Zasto LDP ima samo 3% podrske u birackom telu

_Milanche_:
Ljudi treba sacekati da vidimo koliko ce lista LDP-a imati glasova pa onda da diskutujemo.
Ako za tu opciju bude procenat ljudi koji po zakonima Srbije ima pravo da bude reprezentovan u parlementu onda mora biti vise postovanja :-)

Слажем се - али ако је под ОБАВЕЗНО да сви кандидати донесу ЛЕКАРСКО УВЕРЕЊЕ О ЗДРАВСТВЕНОМ СТАЊУ (нарочито преглед мокраће) :roll: :roll: :roll:
 
DraGo70:
Bez želje da ulazim u dalju raspravu sa tobom u vezi sa političkim opredeljenjem, moram nešto da primetim.
Ovaj tvoj post se može protumačiti i ovako:
"Ja (mislim na tebe) živim u zemlji gde je 97% ljudi glupo, zatucano, zaostalo, jer veruju drugim političkim partijama, a ne LDP-u."
Postavlja se onda niz pitanja:
1. Zašto si još uvek ovde?
2. Ako bi sutra na neki način uspeo ti ili LDP da ubedite još 48% stanovništva da svoje simpatije okrene ka LDP-u, zar ti ne bi bilo glupo da živiš u zemlji u kojoj je "do juče" 48% ljudi bilo glupo i zatucano, ali se eto "osvestilo", a preostalih 49% je još uvek glupo i zaostalo???
3. Dakle, ili tih 3% nije u pravu ili bi ti pod hitno trebalo da menjaš državu, jezik, naciju, veru...
4. Ne misliš li da si malo tendeciozan sa ovakvim svojim ekstremnim stavom.
5. Da li ti to ukazuje možda zašto neki ljudi koliko god da su demokrate, ne mogu i ne žele da svoje poverenje ukažu tako ekstremnim političarima kao što su LDP i njihove pristalice.
Istu priču i slične stavove imaju svi redom pripadnici političkih partija !
Dakle imaš jedno "zakovanog" LDP-OVCA koji više voli da takvu manjinu
pretvori u superinteligentnu rasu nago da se zapita šta to odbija ostalih 97%.
 
eremita:
Слажем се - али ако је под ОБАВЕЗНО да сви кандидати донесу ЛЕКАРСКО УВЕРЕЊЕ О ЗДРАВСТВЕНОМ СТАЊУ (нарочито преглед мокраће) :roll: :roll: :roll:
Pored ovog uverenja, dozvolio bih sebi da predložim još jedno :
Izveštaj psihijatra da pacijent nije pod prevelikim uticajem
svoje gospođe, tj supruge !
Ovako bi se pridružili organizovanoj borbi protiv KLONOVA !
 
no_problem:
СПС кад је формиран имао је 75% подршке, исправка. А што се тиче г. Елвина, претпостављам да ни он сам не зна шта прича. Прво прича како ЛДП има преко 9% подршке, па онда прича како ће сигурно ући у парламент, а сада каже да није лоше 3% за новоформирану политичку партију.

ok, kad već moram da ti crtam da bi ukapirao. posle farse oko ustava dobar deo glasača ds-a će glasati za ldp, jer su razočarani saradnjom tadića sa koštunicom i radikalima, pošto je ldp praktično ostala jedina ozbiljna alternativa dss-srs-ds-sps-g17+-spo koaliciji. kapiraš, problematični_'tiću ili je to previše komplikovano za tebe?

i normalno da 3% nije loše pred izbore, to je odlična platforma za nadogradnju.

nikada nisam tvrdio da imaju 9% podrške, to je najobičnija glupost. rekao sam da sigurno prelaze cenzus, a da mogu da idu i do 10%, u šta sam ubeđen. pogotovo posle formiranja koalicje sa lsv-om, gss-om i sdu-om, pošto je poznato da koalicije privlače dobar deo glasača koji inače ne bi glasali za stranke koje čine koaliciju pojedinačno. najbolji primer je dos. tih 18 stranaka nikada ne bi pojedinačno skupili onoliko koliko su dobili kao koalicija da su išli zasebno na izbore.

sps je, realno gledano, bio naslednik saveza komunista i ne može se reći da je bio nova partija kad se pojavio.

no_problem:
Мислим, шта рећи


nemoj ništa, pametniji si kad ćutiš :)
 
DraGo70:
Bez želje da ulazim u dalju raspravu sa tobom u vezi sa političkim opredeljenjem, moram nešto da primetim.
Ovaj tvoj post se može protumačiti i ovako:
"Ja (mislim na tebe) živim u zemlji gde je 97% ljudi glupo, zatucano, zaostalo, jer veruju drugim političkim partijama, a ne LDP-u."
Postavlja se onda niz pitanja:
1. Zašto si još uvek ovde?
2. Ako bi sutra na neki način uspeo ti ili LDP da ubedite još 48% stanovništva da svoje simpatije okrene ka LDP-u, zar ti ne bi bilo glupo da živiš u zemlji u kojoj je "do juče" 48% ljudi bilo glupo i zatucano, ali se eto "osvestilo", a preostalih 49% je još uvek glupo i zaostalo???
3. Dakle, ili tih 3% nije u pravu ili bi ti pod hitno trebalo da menjaš državu, jezik, naciju, veru...
4. Ne misliš li da si malo tendeciozan sa ovakvim svojim ekstremnim stavom.
5. Da li ti to ukazuje možda zašto neki ljudi koliko god da su demokrate, ne mogu i ne žele da svoje poverenje ukažu tako ekstremnim političarima kao što su LDP i njihove pristalice.

nije 97% ljudi zatucano, nisam to nigde reko, al ti po obichaju delujesh sebi pametniji kad drugom stavljash rechi u usta. nije samo ldp gradjanska i proevropska partija koja ima ideju kako od srbije napraviti normalno mesto za zivot, ima ih josh, ali, na zalost, imaju manje od 10% IZASHLIH biracha, shto je mnogo manje od celokupnog stanovnishtva.

ovde sam zato shto sam trenutno na prinudnom radu u vojsci (kao civil) i zato shto nemam pare za kartu odavde

pod 2 je pitanje, il shta vec??? elem, LDP i ostali normalni josh dugo dugo dugo nece da imaju taj procenat.
trece, kakve veze ima ovo s mozgom? naravno da bi otishao odavde. jezik bi uchio ako moram. kako da menjam naciju i religiju? (uzgred, jel i ovo pitanje il neki sled tvojih misli sa pogreshnim znakom na kraju, shta?)

pod 4, smanji strane rechi i izraze, zavrtece ti se u glavi ;) zabole me dal tebi il kome vec i kako delujem.

shta je extremno u tome shto se neko ponasha kao vecina normalnih evropljana u 21 veku? a... da... vi 2-3 veka kasnite, zato vam je extremno...

i na kraju
aj odgovori shto smo po svemu zadnja rupa u evropi kad imamo najfenomenalnijeg premijera i ostatak DOMACINA na vlasti???
 
Lacibg:
Istu priču i slične stavove imaju svi redom pripadnici političkih partija !
Dakle imaš jedno "zakovanog" LDP-OVCA koji više voli da takvu manjinu
pretvori u superinteligentnu rasu nago da se zapita šta to odbija ostalih 97%.

a shta to odbija tih, kako kazesh, 97%???
reci...

(da vidimo koliko parola moze da stane u 1 post, dok je srbija i dalje ZADNJA ZEMLJA U EVROPI!!!)
 
_Milanche_:
Ljudi treba sacekati da vidimo koliko ce lista LDP-a imati glasova pa onda da diskutujemo.
Ako za tu opciju bude procenat ljudi koji po zakonima Srbije ima pravo da bude reprezentovan u parlementu onda mora biti vise postovanja :-)

Naravno, neko je odredio da je 5% dovoljno za cenzus i ulazak u parlament. I to je za poštovanje jer je to volja birača. Ali mislim da je ipak tendenciozno tvrditi da je 3% ili 5% (svejedno) ljudi u pravu i da su oni pametni, inteligentni, obrazovani, napredni... a da je "ostatak" blago rečeno - retardirano. Zar nije tako?
 
crow:
nije 97% ljudi zatucano, nisam to nigde reko, al ti po obichaju delujesh sebi pametniji kad drugom stavljash rechi u usta. nije samo ldp gradjanska i proevropska partija koja ima ideju kako od srbije napraviti normalno mesto za zivot, ima ih josh, ali, na zalost, imaju manje od 10% IZASHLIH biracha, shto je mnogo manje od celokupnog stanovnishtva.

ovde sam zato shto sam trenutno na prinudnom radu u vojsci (kao civil) i zato shto nemam pare za kartu odavde

pod 2 je pitanje, il shta vec??? elem, LDP i ostali normalni josh dugo dugo dugo nece da imaju taj procenat.
trece, kakve veze ima ovo s mozgom? naravno da bi otishao odavde. jezik bi uchio ako moram. kako da menjam naciju i religiju? (uzgred, jel i ovo pitanje il neki sled tvojih misli sa pogreshnim znakom na kraju, shta?)

pod 4, smanji strane rechi i izraze, zavrtece ti se u glavi ;) zabole me dal tebi il kome vec i kako delujem.

shta je extremno u tome shto se neko ponasha kao vecina normalnih evropljana u 21 veku? a... da... vi 2-3 veka kasnite, zato vam je extremno...

i na kraju
aj odgovori shto smo po svemu zadnja rupa u evropi kad imamo najfenomenalnijeg premijera i ostatak DOMACINA na vlasti???


Pa ne znam ko ovde "drugom trpa reči u usta". Pročitaj još jednom šta si napisao, a na šta sam ti ja odgovorio.
Ne mogu da verujem da ne možeš da "skuckaš" za kartu do Budimpešte ili do Osijeka. Pa čoveče, dobićeš u vojsci taman toliku platu da će ti ostati i resto.
Dakle, platiće ti za "prinudni rad". Dobićeš nešto više od 100 evra za 9 meseci "mukotrpnog izbegavanja vojne obaveze" i "odrađivanja" u nekom dečjem vrtiću ili šta već.
Srbija nije najzaostalija zemlja u Evropi. Napredniji smo i od Bugara i od Rumuna, od Albanije, od BiH, od Makedonije, Moldavije...
Prema tome, ili barataj podacima ili ne lupetaj gluposti, ako misliš da ozbiljno diskutuješ...
 
DraGo70:
Pa ne znam ko ovde "drugom trpa reči u usta". Pročitaj još jednom šta si napisao, a na šta sam ti ja odgovorio.
Ne mogu da verujem da ne možeš da "skuckaš" za kartu do Budimpešte ili do Osijeka. Pa čoveče, dobićeš u vojsci taman toliku platu da će ti ostati i resto.
Dakle, platiće ti za "prinudni rad". Dobićeš nešto više od 100 evra za 9 meseci "mukotrpnog izbegavanja vojne obaveze" i "odrađivanja" u nekom dečjem vrtiću ili šta već.
Srbija nije najzaostalija zemlja u Evropi. Napredniji smo i od Bugara i od Rumuna, od Albanije, od BiH, od Makedonije, Moldavije...
Prema tome, ili barataj podacima ili ne lupetaj gluposti, ako misliš da ozbiljno
diskutuješ...

:D

e jesam blesav kad s debilom raspravljam shto je voda mokra...

tebi dechko treba pomoc, medicinska, i to je naravno tvoj problem. a da ne bi bio i moj, jedan klik na magichno dugme i odma bolje 8) nema zgrazavanja nad jednim idiotom!
 
DraGo70:
Naravno, neko je odredio da je 5% dovoljno za cenzus i ulazak u parlament. I to je za poštovanje jer je to volja birača. Ali mislim da je ipak tendenciozno tvrditi da je 3% ili 5% (svejedno) ljudi u pravu i da su oni pametni, inteligentni, obrazovani, napredni... a da je "ostatak" blago rečeno - retardirano. Zar nije tako?
naravno kao sto je glupo i trvditi da su tih 5 ili koliko % izdajnici,strani placenici,narkomani,****** i tako...
 
Iron Lord:
Biljo,
znam da ste osetljivi i da prečesto dolazi do neugodnih nesporazuma izmedj Vas i mene, koje izgladimo uz duge priče.

Ne znam zašto je slučaj i ovaj put bio okrenut protiv nas?

Moj komentar, iako nije direktno upućen Vama, zadesi se baš posle vašeg posta?!

Dakle, globalno se slažem sa onim što ste izneli.
Medjutim, zar nismo bili svedoci da pojedini dnevni listovi objavljuju fotomontaže?
Zar u dnevnim listovima ne možemo naći tendenciozne tekstove iz pera povremenih ili nikakvih saradnika?
Pojave se u jednom broju i više nikad...

Sećam se tako jednog članka u Blicu.
Ime autora -nepoznato
Tema - zašto je Amerika dobra?
citat iz teksta:"Da ne postoji Amerika teroristi bi radili šta im je volja"
Moj zaključak:"Da baba nije baba bila bi deda"
Pa zar baš nisu te teroriste imenovali predobri Ameri?
Zar im nisu baš oni pomogli da nastanu?

E takvih se tekstova ja ježim.
Ali i novina koje objevaljuju fotomontaže.
Da ne pominjem pisma čitalaca...
Sve pismeni generali u penziji ili zabrinuti Srbi iz Amerike koji ne nude green card već savete da zapnemo sami jer tamo kod njih za nas nema mesta???

Mislim...
Daleko smo mi od pravih glasila.
Apsolvirali smo valjda da iza svakog glasila stoji neki sponzor...

Čak je i jedna "Политика" dozvolila sebi da objavljuje svašta.

Jedino da se uzdamo još u BETA-u i TANJUG (šta mu god značila ta skraćenica)
Sasvim iskreno, slazem se s Vama, u poslednje vreme i ja gledam prvo izvor informacije, ko je plasira i sl.
I Vasa zasluga u tome je poprilicna i zato nema problema, idem odalje:)
 
crow:
:D
e jesam blesav kad s debilom raspravljam shto je voda mokra...
tebi dechko treba pomoc, medicinska, i to je naravno tvoj problem. a da ne bi bio i moj, jedan klik na magichno dugme i odma bolje 8) nema zgrazavanja nad jednim idiotom!

Blesav jesi, kao što si i debil i kreten. Ovako razgovaraj sa svojim ocem, idiote jedan nekulturni. Ti si se našao da nekome soliš pamet.
 

Back
Top