Vide nas kao poslednje divljake

nema vala ni malo. upoznali smo se kad je on bio 4. godina srednje, ja prva faksa. nije ni pusio ni pio, ni duvao - zdrav, veseo, zanimljiv, lep momak. onda su ga roditelji izbacili iz kuce, i ostavili bez dinara na ulici, pa je poceo da krade, diluje da se drogira i jos stosta. menjao se malo po malo, dok sam ja zavrsavala faks to vise nije bio momak sa kojim sam pocela da izlazim. ne nisam trazila djavola i jurila mafijase ako si tako nesto pomislio.
 
ja sam bila blizu (po mojoj proceni) - bivsi momak je izbio oca, majku, sestru, kad je poceo da se okrece i protiv prijatelja koji su kritikovali takvo ponasanje, i kako je postajao sve agresivniji, uspela sam da raskinem. nikada me nije udario, ali je vrsio pritisak. kad sam pre toga pokusala da ga ostavim, on je pricao kako je to moj smisao za humor. ujutru krenem na posao, on seta psa od moje zgrade do posla. ne prilazi mi, ali je tu. jednog dana sam ga nasla u stanu kad sam se probudila. skuvao je kafu, sa osmehom rekao da se dosta ceo grad smejao kako ga vucem za nos. voli me najvise na svetu, dao mi je sest meseci da se sredim ali vreme je da se urazumim. da li sam dobila batine ili samar? nisam, ali sam se pomirila sa njim. da sam drugacije reagovala, izmlatio bi me sa sve osmehom i sam smestio u bolnicu. ne ostavljaju se takvi muskarci tek tako, njih je bas briga za sud, zatvor, zakone, batine - odrobijace te ako mu dodje.

i kako si uspela da se izvučeš?
 
dozvoljava zato što ostaje i dalje s tim kretenom...

Da li misliš da iko ko nije mazohista, ko dobija batine svaki dan i o tome ćuti, želi da ostane sa onim ko ga(je) bije?

Po ko zna koji put na ovom forumu - OK, vi ste odrasli u eri kompjutera, neke umišljene emancipacije, vi ste gledali filmove gde klinci od 12 godina pokupe stvari i započnu svoj život teškim radom, al' posle postanu direktori i te fore..... žena pobegne sa sedmoro dece, a muž koji je tukao se propije i stigne ga kosmička pravda :roll:
Naravno, ona u međuvremenu počne da hekla i tako za pola godine osnuje multinacionalnu kompaniju i pozapošljava tu svoje sedmoro dece, onda joj jedne godine dođe Božić Bata i kaže - e kad si toliko propatila evo ti ga švaler pa da imaš kompletan život..... naravno, tu se film završava, jer je ipak suviše matora da mu rodi dete koje bi posle dala svojoj služavki i zaboravila da se to ikada dogodilo, da bi posle 20 godina videla sina kako pere šoferšajbne na isključenju sa autoputa.....

Ali realnost je malo drugačija.
Neki ljudi nemaju šta da jedu i radije će trpeti batine nego glad, ili hladnoću tu noć na klupi u parku, na kojoj biste sve vi 100% prespavale jer mu "ne dozvoljavate da vas bije" a gde god ste zakucale bilo je zatvoreno za vas, ono malo njegove rodbine koju poznajete vas je odavno otpisalo kao drolju, a vaša rodbina vas je otpisala u momentu kad ste se udale... naravno..... sigurna kuća. Hajde odmah tu da zapucate..... one su ionako oduvek tu i svakako ih ima koliko ima ljudi koji pate, uostalom, 100% će država da se pobrine za njih do kraja..... neće kao ove izbeglice sedeti po radničkim barakama u industrijskoj zoni 15 godina.....

Ne želim da zvučim besno, ali nije li malo licemerno da iz svojih toplihdomova u kojima vas "niko nikada nije udario" delite komentare - u jednoj rečenici! - o problemima sa kojima se nikada niste suočili? Šta je to? Instant rešenje?
 
ja sam bila blizu (po mojoj proceni) - bivsi momak je izbio oca, majku, sestru, kad je poceo da se okrece i protiv prijatelja koji su kritikovali takvo ponasanje, i kako je postajao sve agresivniji, uspela sam da raskinem. nikada me nije udario, ali je vrsio pritisak. kad sam pre toga pokusala da ga ostavim, on je pricao kako je to moj smisao za humor. ujutru krenem na posao, on seta psa od moje zgrade do posla. ne prilazi mi, ali je tu. jednog dana sam ga nasla u stanu kad sam se probudila. skuvao je kafu, sa osmehom rekao da se dosta ceo grad smejao kako ga vucem za nos. voli me najvise na svetu, dao mi je sest meseci da se sredim ali vreme je da se urazumim. da li sam dobila batine ili samar? nisam, ali sam se pomirila sa njim. da sam drugacije reagovala, izmlatio bi me sa sve osmehom i sam smestio u bolnicu. ne ostavljaju se takvi muskarci tek tako, njih je bas briga za sud, zatvor, zakone, batine - odrobijace te ako mu dodje.
I sad zamisli da se pretvorio u agresivca posle 15 godina braka..... kao, ostavi ga :roll: šta ti je on, samo si provela 15 godina života sa njim, ali ošamario te je, nemoj ti to njemu da dozvoliš... kad zamahne a ti mu zaustavi ruku ledenim pogledom i izusti 'nako jezivim glasom - ja ti to ne dozvoljaaaavaaaaaaaam..... :|
 
Sve je stvar izbora.
Imala sam momka,koji me "obozavao",posesivno.Govorio je "ti si moja boginja,podarices mi cerku...sve ces "imati"-garderobu,sminku,sta god zelis ali...ja cu te hraniti(u pravom smislu kao dijete),oblaciti,nista ne moras da radis samo da si moja i uvijek tu.A za moj zivot ne pitaj,to te se ne tice,i nemoj da ti palo na pamet da me ostavis,nas'o bi te na kraj svijeta"-sve to umilno,slatkorecivo,sa tihim prizvukom pretnje,uz poljupce i izjave ljubavi.

Ljudiiiiiii pobjegla sam glavom bez obzira,ne znam kako sam izdrzala 2 mjeseca.Iskreno jedva sam skupila hrabrost da kazem da ga ostavljam.Tada je naizgled bio miran,ali poslije nekoliko dana pocele su pretnje.Izbjegavala sam ga maksimalno,i to je vremenom proslo.Nije nikad viknuo,niti me udario,ali je smrdio na psihopatu.
Zene grijese kada kazu,ma promijenice se vremenom.Nema tu promjene nikad.
 
Lexa, ne obraćaj pažnju, pa ovo razmena mišljenja, po meni dobro je ako neko sa foruma počne da razmišlja i na osnovu iznesenog počne malo drugačije da gleda na svet oko sebe, onda već ima šanse da vidi, pa makar živeo u New York-u.
Pogledajte romska naselja, pa i oni su građani ove zemlje, koliko ljudi sa foruma misli da je takvo ponašanje normalno kod njih?
ja lično skidam kapu svakom od njih ko je uspeo da se odlepi iz tih naselja i uopšte tog začaranog kruga, tim ljudima je to jaako teško, srećom ima ih, ali jako malo
 
Da li misliš da iko ko nije mazohista, ko dobija batine svaki dan i o tome ćuti, želi da ostane sa onim ko ga(je) bije?

Po ko zna koji put na ovom forumu - OK, vi ste odrasli u eri kompjutera, neke umišljene emancipacije, vi ste gledali filmove gde klinci od 12 godina pokupe stvari i započnu svoj život teškim radom, al' posle postanu direktori i te fore..... žena pobegne sa sedmoro dece, a muž koji je tukao se propije i stigne ga kosmička pravda :roll:
Naravno, ona u međuvremenu počne da hekla i tako za pola godine osnuje multinacionalnu kompaniju i pozapošljava tu svoje sedmoro dece, onda joj jedne godine dođe Božić Bata i kaže - e kad si toliko propatila evo ti ga švaler pa da imaš kompletan život..... naravno, tu se film završava, jer je ipak suviše matora da mu rodi dete koje bi posle dala svojoj služavki i zaboravila da se to ikada dogodilo, da bi posle 20 godina videla sina kako pere šoferšajbne na isključenju sa autoputa.....

Ali realnost je malo drugačija.
Neki ljudi nemaju šta da jedu i radije će trpeti batine nego glad, ili hladnoću tu noć na klupi u parku, na kojoj biste sve vi 100% prespavale jer mu "ne dozvoljavate da vas bije" a gde god ste zakucale bilo je zatvoreno za vas, ono malo njegove rodbine koju poznajete vas je odavno otpisalo kao drolju, a vaša rodbina vas je otpisala u momentu kad ste se udale... naravno..... sigurna kuća. Hajde odmah tu da zapucate..... one su ionako oduvek tu i svakako ih ima koliko ima ljudi koji pate, uostalom, 100% će država da se pobrine za njih do kraja..... neće kao ove izbeglice sedeti po radničkim barakama u industrijskoj zoni 15 godina.....

Ne želim da zvučim besno, ali nije li malo licemerno da iz svojih toplihdomova u kojima vas "niko nikada nije udario" delite komentare - u jednoj rečenici! - o problemima sa kojima se nikada niste suočili? Šta je to? Instant rešenje?
a sad se zapitaj koliko su te žene same krive za svoju sudbinu?
 
Da li misliš da iko ko nije mazohista, ko dobija batine svaki dan i o tome ćuti, želi da ostane sa onim ko ga(je) bije?

Po ko zna koji put na ovom forumu - OK, vi ste odrasli u eri kompjutera, neke umišljene emancipacije, vi ste gledali filmove gde klinci od 12 godina pokupe stvari i započnu svoj život teškim radom, al' posle postanu direktori i te fore..... žena pobegne sa sedmoro dece, a muž koji je tukao se propije i stigne ga kosmička pravda :roll:
Naravno, ona u međuvremenu počne da hekla i tako za pola godine osnuje multinacionalnu kompaniju i pozapošljava tu svoje sedmoro dece, onda joj jedne godine dođe Božić Bata i kaže - e kad si toliko propatila evo ti ga švaler pa da imaš kompletan život..... naravno, tu se film završava, jer je ipak suviše matora da mu rodi dete koje bi posle dala svojoj služavki i zaboravila da se to ikada dogodilo, da bi posle 20 godina videla sina kako pere šoferšajbne na isključenju sa autoputa.....

Ali realnost je malo drugačija.
Neki ljudi nemaju šta da jedu i radije će trpeti batine nego glad, ili hladnoću tu noć na klupi u parku, na kojoj biste sve vi 100% prespavale jer mu "ne dozvoljavate da vas bije" a gde god ste zakucale bilo je zatvoreno za vas, ono malo njegove rodbine koju poznajete vas je odavno otpisalo kao drolju, a vaša rodbina vas je otpisala u momentu kad ste se udale... naravno..... sigurna kuća. Hajde odmah tu da zapucate..... one su ionako oduvek tu i svakako ih ima koliko ima ljudi koji pate, uostalom, 100% će država da se pobrine za njih do kraja..... neće kao ove izbeglice sedeti po radničkim barakama u industrijskoj zoni 15 godina.....

Ne želim da zvučim besno, ali nije li malo licemerno da iz svojih toplihdomova u kojima vas "niko nikada nije udario" delite komentare - u jednoj rečenici! - o problemima sa kojima se nikada niste suočili? Šta je to? Instant rešenje?

Ti si u pravu,ali za zene koje nemaju gdje,i jeste tako 100%.Ali ima puno zena koje imaju podrske,i imaju gdje,i nisu bez para a opet ostaju sa sadistima.
U pravu si ,ne znamo i bolje je tako,ne dao bog da bilo ko zna.
Svako pise iz svoje tacke gledista,a nekoga mrzi da pise,pa djeluje hladno,a misli isto sto i mi.
Eto npr,puno ljudi znam koji su rasli gledajuci kako otac bije majku.Moji su razvedeni,ali ne iz tog razloga.Da ja znam tata nikad mamu nije udario,ali nisu se slagali i eto.Bilo je svadja i to je dovoljno strasno.
Koliko ih je iz takvih porodica koji nastavljaju isto i u svom braku.
 
Pazi sad ovu pricu.

Moj neki ortak, Gaja, koga znam jos pre Hrista, zabavljao se sa nekom nesrecnicom godinama... i prevari ga ona sa nekim njenim bivsim bizgovom par puta, i on to sazna. Sve se sazna, nadje se neko da mu onako bas sa zadovoljstvom isprica. I Gaja popizdi i nece, nista, nece ni da slusa ni da zna ni da prica, kraj.

Juri ga ona, zove ga, on eskivira, na kraju nas sretne na ulici i kaze mu, onako besno, "Bezis, cutis, sklanjas se, k'o *****, da si neko musko udario bi me, viknuo, a ne ovako!"

Pa vi sad gledajte.
 
a sad se zapitaj koliko su te žene same krive za svoju sudbinu?

У чему је њихова кривица?
Што су одабрале погрешног мушкарца?
Што нису отишле да заједно са седморо деце спавају на клупи или испод моста?
Што нису докторирале пре удаје да би имале свој леба ако их муж шутне?


И колико уопште реченицом ''сама је крива'' доприносимо разумевању и решавању овог проблема? Или њоме сваљујемо кривицу на жртву и тиме перемо своју савест?
 
Lexo, sve to stoji sto si rekla za zene koje ce radje trpeti batine nego glad, mada ima i onih drugih, nego kako objasnjavas zene koje ne zavise, koje nisu gladne i zedne a koje opet trpe takvog muza. Kako to objasnjavas, slepa zaljubljenost ili sta je u pitanju? Ja licno znam devojku (zenu) koja je bila u vanbracnoj zajednici sa tipom koji nema sta joj nije radio, od lomljenja kostiju do dovodjenja ljubavnica u stan dok je bila trudna. Nije ga ostvaljala sve dok nije dozivela nervni slom i zavrsila na nervnoj klinici. Znaci, niti joj je on bilo sta materijalno pruzao, jer sama vrlo lepo zaradjuje, imala je majku koja je zivela sama i kod koje je uvek mogla da se vrati i zivi, ali ona je birala njega. Par godina od njenog nervnog sloma, on je pokajnicki dosao da je moli da mu se vrati, na sta je ona rekla "pa ipak je on otac moga sina i mi smo sudbinski vezani". Polse silnog ubedjivanja da mu se ne vraca, a i njenu srecu sto on i nije bio nesto uporan, nije mu se vratila. Ali, posto ona radi kao frizer, cesto je u kontaktu sa muskracima i njene koleginice kazu kako joj se super momci udvaraju, fini, normalni na prvi pogled a ona ih sve odbija i stalno je sa nekim problematicnim tipovima. Kao ono, ona ne voli te fine, dobre, nego opasne. I koji je zakljucak nego da jednostavno voli to. Ima i puno takvih zena.
 
I koji je zakljucak nego da jednostavno voli to. Ima i puno takvih zena.

Цела прича је ОК, само не закључак!

Нико не ''воли'' тако нешто, само има проблем са системом вредности, са сопственим самопоштовањем...и са ко зна којечиме, нисам психолог...
Та жена није за осуду, њој би требала дуготрајна стручна помоћ да би могла да уопште схвати шта ради и зашто...
Питање је како је васпитана, где и како је одрастала, колико љубави је добијала, колико јој је самопоштовања усађено, чему су је учили и које вредности су јој усадили...

Није то све тако црно-бело...
 
Ima takvih žena. Samo nešto ne mislim da ih je puno.

Ja jesam dala malo extreman primer (ustvari uopšte nije, samo ja baš ne poznajem do te mere socijalne slučajeve...)
Ipak je najveći faktor sram.

I najgore od svega je što vi to osuđujete. A sram i bedu koju žena oseti kada shvati koliko je jadna i nemoćna teško je opisati. Primer: devojka je relativno krupne građe (ne debela nego visoka, a bogami nije ni neka žgoljavica...), prilazi joj nepoznati manijak, niži i sitniji od nje, i počinje da je spopada, gde su se njih dvoje skoro potukli. I tu mi ona priča kako je nju, u svemu tome najviše šokiralo, ne to što je on napao niti što se gruvala sa štrokavcem u praznom kupeu, nego što ga je gurnula svom svojom snagom, misleći da će ga ubiti..... a njemu nije bilo ništa..... ništa mu nije mogla.

Posle toga izađi ženo na ulicu.....

O braku (pa i vezama, mada tu ima elementa mazohizma :roll: ) da ne govorim. Na stranu što te je sramota da priznaš da si pristala na nešto, ma šta to bilo (mojra), makar trenutno, jer te je neko fizički prisilio, ucenio..... nego što je to tebi uradila osoba koja ti je teoretski, a često i praktično, preča od svih onih ljudi kojima bi morala da se požališ..... ti i njega ocrnjuješ tako, a on te je "samo očamario"..... i tako agonija počinje, a ona krije prvi put, drugi put, pa ti priznaj posle nekog vremena da se on doslovno iživljava na tebi..... to je već stvarno nešto mnogo teško u ovom našem a, uopšte ne sumnjam, i u drugim društvima.
 
Нико не ''воли'' тако нешто, само има проблем са системом вредности, са сопственим самопоштовањем...
Shija ili vrat?

Treba omoguciti ljudima (tj, zhenama) mogucnost i slobodu izbora... Ali ubedjivati nekog da treba da promeni svoj sistem vrednosti u kom se oseca dobro (dobro, verovali ili ne) je i uzaludno i pogreshno.
 
Та жена није за осуду, њој би требала дуготрајна стручна помоћ да би могла да уопште схвати шта ради и зашто...
Na kraju će verovatno dići ruke od nje njeni najbliži (mada u ovom slučaju nisu...), ali to opet ne znači da treba stati i reći - ti si to htela, sama si kriva. Hej, on je taj koji tuče, on je kriv. Sve ostalo je od sekundarnog značaja, i to daleko ispod.....
 

Back
Top