WEB POCETNICI

Desecration Smile:
E...e...e... :shock:

A šta pravi DW, ako ne HTML?
A kako ćeš da staviš taj fleš na stranicu, ako ti ne treba HTML?

Toliko je jasno da si alijas...


ja necu da ucim html!!!!!!! a znam da ga dw automacki pravi ja imam jedan program za css u njega napravim sve i onda sacuvam kao html i otvorim u dw i stavim tamo linkove i sve to!!!! a za flash odes na inserkt/flash i samo ga nadjes a prije toga selektujes tabelu
 
<<<Shadow>>>:
stani malo

1.zast nemozemo da pitamo npr. ako neznamo kako se stavlja slika ako si totalni pocetnik treba da nadjes nekog ko ce da ti pomogne i da naucis pa neces biti pocetnik

Zato sto to pise na svakom sajtu koji ima HTML tutorijal, a koji ces naci Goooogle-anjem

<<<Shadow>>>:
2.zasto mora da zna engleski !?!?!?!? ovo je srpski forum koliko ja znam
Vec sam odgovorio pod 2.

<<<Shadow>>>:
3.kako to mislis neradite za dz jer je pomoc mozda nesto zasto trebas da se pomucis???? ili je to teks koji trebas da napises da bi drugi dobio rjesenje na to sto ne zna????
Hteo sam da kazem da nemamo toliko vremena da resavamo konkretne probleme koji su reseni i opisani pre 10-tak godina. Ja, recimo, na ovaj forum svracam da bi pomogao onima koji hoce da uce zato sto se secam kako su neki stariji meni pomogli. Takodje znam da se oni koji su i tada trazili gotove skripte i da im ih jos neko drugi podesi sada ne bave pravljenem sajtova.

<<<Shadow>>>:
i ko si ti da odje odredjujes pravila temu nisi postavio ni ti ni ja a nib onaj ko je postavio temu nemoze da pise pravila ni moderatori ni administrator zato sto onj jeste stavio pravila kojih moramo da se pridrzavamo ili ce nas moderator koji su tu da cuvaju red na forumu banovati a koliko ja znam nemaju moderatori za teme

Ja sam neko od koga mozes podosta da naucis, ako shvatis "ko kosi, a ko vodu nosi"
 
Joj postaje smorno pa ovde samo pljuvanje i to na angro...nadam se da ce ovo uskoro poceti da jenjava, a i uskoro idem na more pa cu malo biti odsutan, ali ne jos ne nadajte se prerano. Sta je u stvari smisao ovog ovde jel da pomazu ili da pljuju. Jos jedared pozivam sve ljude koji pocinju ili nesto znaju da se prikljuce sa konkretni stvarima, a ne samo vrejanje i prepucavanje, ponekad se zapitam koliko ste doista "stari" programeri ili samo decica sa ADSL-om
 
qwertynis:
pa gde si poso sedi ovde i pitaj sve sto te muci i ja cu tebe pitati, a kada nesto naucimo razbicemo ih.
Samo da kazem da bas nevolim da mi neko objasnjava u kodu jer ne koristim notepad da pravim sajt nego dreamweaver koji je veoma lak program sa grafickim okruzenjem :D
A problem mi je engleski koji neznam dobro ali odprilike razumijem ga onako dovoljno da bi se mogo bavit web dizajnom :roll: :roll:
 
slusaj me dobro ako si "vizuelni"covek a mislim da jesi tj da pamtis vizuelno mzda ti pronadjem neke tutoriajle pa ih pregledas sam i onda korak po korak radis. meni kod dw nije jasan pocetak. kako da zapocnem stranicu tj kako da pocnem raspored web objekata po njegu pa sam pribegao drugim alternativama kao sto su web page maker 2.0 i wysiwyg web page builder 4.(x) u kome sam poceo da radim.Ako ih skines videces da su jos laksi od dw koji svi sada primenjuju.
pozdav i laku noc pa se citamo sutra.
 
E , ljudi , posto smo svi ovde pocetnici , ajde ako neko zna da mi kaze kako preko dreamweavera mogu da nastavim da radim svoj sajt , naprimer uradim sajt , postavim ga i kako posle da uradim ako zelim neke promene ?i drugo pianje bi mi bilo kada da naprevim FORUM , znaci , upisem na google-u my forum , idem u besplatne forume i izaberem koji ocu i na kraju mi trazi da ukucam adresu SVOG SAJTA ali ne da mi da napisem adresu svog sajta nego mi daju oni na kraju neke njihove adrese,tj nastavke, .. znaci ja napisem prvi deo a sufiks(ne znam drugacije da objasnim) moram njihov da uzmem,,....ne razmem ...
 
Ajmo sada ozbiljno , ja znam dosta osnovnih stvari o sajtu , a najbolje resenje ti je da kupis cd koji se zove WEB DIZAJN ZA POCETNIKE ,na cd-u pise da mozes da ih kontaktiras na sajtu www.pcknjiga.co.yu. Tamo imas sve lepo objasnjeno , i to ne kao pesmicu nego objasnjavaju kroz primere , (sve pokazuju kao kroz film)tako sam ja naucio. Ja sam naucio koristeci taj cd i program dreamweaver ...Imas dosta vezbi tamo i veoma je korisno...
 
Ne znam kako to mislis , DA NAPRAVIS SAJT ? ne znam sta znas i sta ne . i ja isto ucim preko dreamweavera...znaci , za pocetak ,nakon sto udjes u program ides na dreamweaver site,dajes ime i next ,posle imas opciju da li zelis da koristis serverovu tehnologiju ,ja sam izabrao da ne zelim,i naravno ostalo uradis sam.posle ides dole na more , pa imas vise stvari da odaberes , za prvu stranicu uzmi nesto od page designs ili framesets. ako si odabrao framesets , onda snimis stranicu. Snimi se jedan file gde je cela , i posebno ostali delovi,imas centralni,gornji i zavisi koji si izabrao , levi ili desni...ili i levi i desni...Posle svaki deo stranice radis potrebno. Kada budes uradio gornji deo potreban ti je program da napravis baner. Mozda mozes i online , ali nisam siguran . Ovo ti je za pocetak , tako sam ja naucio.Ako te jos nesto zanima i mislis da mogu da pomognem slobodno pitaj ... Sada vas molim da ako sam nesto pograsio ne pocnete da me zezate .
 
Ajde jedno pitanje napravio sam sajt za koji sam kupio domen i hosting ... trenutno sam ga postavio na FREE hosting radi provere ... i sad imam jedan problem neki korisnici mi se zale da im se nekad pomesaju slova,slike i slicno... neki su mi rekli da treba da ga optimizujem za sve browsere... kako to da uradim... ?

Evo linka za sajt...

http://antikviteti.freehyperspace2.com/novo/proba.htm



Ne znam , jedino da probas da stavis slova koja imaju svi racunari , npr times new roman ili sta ja znam ,ne pada mi nista drugo na pamet...Poseticu i ja sajt , pa da vidim,...
 
Lepo je sto vas to interesuje.Ali za pocetak morate vise da citate.Imate ovde fino objasnjene neke osnovne stvari.A ima jos mali milion tutoriala po netu.
Jedan mali savet za taj sajt o antikvitetima.Pozadina ti je ustvari velika slika koja se dugo ucitava.Cela stranica je teska skoro megabajt a to je prilicno mnogo za one sa losijom vezom.Umesto toga mozes da postavis jednu sliciu koja ce se ponavljati i na kraju dobiti celu sliku koju imas i sad.Svakako ti je na pozadini onaj natpis ispisan nekoliko puta.
I kod takvih stranica koje imaju dosta slika dobro resenje je uraditi frejmove.Recimo baner na vrhu da se ucita samo prvi put a posle kad kliknes negde da se otvara samo donji deo strane a onaj gore ostaje.
Ovih par sitnica je prilicno jednostavno izvesti a mnogo ubrzava ucitavanje stranice.Imas u tom tutoru gore dosta toga korisnog pa citaj. ;)
 

Back
Top