Zasto je Srbija dobila pokrajine, a Hrvatska nije?

Srbija je dobila dve pokrajine SAP Vojvodinu i SAP Kosovo i Metohiju, a Hrvatska nije dobila pokrajine ?

Hrvati su u Kraljeviji Jugoslaviji dobili svoju Banovinu Hrvatsku, koja je bila drzava u drzavi i obuhvatala teritorije gde zivi Hrvatsko staniovnistvo ( po tadasnjim procenama ). Medjutim u Titovoj Jugoslaviji Teritorija Banovine Hrvatska je drasticno smanjena, a bivisi delovi Banovine Hrvatske - Zapadna Hercegovina, Centralna Bosna i Posavina gde zive pretezno Hrvati ostali su izvan SR Hrvatske.
Steva Krajicic je pricao da je pre Drugog zasedanja Avnoja u Jajcu delegacija Hrvata isla kod Tita da trazi da teritorija cele Banovina Hrvatske bude SR Hrvatske ili da budu barem pokrajine, a da ih je Tito oterao u tri pm.

Tako da su etnicko citi delovi sa Hrvatima ostali u drugoj republici tj sada u drugoj drzavi Bosni i Hercegovini, i nikada vise nece biti u sasatavu Hrvatske.
Zasto je Tito Srbiji dao pokrajini, a Hrvatima nije ?
:think:
Pogledajte prilog 1538201
Zavjera protiv Srba postoji jos iz doba Adamove civilizacije.
 
Hrvatskoj nisu slomili kicmu posto je ostala bez Zapadne Hercegovine, Centralne Bosne i Posavine ?

Srbi su bili problem zbog znatno veće brojnosti naspram drugih naroda i zbog rasporstranjenosti po celom prostoru Jugoslavije.

Srbi mu dođu kao kičma Jugoslavije. Mislim, bili i više nisu.

Hrvati nisu bili kičma. Oni su bili krucijalni u funkciji vladanja kao kontra teg Srbima. A Hrvatska nije dobila autonomne pokrajne, valjda o tome beše tema. A Srbija ih je dobila i to baš gore Vojvodina, dole KiM.

Američka odluka da se Vojvodina pripoji Jugoslaviji. Ruska carevina to htela malo drugačije, malo više Bugarskoj i Rumuniji. A Kosovo Albaniji.

Shodno tome kad je Sovjetski savez "oslobdio" Jugu, tako su i autonomne pokrajne po istoj politici formirane.

Šteta što taj KGB nije potrajao malo duže, baš su bili carevi. Kakva CIA, oni su smešni naspram KGBa bili.
 
Žao nam je što je odgovor potpuno netačan: 0 bodova
1715498175313.png

1715498203703.png
 

Брозовштина.

Што би Срби прихватили, недемократске АВНОЈ границе?!? Само зато што су стрељани због диктатуре и црвеног терора 1944. док се клало у Јасеновцу и НДХ1 ?!??

Не прихватамо фалсификат, макар нас поново бомбардовали нацисти из ЕУ
 
Srbija je dobila dve pokrajine SAP Vojvodinu i SAP Kosovo i Metohiju, a Hrvatska nije dobila pokrajine ?

Hrvati su u Kraljeviji Jugoslaviji dobili svoju Banovinu Hrvatsku, koja je bila drzava u drzavi i obuhvatala teritorije gde zivi Hrvatsko staniovnistvo ( po tadasnjim procenama ). Medjutim u Titovoj Jugoslaviji Teritorija Banovine Hrvatska je drasticno smanjena, a bivisi delovi Banovine Hrvatske - Zapadna Hercegovina, Centralna Bosna i Posavina gde zive pretezno Hrvati ostali su izvan SR Hrvatske.
Steva Krajicic je pricao da je pre Drugog zasedanja Avnoja u Jajcu delegacija Hrvata isla kod Tita da trazi da teritorija cele Banovina Hrvatske bude SR Hrvatske ili da budu barem pokrajine, a da ih je Tito oterao u tri pm.

Tako da su etnicko citi delovi sa Hrvatima ostali u drugoj republici tj sada u drugoj drzavi Bosni i Hercegovini, i nikada vise nece biti u sasatavu Hrvatske.
Zasto je Tito Srbiji dao pokrajini, a Hrvatima nije ?
:think:
Pogledajte prilog 1538201
ima jedna politicka izreka koja vazi u svim politickim sistemima bilo gde na svetu...ako nesto ne zelis da resis, formiraj anketni odbor.

sad izvedi jednacinu.
 
Srbi u Hrvatskoj nisu bili manjina, pa shodno tome nisu ni imali pokrajinu, kao ni Hrvati u Srbiji ili Bosni što nisu imali.
Kosovo i Vojvodina izvorno su radi Šiptara i Mađara + gro vojvođanskih nacija dobili status pokrajina.
Srbi, Slovenci, Makedonci, Crnogorci, Muslimani i Hrvati svi su oni bili ravnopravni narodi u SFRJ, i de facto i de iure.
Lepo...i sta bi sa tom ravnopravnoscu Srba i Hrvata u Hrvatskoj nakon gradjanskog rata devesetih prosloga vijeka?
Hoce li im, konacno, zabraniti i "Novosti"?
 
Ti se ne razgovaraš sa svim Hrvatima, nego sa mnom, tako da molim bez generaliziranja.
Objektivni i upućeni promatrač vidio bi da u HR nema ideologije, ona je zapravo samo sipino crnilo da se zamažu oči masi, već da je na djelu neviđena pljačka. To je krenulo još s imovinskim ratom 90-tih.
"Imovinski rat" mi je nepoznat pojam.
Ako time mislis na oduzimanje stanarskih prava Srbima, pljacku i zauzimanje srpske imovine nakon etnickog ciscenja i podjele dionica podobnim Hrvatima...da ne duljim, onda se mozemo sloziti u nekim tackama...
A to da u RH ema ideologije...budimo ozbiljni.
 
Agafja je dete komunizma, crvenog staleža. Da li su njeni đedovi pretrčali kod Broza 1943 ili 1944. je manje bitno, jer ideološka komponenta je manje bitna od kvazi rasističke komponente kompleksa malih razlika.
I ja sam dijete komunizma....pioniri, omladinci, Partija...ali nisam zaludjena Idejom...naucena sam procjenjivati stvarnost i konkretna djela.
Kod Agafje ne vidim niti trunke kritike postojeceg...
 
Agafja je dete komunizma, crvenog staleža. Da li su njeni đedovi pretrčali kod Broza 1943 ili 1944. je manje bitno, jer ideološka komponenta je manje bitna od kvazi rasističke komponente kompleksa malih razlika.
Jesam, rođena sam 1967. imala sam lijepo djetinjstvo i mladost do 1991. Ni moj zagrebački djed a ni dalmatinski nono nisu bili učesnici rata. Moje obje bake bile su religiozne, jedna katolkinja, druga Židovka, majka također, ali to je više naučeno jer je u formativnoj dobi bila izložena utjecaju religije. Mi svi ostali agnostici i ateisti. No, mišljenja sam da je odrastanje u šarolikijem okruženju prednost a ne nedostatak.
 
"Imovinski rat" mi je nepoznat pojam.
Ako time mislis na oduzimanje stanarskih prava Srbima, pljacku i zauzimanje srpske imovine nakon etnickog ciscenja i podjele dionica podobnim Hrvatima...da ne duljim, onda se mozemo sloziti u nekim tackama...
A to da u RH ema ideologije...budimo ozbiljni.
Na prostoru cijele ex YU nema ideologije. Ona je masama nametnuta kako bi se glodali međusobno dok elita pljačka i prodaje resurse korporacijama.
 
Брозовштина.

Што би Срби прихватили, недемократске АВНОЈ границе?!? Само зато што су стрељани због диктатуре и црвеног терора 1944. док се клало у Јасеновцу и НДХ1 ?!??

Не прихватамо фалсификат, макар нас поново бомбардовали нацисти из ЕУ
Danas granice ništa ne znače. Prelazi ih tko hoće, kako hoće i kad hoće. U doba Broza granica je bila pojam.
 
Danas granice ništa ne znače. Prelazi ih tko hoće, kako hoće i kad hoće. U doba Broza granica je bila pojam.

То је требало објаснити Туђману и Милошевићу, Тачију, Клинтону, Зеленском, Путину, Бибију....итд...

Лепо би се смејали

Удружене Елите ратују против Народа, ако нема идеологије, па који народ неје6е
 
Ima veze sa Hrvatskom jer su teritorije sa 100% hrvatskim stanovnistvom, a i pripadele su Banovini Hrvatskoj.
To bijahu ona podrucja sa tvrdokornim ustaskim pokretom?
Ako podjemo od pretpostavke da je antifasizam pobijedio, namece se zakljucak da ova podrucja zasluju istu sudbinu kao nacisticka Njemacka i carski Japan.
Ili to samo za Hrvate iranskog, kog li, poDrijetla vazi?
 
Ništa, najveće kolateralne žrtve ratova 90-tih su hrvatski Srbi i bosanski Hrvati. Svi ostali su oštećeni manje.
Postovana, kakve veze imaju ova dva naroda sa Vasim trvdjenjem o bivsem gradjanskom kao " imovinskom ratu"?
Da se, ipak, iza Vugla, ne krije neka ideologija.
Licno, smatram Vas stav laznim, licemjernim i sovinistickim, da ne kazem, pro HDZ-ovskim.
Da, neki su pljackali, nacionalna osnova izuzeta.
 

Back
Top