Zašto Milivoj Ašner nikako da bude izručen Hrvatskoj ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
daleko od toga da su i svi četnici bili loši.garant je bilo i poštenih,iako su bili u manjini.vjerujem da se četnički ološ pridružio partizanskoj bandi,a iskreni i pošteni četnici poput draže mihajlovića da su ostali beskompromisno na strani pravde.

.

Ovde si u pravu ali nije bilo u manjini postenih bili su u vecini! A partizanskoj bandi jeste da su se prikljucivali svi oni kao sto su i sami partizani bili...Banditi koji su rusili svoju drzavu!!
 
Ovde si u pravu ali nije bilo u manjini postenih bili su u vecini! A partizanskoj bandi jeste da su se prikljucivali svi oni kao sto su i sami partizani bili...Banditi koji su rusili svoju drzavu!!

više od pola četnika odreklo se Boga i prišlo crvenim akrepima.

to je činjenica.a oni koji se nisu odrekli Boga pobijeni su i protjerani.
 
Јасеновац је био забавни парк. усташе су добри, и нису уопште поклали 750.000 Срба у Јасеновцу. Ваша хрватска повијест и "демократе" антисрпске у Србији који вас љубе и славе су исти злочинци као ваш поглавник.

ko je tebe jako naljutio:?:
 
više od pola četnika odreklo se Boga i prišlo crvenim akrepima.

to je činjenica.a oni koji se nisu odrekli Boga pobijeni su i protjerani
.

Moram da priznam da si opet i ovde u pravu...., moj je djed pripadao onoj grupi koji se nisu odricali Boga , Kralja i Otadzbine...., nije nosio bradu, noz i bio je pravi cetnicki komandant....

Streljan je 1945 i nezna mu se grob...
 
Moram da priznam da si opet i ovde u pravu...., moj je djed pripadao onoj grupi koji se nisu odricali Boga , Kralja i Otadzbine...., nije nosio bradu, noz i bio je pravi cetnicki komandant....

Streljan je 1945 i nezna mu se grob...

vjerujem Vam.znam da je puno poštenog svijeta stradalo nevino,od partizanske ruke.

zbog toga srbija i jeste danas moralno i etički uzdrmana zemlja čiji državljani slabo poznaju riječ moral,etika i poštenje.

svoju "čast" branite sumnjivim metodama i načinom obračuna koji podsjeća na staljinističke čistke,srednjevjekovnu inkviziciju,ili kadijinu procjenu.

a to vam ne služi na čast.
 
vjerujem Vam.znam da je puno poštenog svijeta stradalo nevino,od partizanske ruke.zbog toga srbija i jeste danas moralno i etički uzdrmana zemlja čiji državljani slabo poznaju riječ moral,etika i poštenje.
svoju "čast" branite sumnjivim metodama i načinom obračuna koji podsjeća na staljinističke čistke,srednjevjekovnu inkviziciju,ili kadijinu procjenu.
a to vam ne služi na čast.

Moral, etika i postenje je "visa matematika" za ceo Blakan osim Grcke , kako statistika potvrdjuje.

A cistki staljinistickih ( Srbija), srednjovekovnih inkvizacija(Hrvatska) i kadijinih procena (Bosna i Kosovo), nije samo specificno za jedan narod...., na Balkanu!
 
Mito i korupcija, cveta na prostorima ex-YU. Po tome smo medju prvima u svetu. A ako si korumpiran ili ako si voljan da primas mito , onda znaci da nemas moral,etiku i postenje...

mita i korupcije je oduvijek bilo i bit će,i to spada pod kršenje zakona,a nema baš nikakve veze sa moralom,etikom i čašću širokih narodnih masa.

mito i korupcija je privilegij koji si dopušta vladajuća oligarhija u svrhu održanja na vlasti.
 
mito i korupcija je privilegij koji si dopušta vladajuća oligarhija u svrhu održanja na vlasti.

Naravno, vladajuca oligarhija nije bila samo u Srbiji ,zar ne?

Ali stvarno ako si posten i ako imas moral onda ne mozes biti podmitljiv i korumpiran. Pa prema tome ako smo pri vrhu kada je mito i korupcija u pitanju , mislim da nam je i postenje i moral pod znakom pitanja....Ali dobro necu vise o tome a i nije tema...i nemam vremena vise!

p.s. Stavio sam pre 10-15 dana 50 E na Hrvate da ce da igraju u polufinalu. Ako veceras pobedite uzimam oko 500 E;)
 
Naravno, vladajuca oligarhija nije bila samo u Srbiji ,zar ne?

Ali stvarno ako si posten i ako imas moral onda ne mozes biti podmitljiv i korumpiran. Pa prema tome ako smo pri vrhu kada je mito i korupcija u pitanju , mislim da nam je i postenje i moral pod znakom pitanja....Ali dobro necu vise o tome a i nije tema...i nemam vremena vise!

p.s. Stavio sam pre 10-15 dana 50 E na Hrvate da ce da igraju u polufinalu. Ako veceras pobedite uzimam oko 500 E;)



o mitu i korupciji,vidim imamo različite stavove i mišljenje.

a ja sam govorio o moralu i etici naroda.

Vi ste mito i korupciju prihvatili kao način funkcioniranja državnog aparata,a ja gledam na mito i korupciju kao na kriminalne radnje.

to dovoljno govori i o mom moralu i etici,kao i o Vašem.
 
....činjenicom da je bio pripadnik ustaškog pokreta?

pa ni sve ustaše nisu bile zločinci.generaliziranje nije dobro.moramo biti pošteni i priznati da svuda ima i dobrih i loših.....

možda činjenicom da je bio šef ustaške policije u Požegi???
malo li je, pa i za komandnu odgovornost:roll:

ustaško pseto treba potrgati na komade:evil:
 
možda činjenicom da je bio šef ustaške policije u Požegi???
malo li je, pa i za komandnu odgovornost:roll:

ustaško pseto treba potrgati na komade:evil:

od kad je zločin biti šef policije?

Vama bi trebalo biti jasno da čak ni na nurnberškom procesu nisu procesuirane osobe koje su obnašale takve i slične dužnosti.

amnestirane su i proglašene nevinim.

ali kome ja to objašnjavam?balkancu koji patološki mrzi sve hrvatsko?onome koji nema veze blage o zakonu i pravdi?
 
vidim da je ZDS baniran. Ne znam zašto ga ranije niste banirali ako vam je smetalo to ZDS: Evo moj brat croatian force je dogurao do 1200 postova, zasada je rekorder među nebaniranim hrvatima ovdje. Ali u usporedbi sa burek forumom ovdje je nešto bolje. tamo su tek pravi pacijenti. ovo je ništa ovdje.

Ašner ima 95 godina. Šta je radio Simon Wisenethal punih 60 godina. Zašto ga nitko ranije nije tražio.Vi baš ne kužite stvari. Sve da ga i izruče Hrvatskoj a to je teško , nadam se da ni neće, jer nema pravne osnove za to, on može zatražiti u svakoj fazi postupka vještačenje o sposobnosti sudjelovanja. Rezultati su tu jednostavni , proglasiti će ga se nesposobnim prije ili poslije.

mislim koja je logiak zatvarati čovjeka od 95 godinakoji jedva zna kako se zove, teško hoda.

ako je zločinac trebalo mu je suditi ranije, sad je kasno.....zaista je odviše kasno.

činjenica je da je on zadnji živući ustaša i da zato progone.

no činjenica da je netko bio ustaša ne znači da je nužno i zločinac, jednako kao kod četnika.
 
od kad je zločin biti šef policije?
on sam priznaje da je vršio deportaciju nehrvata
to je ratni zločin iz keca u kec
Vama bi trebalo biti jasno da čak ni na nurnberškom procesu nisu procesuirane osobe koje su obnašale takve i slične dužnosti.
ninberški proces je proces u kojem su osuđeni samo najviši predstavnici 3. Rajha
a sitnija boranija je obično popila metak u čelo pri samom ulasku saveznika
ali kome ja to objašnjavam?balkancu koji patološki mrzi sve hrvatsko?onome koji nema veze blage o zakonu i pravdi?
Balakanc si koliko i ja
a dajem desnu ruku da znam neuporedivo više o pravu i zakonu nego ti
 
Ašner neće biti izručen


Milivoj Ašner nije sposoban za sudski postupak, utvrdili su austrijski liječnici u najnovijem postupku vještačenja. Istodobno je objavljeno da Ašner više nije austrijski državljanin.


Milivoj Ašner je nesposobnim proglašen na kraju službenog liječničkog pregleda što ga je po nalogu austrijskog pravosuđa proveo štajerski Zemaljski ured za zaštitu ustavnog poretka i borbu protiv terorizma.

Najnoviji je pregled slijedio nakon što je britanski list The Sun objavio intervju s Ašnerom u kojem je on navodno izrazio spremnost za suočavanje s hrvatskim pravosuđem.

Prethodno su već postojala tri sudska vještačenja koja su potvrdila da Ašner nije sposoban za ispitivanje i sudjelovanje u sudskom postupku.

Ausrijski se mediji u međuvremenu bave i pitanjem Ašnerova austrijskog državljanstva.

Ašner se početkom 90-ih godina, nakon uspostave hrvatske neovisnosti, vratio iz Austrije u Hrvatsku i zatražio hrvatsko državljanstvo. Time je navodno izgubio austrijsko državljanstvo koje je dotad posjedovao.

Kasnije se opet preselio u Klagenfurt i izjavio vlastima da tek želi zatražiti hrvatsko državljanstvo, ali da uz njega želi zadržati i austrijsko, što mu je navodno i odobreno.

''U tom trenutku nije postojao razlog za odbijanje njegova zahtjeva'', izjavio je jedan predstavnik štajerske vlade.

Kad je pak austrijsko pravosuđe počelo istraživati njegovu ulogu u Drugom svjetskom ratu, pokazalo se da je Ašner lagao austrijskim vlastima jer je već dugo posjedovao hrvatsko državljanstvo.

Dozvola da zadrži austrijsko državljanstvo time je izgubila temelj jer je dana pod pogrešnim uvjetima, izjavili su dužnosnici, tvrdeći da je time Ašnerova austrijska putovnica postala nevažeća.

Nakon što je sudski vještak Ašnera proglasio dementnim, austrijske vlasti ne namjeravaju mu oduzeti putovnicu, ali ju Ašner neće moći koristiti. Pri mogućim graničnim kontrolama ona bi se pokazala nevažećom.

net.hr
 
on sam priznaje da je vršio deportaciju nehrvata
to je ratni zločin iz keca u kec

ninberški proces je proces u kojem su osuđeni samo najviši predstavnici 3. Rajha
a sitnija boranija je obično popila metak u čelo pri samom ulasku saveznika

Balakanc si koliko i ja
a dajem desnu ruku da znam neuporedivo više o pravu i zakonu nego ti

Vašoj neukosti nema kraja.a ja Vas ne želim educirati.

-nije zločin vršiti deportaciju.nema države u svijetu koja nije deportirala osobe u svoje matične države.

-nurnberški proces je proces u kojem su suđeni krivci za drugi svjetski rat.obični njemački vojnici ili njihovi zapovjednici su AMNESTIRANI.

-balkanac nisam,ni zemljopisno ni kulturno.

a Vama priznajem da ste pravni znalac.
 
Vašoj neukosti nema kraja.a ja Vas ne želim educirati.

-nije zločin vršiti deportaciju.nema države u svijetu koja nije deportirala osobe u svoje matične države.

-nurnberški proces je proces u kojem su suđeni krivci za drugi svjetski rat.obični njemački vojnici ili njihovi zapovjednici su AMNESTIRANI.

-balkanac nisam,ni zemljopisno ni kulturno.

a Vama priznajem da ste pravni znalac.

o čemu ti pričaš:confused:
po tebi, amnestiran je recimo onaj koji je streljao jer nije bio u Ninbergu i nije bio "veliki"
koje su to gluposti :dash::dash::dash:
pa otac Zlatka Tomčića je kao ustaški pisar ležao u prdekani 8 godina, a neće jedan Ašner koji je javno priznao da je vršio deportacije, a ratni zločin je i preseljavanje ili raseljavanje i svaki oblik prinude u tom segmentu-sedi jedan
a Balkanac si baš geografski, a po proustaškim stavovima i mentalno
 
Vašoj neukosti nema kraja.a ja Vas ne želim educirati.

-nije zločin vršiti deportaciju.nema države u svijetu koja nije deportirala osobe u svoje matične države.

-nurnberški proces je proces u kojem su suđeni krivci za drugi svjetski rat.obični njemački vojnici ili njihovi zapovjednici su AMNESTIRANI.

-balkanac nisam,ni zemljopisno ni kulturno.

a Vama priznajem da ste pravni znalac.

Od vaše (čitaj: hrvatske) istorijske "ispravnosti" čoveku ponekad pripadne muka. Vršiti deportaciju, kažeš, nije zločin. Pa ste tako par puta u prošlom veku izvršili "nezločin" nad "nehrvatima". Srbi i ostali su se verovatno dobrovoljno deportovali za vreme WW2, dobrovoljno su napustili Hrvatsku 1995....

A to što nisi Balkanac "ni zemljopisno ni kulturno", samo sanjaj o tome. Balkanac si u meri, u kojoj ne možeš ni da zamisliš, u najgorem smislu te reči.

A to što u ovoj forumskoj diskusiji nekome persiraš, ne čini te kulturnim, a još manje čini, tvoje poremećene stavove - ispravnim.

Ratni zločin je ratni zločin, a ti možeš da ga krstiš kojim god hoćeš imenom.

Šef ustaške policije nije bio zločinac.:dash:

Strašno.
 
Meni je u vezi prichice oko Milivoja mnogo interesantniji momenat o svim tim propalim pokushajima nashe drzave Srbije,gradjane chije nacionalnosti je taj hrvatski vampir ubijao.Toliko se ubishe da ga bar nama izruche ako ne Hrvatima,pa pritisak na Austriju,saradnja sa Jevrejima po tom pitanju,lobiranje,politichka agitacija....ili beshe nije bash tako bilo do sada,a?:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top