Zašto ne govore sve religije o čakrama?

Cakre hriscanstvo ne da ne poznaje samo (mozda zna iz novina i sl), nego i ne priznaje, pa te molim da ubuduce ne brkas religije i tehnike po principu babe i zabe samo da bi ispala valjda interesanstna ili "nacitana".
Pitala sam zašto ne pominju sve religije čakre.
Zato sto u religijama nema nikakvih naucnih informacija, ne znaju ni za neutrone, protone, Uran ili Neptun... iako se te dve planete koriste i u modernoj astrologiji ni astrolozi nisu znali da postoje dok ih nauka nije otkrila
 
Poslednja izmena:
Zato sto u religijama nema nikakvih naucnih informacija, ne znaju ni za neutrone, protone, Uran ili Neptun... iako se te dve planete koriste i u modernoj astrologiji ni astrolozi nisu znali da postoje dok ih nauka nije otkrila
Kako nije, astronomija je i tada postojala, samo sto nisu jos bile otkrivene sve planete. A za ostalo ne znam niti me zanima, jer nije nauka.
 
Kako nije, astronomija je i tada postojala, samo sto nisu jos bile otkrivene sve planete. A za ostalo ne znam niti me zanima, jer nije nauka.
Aha da neutroni i protoni nisu nauka. Mnogo toga oni nisu znali, a mogli su lako da su malo zapeli, tj. da su hteli da uce. :D
Ne znam ni što bi se religije materijalnim bavile u tolikoj meri. Njihova oblast
je duhovno.
I raznorazni duhovnjaci ezotericari su smatrali da ima 6 planeta, sve glumeci velike znalce, i tumaceci duhovni znacaj svake. A gde im je bilo duhovno tj. trece oko za neotkrivene?
 
Aha da neutroni i protoni nisu nauka. Mnogo toga oni nisu znali, a mogli su lako da su malo zapeli, tj. da su hteli da uce. :D

I raznorazni duhovnjaci ezotericari su smatrali da ima 6 planeta, sve glumeci velike znalce, i tumaceci duhovni znacaj svake.
Naravno da sam tu mislila i na atome, elektrone, neutrone i protone, da nisu otkriveni, ne mora bas sve da se naglasi.

Za ostalo kao sto su te neke cakre, nije i ne zanima me.
 
Kako to da tu pored srčane čakre piše, lubav, praštanje, saosećanje, a ti smatraš
da je pogrešno voleti bližnje?
Jel misliš da ćeš ih voleti tako što se prvo čakra našteluje i prekine da curi kud
ne treba?
Ma ne, nego kažem da malo doprinosi spiritualnom uzdizanju.
kad sam uišla u sobu cujem zvukove meditativne muzike i dok sam sedela pored kreveta i drzala ruku meni drage osobe , osjetim taj mir.


drugarica je pričala da su jedan dan pustili špansku muziku koju je njena mama svaki dan slušala i da je to na nju nemirno djelovalo vrtjela se u krevetu i bila je jako nemirna zatim su ugasili tu vrstu muzike i ukljucili meditativnu muziku i odmah je počela da se smiruje i opušta
Takva muzika je namenjena za meditaciju, koriste se razne frekvencije koje dopiru dublje od klasične muzike koju slušamo i opuštaju nas. Jer mi smo čista vibracija.
Cakre hriscanstvo ne da ne poznaje samo (mozda zna iz novina i sl), nego i ne priznaje, pa te molim da ubuduce ne brkas religije i tehnike po principu babe i zabe samo da bi ispala valjda interesanstna ili "nacitana".

Jerr to sto ti radis ako procitas ovaj tekst koji sam postavila a koji je dat sa linke gore, je religijski sinkretizam (sektasenje).
Budi malo šireg uma, čakre meditacija i ostale tehnike spiritualnog uzdizanja su vezane za neke religije, ne radi se u ovom PDF-u samo o hrišćanstvu...valjda.
Zato sto u religijama nema nikakvih naucnih informacija, ne znaju ni za neutrone, protone, Uran ili Neptun... iako se te dve planete koriste i u modernoj astrologiji ni astrolozi nisu znali da postoje dok ih nauka nije otkrila
Zato što su religije sekte i čista glupost. I smatram da svaka religija mora prvo da razume od čega je ljudsko telo satkano i to do najsitnijeg atoma, a jok da mi govori kako je čovek od prašine i rebara nastao.
 
Svako voli bližnjega svojega, ne vidim kako je to dostignuće u spiritualnom smislu.
Pitah te šta to znači, a ne šta ne znači.

Kao i što sam te pitala zašto misliš da je ljubav prema bližnjima pogrešna
kada se za srčanu čakru vezuje ljubav, praštanje i saosećanje. Da li ljubav
praštanje i saosećanje dolaze kada našteluješ čakru ili je obratno?

Pitam jedno, ti odgovaraš deseto.
 
To je sve ok. Meni je zasmetao pokušaj gašenja teme jer se priča o cakrama i energijama iako rad sa njima pripada praksama hinduizma, taoizma i nekih grana budizma hiljadama godina.
Meni smeta što je dijalog smisleni i konstruktivni skoro nemoguć. Recimo, ti radiš
thai či, ja radim či gong. Jel možemo mi normalno o tome da pričamo? Da ti ispričaš
svoja iskustva, a ja svoja. Ili ja moram tebi da kažem da je u thai či sotona lično prste
umešao i da si demonizovan ili da si glup što ne radiš isto što i ja..
načisto dosadilo.. :confused:
 
Meni smeta što je dijalog smisleni i konstruktivni skoro nemoguć. Recimo, ti radiš
thai či, ja radim či gong. Jel možemo mi normalno o tome da pričamo? Da ti ispričaš
svoja iskustva, a ja svoja. Ili ja moram tebi da kažem da je u thai či sotona lično prste
umešao i da si demonizovan ili da si glup što ne radiš isto što i ja..
načisto dosadilo.. :confused:
Da, to nepostovanje tuđih iskustava i uverenja. Ne moraš ih prihvatiti, ali poštuj drugog. Pogotovo ako ta uverenja tebe ne ugrožavaju.
 
Pitah te šta to znači, a ne šta ne znači.

Kao i što sam te pitala zašto misliš da je ljubav prema bližnjima pogrešna
kada se za srčanu čakru vezuje ljubav, praštanje i saosećanje. Da li ljubav
praštanje i saosećanje dolaze kada našteluješ čakru ili je obratno?

Pitam jedno, ti odgovaraš deseto.
Ne razumem šta hoćeš da ti kažem. Znači da nije dovoljno voleti bližnjega svojiega kao stiritualni trening. Nisam rekao da je pogrešna, naravno da proizilaze osećanja iz energetskih centara. Ljubav i sve lepo proizilazi iz aktivnih čakri i kada je protok energije u balansu.
 
Ne razumem šta hoćeš da ti kažem. Znači da nije dovoljno voleti bližnjega svojiega kao stiritualni trening. Nisam rekao da je pogrešna, naravno da proizilaze osećanja iz energetskih centara. Ljubav i sve lepo proizilazi iz aktivnih čakri i kada je protok energije u balansu.
To me je zanimalo. Šta smatraš uzrokom, a šta posledicom. Ja to vidim obrnuto.

Recimo, kada radim energetske vežbe, radim ih meditativno. Ne radim vizualizacije
energije koja teče, nego sam prisutna sa onim što jeste. Osećajima u telu, mislima
koje dolaze, osećanjima, emocijama. Primetim, imenujem i otpuštam sve što dolazi.
Ako tokom neke vežbe primetim bol, nelagodu, negativnu ponavljajuću misao, samo
produžim vežbu dok ne prođe.
A šta se vrti i kud teče niti znam, ntiti moram da znam. Meni posle toga bude bolje
i fizički i psihički, što i jeste cilj.
 
A šta se vrti i kud teče niti znam, ntiti moram da znam. Meni posle toga bude bolje
i fizički i psihički, što i jeste cilj.
a uzrok? mislim, svi bi mi da nam bude bolje, ali zasto nije? ili jeste?
a na temu cakri, ne znam sta mislis, ali ne moze biblija da koristi pojam cakra koji je istocnjacki?
Chakra (cakra in Sanskrit) means “wheel” and refers to energy points in your body

recimo srcana, svi mi imamo neko srce koje kuca, neko bolje, neko ne, i svi mi koristimo i tu cakru, i imas o raznim srcima u bibliji, samo kazem nema pojma iz sanskrita, i kako bi bilo?
 
već da se
čovek negativnih emocija oslobodi i probudi.
kada ste upleli hriscanstvo: mir svoj dajem vam, ne dajem vam ga kao sto ga svet daje, rece Hristos

i da ne zaboravim, u hinduzimu se resavas svih osecanja, a ne samo negatvnih [kada rece da Buda rece otrov, ne znam odakel ti to?]
u taoizmu isto: milost i nemilost obmanju ravno [jednako]

tako da to oslobadjanje negativnih samo je fora, da se vama lakse prodaju dalekoistocne sekte, ali i one to dobro rade, meditiras i posle samo lucis enforfin, nema negativnosti, i...?
 
a uzrok? mislim, svi bi mi da nam bude bolje, ali zasto nije? ili jeste?
a na temu cakri, ne znam sta mislis, ali ne moze biblija da koristi pojam cakra koji je istocnjacki?
Chakra (cakra in Sanskrit) means “wheel” and refers to energy points in your body

recimo srcana, svi mi imamo neko srce koje kuca, neko bolje, neko ne, i svi mi koristimo i tu cakru, i imas o raznim srcima u bibliji, samo kazem nema pojma iz sanskrita, i kako bi bilo?
A da, Biblija je na zapadu nastala. :lol:

Ti misliš da su ta srca energetski centri?
 
kada ste upleli hriscanstvo: mir svoj dajem vam, ne dajem vam ga kao sto ga svet daje, rece Hristos

i da ne zaboravim, u hinduzimu se resavas svih osecanja, a ne samo negatvnih [kada rece da Buda rece otrov, ne znam odakel ti to?]
u taoizmu isto: milost i nemilost obmanju ravno [jednako]

tako da to oslobadjanje negativnih samo je fora, da se vama lakse prodaju dalekoistocne sekte, ali i one to dobro rade, meditiras i posle samo lucis enforfin, nema negativnosti, i...?
Kako odakle mi to? Pa iz Budinih govora. Na nekom mestu kaže da kada
gajiš mržnju prema nekome, to je kao da piješ otrov, a čekaš da neko drugi
od toga strada.

I šta kad nema negativnosti? Katastrofa neka nastane?
 

Back
Top