nepoznatog lika, pa koliko puta se začuje na ulici dečiji plač za koji ne znamo ni koji mu je razlog, a potrese nas svojim nabojem. Iskreni plač, kao odraz nečijeg bola, straha, tuge, me pogađa uvek. Nije to tako kod svakoga, da bi prepoznao nečiju muku i da bi imao saučešća i razumevanja prema čoveku koji plače moraš imati bar zeričak duše. Kakvo crno poštovanje...
 
eto... a meni ovo upalo u oci... i, bas se pitam nesto... kome je misljenje osobe koja moze da kaze tako nesto uopste i bitno? i sto gubiti vreme na... nju? podsetilo me je na pricu decaka koji je rek'o: "Ja, kad 'ocu da budem human, bacim hranu u kontejner, cigani da uzmu"... fora je... ispali smo veliki... ljudi stvari dozivljavaju na razlicite nacine... neko place... neko se pobije... neko se zatvori u sebe i ne progovara... neko ode u kafanu pa se napije... svi smo mi drugaciji... i, ako je to filter, nema razloga nekoga prezreti cak ni da place 10 puta dnevno... svako robija svoj zivot onako kako najbolje ume... i niko drugi to ne moze da uradi umesto njega...



joj, kako je ovo strasno...
mislim i da se taj zezao,
fora je krajnje neumesna.
uzas.
 
eto... a meni ovo upalo u oci... i, bas se pitam nesto... kome je misljenje osobe koja moze da kaze tako nesto uopste i bitno? i sto gubiti vreme na... nju? podsetilo me je na pricu decaka koji je rek'o: "Ja, kad 'ocu da budem human, bacim hranu u kontejner, cigani da uzmu"... fora je... ispali smo veliki... ljudi stvari dozivljavaju na razlicite nacine... neko place... neko se pobije... neko se zatvori u sebe i ne progovara... neko ode u kafanu pa se napije... svi smo mi drugaciji... i, ako je to filter, nema razloga nekoga prezreti cak ni da place 10 puta dnevno... svako robija svoj zivot onako kako najbolje ume... i niko drugi to ne moze da uradi umesto njega...

Bravo Rile. :ok: Treba biti iskren i poštovati sebe, plakati ako nam se plače i ne obraćati pažnju na seeronje koje će nam zbog toga zameriti, koje će nam se podsmevati i praviti od toga cirkus.
 
retko placem,a i kad se to desi, uglavnom je neka glupost....i nema veze sa mojim problemima....ne znam da placem kad treba....zato se ni ne saosecam sa tudjim suzama...ali, pamtim muske suze, i situacije vezane za njih....ostale su mi urezane za ceo zivot...ali, to su bile suze koje su znacile nakupljenu emociju a ne manipulaciju......
 
Мушкарци падају на женске сузе, а кад они заплачу бивају презрени?
Ово је озбиљна тема...
Инсприсана речима моје другарице:"Замисли, плакао је. Презрела сам га за цео живот..."
Ne padam i ne prezirem.Prave suze se retko pokazuju.Suze koje lako i svuda klize,bez obzira bile zenske ili muske ne izazivaju u meni bas nista.
Sto se tice tvoje drugarice rekla bih samo...to je njen problem.Uopste osobe koje umeju da preziru ne treba da budu merilo bilo cega.
 

Back
Top