Зашто млади данас не знају да кувају?!

Ko je gladan naučiće već.
Sistemom pokušaja.

Sticajem okolnosti sa 14 sam počeo da pripremam sebi hranu.Pečena jaja, kajganu, kvašenice od hleba umočenog u jaja.
Upecam par karaša, očistim, ispržim na masti.
Sa 15 sam ukapirao neka osnovna pravila.
Sa 16 sam već mogao da kuvam u bakraču od 60 litara.

Potpuno sam siguran da danas mladi isto tako mogu da sami sebi spreme hranu.

YouTube jeste od velike pomoći.
Tu može da se vidi svašta.

Smatram da je osnovno naučiti kako da očistite i iseckate namirnice.
Ostalo već dolazi sa iskustvom.
 
Најбоље би нам било да се сви научимо да радимо у кухињи...

Пад способности сналажења у кухињи примећује се већ код наших родитеља. Док наше бабе, а у доста ситуација и ђедови, су знали да кувају и спремају већину јела, већ наши родитељи били су слабији, или нису знали да спремају, кувају, праве храну и оброке. Највећи проблем код тога није само по себи несналажење у кухињи већ највише то што се узрочно-последично све више окрећемо куповини готових јела, брзе и нездраве хране и тако себи смањујемо квалитет живота. Посебно бисмо били у хендикепу када би се поновио сценарио пандемије, или нечег сличног догодио, где не бисмо могли да идемо у ресторане брзе хране или остале ресторане или да наручујемо храну.

Да ли сте и ви запазили ово и шта мислите о овој теми?
Zašto bi živeli 80 godina kuvajući i konzumirajući domaću hranu, kad mogi na industrijskoj umreti u ranim pedesetim ?

Ne žele da se predstave Bogu sa izboranim licem, već putuju jedri, zategnuti ? :kafa:
 
Најбоље би нам било да се сви научимо да радимо у кухињи...

Пад способности сналажења у кухињи примећује се већ код наших родитеља. Док наше бабе, а у доста ситуација и ђедови, су знали да кувају и спремају већину јела, већ наши родитељи били су слабији, или нису знали да спремају, кувају, праве храну и оброке. Највећи проблем код тога није само по себи несналажење у кухињи већ највише то што се узрочно-последично све више окрећемо куповини готових јела, брзе и нездраве хране и тако себи смањујемо квалитет живота. Посебно бисмо били у хендикепу када би се поновио сценарио пандемије, или нечег сличног догодио, где не бисмо могли да идемо у ресторане брзе хране или остале ресторане или да наручујемо храну.

Да ли сте и ви запазили ово и шта мислите о овој теми?
Moja mama mi nikada nije dozvoljavala da se približim kuhinji, odmah posle prve lekcije iz kuvarstva sam dobio zabranu prilaska kuhinji i naročito rukovanja šporetom.
 
Ne znam, ja se i dalje osecam mlad, a evo sta sam upravo spremio 😎😊🍻

20240113_143445.jpg
 

Back
Top