Zashto ljudi ne prave razliku izmedju punka i metala?

joGooOOD:
ååååååå nei.
Necu te kamenovati,cela tvoja "izjava" je na mestu.
Ali ako nesto kazes za metal pa iz Norveske cu te licno kamenovati.
A sto se tice krvi i svega toga,ne dao ti bog da vidis bilo koji koncert Gorgoth,Mayhem,Old Man's Child i ostalih idiota odavde..tek tu ima da se vidi krv,zivo meso(mozda cak i ljudsko),tako da bih ja rekao da ovi ekstremni pravci,a najvise Black Metal nema nikakvog smisla.

to je black metal a ne punk,mayhem,dark funeral,gordoh... 8)[/quote]

Pa to sam i rekao,za krv i sve ostalo.Ja nikada nisam video John Lydona krvavog,ali na zalost ove ovde Black Metalce jesam.Uzasno izgleda.
btw,Dark Funeral su mirni prilicno kakvi su ostali.
 
Master_Chief:
punkrock_girl:
Vec duze vreme se pitam zasto ljudi ne prave razliku izmedju punka i metala :?: Oni koji slusaju neku od te dve vrste muzike mozda i znaju,ali oni koji ne slusaju ne prave razliku!
Isto s®anje samo drugo pakovanje... 8)

Master,vær så snill.
Zivimo u istoj zemlji,ili ste mozda vi dole iz Moldea malo zakacili Bergenski sindrom da ste najvazniji dole.
Ti barem znas sta i koliko znaci Black Metal imperija kod nas.
Hoces sa mnom na koncert Kovenant u Oslo u Maju?
Eto,tu mozes da nadjes i elektronike dosta.
 
. . .:
Dont_Break_The_Oath:
... a sta bi sa King Diamond?
Sta sa njim? :?
Spremam se da ako sve bude OK da ga naleto odgledam! Negde sam procitao da se sprema na turniju po SAD-u i sada hocu da vidim datume pa se nadam da cu ga konacno videti!

Ej,sta se uopste i desava sa Kingom?Stize li novi album,je li postava ista?
A sta je sa Mercyful Fate takodje,uopste nisam u toku kada je King u pitanju jer je nazalost u Dallasu svo vreme.
 
joGooOOD:
Tinar:
Ja lichno prezirem punk. To mi je, iskreno, gomila buke (znam da ce me Dont_Break_The_Oath kamenovati abog ove izjave). Metal mi je vec neshto "lepshe". Mislim, punk skoro da vishe i ne postoji, to je bio samo jedan pokret, kao hipi pokret i to je to. Slazem se da je punk pun nekog besa, izivljavanja i nikada necu zaboraviti slike Dzoni Rotena, svog krvavog na koncertu. :roll: Metal postoji dugo i ima vishe smisla. Samo sam se izjasnila, don't fight.

daaaaaaaaaj coveche to nije bilo i proshlo...to traje ali po undergroundu...i imash onu malu razmazenu avril koja lupa pecat punka!U svakom slucaju :P treba postovati...slazem se da je metal nesto lepse i jace i stvarno i nestvar no poput sna!!!
Ma, ima josh punk-a, ali metal se duze odrzao. Verovatno sa razlogom.
 
Dont_Break_The_Oath:
. . .:
Dont_Break_The_Oath:
... a sta bi sa King Diamond?
Sta sa njim? :?
Spremam se da ako sve bude OK da ga naleto odgledam! Negde sam procitao da se sprema na turniju po SAD-u i sada hocu da vidim datume pa se nadam da cu ga konacno videti!

Ej,sta se uopste i desava sa Kingom?Stize li novi album,je li postava ista?
A sta je sa Mercyful Fate takodje,uopste nisam u toku kada je King u pitanju jer je nazalost u Dallasu svo vreme.
Ja sam jos prosle godine citao nesto da sredjuje stvari oko drzavljanstva ili zelenog kartona, nisam siguran (mada poznavajuci vlasti u SAD-u nebi me cudilo da je green card u pitanju) i da je onda sve stopirano do daljnjeg. A pre neki dan sam procitao za tu turnekju po SAD-u. I to je sve sto znam.
 
Dont_Break_The_Oath:
Ja sam veliki protivnik punka,sa obzirom da je on nastao kao suprotnost Heavy Metalu sedamdesetih.
Black Sabbath,UFO,Scorpions,KISS,Deep Purple i ostali su trebali biti skinuti sa trona.
Zato su se pojavili ljudi iz najgorih delova Britanije da svojim nepotrebnim anarhistickim stavom i sa pesmama od dva akorda (!!!!!!) sruse jednu fantasticnu imperiju zvana Heavy Metal.
I eto sta smo dobili pocetkom osamdesetih.Vecina punk bandova je prosto presla da svira neku drugu muziku ne spominjuci svoju proslost.
Zao mi je ali punk jeste mrtav.
Ako ne umes da cenis uticaj punka i znacaj pokreta(kao i muzike)onda molim te nemoj ni da vredjas.
Mozda sam prsla al ja naaaaaaaaajvise na svetu mrzim kad neko prica nesto lose o punku.
Mogu i ja da kazem da metal nema nikakvu filozofiju,ali me iskreno bas briga... :roll:

Inace,ljudi(decurlija) ne razlikuju punk i metal iz prostog razloga sto nisu culi ni jedno ni drugo... :roll:
 
Dont_Break_The_Oath:
Tekstovi punka jesu neozbiljni jer sam taj bunt,to bespotrebno sadisticko izivljavanje nema osnova za postojanje.
Krajnje nemastovito i liseno svake inventivnosti.
Uzalud pisani tekstovi.
E ovo je GLUPOST.
Covece,sta si ti slusao od punka?Na osnovu kojih textova to tvrdis?
Sadisticko?izivljavanje?
ne mislim tako.
NEMASTOVITO???ha ha ha.Pa pogledaj oblacenje jednog dzonija rotena i jednog prosecnog metalca.Mislim,KO JE TU ORIGINALAN,samo mi reci?Punk je i kad ides go po ulici,i kad nosis mantiju,i kad nosis hippie sranja,ili ziherice.Samo sloboda...
A to sto vi samo vidite izivljavanje i buku u tome,vas problem..
 
Tinar:
Ja lichno prezirem punk. To mi je, iskreno, gomila buke (znam da ce me Dont_Break_The_Oath kamenovati abog ove izjave). Metal mi je vec neshto "lepshe". Mislim, punk skoro da vishe i ne postoji, to je bio samo jedan pokret, kao hipi pokret i to je to. Slazem se da je punk pun nekog besa, izivljavanja i nikada necu zaboraviti slike Dzoni Rotena, svog krvavog na koncertu. :roll: Metal postoji dugo i ima vishe smisla. Samo sam se izjasnila, don't fight.
Da li si slusala album never mind the bollocks,london calling,bilo koji od ramonsa?Da li si slusala Plitku poeziju ili Strah od monotonije od pekinske patke?Re-contru od goblina?Remek delo od KUD idijota?
ako jesi,onda slobodno mozes da kazes da je punk gomila buke.
Ali..............
Prvo-taj 'krvavi' nije Dzoni,nego Sid.
Sid je bio obican narkoman,medjutim,bas zbog njega ljudi tako gledaju na punkere.
Nikad neces zaboraviti slike?to znaci da su te sokirale,sto je izmedju ostalog i bitan deo punk pokreta-izazvati sok,ne ostaviti nekoga ravnodusnim.

Slusala sam dosta metala,i nemam nista protiv,ko voli neka slusa,ali punk ima PRICU,to je pitanje STAVA...
Metal to nema.
 
Moon Child:
Dont_Break_The_Oath:
Ja sam veliki protivnik punka,sa obzirom da je on nastao kao suprotnost Heavy Metalu sedamdesetih.
Black Sabbath,UFO,Scorpions,KISS,Deep Purple i ostali su trebali biti skinuti sa trona.
Zato su se pojavili ljudi iz najgorih delova Britanije da svojim nepotrebnim anarhistickim stavom i sa pesmama od dva akorda (!!!!!!) sruse jednu fantasticnu imperiju zvana Heavy Metal.
I eto sta smo dobili pocetkom osamdesetih.Vecina punk bandova je prosto presla da svira neku drugu muziku ne spominjuci svoju proslost.
Zao mi je ali punk jeste mrtav.
Ako ne umes da cenis uticaj punka i znacaj pokreta(kao i muzike)onda molim te nemoj ni da vredjas.
Mozda sam prsla al ja naaaaaaaaajvise na svetu mrzim kad neko prica nesto lose o punku.
Mogu i ja da kazem da metal nema nikakvu filozofiju,ali me iskreno bas briga... :roll:

Inace,ljudi(decurlija) ne razlikuju punk i metal iz prostog razloga sto nisu culi ni jedno ni drugo... :roll:

A sta sam ja rekao zasto se pojavio punk?
Hoces i tehnicko objasnjenje? Mogucnosti gitare je tu svedena na minimum,totalni minimum koristeci dva ili tri akorda samo.Da ne govorim o tom namerno unistenom stimu sto su mnogi koristili ili na Gibson ili na Fender gitari tako da zaista i nije potrebno nikakvo predznanje da bi se svirao punk.
Metal ima stav,to je dokazano.Ali zaista mi nije jasno zasto su svi punkeri,koji su nikli odjedanput sedamdesetih godina imali toliku potrebu da uniste Heavy Metal koji je bio u punom zamahu.
Resenje je bilo lako:anarhija kao antipod metalu bez ikakve osnove,bez razloga tek tako se pojavio.
Bunt protiv cega?Nacija,ljudi,da govore samo kako je ceo svet masina za ispiranje mozga????
Zasto su se pojavili bas tih godina a pre toga su cutali.
Za razliku od punka metal je individualna muzika koja ne poziva na anarhiju niti na bilo kakvu revoluciju koja nije vezana za muziku.
I ono najgore,,,ljudi se loze na The Clash,koje ja postujem,ali to nema veze sa punkom.
Ramones takodje,gomila grupa koji su nepravedno svrstani u punk.
Mislim,znalo se onda koji su to bandovi bili punk.
Seti se malo XTC,Shame 69,G.B.H.,i ostalih iz tog vremena.
A da mi neko pominje Gobline kako je to punk,,,dajte ljudi molim vas,propagiranje punka a svirati nesto sasvim drugacije bas i nije sasvim ispravno.
Svejedno,punk je umro,metal je preziveo,cak nije ni osetio krajem sedamdesetih taj uticaj (samo bi pomenuo Judas Priest koji su 1978 godine snimili dva albuma "Stained Class" i "Killing Machine" i niko nije mogao da im prebaci da to nije u trendu).
Punk je promasena investicija,totalno nepotrebna.
Ok,slusajte vi sve to,samo napred,ali ne volim da mi iko govori kako je punk uzvisena muzika.
 
Moon Child:
Master_Chief:
punkrock_girl:
Vec duze vreme se pitam zasto ljudi ne prave razliku izmedju punka i metala :?: Oni koji slusaju neku od te dve vrste muzike mozda i znaju,ali oni koji ne slusaju ne prave razliku!
Isto s®anje samo drugo pakovanje... 8)
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Kako je ovo plitko.

å ja,selvfølgelig.
Det er ingenting interesange i punk music.
 
Dont_Break_The_Oath:
Moon Child:
Dont_Break_The_Oath:
Ja sam veliki protivnik punka,sa obzirom da je on nastao kao suprotnost Heavy Metalu sedamdesetih.
Black Sabbath,UFO,Scorpions,KISS,Deep Purple i ostali su trebali biti skinuti sa trona.
Zato su se pojavili ljudi iz najgorih delova Britanije da svojim nepotrebnim anarhistickim stavom i sa pesmama od dva akorda (!!!!!!) sruse jednu fantasticnu imperiju zvana Heavy Metal.
I eto sta smo dobili pocetkom osamdesetih.Vecina punk bandova je prosto presla da svira neku drugu muziku ne spominjuci svoju proslost.
Zao mi je ali punk jeste mrtav.
Ako ne umes da cenis uticaj punka i znacaj pokreta(kao i muzike)onda molim te nemoj ni da vredjas.
Mozda sam prsla al ja naaaaaaaaajvise na svetu mrzim kad neko prica nesto lose o punku.
Mogu i ja da kazem da metal nema nikakvu filozofiju,ali me iskreno bas briga... :roll:

Inace,ljudi(decurlija) ne razlikuju punk i metal iz prostog razloga sto nisu culi ni jedno ni drugo... :roll:

A sta sam ja rekao zasto se pojavio punk?
Hoces i tehnicko objasnjenje? Mogucnosti gitare je tu svedena na minimum,totalni minimum koristeci dva ili tri akorda samo.Da ne govorim o tom namerno unistenom stimu sto su mnogi koristili ili na Gibson ili na Fender gitari tako da zaista i nije potrebno nikakvo predznanje da bi se svirao punk.
Metal ima stav,to je dokazano.Ali zaista mi nije jasno zasto su svi punkeri,koji su nikli odjedanput sedamdesetih godina imali toliku potrebu da uniste Heavy Metal koji je bio u punom zamahu.
Resenje je bilo lako:anarhija kao antipod metalu bez ikakve osnove,bez razloga tek tako se pojavio.
Bunt protiv cega?Nacija,ljudi,da govore samo kako je ceo svet masina za ispiranje mozga????
Zasto su se pojavili bas tih godina a pre toga su cutali.
Za razliku od punka metal je individualna muzika koja ne poziva na anarhiju niti na bilo kakvu revoluciju koja nije vezana za muziku.
I ono najgore,,,ljudi se loze na The Clash,koje ja postujem,ali to nema veze sa punkom.
Ramones takodje,gomila grupa koji su nepravedno svrstani u punk.
Mislim,znalo se onda koji su to bandovi bili punk.
Seti se malo XTC,Shame 69,G.B.H.,i ostalih iz tog vremena.
A da mi neko pominje Gobline kako je to punk,,,dajte ljudi molim vas,propagiranje punka a svirati nesto sasvim drugacije bas i nije sasvim ispravno.
Svejedno,punk je umro,metal je preziveo,cak nije ni osetio krajem sedamdesetih taj uticaj (samo bi pomenuo Judas Priest koji su 1978 godine snimili dva albuma "Stained Class" i "Killing Machine" i niko nije mogao da im prebaci da to nije u trendu).
Punk je promasena investicija,totalno nepotrebna.
Ok,slusajte vi sve to,samo napred,ali ne volim da mi iko govori kako je punk uzvisena muzika.
Ne pricam da je uzvisena muzika,daleko od toga,ali treba ceniti pokret...Dobro,ti volis metal,ali ne moras toliko da napadas punk.Jeste da ima tri akorda i da to cak i ja mogu da sviram,ali kao sto rekoh to je mnogo vise pitanje stava.
Sham 69 su oi! inace,a po cemu clash nisu punk?
Btw gobline i ramonse sam navela jer su nekako 'mekani'.... :wink:
 
ma to je za mog "zemljaka" Mastera,nista ruzno ne brini.
A sto se tice The Clash,pa boga mi,album Sandinista i svih 36 pesama koje se nalaze na tom albumu nemaju taj punkerski "napad".
Uostalom oni su dokazali da znaju svirati,i napraviti jedno remek delo kao sto je Sandinista,u punku to jos niko nije uradio.
Ima sjajno odsviranih deonica,,a prosto slusajuci ceo opis Clasha njima je bila najbitnija muzika,a ne kao ostalima samo muzika kao izgovor da bi bili popularni.
 
Dont_Break_The_Oath:
Tekstovi punka jesu neozbiljni jer sam taj bunt,to bespotrebno sadisticko izivljavanje nema osnova za postojanje.
Krajnje nemastovito i liseno svake inventivnosti.
Uzalud pisani tekstovi.
Za razliku od metala koji je jos od samog pocetka vec imao najsiru mogucu viziju da se kroz tekstove moze provlaciti bukvalno SVE.
Uostalom dovoljno je pogledati tekstove bilo kog Accept albuma i videti koliko siroke teme su tu obuhvacene.
Ili literarno majstorsko delo,tekstualno najsavrseniji album od Queensryche-Operation Mindcrime.

Lupas gluposti. Ti si, ocigledno, protiv panka samo zato sto si metalac. Jadno ...
 
3APA3A:
Dont_Break_The_Oath:
Tekstovi punka jesu neozbiljni jer sam taj bunt,to bespotrebno sadisticko izivljavanje nema osnova za postojanje.
Krajnje nemastovito i liseno svake inventivnosti.
Uzalud pisani tekstovi.
Za razliku od metala koji je jos od samog pocetka vec imao najsiru mogucu viziju da se kroz tekstove moze provlaciti bukvalno SVE.
Uostalom dovoljno je pogledati tekstove bilo kog Accept albuma i videti koliko siroke teme su tu obuhvacene.
Ili literarno majstorsko delo,tekstualno najsavrseniji album od Queensryche-Operation Mindcrime.

Lupas gluposti. Ti si, ocigledno, protiv panka samo zato sto si metalac. Jadno ...

Meni je jadan ovakav tvoj post.
Ja sam izneo cinjenice kao profesionalni gitarista,i nisam rekao ovo kao metalac,nego kao poznavaoc muzike uopste.
Samo da se zna da ja jako volim neke bivse punk bandove kao sto su The Damned,Siouxsie And The Banshees.
Tako da molim te,takve postove o necijoj jadnosti uputi nekom drugom,ne meni.
 
Dont_Break_The_Oath:
3APA3A:
Lupas gluposti. Ti si, ocigledno, protiv panka samo zato sto si metalac. Jadno ...

Meni je jadan ovakav tvoj post.
Ja sam izneo cinjenice kao profesionalni gitarista,i nisam rekao ovo kao metalac,nego kao poznavaoc muzike uopste.
Samo da se zna da ja jako volim neke bivse punk bandove kao sto su The Damned,Siouxsie And The Banshees.
Tako da molim te,takve postove o necijoj jadnosti uputi nekom drugom,ne meni.

Zasto onda toliko generalizujes stvari. To ne bi trebalo da se desava jednom profesionalnom muzicaru. Sramota. Ma da opet, muzicki i literarni izraz nisu isto. Jesu li ti tekstovi RATM neozbiljni? A njihov bunt? Bes?

Usput, nemoj slucajno da pomislis da sam panker. Muziku sam odavno prestao da delim na pravce i zanrove. Slusam sve sto mi se svidi. Ljudi koji se vezu samo za jedan pravac (muzicki ili bilo koji drugi) su obicno veoma ograniceni.
 
Dont_Break_The_Oath:
Indeed Tinar.
Sada bih ja ovde mogao i tehnicki i smisleno da objasnjavam u cemu je razlika,ali koga to briga.
Vazno je da oni koji ne prate nijedan od navedenih pravaca sve to svrstavaju pod buku ne pokusavajuci nimalo da se udube u bilo koje znacenje.
Mozda je i besmisleno ubedjivati se sa onim povrsnim poznavaocima muzike gde je razlika.
I jedno i drugo je za njih buka,i samo buka.
Svi mi oni lice na gomilu neuroticara koji se plase da se malo vise upuste u tu "nepodnosljivu buku" i da sagledaju stvari iz pravog ugla.

Verovali ili ne, te ljude to ne zanima sto ne znaci da su glupi ili bilo sta prosto ih ne zanima...
I opet - kada jedan 'metalac' bude mogao da 'fenseru' objasni razliku izmedju anti-folka ( kao pravca, koji se inace uvrsten u moderni folk )
i urban folka, onda moze ( iako ne bi trebalo ) da se ljuti na 'fensera' sto ne zna razliku izmedju punka i metala. Kao da je to najbitnija stvar na svetu.
Uostalom, vecina 'metalaca' ( izvinjavam se na generalizaciji ) misli da je folk vristanje i pistanje ( bez obzira na koji pravac misli ).
And the other way around.

Smile :D
 

Back
Top