Vide nas kao poslednje divljake

bas me zanima ko radi te statistike za Srbiju:roll:...statistika kaze ovo,statistika kaze ono...kad sam bila mala i nemirna,roditelji su znali da dignu ruku na mene al to je bilo daleko od bilo kakve vrste fizickog zlostavljanja...i onda sam naucila sta smem a sta ne smem...sto nije slucaj sa danasnjom decom jer njima roditelji sve dopustaju pa posle dete izraste u razmazeno,tvrdoglavo stvorenje:roll:

a tesko da ce iko od nas videti tako nesto(jos manje priznati ako je zrtva maltretiranja fizickog)...imam drugaricu(koja se vise ne javlja svom starom drustvu jer je pukla bruka)koja je 3,5 godine trpela da je momak mlati i za najmanju sitnicu a nama je pricala kako je on najdivnije stvorenje na svetu:-?...i svi smo bili vise nego sokirani kad smo saznali sta je ona sve istrpela smejuci se:?:
 
"Udruzhena zavera CIE, Vatikana...". Ko poveruje - izdajnik.

Kapiram,deluje kao da sirim neki predizborni propagandni materijal...:lol: Nije bas teorija zavere...ali sta cu kad sumnjam u istinitost statistika,da zavise od toga o cemu se rade,ko ih radi,kada,zbog cega...Prema tome se i prilagodjava njihova istinitost.Ali,s druge strane,svesna sam da ima ovog problema u Srbiji,kad ima svaceg sto ne bi i tog:roll: Al ono,sto neko rece,onda ja poznajem samo tih 27% sto muzevi ne zlostavljaju...
 
Ne znam koliko su tacne statistike... ali ljudi se tuku vise nego sto vi mislite. I to se tuku oni za koje nikada ne biste rekli - znam za dva slucaja, radi se o poznanicima, naravno saznala sam tek kasnije. Ljudi fini, obrazovani, razmazeni cak... bas privilegovani... a mlate se (muzevi mlate zene) kao pecinski ljudi. Uzas. Ko bi rekao!

A inace mislim da u statistikama vode Englezi - tamo je nasilje u okviru porodice najvece, ako se ne varam.
 
Meni su inače te statistike malo čudne, kao ona da svako treće dete u Srbiji je doživelo zlostavljanje:shock:[/QUOT

U potpunosti se slazem sa gore napisanim. Znam samo za jedan slucaj, kada je muz osamario zenu i ubrzo posle toga je morao na lecenje, tj. bio je bolestan. Proslo je par godina od tada, on se izlecio (mozda samo zalecio) i mislim da se to nije ponovilo.
 
komsinice, koleginice, poznanice, prijateljice, prijateljice vasih roditelja, dalja i blize rodbina, zene koje znate iz vidjenja - pa to je ogroman broj zena... ne razumem kako neko uopste moze da tvrdi sa sigurnoscu da se tako nesto u tudjoj kuci nikad nije desilo i da licno ne zna nikoga ko je batine dobio. kad razmislim, ja znam 14 ili 15 zena koje su mi same ispricale da su bar jednom dobile bar jedan samar, ili sam ih videla nakon batina pa nisu morale nista da kazu. ne racunam one za koje sam samo cula, a posto mi je majka i jedan deo rodbine radio u sudu bilo je puno takvih prica. koliko li ih tek ima da se ne zna...
ne mogu da kazem da je bas taj procenat tacan, ali od vojvodine preko srbije do kosova sam imala prilike da vidim puno zena koje su bar jednom u zivotu imale takvu situaciju.
 
kad razmislim, ja znam 14 ili 15 zena koje su mi same ispricale da su bar jednom dobile bar jedan samar
A je l' poznaje neko nekog muskarca koji nikad nije bio osamaren od strane zene?

Ne pokusavam nista da postignem ovim pitanjem ili posaljem poruku kako su i muskarci zlostavljani i sl.
Samo mi se ucinilo zanimljivim to sto se samar koji muskarac popije (a sto se skoro svakome desilo) ne smatra nasiljem ili necim sto treba pamtiti, zameriti i sl.

P.S.
Aha, sad videh da mojra govori o nasilju u braku, a ja sam govorio i o samarima u vezi, na ulici i tako to.
 
A je l' poznaje neko nekog muskarca koji nikad nije bio osamaren od strane zene?

Ja sam popio samarcinu par puta od par njih da mi je uvo zvonilo satima - mislim, nisam stipao nepoznate zene za guzu na troli nego od mojih devojaka. Jednom zbog nekog mog zezanja, drugi put u pijanom stanju.

Ali vidi, to nije isto. Ja imam sto kila i mene zensko moze da udari samo ako ja dozvolim, i naravno mogu da uzvratim i da je polomim k'o dete zvecku. Ja sam se, recimo, na te samare bukvalno smejao.

Da me je tukao neko veci i jaci od mene sigurno se ne bih smejao. Znaci, psiholoski momenat nije isti.
 
ne znam da li su statistike tacne ili ne...da li oni preuvelicavaju stvari ili ne... ali da nas vide kao divljake to je valjda jasno...jako mi je zao sto je to tako...evo banalnog primera...gledam fotografije ljudi koji su radili na "kriznim" podrucjima i sam videla samo slike pod nazivom tipa "zena oplakuje sina ubijenog od strane srba"... "masakrirano naselje od strane srba"....bla bla bla bla bla bla... tu mi je sve jasno...grozna moc medije koja i mene i moje koji nisu ratovali ni ubijali stavljaju u isti kos sa svakojakim ubicama...nego nema to mnogo veze sa temom...ali mi je najiskrenije zao sto nas vide kao velike velike divljake:(

jeste sve to tacno
Dobro bi bilo da sledeci put kada vi (ne ti pile babino, nego ljudi koji su se osetili pogodjeni stvarima o kojima pricas) sledeci put kada krenu da generalizuju ili osudjuju nekog na osnovu predrasuda ili bez ikakvog osnova... SETE se ovakvih stvari i kako su neduzni pogodjeni nepravdom lenjog ljudskog mozga koji ne zeli da individualno ocenjuje nego trpa sve u isti kos.

Inace, mi smo divljaci... (mi = ja i moj muz) i zivimo u inostranstvu gde vidimo jos gore divljake. Hocu da kazem da je ljudska vrsta skoro (posmatrajuci u evolucijskom smislu) "sisla sa grane". Mozda kada bi ljudi prihvatili svoju divlju stranu ne bi imali potrebu da ugnjetavaju one slabije (npr. da tuku svoje zene, decu is licno)

Inace, udariti dete znaci ZLOSTAVLJATI ga. Dete je slabije i ne moze da uzvrati. Ne postoji dobar razlog da udariti dete... cak ni za njegovo "dobro", sve su to samo izgovori da se brutalno, silom, nametne svoja volja. Vase dete vas voli i veruje da ga necete povrediti... onog momenta kada ga roditelj udari ono gubi kompas i vise NISTA NIJE ISTO... sve ce izgubiti smisao ako ce ga najdrazi udarati... iz ljubavi!!!

I onda se cudite ovakvim pojavama... da je muz pretukao zenu. Pa uradio je on to za njeno dobro... jer je voli!

:roll:
 
Ja sam popio samarcinu par puta od par njih da mi je uvo zvonilo satima - mislim, nisam stipao nepoznate zene za guzu na troli nego od mojih devojaka. Jednom zbog nekog mog zezanja, drugi put u pijanom stanju.

Ali vidi, to nije isto. Ja imam sto kila i mene zensko moze da udari samo ako ja dozvolim, i naravno mogu da uzvratim i da je polomim k'o dete zvecku. Ja sam se, recimo, na te samare bukvalno smejao.

Da me je tukao neko veci i jaci od mene sigurno se ne bih smejao. Znaci, psiholoski momenat nije isti.
Pa u redu... Znao sam da postoji neko razumno objasnjenje zasto samar nije nasilje kad smo mi u pitanju.
Cak sam i sam pretpostavio da je odgovor to sto si ti naveo, al' sam hteo da proverim.

Znaci, da uoblicim kako sam shvatio ono sto si napisao u prvom i drugom pasusu:

1. Ako sam dobio samar, to je zbog toga sto sam ga zasluzio.
2. Ako sam dobio samar, to je zbog toga sto sam fizicki jaci, pa se lakse nosim s tim.

OK, ne pravim dramu, ne smeta mi... Samo i dalje imam osecaj da je tu nesto na moju stetu.
 
komsinice, koleginice, poznanice, prijateljice, prijateljice vasih roditelja, dalja i blize rodbina, zene koje znate iz vidjenja - pa to je ogroman broj zena... ne razumem kako neko uopste moze da tvrdi sa sigurnoscu da se tako nesto u tudjoj kuci nikad nije desilo i da licno ne zna nikoga ko je batine dobio. kad razmislim, ja znam 14 ili 15 zena koje su mi same ispricale da su bar jednom dobile bar jedan samar, ili sam ih videla nakon batina pa nisu morale nista da kazu. ne racunam one za koje sam samo cula, a posto mi je majka i jedan deo rodbine radio u sudu bilo je puno takvih prica. koliko li ih tek ima da se ne zna...
ne mogu da kazem da je bas taj procenat tacan, ali od vojvodine preko srbije do kosova sam imala prilike da vidim puno zena koje su bar jednom u zivotu imale takvu situaciju.

Ovo si u pravu.Znam zene koje su idealizovale prekomjerno muzeve,da ti se smuci kako su trckarale oko njih s izgovorom da to rade iz ljubavi.To su poznanice.I desi se jedna zenska sedeljka gdje su bile udate i neudate,medju udatima i one.Kad su ove pocele da" blate "muzeve,valjda su se nasle kao srodne duse,svi smo gledali zabezeknuti.Jos ono kroz zezanje, "a ovaj moj kad mi polomio nos".Jos su pocele da se takmice koja je gore prosla.Od nji 4 samo se jedna razvela.
I sta da se kaze tada...Jos mi jedna kaze podrugljivo"sta te briga,ti takve probleme nemas".:roll:
 
ne kazem da muskarci nisu nikada zlostavljani, uopste je nivo nasilja u porodici visok. znam i parove gde su zene tukle muzeve, redovno. ona prosvetni radnik, on inzinjer. agresivna zena, jaka i preka, muz onako sitniji, nekako bolesljiv.
drugi par - on nju bije kad je trezan, ona njega kad je pijan
treci - on je nju tukao, ona njega udarala - prvi put zaracem u glavu, ostao mu oziljak, drugi teskom kristalnom vaznom - rasekla ga skroz, a jednom je i pucala u njega. kod njih se nije znalo ko je gori
 
Vidi se da ne razumeš a i da ne putuješ po zemlji našoj Srbiji...ja poslom redovno odlazim u na primer Svrljig, Belu Palanku, Gadžin Han a o selima u široj okolini Niša da i ne pričam...tu se i ne pita kolika je plata, jer veća od 10.000din nije, a najčešće samo jedan član porodice radi a žive u zajednici..naravno ovo je opis prosečnog stanovnika koji radi kod privatnika a ne u policiji ili nekoj državnoj službi, kada sam pitala jednu tek diplomiranu pravnicu sa prosekom 9.2 zar joj nije lakše da tu u maloj varošici nađe nešto kao uspešna mlada osoba, svi se znaju pa će valjda pomoći, dobila sam odgovor:" Pa ovde je sve klanovski, na nekim "dobro plaćenim " radnim mestima sedi već 4-ta generacija iste porodice", a veruj mi da sam se i sama u to uverila, nažalost..sada u Nišu radi sve i svašta, koliko ju je samo advok.kancel. iskoristilo da im radi za male pare, a ona je jedna od retkih koja je uspela da se malo "odlepi"..koji crni razvod, a gde će otići, porodica im nedaje (ona iz koje su potekle), posla nema...jeste mi post crn, ali je tim ljudima i porodicama koje su jako nesrećne i teško žive još crnje...a toga imaš i u recimo Kaluđerici, a verovatni i u centru Bg-a, pitaj patronažne sestre koje moraju da uđu u te porodice...
 
ne kazem da muskarci nisu nikada zlostavljani, uopste je nivo nasilja u porodici visok. znam i parove gde su zene tukle muzeve, redovno. ona prosvetni radnik, on inzinjer. agresivna zena, jaka i preka, muz onako sitniji, nekako bolesljiv.
drugi par - on nju bije kad je trezan, ona njega kad je pijan
treci - on je nju tukao, ona njega udarala - prvi put zaracem u glavu, ostao mu oziljak, drugi teskom kristalnom vaznom - rasekla ga skroz, a jednom je i pucala u njega. kod njih se nije znalo ko je gori

Mojra sta ce ti film,samo ih pozoves i pitas kako su,sta rade...ovo je stvarno haos.
 
Slažem se mini_me da postoje sigurne kuće, i da se poslednjih godina mnogo više priče o tom problemu, ali je ovo jedan svet za koji i ja dugo nisam znala da postoji, pa svo moje društvo sa faksa je u Holandiji, Americi, Engleskoj itd. sve su to OK ljudi sa sasvim drugim interesovanjima u odnosu na ove ljude...veruj mi da mnoge od njih i ne znaju za sigurne kuće, drugo ne veruju 92-jci, treće socijalna služba u tim malim mestima je horor, čast ponekom službeniku koji je više tu kao izuzetak koji potvrđuje pravilo...
Ti su ljudi jako nesrećni i vrte se u krug i jako neobrazovani, njima je pojam doći u Niš ili kupiti neku krpicu na buvljaku, ne možeš da ih ubediš da kada je sniženje u mangu ili Benettonu da su makar majčice jeftinije od buvljaka, oni žive na ivici sistema a državne institucije koje su im ispred nosa su gluve i slepe...
 
Slažem se mini_me da postoje sigurne kuće, i da se poslednjih godina mnogo više priče o tom problemu, ali je ovo jedan svet za koji i ja dugo nisam znala da postoji, pa svo moje društvo sa faksa je u Holandiji, Americi, Engleskoj itd. sve su to OK ljudi sa sasvim drugim interesovanjima u odnosu na ove ljude...veruj mi da mnoge od njih i ne znaju za sigurne kuće, drugo ne veruju 92-jci, treće socijalna služba u tim malim mestima je horor, čast ponekom službeniku koji je više tu kao izuzetak koji potvrđuje pravilo...
Ti su ljudi jako nesrećni i vrte se u krug i jako neobrazovani, njima je pojam doći u Niš ili kupiti neku krpicu na buvljaku, ne možeš da ih ubediš da kada je sniženje u mangu ili Benettonu da su makar majčice jeftinije od buvljaka, oni žive na ivici sistema a državne institucije koje su im ispred nosa su gluve i slepe...

Onda se sve svodi na to da su materijalno na dnu,po obrazovanosti takodje...Iz tog razloga su neinformisani,bez hrabrosti i realne osnove da se izbore za sebe.I kontam da je taj jug Srbije najkriticniji?Al se ljudi i dalje sprdaju- sto juznije to tuznije...I sto sva paznja ide u gradove,BG,NS,pa i Nis ajd...a ostatak dole zaboravljaju...Pa onda Miskovic otvara JOS JEDAN trzni centar...razvijamo se naizgled- masala!A zagrebi samo malo ispod povrsine...Jbt kako smo jadni ne verujem...
 

Back
Top