Vode li sve religije istom Bogu ???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dvije naše sestre na Šri Lanki iznenadile su se kad ih je jedna budistkinja srdačno pozvala u kuću, rekavši im da su one odgovor na njenu molitvu. Ispričala im je da je njena kći nedavno počinila samoubojstvo zbog toga što ju je ona bila kaznila. Budistički svećenik kojem se obratila da je utješi rekao joj je da će se njena kći ponovno roditi i vratiti se kako bi joj se osvetila. To je uplašilo ovu ženu. Jedna njena prijateljica rekla joj je da kršćani u to ne vjeruju. Tako se ova žena molila da upozna prave kršćane, misleći da će naići na nekog katolika. Umjesto toga, posjetile su je naše sestre te su je utješile biblijskom istinom. Ona sada, usprkos protivljenju budističkog svećenika, proučava Bibliju. :heart: :bye:
:zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:

Budisti nisu vojska.. tako ko vi.. tako da eto vidiš ima ih i sujevernih i nesposobnih da Budino učenje razumeju...
šta ćeš.. ljudi ko ljudi...

Pa ni ovi tvoji stručnjaci što su pisali o budizmu, ništa ga bolje nisu razumeli. Što onda zamerati drugima?

koliko je moguće reinkarnirati se da bi ubio sestru, toliko je i moguće da onaj ko zna šta je bilo juče zna i šta će biti sutra...
tako da ste negde 1:1...:lol:
 
Panya je, odrastao kao budist u jednoj kući uz kanale Bangkoka (Tajland). Učili su ga da su patnje posljedica zlih djela iz prošlih života i da mogu prestati tek ako se čovjek oslobodi svih svojih želja. Kao i druge iskrene budiste, i njega su učili da duboko poštuje mudrost budističkih monaha, koji su odjeveni u haljine boje šafrana svako jutro dolazili u kuće po milostinju. Prakticirao je meditaciju i sakupljao kipove Buddhe u uvjerenju da pružaju zaštitu. Nakon što je doživio tešku nesreću, u kojoj je ostao paraliziran od struka naniže, Panya je posjećivao budističke samostane, iskreno se nadajući da će čudom ozdraviti. Međutim, niti je ozdravio niti je doživio duhovno prosvjetljenje. Umjesto toga, došao je u doticaj sa spiritizmom i počeo se njime baviti. :heart: :bye:

Prvo je moderator rekao ovo:

Da, to pravilo postoji...
http://pomoc.krstarica.com/index.php?action=article&cat_id=012&id=390
sa posebnim osvrtom na sledeće..

Šta je zabranjeno?

-postavljanje sadržaja koji nemaju lični pečat autora
-postavljanje tekstova sa drugih sajtova od preko 2.000 karaktera (obavezno je navođenje izvora, autora, linka ka originalnom tekstu i ličnog komentara na tekst)

Iskoristiću priliku i zaista sve posetioce foruma religija zamoliti da poštuju ovo pravilo..
U nekoliko navrata, upućivale smo učesnike na temama na ovaj deo pravilnika i
trudićemo se da i ubuduće bude tako..

Hvala na primedbi i predlogu..:)


A onda tvoja sestra ovo:


konstruktivan PREDLOG nekima koji ispoljavaju ogorcenost

da ISPOVEDAJU SVOJU VERU

umesto sto trose vreme napadajuci tudju:D

:cao:

a ja bih te samo pitala... šta nameravaš postići prepričavanjem nesreća tih ljudi?
 
:zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:

Budisti nisu vojska.. tako ko vi.. tako da eto vidiš ima ih i sujevernih i nesposobnih da Budino učenje razumeju...
šta ćeš.. ljudi ko ljudi...

Pa ni ovi tvoji stručnjaci što su pisali o budizmu, ništa ga bolje nisu razumeli. Što onda zamerati drugima?

koliko je moguće reinkarnirati se da bi ubio sestru, toliko je i moguće da onaj ko zna šta je bilo juče zna i šta će biti sutra...
tako da ste negde 1:1...:lol:

Stručnjaci koji su pisali knjigu, koju sam ti ja predočio, prvo su uzeli u obzir razne eksperte sa tog područja.

Budizam isto ima mali milion sekti i ogranaka.

Ti kažeš da poznaješ jedan, a taj je možda njima, kao i večinskim kršćanima mi.

Štto kažeš na ovo ?http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=10370037&postcount=547

:heart: :bye:
 
Ma ja ti cak nisam naucio ni taj jezik smajlija, moja besmrtna...
Nego blenem k'o tele u ovaj tvoj post... Nikako da ga razumem!...
Zbunjena si i places, jel' tako?...
Pa sto pobogu, zar vi niste uvek razigrani k'o divlji konji na livadi?...
Mogu li ti pomoci?...
Da heklamo zajedno?...
 
Imortal girl zahvaljujem ti na trudu i na materijalu koji si iznela. Ima interesantnih stvari ali je većina temeljena na biblijskim izveštajima. Nema naučnih dokaza za mnoge stvari. Skeptičan sam po pitanju biblije i izveštaja koji se temelje isključivo na bibliji. Potrebni su mnogo čvršći dokazi da se uskrsenje zaista dogodilo i da postoje svedoci koji su videli uskrsenje!
 
Bog daje moralna nacela a covek sam odlucuje o sebi :heart:

znachi ovako...
jehova je stvorio univerzum
u njemu bilione i bilione galaksija
u jednoj od tih galaksija sa bilionima i bilionim zvijezda stvorio je planetu zemlju
i na toj planeti velicine zrna pijeska u cijelom svemiru
u jednoj zabacenoj pustinji na obali mediterana

on je kreaturama koje je stvorio izricito naredio.........da ne masturbiraju... :hahaha:


ohhh kako bozanski :)
 
Imortal girl zahvaljujem ti na trudu i na materijalu koji si iznela. Ima interesantnih stvari ali je većina temeljena na biblijskim izveštajima. Nema naučnih dokaza za mnoge stvari. Skeptičan sam po pitanju biblije i izveštaja koji se temelje isključivo na bibliji. Potrebni su mnogo čvršći dokazi da se uskrsenje zaista dogodilo i da postoje svedoci koji su videli uskrsenje!

pa ok navela sam i sta su neki istoricari zabelezili tj mislim da su i to dobri dokazi...

kad nadjem joj ponesto stavicu na ovu temu...

pozdrav:)
 
Bog zabranjuje, a čovjek odlučuje. :heart: :bye:

Ko te to ucio da Bog uopste nesto zabranjuje? Sve sto je stvorio je coveku dostupno. Zabrane je uveo covek sam da bi uredio zajednicki zivor. Stvorio je i pravila i odredio moralne norme. Nista od toga nema konstantnu nepromenljivu dimenziju. Bog je dao coveku razum a ovaj ga koristi i proucava kako bozje tako i prirodne zakone, otkriva njihovu dokucivost i nedokucivost. Covek se prilagodjava tim bozjim i prirodnim zakonima kroz nauku. Nauku Bog nije zabranio pa tako nije zabranio ni koriscenje naucnih dostignuca. Pomoci bliznjem svom, ne ubiti i ne krasti i ostale zapovesti coveku je od dobre volje hoce li ih postovati. Pomoci coveku u nevolji je plemenitost, ne pomoci greh.

A Jehovini svedoci ne pomazu ni svom detetu zabranjujuci transfuziju. I ne zaboravi, ti o ostali neobrazovani svedoci, Bog transfuziju nije zabranio. Zabranili ste je vi iz pogresnog tumacenja onoga samog sto ste napisali.
 
znachi ovako...
jehova je stvorio univerzum
u njemu bilione i bilione galaksija
u jednoj od tih galaksija sa bilionima i bilionim zvijezda stvorio je planetu zemlju
i na toj planeti velicine zrna pijeska u cijelom svemiru
u jednoj zabacenoj pustinji na obali mediterana

on je kreaturama koje je stvorio izricito naredio.........da ne masturbiraju... :hahaha:


ohhh kako bozanski :)

:confused: aj se malo uozbilji :cao: mozes ti to :cao:
 
Imortal girl zahvaljujem ti na trudu i na materijalu koji si iznela. Ima interesantnih stvari ali je većina temeljena na biblijskim izveštajima. Nema naučnih dokaza za mnoge stvari. Skeptičan sam po pitanju biblije i izveštaja koji se temelje isključivo na bibliji. Potrebni su mnogo čvršći dokazi da se uskrsenje zaista dogodilo i da postoje svedoci koji su videli uskrsenje!

Razmisli, misliš li da bi kršćani prvoga stoljeća umirali za izmišljenu osobu sa izmišljenim događajem ( uskrsnuće ) ???

Centralna tema Novog zavjeta je Isusovo uskrsnuće, a uptravo se velikim dijelom spisi i poslanice temelje na propovjedanju kršćana o tom događaju.

:heart: :bye:
 
Imortal girl zahvaljujem ti na trudu i na materijalu koji si iznela. Ima interesantnih stvari ali je većina temeljena na biblijskim izveštajima. Nema naučnih dokaza za mnoge stvari. Skeptičan sam po pitanju biblije i izveštaja koji se temelje isključivo na bibliji. Potrebni su mnogo čvršći dokazi da se uskrsenje zaista dogodilo i da postoje svedoci koji su videli uskrsenje!

No, znaš zašto nema mnogo dokumentiranih svijetovnih dokaza ?

Zato što su kršćani prvoga stoljeća bili kao Jehovini Svjedoci danas.

O njima se jako malo znalo, ili su postojale krive predodžbe, nešto slično kao i za nas.

Oni su onda bili sekta za večinu, kao i mi danas.

Djela apostolska 28:22 - Ali htjeli bismo od tebe čuti što misliš, jer nam je za ovu sljedbu poznato da se posvuda protiv nje govori.” :heart: :bye:
 
:confused: aj se malo uozbilji :cao: mozes ti to :cao:

reci mi sta od ovoga nije tacno? :

znachi ovako...
jehova je stvorio univerzum
u njemu bilione i bilione galaksija
u jednoj od tih galaksija sa bilionima i bilionim zvijezda stvorio je planetu zemlju
i na toj planeti velicine zrna pijeska u cijelom svemiru
u jednoj zabacenoj pustinji na obali mediterana

on je kreaturama koje je stvorio izricito naredio.........da ne masturbiraju...


ohhh kako bozanski


sta je odje neozbiljno?
hvala
:heart:
 
Razmisli, misliš li da bi kršćani prvoga stoljeća umirali za izmišljenu osobu sa izmišljenim događajem ( uskrsnuće ) ???

Centralna tema Novog zavjeta je Isusovo uskrsnuće, a uptravo se velikim dijelom spisi i poslanice temelje na propovjedanju kršćana o tom događaju.

:heart: :bye:
Što ne bi.. vidiš kako mučenici očekuju da pored Budinog kipa čudom ozdrave..

iako je Buda tvrdio da nije ni bog ni božiji glasnik.. niti je za života lečio ljude čudima...:confused:
 
reci mi sta od ovoga nije tacno? :

znachi ovako...
jehova je stvorio univerzum
u njemu bilione i bilione galaksija
u jednoj od tih galaksija sa bilionima i bilionim zvijezda stvorio je planetu zemlju
i na toj planeti velicine zrna pijeska u cijelom svemiru
u jednoj zabacenoj pustinji na obali mediterana

on je kreaturama koje je stvorio izricito naredio.........da ne masturbiraju...


ohhh kako bozanski


sta je odje neozbiljno?
hvala
:heart:

neozbiljno je jer nije izricito to zabranio...

postoji skup Bozjih moralnih zakona.... i odnose se na mnogo ozbiljnije stvari...

aj malo prelistaj Bibliju pa pitaj :aha:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top