ВИДОВДАНСКИ МАРШ 2008

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
шта се правиш будала?
....................................
јел мораш ти све СРПСКО да вријеђаш???:dash:

Sumnjivo lice ti je odlicno odgovorio.
Srpstvo o kom se ovde prica nije zdranje praseta, srpstvo nije stajanje u crkvi, srpstvo nije izlazenje na mitinge.
Takvo srpstvo je kada se prijavis u vojsku/policiju, pa odes malo u KZB, pa se spremas za sukob, pa treniras, pa ti puknu ledja od nosenja vojne opreme od 50kg, pa kad se useres u gace kod padobranskih skokova.
Nosenje zastava i izvikivanje parola po forumima je pederska rabota.
 
Bas naprotiv sve srpsko vrijedjaju paljevine poput vas.Samo laprdate o svetinjama,pravoslavlju i patriotizmu.Covek ne bi mogao puskom da vas natera da krenete na Kosovo,ali lepse je praviti se vernik,pravoslavac,Srbin,preko foruma.Samo vam se podsmevaju na ovaj nacin likovi poput Adema,slavonije,...vi ste vic od patriotizma.Morate samo vi koji bi isli prvo da dobro napijete one iz garde svetog cara Lazar da skupe hrabrost
Pretili ljudi ako se Kosovo osamostali idi da se bore na Kosovo,pa eto kosovo se osamostalilo.Tako ce proci i taj mars,kao i njihova "borba".Tipicno srpski, tresla se gora rodio se mis.Akcioni plan,garda cara Lazara,...bruka.
Ako vec zelis da izigravas Srbina patriotu,nemoj da pravis budalo od sebe da ces ici na neki mars kad sa ovog foruma i da vas vojska prati niko se nebi usudio na tako nesto.
Sigurnije ovako, na zidu Drazina slika, pored tastature luk i slanina. Pa Srbuj po ceo dan na krsti

„Хумор који ништа не стоји, ништа и не вреди. Хумористи „низ длаку“, хумористи по поруџбини и не заслужују то име. Иза њиховог хумора нема ни напора мисли ни узбуне осећања, ни огорчења а ни жалости, ни протеста, ни ризика. Али чему набрајати ? Нема ничег. Или боље, има, негде у мрачној дубини и њима самим невидљив, неразмрсив комплекс од зависти, рачуна, садизма и чапкунлука и мародерства. Они у ствари имају две врсте хумора: Први је јаван и гласан, тј. штампан, а други је тајан и преноси се шапатом, ако уопште пређе усне. Први је уперен против оних од којих им не прети ни најмања опасност, за које знају да се неће или да се не могу бранити ни светити. Други је сав на рачун оних за чији рачун обављају први. А у свему томе „хумористи“ налазе још како, свој рачун. И морално и материјално.“ (Иво Андрић)
 
Je l' si srecna?

"Она ће жена бити херојина, која сама себи говори: "од карактера мога сина зависи срећа целог народа српског, а његов карактер зависи од мене, дакле, срећа целог српског народа зависи од мене"

(Николај Велимировић)

„Довољно је, драга браћо, да нађете у себи херојства колико зрно горушичино. Ставите поред тога зрна херојства још једно зрно вере, и ви ћете моћи брда покретати, и моћи ћете рећи: НЕКА СРБИЈА БУДЕ СРЕЋНА, И СРБИЈА ЋЕ МОРАТИ БИТИ СРЕЋНА.

(Николај Велимировић)
 
Muslimani su iskreni vernici
Jevreji su iskreni vernici
koliko si ti iskren pravoslavac?Kad si zadnji put bio na vecernjoj sluzbi?Koliko se pridrzavas nacela Hriscanstva?
Kod nas je pravoslavlje pop kulutra,ko je glasniji veci je vernik.Jos ona fora koju svi upraznjavaju za vreme velikog posta, svi poste samo na veliki petak i jos se hvale:"Danas postim"

жртве комунизма:think:
 
„Видовдан је политички дан колико и верски, и више политички него верски. То је политички споменик са два лица, с једним лицем светлим, на коме пише: политика јединства, и с другим лицем тамним, на коме пише: политика разједињења."

"Видовдан је најистакнутији дан у нашој историји. Он се више види него ма који други дан. Он је једна огромна висина, са које се да прегледати сва наша историја, уназад и унапред. Као страшни суд тако виси он над нашим главама. Ако народи и људи овде на земљи имају дане свог страшног суда, онда је Видовдан заиста наш народни страшни суд. Видовдан је изрекао свој суд над свим оним, што је њему претходило и над оним, што му је следовало у нашој историји. Он је разлучио нашу стару властелу на двоје, на хероје и слаботиње, онако исто као што пастир разлучује своје стадо на овце и козе.
Хероји су били они, који су били готови да жртвују себе правди, слаботиње пак они, који су били готови да жртвују правду себи.
На Видовдан се видело, ко је херој, а ко није.
Но Видовдан није изрекао свој страшни суд само над покољењима пре њега, но и над покољењима после њега. Он је и дан-данас страшни суд, који виси над нашим главама. Сваке године он долази, раширује пред нама једну огромну слику, на којој су на једној половини представљени хероји а на другој слаботиње, и пита нас: "КОЈОЈ ПОЛОВИНИ ВИ ПРИПАДАТЕ?".

(Николај Велимировић)
 
Bas naprotiv sve srpsko vrijedjaju paljevine poput vas.Samo laprdate o svetinjama,pravoslavlju i patriotizmu.Covek ne bi mogao puskom da vas natera da krenete na Kosovo,ali lepse je praviti se vernik,pravoslavac,Srbin,preko foruma.Samo vam se podsmevaju na ovaj nacin likovi poput Adema,slavonije,...vi ste vic od patriotizma.Morate samo vi koji bi isli prvo da dobro napijete one iz garde svetog cara Lazar da skupe hrabrost
Pretili ljudi ako se Kosovo osamostali idi da se bore na Kosovo,pa eto kosovo se osamostalilo.Tako ce proci i taj mars,kao i njihova "borba".Tipicno srpski, tresla se gora rodio se mis.Akcioni plan,garda cara Lazara,...bruka.
Ako vec zelis da izigravas Srbina patriotu,nemoj da pravis budalo od sebe da ces ici na neki mars kad sa ovog foruma i da vas vojska prati niko se nebi usudio na tako nesto.
Sigurnije ovako, na zidu Drazina slika, pored tastature luk i slanina. Pa Srbuj po ceo dan na krsti.

Sacekaj ipak 14.:!:
 
Sumnjivo lice ti je odlicno odgovorio.
Srpstvo o kom se ovde prica nije zdranje praseta, srpstvo nije stajanje u crkvi, srpstvo nije izlazenje na mitinge.
Takvo srpstvo je kada se prijavis u vojsku/policiju, pa odes malo u KZB, pa se spremas za sukob, pa treniras, pa ti puknu ledja od nosenja vojne opreme od 50kg, pa kad se useres u gace kod padobranskih skokova.
Nosenje zastava i izvikivanje parola po forumima je pederska rabota.

KZB?! Sto da ne! To je pitanje casti za svakog ko je Srbin a sposoban je za vojsku.
 
Aло бре каква температура, о чему ти говориш. Неће Србе спречити ни сунце ни киша и да падају секире да оду на Косово и одрже Видовдански марш

ТО ЈЕ ХОДОЧАШЋЕ. Није фазон да се иде аутобусима

E, Ilioida, i te glupe fore hodocasce i sl. Cudo ne predlazes da se izuju bosi i da idu do Gazimestana. Poenta je da se tmo bude na Vidovdan u sto vecem broju. To je kao kad vidim one na Ostrogu kako idu bosi (krvavih tabana) na 250 stepeni celzijusa do brda, umesto kolima do parkinga. Kapiram ja proveru sopstvenih mogucnosti i granica, ali mojne da gubis sustinu tim glupavim pesacenjem, jer to koliko ce te izmoriti majmuni na liniji razdvajanje, ne treba ti da pesacis sto godina.Dovedes ljude na Sveto mesto, slomljene, izgladnele i moli Boga da ti neko ne rikne usut, jer ti Cedinaomladina sigurno nece ici tamo.A prosek godina u Srbiji i po strankama znas.
 
Нe, ја само кажем да постоји видовдански марш (не зове се џабе "марш") ко може да иде пешице нека иде, а ко не може ту је превоз. Али кажем да је традиција да се иде као сваке године. Што се тиче Острога, ја сам пешачила пешке (мада тада када сам ишла није био врео асфалт), нисам аскета да сад "мучим своје тело", али то је једно предивно духовно искуство и понела сам само лепе утиске. Нисам осећала никакву слабост, већ напротив, надахнуће!
На Синају и осталим крајевима света имаш и пешачења која трају по 6 недеља. Смешно ми је када неко овде сматра да је 2 недеље пешачења некакав "линч".
Дакле, немам ништа против оних који иду аутобусима, ко како може нека иде, само кажем да је важно да у што већем броју људи дођу на Газиместан.
 
hodocascech9.jpg
 

Нисам теби рекла "леп плакат" већ oсоби под ником "+Влајиница+."

Зашто ми спамујеш тему постављајући морбидне слике?

Ако си модератор не мораш да се иживљаваш на свакој теми и да покушаваш да је својим испадима и деградирањем спамујеш. Ово је једна лепа тема, коју ти очито желиш да упропастиш.

Ако имаш златни кључ овог форума, не мораш се понашати бахато са сваким чланом форума.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top