Virtuelni mingl ili jeftini odnosi

K vragu, Vragana, ne smem vise ni rernu da otvorim bez straha da ces da iskocis iz nje.
Evo, sad sam bas otisao sa ove teme da pogledam da li mogu na Guglu da nadjem resenje za neki problem sa MP4; i tako nabasam na neki forum i otvorim tamo gde se pise o tome i vidim da u stvari ti elaboriras na pomenutu temu.
Mislim stvarno... Koliko nas zaista ima na netu? 20?
 
K vragu, Vragana, ne smem vise ni rernu da otvorim bez straha da ces da iskocis iz nje.
Evo, sad sam bas otisao sa ove teme da pogledam da li mogu na Guglu da nadjem resenje za neki problem sa MP4; i tako nabasam na neki forum i otvorim tamo gde se pise o tome i vidim da u stvari ti elaboriras na pomenutu temu.
Mislim stvarno... Koliko nas zaista ima na netu? 20?

ovaj... Tomcat?
jedva se rijesih monstruma... :lol:

ps jos imam OS negdje na kompu pa ako je to u pitanju...20 evra : )
 
mislite li da su veze preko interneta jeftin odnos, lisen iskrenosti, pun lazne idealizacije, virtuelne magije koja nestaje pri prvom susretu u stvarnosti?
Jednog od najboljih prijatelja sam upoznala preko neta pre nekoliko godina... jesmo se znali live, ali nismo imali vremena za druzenje u klasicnom smislu reci... ili nismo bili zainteresovani za isto :rumenko: U svakom slucaju to je danas osoba na koju se mogu osloniti, sto i radim, u mnogo cemu.

Sestra mi je imala neuspesan brak sa covekom kog nije bas upoznala ni na Adi ni u kaficu ali bar u realnom svetu. Totalan promasaj, idealizacija s njene strane, nerazumevanje i lazna predstava s njegove, neuspeh zajednicki. Dugo nakon toga upoznala je gosn' sadasnjeg preko neta. Sve stima. Preklopili su se intelektualno ovde, svi ostali elementi su se stvorili u RL. Naravno da je mogla da se razocara.. da bude nizak, mrsav, lazov... ali to isto je mogla i ovako a duze bi trajalo.

Znam jos jedan uspesan brak gde su se ljudi upoznali online.... a veze su vec uobicajena pojava.

Opet s druge strane sve zavisi od osobe do osobe. Ja sam to juce verovala u deda Mraza i nisam uopste koncept laznog predstavljanja razumela. Onda bila je jedna devojka na Krstarici koja je objasnila kako je bila silovana od strane nekog korisnika.

Sve zavisi od slucaja do slucaja. Ja na ovaj nacin nalazim MNOGO vise istomisljenika nego u RL. Dakle cim suzis krug interesovanja vec si dobrano povisio sanse da je tu neko kompatibilan... e jos ako se potrudis da ga nadjes, ne verujem da mos' omanuti... a kad se to i desi sve ide mnogo brze... zbog protoka :rumenko:
 
ovaj... Tomcat?
jedva se rijesih monstruma... :lol:

ps jos imam OS negdje na kompu pa ako je to u pitanju...20 evra : )
Nije Tomcat. Ovaj MP4 je produkt na daleko cuvene kompanije Krypton.

Kakav problem sa MP4?Da nema[ neki PDA?
Sta je PDA?
Pa gedzet mi radi samo kad je konektovan u struju. Pokazuje da je baterija puna, ali se gasi istog trenutka kad izvucem USB kabl.
Verujem da je problem sa baterijom. Ne znam da li ima tih baterija da se negde zamene, ne znam ni da li su standardizovane. Ono, bas sam laik za te stvari.
Ma, nema veze. Ne bi mi ga poklanjali da je nesto vredeo.

Eto, necu vise da oftopikujem.
 
to su teme gde forumasice savetuju kako da se ljudi rese celulita,ili da ga nikad ne dobiju-ko sto je kod njih slucaj :mrgreen:
iskreno:moje prvo okupljanje,bila sam zacudjena kako su svi ljudski,ovozemaljski i nista bolji od mene :lol: ,bilo je super inace,isli smo u neku kafanu nas 10-ak zena,i tripovale smo se da je snosaj efendija za nekim od prisutnih stolova :hahaha: esperanca mi je delovala najopustenije,mnogo smo se smejale,mislim da su svi samo nas gledali
onda smo otisle u neki kafic, gde su nas cekale one sto nisu htele da veceraju
i rekle da je jagodica upravo prosla i da im je mahnula
i tu smo se smejale ko lude,imam i fotke
sve te zene sam videla prvi put a osecala se kao da se znamo dugo dugo

To druzenje je za mene bilo nezaboravno.I ti si se meni jako svidela.Susta suprotnost od slike koju sam ja imala o tebi pre nego sto sam te videla. Mislila sam da si neki dzambas - hanibal hahaha a ispostavilo se da si mazna kao maca.Ko da si prava francuskinja;)
 
Mislim da postoji razlog sto se pravi ljudi srecu na pravim mestima. Ovde smo se skupili svi koji se vecinom nikad ne bi sreli a za to mora da postoji dobar razlog.
Nije ovo isto kao kafic, biblioteka, svirka (gde god se upoznaju ljudi) jer tu je izbor suzen makar na ljude koji imaju slicna interesovanja. Ovo je nekako masovno, vestacki izjednaceno, neka vrsta prividog zajednistva.
 
A ja cu ocigledno morati na lecenje od meke zavisnosti- zavisnost od interneta. Zadnjih meseci kako otvorim oci, prvo sto pogledam da li je moje mezimce (komp) dobro i bezbedno. Sve je pocelo malo po malo, nisam ni ocekivala u sta ce da se pretvori!!!!!!!!!!
 
sta je laz, a sta istina, pitanje je sad...
najvaznije je ocima nevidljivo, rece mali princ..a svi pricaju o slikama...;)
ps.a na slici se ionako ne vidi visina:mrgreen:

:hahaha:



"Da, ali zar ne mislite da je klasicno muvanje, laki dodir rukom, nehajno priblizavanje njegovom telu da osetis miris ipak ima vise cari? "


Da. Ali nismo svi isti. Ja sam za "tradicionalno" muvanje (mirisanje) uzivo i upoznavanje "bez" neta. Dakle, na svim onim klasicnim, a jos vise "ne klasicnim" mestima :lol:



Ali me fascinira istinit primer iz moje blize okoline (komsinica, bivsa). Promenicu nazive drzava da se slucajno ne bi prepoznala, ukoliko je ovde. Sve je moguce :lol:

Ona je iz Bgd-a. Njen tata, dobija posao u Australiji pre 10-ak godina.
On je iz Hrvatske, pocetkom 90-tih, odlazi u Francusku.

Pre godinu-dve dana upoznaju se na jednom forumu. Nije Krsta. Dopisuju se razmenjuju slicice itd.

Nalaze se, gde, naravno, u Budimpesti! Otkidaju jedno za drugim!

Epilog, ona, koja poslednjih 10-ak godina zivi u Australiji, rodjena u Bgd-u, odlazi u Francusku kod njega (koji je iz Hrvatske). Vencavaju se. Pre dva-tri meseca dobise bebce.
Koliko je samo drzava "umesano" u ovu pricu!

Dakle, zakljucak: ovo dvoje ljudi, ma, nema realne sanse da bi se sreli, upoznali, zavoleli, vencali, dobili bebu u RL da nije bilo neta, tj, foruma. Neverovatno!
 
I ja sam cula, ali samo cula, nikoga od tih ljudi ne poznajem, za veze preko neta...
Par puta sam izasla sa nekim muskarcima, koji su mi delovali interesantno...i to je bilo to, niko mi vise nije bio interesantan...

Pogresno procenjujem!!!

:)


Inace mislim da je sasvim ok, upoznavanje preko neta.
 
ja sam imala veze sa muskarcima koje sam upoznala preko interneta...i to sam oba puta bas bila jako zaljubljena...a prilicno sam ih povrsno upoznala na netu, sa jednim cak ni sliku nisam razmenila...
i uvek sam se pitala...da li bi me ti muskarci na nekom drugom mestu, u neko drugo vreme, sa nekom drugom pricom podjednako privukli...da li bi me uopste privukli...da li bi ih primetila...a oni mene?
pojma nemam...:)
 
Za razliku od veza zapocetih u realnom okruzenju, one koje su se zecele u virtuelnom posledica su lazne slike o osobi projektovane preko tastature, i kao takve ispadnu prazne , plitke i povrsne, cesto svedene na par susreta zarad seksa, i vozdra dovidjenja.

Veza ne moze da se zapocne netom..moze da te neko zainteresuje, ili ti njega da zaitneresujes i to je sve. Veza se zapocinje iskljucivo, kako bi ti rekla in real world.
s druge strane, povrsne i prazne veze mogu da se zapocnu i mimo neta..
tako da nema to nikakve veze po mom misljenju
 
Da nije u pitanju bunt prema naglasenom , a i prenaglasenom estetskom znacaju u izazivanju emocija Pocetka, koje su danas ultimativno potrebne da bi ista krenulo....

Ovako bar pored estetskog stigne i nesto pored toga kod osoba koje nisu uspesne u kontrolisanju svog egoa.....prosto resenje za egocentricne osobe sa nedovoljno snalazljivosti i estetskog kvaliteta....
 

Back
Top