Zashto ljudi ne prave razliku izmedju punka i metala?

punkrock_girl:
Vec duze vreme se pitam zasto ljudi ne prave razliku izmedju punka i metala :?: Oni koji slusaju neku od te dve vrste muzike mozda i znaju,ali oni koji ne slusaju ne prave razliku!
Pa lepo kazes-oni koji ne slusaju ne prave i to nemoj da te cudi.Kod mene niko skoro ne slusa tako da njima je to sve- metal, rock, pank,njima su sve to narkosi, sta da pricam...
 
New Rose:
Verovali ili ne, te ljude to ne zanima sto ne znaci da su glupi ili bilo sta prosto ih ne zanima...
I opet - kada jedan 'metalac' bude mogao da 'fenseru' objasni razliku izmedju anti-folka ( kao pravca, koji se inace uvrsten u moderni folk )
i urban folka, onda moze ( iako ne bi trebalo ) da se ljuti na 'fensera' sto ne zna razliku izmedju punka i metala. Kao da je to najbitnija stvar na svetu.
Uostalom, vecina 'metalaca' ( izvinjavam se na generalizaciji ) misli da je folk vristanje i pistanje ( bez obzira na koji pravac misli ).
And the other way around.

Smile :D

Nije bitno sta se slusa...bitno je da su ljudi ok.,ako nisu mislim izvinite... :shock: ja sa svakim mogu da diskutujem o muzici i da,svakom cu izneti i svakom ko me upita sto sam ja pa luda pa se izolujem od nase estrade...ljudi zaista ne zivim na mesecu(nazalost),ima p[rilike kad moram da otrpim netolerantnu muziku koja se ori i ori...najtuznije da uglavnom fanovi estrade(ne svi....!!!!!)znaju samo refren pesme i najnoviji album :roll: pevali smo karaoke na muzickom :lol: :lol: bilo par nasih starih rock ali sve ostalo su bili ono...ceca,seka,aca & co...i jedino su 2 ribe zaista uzivale,svi ostali su vristali i folirali se....Ali zanimljivo mi je new rose,ocesh da mi kazesh nesto o anti folku i urban folku....iako,mislim da je anti folk-etno? :arrow:

Love peace & flowers
 
New Rose:
Verovali ili ne, te ljude to ne zanima sto ne znaci da su glupi ili bilo sta prosto ih ne zanima...
I opet - kada jedan 'metalac' bude mogao da 'fenseru' objasni razliku izmedju anti-folka ( kao pravca, koji se inace uvrsten u moderni folk )
i urban folka, onda moze ( iako ne bi trebalo ) da se ljuti na 'fensera' sto ne zna razliku izmedju punka i metala. Kao da je to najbitnija stvar na svetu.
Uostalom, vecina 'metalaca' ( izvinjavam se na generalizaciji ) misli da je folk vristanje i pistanje ( bez obzira na koji pravac misli ).
And the other way around.

Smile :D

Fakat. Samo sto fenseri "misle" da su svi metalci narkosi i idijoti, a metalci (barem oni pravi) "znaju" da je folk vristanje i pistanje. To je velika razlika - barem kilo sive mase.
 
Dont_Break_The_Oath:
Ja sam veliki protivnik punka,sa obzirom da je on nastao kao suprotnost Heavy Metalu sedamdesetih.
Black Sabbath,UFO,Scorpions,KISS,Deep Purple i ostali su trebali biti skinuti sa trona.
Zato su se pojavili ljudi iz najgorih delova Britanije da svojim nepotrebnim anarhistickim stavom i sa pesmama od dva akorda (!!!!!!) sruse jednu fantasticnu imperiju zvana Heavy Metal.
I eto sta smo dobili pocetkom osamdesetih.Vecina punk bandova je prosto presla da svira neku drugu muziku ne spominjuci svoju proslost.
Zao mi je ali punk jeste mrtav.

Zao je meni, ali punk je nastao kao odgovor i suprotnost rocku krajem 80-ih, kada su clanovi rock bendova postali superstarovi prepucani drogom koji su samo zgrtali pare i nisu marili za muziku i klince koji su sekli vene za omiljene pesme...
Tada je nastao pank, muzika sa dva akorda po DIY (do it yourself) sistemu kako bi ti klinci mogli da stvaraju bendove i svirtaju za svoju dusu a ne za pare... Metal i pank su imali dva razlicita puta...

Punk's dead, but punks live!!!!! :wink:
 
pa ko sto je vec receno...neke ljude to ne znaima...sve su to narkosi,ludaci,perverznjaci,bolesnici...koji god epitet hocete
slicno tako ja trpam u isti kos ljde koji slusaju popic,dance,narodnjake i to..mada ih razlikujem kako tako...
e josh nesto nije cilj ove teme da objadnjava razliku izmedju punka i metala tako ...nemojte to da radite i nemojte da nervirate jdni druge

@Don't break the oath jel se ti to malo q'urcis s tim profesionalnim ''muzikanstvom'' il se meni saaamo cini
 
Dont_Break_The_Oath:
I ono najgore,,,ljudi se loze na The Clash,koje ja postujem,ali to nema veze sa punkom.
Ramones takodje,gomila grupa koji su nepravedno svrstani u punk.
Mislim,znalo se onda koji su to bandovi bili punk.
Seti se malo XTC,Shame 69,G.B.H.,i ostalih iz tog vremena.
A da mi neko pominje Gobline kako je to punk,,,dajte ljudi molim vas,propagiranje punka a svirati nesto sasvim drugacije bas i nije sasvim ispravno.
Svejedno,punk je umro,metal je preziveo,cak nije ni osetio krajem sedamdesetih taj uticaj (samo bi pomenuo Judas Priest koji su 1978 godine snimili dva albuma "Stained Class" i "Killing Machine" i niko nije mogao da im prebaci da to nije u trendu).
Punk je promasena investicija,totalno nepotrebna.
Ok,slusajte vi sve to,samo napred,ali ne volim da mi iko govori kako je punk uzvisena muzika.

Slazem se da clash nije pank, iako se svuda pominju kao zacetnici panka (jbg), ramonesi su ipak druga prica: postoji nesto sto se zove melodic punk, ako nisi znao, i oni im definitivno pripadaju, pa i goblini isto tako, samo sto su im tekstovi nekako plitki i brzo se izgustiraju njihove pesme. Ja sam se lozio samo na njih pre par godina kada sam pocinjao pank "karijeru", ali sada ih uopste ne slusam. I niko ne sme da kaze da je pank uzvisena muzika. Pankeri su klosari, takva im je i muzika, bubnjevi koji dobuju po mozgu i gitare sa dva akorda, ali nemoj reci da je metal nesto preuzviseno... 8)
I na kraju moram samo da dodam: punk's dead, but punks live!!!
 

Back
Top