Vučić: BIA da obezbedi stadione i tržne centre

Sam koncept TC-ova bi trebalo napustiti (ali to je nazalost sada nemoguce) i vratiti sve tj prodaju u širu mrezu manjih individualnih prodajnih objekata...kao sto je to bilo pre pojave TC-ova...

Samim tim bi se eliminisala opasnost od masovnih napada na TC mesta velikog okupljanja ljudi...jer bi ljudi bili disperzovani po individualnim buticima i prodavnicama...tj ne bi ni bilo TC-ova

Ali kazem..to je sad nazalost utopija...jer je potrosacki koncept TC-ova opste-prihvacen...

...

Утопија су само америчка и руска сиса. Све остало је могуће. :hvala:
 
Nebitan je tu sad Vucic...
Dark side-ovi zapadnih sluzbi deluju PsyOps operacijama na narod i drustvo...
Jer poenta svakog kreiranog i instruisanog terorizma je upravo to = izazivanje osecanja straha i nesigurnosti...tj podrivanje stabilnosti nekog drustva...
I onda na tim i takvim osecajima strane sluzbe jašu manipulisuci istim...

...

Иначе руске службе се никако не баве тим стварима...
 
Али Он је изневиран (и Данило) игром наше репрезентације у Москви, Молим те!

To je vec boles'an deo objave...
Mislim ono...pobijeno 100 ljudi, svi razmisljaju sta, ko, gde kako, zasto...

A on pominje sto je sin iznerviran igrom repke...

On je time hteo da istakne "ludu hrabroat" sina...
Kao u fazonu "Ej vidite...moj prvenac se brine oko lose izvedenog kornera...a WW3 kuca na vrata..."
"Bas je ludo hrabar moj mali...Snajke zapratite me na Insta..."



...
 
Ajde, ajde, smiri malo taj vokabular, bre! Pa šta, sad si ti neki tajni agent što sve znaš? Pusti teorije zavere za neku drugu priču, ovo je fudbal, bre!

I nije baš kul da pljuješ ljude koji su ovde došli da nađu mir, a ti im sada praviš neke priče.

Hajde, umiri se, idi gledaj utakmicu, opusti se malo, umesto što sereš po svemu i svačemu!

Не терај га можда у кланицу.. ****** Вас Звезда и Зенит! Седите кући и са ближњима гледајте Породично Благо.
 
Не терај га можда у кланицу.. ****** Вас Звезда и Зенит! Седите кући и са ближњима гледајте Породично Благо.
Hej, opusti se malo! Nisu ti ni Zvezda ni Zenit doneli sve te probleme. Hajde, umesto što srljaš u klasične fudbalske ratove, možda bi trebalo da se okupiš sa porodicom i uživaš u nekom dobroj staroj seriji. Ko zna, možda ti to donese više radosti nego navijanje za fudbalske timove!
 
Gospodine, vaša tvrdnja o ulozi Federalne službe bezbednosti (ФСБ) i zaštiti građana izaziva razmišljanje. Međutim, pre nego što donesemo zaključak o njihovoj delotvornosti, moramo pažljivo razmotriti širu sliku. Bezbednost građana je složeno pitanje koje zahteva duboku analizu i nužnost kontekstualizacije. Istinsko razumevanje bezbednosnih dinamika zahteva više od pojednostavljenih ocena.

Dakle, umesto brzih osuda, možda bismo trebali dublje istražiti kako različite agencije i institucije funkcionišu u zaštiti građana. Uključivanje građana u procese donošenja odluka i otvorena debata o pitanjima bezbednosti može dovesti do efikasnijih i inkluzivnijih strategija.

Nadalje, važno je ne zapadati u zamku generalizacija i stereotipa, već promovisati konstruktivni dijalog i razmenu ideja. Samo kroz takav pristup možemo težiti ka unapređenju bezbednosti i dobrobiti svih građana, bez obzira na njihovu nacionalnost ili političko opredeljenje.

U svetlu ovoga, pozivam vas da razmotrite različite perspektive i da doprinesete konstruktivnom dijalogu o pitanjima bezbednosti, kako bismo zajedno gradili bolju budućnost za sve.

АМИН!


Откажите утакмицу! :rtfm:
 
To je vec boles'an deo objave...
Mislim ono...pobijeno 100 ljudi, svi razmisljaju sta, ko, gde kako, zasto...

A on pominje sto je sin iznerviran igrom repke...

On je time hteo da istakne "ludu hrabroat" sina...
Kao u fazonu "Ej vidite...moj prvenac se brine oko lose izvedenog kornera...a WW3 kuca na vrata..."
"Bas je ludo hrabar moj mali...Snajke zapratite me na Insta..."



...


п.с. Та ''господа'' изравно или не одлучују осудбини ове земље и њених 8,5 милиона становника задњих 12 година :idea:
 
АМИН!


Откажите утакмицу! :rtfm:
У лавиринтима мисли његове, као заробљен у лабиринту својих сопстављања, човек тражи излаз, али излаз му је суштински недостижан. Стаза која води ка спасу обасјана је сумраком неизвесности, док је срце обавезано у тугу и несигурност. У својим заједљивим реченицама, као локомотива која јурећи кроз ноћне магле не види крај тунела, судбина нас тера да се премањујемо и заплетемо у своје мреже.

Ох, капитулација је само плод једног кратковидног размишљања, уморност душе која је свесна своје немоћи пред неминовним сукобима. Нека овај зов утихне, али мисли наших срца не може сузбити ни најброжењи молитвени обред.
 
Sam koncept TC-ova bi trebalo napustiti (ali to je nazalost sada nemoguce) i vratiti sve tj prodaju u širu mrezu manjih individualnih prodajnih objekata...kao sto je to bilo pre pojave TC-ova...

Samim tim bi se eliminisala opasnost od masovnih napada na TC mesta velikog okupljanja ljudi...jer bi ljudi bili disperzovani po individualnim buticima i prodavnicama...tj ne bi ni bilo TC-ova

Ali kazem..to je sad nazalost utopija...jer je potrosacki koncept TC-ova opste-prihvacen...

...

Potpuno se slažem, mnogo je lepše šetati gradom i ulaziti u neke radenje.

Mada TC štede vreme a i o ograničavaju ponudu
 
Sam koncept TC-ova bi trebalo napustiti (ali to je nazalost sada nemoguce) i vratiti sve tj prodaju u širu mrezu manjih individualnih prodajnih objekata...kao sto je to bilo pre pojave TC-ova...

Samim tim bi se eliminisala opasnost od masovnih napada na TC mesta velikog okupljanja ljudi...jer bi ljudi bili disperzovani po individualnim buticima i prodavnicama...tj ne bi ni bilo TC-ova

Ali kazem..to je sad nazalost utopija...jer je potrosacki koncept TC-ova opste-prihvacen...

...

verovatno su zbog masovnih napada i smišljeni, jednim delom...
po jugu amerike i zapadu imaš tržne centre kao male gradiće kao što je bio gradić pejton u pokušaju
i u indjiji je bilo nešto slično, sa 1-2 sprata i 5-6 uličica i parkingom....i vedrim nebom iznad...
manje više SVI masovn masakri su po TC?!

"SVET JE SVE BLIŽI OPŠTEM RATU" Predsednik Vučić se obratio građanima: Slike iz Moskve su JEZIVE, jačamo bezbednost u Beogradu​

https://www.kurir.rs/vesti/politika...janima-predsednik-govori-o-najvaznijim-temama



...

U TO IME GRADIĆEMO EXPO 2027!
 
verovatno su zbog masovnih napada i smišljeni, jednim delom...
po jugu amerike i zapadu imaš tržne centre kao male gradiće kao što je bio gradić pejton u pokušaju
i u indjiji je bilo nešto slično, sa 1-2 sprata i 5-6 uličica i parkingom....i vedrim nebom iznad...
manje više SVI masovn masakri su po TC?!

Posebnu paznju obratiti na to KOJE I ČIJE FIRME rade obezbedjenje TC-ova... recimo kod nas je to strana firma "G4S"...

Jer ne moze tek tako da se ušeta 10 terorista...a da niko od obezbedjenja ne reaguje ili su mozda ciljano bili i povuceni tog dana...

A da je neko izasao iz butika sa ukradenim carapama koje su aktivirale zujalicu...ovi bi ga sjurili u minuti...

Znaci da je firma, verovatno strana kao i sam TC Crocus..., a koja je radila obezbedjenje, pustila teroriste da udju...

...
 
Posebnu paznju obratiti na to KOJE I ČIJE FIRME rade obezbedjenje TC-ova... recimo kod nas je strana firma "G4S"...

Jer ne moze tek tako da se ušeta 10 terorista...a da niko od obezbedjenja ne reaguje ili su mozda ciljano bili i povuceni tog dana...

A da je neko izasao iz butika sa ukradenim carapama koje su aktivirale zujalicu...ovi bi ga sjurili u minuti...

Znaci da je firma, verovatno strana kao i sam TC Crocus..., a koja je radila obezbedjenje, pustila teroriste da udju...

...

na ulasku u svaki TC su METAL DETEKTORI...
drugo načelnik FSB se nije ni našalio da ponudi ostavku!
teroristi su ušli kao OBIČNI ljudi a ORUŽJE i UNIFORME su dobili u TC...
presvukli se u WC-u....
 
na ulasku u svaki TC su METAL DETEKTORI...
drugo načelnik FSB se nije ni našalio da ponudi ostavku!
teroristi su ušli kao OBIČNI ljudi a ORUŽJE i UNIFORME su dobili u TC...
presvukli se u WC-u....

Dakle uhapsiti prvo vlasnika azerbejdzanskog Crocus TC-a...

I uhapsiti vlasnike "Crocus profi" obeznedjenja prvo...pa onda redom dalje...
Ovi prvi su dakle omogucili logisticku bazu u samom TC-u...
Nebitno da li svesno ili nesvesno...mada mislim da je svesvna operacija na delu...

...
 
У лавиринтима мисли његове, као заробљен у лабиринту својих сопстављања, човек тражи излаз, али излаз му је суштински недостижан. Стаза која води ка спасу обасјана је сумраком неизвесности, док је срце обавезано у тугу и несигурност. У својим заједљивим реченицама, као локомотива која јурећи кроз ноћне магле не види крај тунела, судбина нас тера да се премањујемо и заплетемо у своје мреже.

Ох, капитулација је само плод једног кратковидног размишљања, уморност душе која је свесна своје немоћи пред неминовним сукобима. Нека овај зов утихне, али мисли наших срца не може сузбити ни најброжењи молитвени обред.

Надахњујуће речи. :)
 
Nakon sednice obratio se ministar spoljnih poslova i prvi potpredsednik Vlade Ivica Dačić.

- Više aktuelnih tema bilo je na dnevnom redu. Bezbednosna situacija na KiM, u regionu i najnoviji težak zločin, a to je teroristički akt u Moskvi. Nema neposrednih saznanja da Srbiji preti teroristički akt. Bezbednosna situacija je u Srbiji stabilna. Potrebno je da se preduzmu sve mere opreza i p reventivne radnje kako bi sprečili svaku mogućnost remećena mira i opasnost za živote ljudi. Prema informacijama, do sada nije prijavljeno, od nadležnih službi, nismo dobili dodatno obaveštenje, ostajemo pri izjavi od sinoć a to je da među građanima koji su nastradali nema naših državljana. Postoji informacija da je jedan naš državljanin bio prisutan na tom događaju, reč je o kulturnom događaju. Nema naših državljanja na spisku poginulih i povređenih. To ne znači da ne može doći do promene, imajući u vidu da je taj broj poginulih drastično povećan - rekao je Dačić.

- Situacija u Srbiji je stabilna - istakao je Dačić.

Ivica Dačić
foto: Nenad Kostić

O utakmici Crvene zvezde i Zenita

- To je posebno MUP dobio zaduženja i na osnovu bezbednosnih procena donosiće se odluke. Neki skupovi će se održavati, neki neće. Ostaje fudbalska utakmica koja je predviđena za danas - rekao je Dačić, odgovarajući na pitanje novinara.

- 25. godišnjica od bombardovanja biće obeležena posebnim skupom, na kom će govoriti Aleksandar Vučić. Ja ću ići na sednicu Saveta nacionalne bezbednosti. Sednica je zakazana, ali uz brojne naznake da će brpojne zapadne zemlje postaviti pitanje svrhu održavanja te sednice. Naša je obaveza da idemo. Mi smo spremni da učestvujemo na sednici, a da li će doći do nje, to je pitanje velikih sila - istakao je Dačić i dodao:

- Nemamo ništa protiv da na toj sednici učestvuju razni briferi, jedino smatradmo da treba da se vodi računa o tome. To je sednica koja je posvećena NATO agresiji, tako da predstavnici Prištine nema šta da traže na tom sastanku.

Ivica Dačić
foto: Nenad Kostić

Savet za građane u Rusiji

- Desilo se da je to bilo dan posle prijateljske utakmice. Mnogo naših ljudi je bilo prisutno, bio sa mi ja, bile su i vaše kolege iz medija. Ništa nije nagoveštavalo, nisam primetio velike i oštre mere bezbednosti u Moskvi, kao da se ništa ne dešava. Kada se rat ne vodi tu, nego negde daleko, to je ta situacija. Mi smo u kontaktu sa ambasadom i oni nemaju nove informacije. Na spisku nema poginulih naših državljana. Imamo informaciju da je je dan naš državljanin bio prisutan na tom događaju ali nije na spisku povređenih. Teško je davati savete, mislim da je svima jasno, danas je teško i kad dođe do informacija i kada se kaže da se sprema teroristički akt, kad pozovete građane da ne idu, oni se naljute.. Mi nemamo nikakvih informacija, samo građane pozivamo na oprez i da ne putuju ako nemaju hitne obaveze, dok se ne smiri situacija.
 
Nakon sednice obratio se ministar spoljnih poslova i prvi potpredsednik Vlade Ivica Dačić.

- Više aktuelnih tema bilo je na dnevnom redu. Bezbednosna situacija na KiM, u regionu i najnoviji težak zločin, a to je teroristički akt u Moskvi. Nema neposrednih saznanja da Srbiji preti teroristički akt. Bezbednosna situacija je u Srbiji stabilna. Potrebno je da se preduzmu sve mere opreza i p reventivne radnje kako bi sprečili svaku mogućnost remećena mira i opasnost za živote ljudi. Prema informacijama, do sada nije prijavljeno, od nadležnih službi, nismo dobili dodatno obaveštenje, ostajemo pri izjavi od sinoć a to je da među građanima koji su nastradali nema naših državljana. Postoji informacija da je jedan naš državljanin bio prisutan na tom događaju, reč je o kulturnom događaju. Nema naših državljanja na spisku poginulih i povređenih. To ne znači da ne može doći do promene, imajući u vidu da je taj broj poginulih drastično povećan - rekao je Dačić.

- Situacija u Srbiji je stabilna - istakao je Dačić.

Ivica Dačić
foto: Nenad Kostić

O utakmici Crvene zvezde i Zenita

- To je posebno MUP dobio zaduženja i na osnovu bezbednosnih procena donosiće se odluke. Neki skupovi će se održavati, neki neće. Ostaje fudbalska utakmica koja je predviđena za danas - rekao je Dačić, odgovarajući na pitanje novinara.

- 25. godišnjica od bombardovanja biće obeležena posebnim skupom, na kom će govoriti Aleksandar Vučić. Ja ću ići na sednicu Saveta nacionalne bezbednosti. Sednica je zakazana, ali uz brojne naznake da će brpojne zapadne zemlje postaviti pitanje svrhu održavanja te sednice. Naša je obaveza da idemo. Mi smo spremni da učestvujemo na sednici, a da li će doći do nje, to je pitanje velikih sila - istakao je Dačić i dodao:

- Nemamo ništa protiv da na toj sednici učestvuju razni briferi, jedino smatradmo da treba da se vodi računa o tome. To je sednica koja je posvećena NATO agresiji, tako da predstavnici Prištine nema šta da traže na tom sastanku.

Ivica Dačić
foto: Nenad Kostić

Savet za građane u Rusiji

- Desilo se da je to bilo dan posle prijateljske utakmice. Mnogo naših ljudi je bilo prisutno, bio sa mi ja, bile su i vaše kolege iz medija. Ništa nije nagoveštavalo, nisam primetio velike i oštre mere bezbednosti u Moskvi, kao da se ništa ne dešava. Kada se rat ne vodi tu, nego negde daleko, to je ta situacija. Mi smo u kontaktu sa ambasadom i oni nemaju nove informacije. Na spisku nema poginulih naših državljana. Imamo informaciju da je je dan naš državljanin bio prisutan na tom događaju ali nije na spisku povređenih. Teško je davati savete, mislim da je svima jasno, danas je teško i kad dođe do informacija i kada se kaže da se sprema teroristički akt, kad pozovete građane da ne idu, oni se naljute.. Mi nemamo nikakvih informacija, samo građane pozivamo na oprez i da ne putuju ako nemaju hitne obaveze, dok se ne smiri situacija.

После излагања друга Д. само мож' да се прекрстимо и кажемо.. Дај Боже да се ништа не деси.
 
Nakon sednice obratio se ministar spoljnih poslova i prvi potpredsednik Vlade Ivica Dačić.

- Više aktuelnih tema bilo je na dnevnom redu. Bezbednosna situacija na KiM, u regionu i najnoviji težak zločin, a to je teroristički akt u Moskvi. Nema neposrednih saznanja da Srbiji preti teroristički akt. Bezbednosna situacija je u Srbiji stabilna. Potrebno je da se preduzmu sve mere opreza i p reventivne radnje kako bi sprečili svaku mogućnost remećena mira i opasnost za živote ljudi. Prema informacijama, do sada nije prijavljeno, od nadležnih službi, nismo dobili dodatno obaveštenje, ostajemo pri izjavi od sinoć a to je da među građanima koji su nastradali nema naših državljana. Postoji informacija da je jedan naš državljanin bio prisutan na tom događaju, reč je o kulturnom događaju. Nema naših državljanja na spisku poginulih i povređenih. To ne znači da ne može doći do promene, imajući u vidu da je taj broj poginulih drastično povećan - rekao je Dačić.

- Situacija u Srbiji je stabilna - istakao je Dačić.

Ivica Dačić
foto: Nenad Kostić

O utakmici Crvene zvezde i Zenita

- To je posebno MUP dobio zaduženja i na osnovu bezbednosnih procena donosiće se odluke. Neki skupovi će se održavati, neki neće. Ostaje fudbalska utakmica koja je predviđena za danas - rekao je Dačić, odgovarajući na pitanje novinara.

- 25. godišnjica od bombardovanja biće obeležena posebnim skupom, na kom će govoriti Aleksandar Vučić. Ja ću ići na sednicu Saveta nacionalne bezbednosti. Sednica je zakazana, ali uz brojne naznake da će brpojne zapadne zemlje postaviti pitanje svrhu održavanja te sednice. Naša je obaveza da idemo. Mi smo spremni da učestvujemo na sednici, a da li će doći do nje, to je pitanje velikih sila - istakao je Dačić i dodao:

- Nemamo ništa protiv da na toj sednici učestvuju razni briferi, jedino smatradmo da treba da se vodi računa o tome. To je sednica koja je posvećena NATO agresiji, tako da predstavnici Prištine nema šta da traže na tom sastanku.

Ivica Dačić
foto: Nenad Kostić

Savet za građane u Rusiji

- Desilo se da je to bilo dan posle prijateljske utakmice. Mnogo naših ljudi je bilo prisutno, bio sa mi ja, bile su i vaše kolege iz medija. Ništa nije nagoveštavalo, nisam primetio velike i oštre mere bezbednosti u Moskvi, kao da se ništa ne dešava. Kada se rat ne vodi tu, nego negde daleko, to je ta situacija. Mi smo u kontaktu sa ambasadom i oni nemaju nove informacije. Na spisku nema poginulih naših državljana. Imamo informaciju da je je dan naš državljanin bio prisutan na tom događaju ali nije na spisku povređenih. Teško je davati savete, mislim da je svima jasno, danas je teško i kad dođe do informacija i kada se kaže da se sprema teroristički akt, kad pozovete građane da ne idu, oni se naljute.. Mi nemamo nikakvih informacija, samo građane pozivamo na oprez i da ne putuju ako nemaju hitne obaveze, dok se ne smiri situacija.
Ma ko te šljivi, šefe? Ajde pričaj manje, radije pokreni nešto korisno. Ne možemo sedeti ovde i čekati da se svet promeni sam od sebe. Da, situacija je ozbiljna, ali šta ćemo s tim? Samo kukamo i ništa ne preduzimamo. Hajde da se organizujemo i da radimo nešto korisno umesto što stalno cvilimo. Možda bi trebalo razmisliti o preventivnim akcijama umesto što samo reagujemo kad bude kasno.

Ajde, dosta kuknjave, daj da se pokrenemo i uradimo nešto konstruktivno!
 
Ma ko te šljivi, šefe? Ajde pričaj manje, radije pokreni nešto korisno. Ne možemo sedeti ovde i čekati da se svet promeni sam od sebe. Da, situacija je ozbiljna, ali šta ćemo s tim? Samo kukamo i ništa ne preduzimamo. Hajde da se organizujemo i da radimo nešto korisno umesto što stalno cvilimo. Možda bi trebalo razmisliti o preventivnim akcijama umesto što samo reagujemo kad bude kasno.

Ajde, dosta kuknjave, daj da se pokrenemo i uradimo nešto konstruktivno!

Без насиља ако може. :ok:
 

Back
Top