Vesna Pesic-svaka cast!!

Vesni svaka čast?!?!
Na čemu?
Sećaš li se stiha iz narodne pesme koji otprilike glasi ovako:
"Jao tebi do boga miloga
što pogubi od sebe boljega..."
Vesna, koja je na krilima 5.oktobra tj. protivljenja S.M. doživela 15 minuta slave i otišla za ambasadora u Meksiko - što je i najveće njeno dostignuće u životu... sada proziva jednog svetski poznatog Kusturicu i ti se našao zadivljen njenom retorikom...
Neverovatno šta čini divljenje jednoj političkoj opciji...
I kakva je to retorika (citiram): "Sta cemo sa dva miliona neprijateljski raspolozenih stanovnika dole?"
Zar iz usta jednog demokrate (Vesne Pešić) mogu da izađu reči poput "neprijateljski raspoloženih stanovnika". Zar ona nije mondijalista? Zar se ona ne zalaže za multietničnost, za multikulturni i multinacionalni suživot različitih naroda i nacija???
Pa kako to onda da se zalaže da se KiM otcepi i tako naruše proklamovane vrednosti zapada o multinacionalnom KiM?
Zar ne bi bila multinacionalna Srbija, ako bi u njoj ostalo i tih milion-milion i po Albanaca???
Zar niste vi malo polupali lončiće i na neke demokratske tekovine ne gledate kroz oči stranih činovnika koji rade ono za šta su plaćani sve ove godine od strane albanske mafije?
 
DraGo70:
Vesni svaka čast?!?!
Na čemu?
Sećaš li se stiha iz narodne pesme koji otprilike glasi ovako:
"Jao tebi do boga miloga
što pogubi od sebe boljega..."
Vesna, koja je na krilima 5.oktobra tj. protivljenja S.M. doživela 15 minuta slave i otišla za ambasadora u Meksiko - što je i najveće njeno dostignuće u životu... sada proziva jednog svetski poznatog Kusturicu i ti se našao zadivljen njenom retorikom...
Neverovatno šta čini divljenje jednoj političkoj opciji...
I kakva je to retorika (citiram): "Sta cemo sa dva miliona neprijateljski raspolozenih stanovnika dole?"
Zar iz usta jednog demokrate (Vesne Pešić) mogu da izađu reči poput "neprijateljski raspoloženih stanovnika". Zar ona nije mondijalista? Zar se ona ne zalaže za multietničnost, za multikulturni i multinacionalni suživot različitih naroda i nacija???
Pa kako to onda da se zalaže da se KiM otcepi i tako naruše proklamovane vrednosti zapada o multinacionalnom KiM?
Zar ne bi bila multinacionalna Srbija, ako bi u njoj ostalo i tih milion-milion i po Albanaca???
Bila bi, ali, pa realni smo ljudi...
I ona sama reče da je protiv nezavisnosti Kosova, ama realnost...
Pričamo li o onome šta imamo ili šta sanjamo?
Inače, šta god ko mislio o dotičnoj, kada neko javno, pod punim imenom i prezimenom, kaže nešto za šta zna da se mnogima neće dopasti, što mu sigurno neće doneti političke poene, ali nešto u šta je ubeđen(a) da je ispravno, za mene je to pre svega hrabra osoba i uvek ću je ceniti više od onih koji govore samo ono što narod voli da čuje.
 
nesha taxista:
Inače, šta god ko mislio o dotičnoj, kada neko javno, pod punim imenom i prezimenom, kaže nešto za šta zna da se mnogima neće dopasti, što mu sigurno neće doneti političke poene, ali nešto u šta je ubeđen(a) da je ispravno, za mene je to pre svega hrabra osoba i uvek ću je ceniti više od onih koji govore samo ono što narod voli da čuje.
Zasto Djindjic nije rekao gradjanima Srbije da je Kosovo izgubljeno 1999?Zbog toga sto to narod nije hteo da čuje...
 
nesha taxista:
Bila bi, ali, pa realni smo ljudi...
I ona sama reče da je protiv nezavisnosti Kosova, ama realnost...
Pričamo li o onome šta imamo ili šta sanjamo?
Inače, šta god ko mislio o dotičnoj, kada neko javno, pod punim imenom i prezimenom, kaže nešto za šta zna da se mnogima neće dopasti, što mu sigurno neće doneti političke poene, ali nešto u šta je ubeđen(a) da je ispravno, za mene je to pre svega hrabra osoba i uvek ću je ceniti više od onih koji govore samo ono što narod voli da čuje.

Па ти онда највише волиш Воју Шешеља....... :razz: :razz: :razz: знаш оно:..."и има да поједете сва гов*а која сте изаср*ли.......!"........ :lol: :lol: :lol:
 
nesha taxista:
Bila bi, ali, pa realni smo ljudi...
I ona sama reče da je protiv nezavisnosti Kosova, ama realnost...
Pričamo li o onome šta imamo ili šta sanjamo?
Inače, šta god ko mislio o dotičnoj, kada neko javno, pod punim imenom i prezimenom, kaže nešto za šta zna da se mnogima neće dopasti, što mu sigurno neće doneti političke poene, ali nešto u šta je ubeđen(a) da je ispravno, za mene je to pre svega hrabra osoba i uvek ću je ceniti više od onih koji govore samo ono što narod voli da čuje.

Реалност, јел то прихватање закона џунгле (јачег)?

Нема судбине, осим оне коју сами стварамо!

Страх је убица ума!
 
nesha taxista:
Bila bi, ali, pa realni smo ljudi...
I ona sama reče da je protiv nezavisnosti Kosova, ama realnost...
Pričamo li o onome šta imamo ili šta sanjamo?
Inače, šta god ko mislio o dotičnoj, kada neko javno, pod punim imenom i prezimenom, kaže nešto za šta zna da se mnogima neće dopasti, što mu sigurno neće doneti političke poene, ali nešto u šta je ubeđen(a) da je ispravno, za mene je to pre svega hrabra osoba i uvek ću je ceniti više od onih koji govore samo ono što narod voli da čuje.

A zašto ja imam osećaj da si ti recimo 1996./97. za vreme demonstracija protiv Miloševića sedeo kući govoreći... pa on ima policiju i vojsku, jači je i šta sad ja da idem tamo da se qrčim i demonstriram...
Pa za vreme 5.oktobra kada su ljudi izašli protiv istog tog Miloševića - ti si verovatno mislio - jeb'ga, na njegovoj strani će biti vojska, policija, najverovatnije i Legija sa JSO. Jači su - ne vredi da se qrčimo...

Mislim, znam da nisi - verovatno, ovo pišem samo poređenja radi, ali ako sada podržavaš SAD i sve one poltrone koji kažu - jeb'ga jači su - neka nam uzmu KiM i ako se uz to diviš Pešićki i Čedi samo zato što i oni tako misle, onda je logično i da si stajao po strani svaki put kada je neko bio jači od tebe...

Da li to znači da si se devedesetih divio Arkanu, da li si u školi sa strahopoštovanjem gledao nekog školskog nasilnika koji je bio najjači u školi...
Ili ponekad kod tebe proradi inat i kažeš - Ma ko ih hebe, jesu jači, ali nisu u pravu i boriću se do poslednjeg atoma snage za nešto što je moje...

Razmisli malo o tvojoj logici objašnjavanja...
 
DraGo70:
A zašto ja imam osećaj da si ti recimo 1996./97. za vreme demonstracija protiv Miloševića sedeo kući govoreći... pa on ima policiju i vojsku, jači je i šta sad ja da idem tamo da se qrčim i demonstriram...
Pa za vreme 5.oktobra kada su ljudi izašli protiv istog tog Miloševića - ti si verovatno mislio - jeb'ga, na njegovoj strani će biti vojska, policija, najverovatnije i Legija sa JSO. Jači su - ne vredi da se qrčimo...

Mislim, znam da nisi - verovatno, ovo pišem samo poređenja radi, ali ako sada podržavaš SAD i sve one poltrone koji kažu - jeb'ga jači su - neka nam uzmu KiM i ako se uz to diviš Pešićki i Čedi samo zato što i oni tako misle, onda je logično i da si stajao po strani svaki put kada je neko bio jači od tebe...
Opet nisi razumeo, ako ja kažem da cenim hrabrog čoveka koji je u stanju da kaže ono što misli bez obzira na posledice, to još ne znači obavezno da se uvek i u svemu s tim čovekom slažem.
Što se tiče SAD, nisam njihov obožavalac, ali oni su tu i šta sad? Razlikujmo pokušaje od realnosti. Recimo, ja sam danas uplatio loto i nadam se sedmici, ali, realno gledajući, neće verovatno biti ništa. No uplatio sam, pa ako upali.
Isto tako, naša diplomatija treba da se bori koliko može da bi se eventualno Kosovo zadržalo u našem sastavu, ali, realno govoreći, šanse su otprilike kao moje na lotou. Ali treba probati, pa ako upali.
DraGo70:
Da li to znači da si se devedesetih divio Arkanu, da li si u školi sa strahopoštovanjem gledao nekog školskog nasilnika koji je bio najjači u školi...
Ili ponekad kod tebe proradi inat i kažeš - Ma ko ih hebe, jesu jači, ali nisu u pravu i boriću se do poslednjeg atoma snage za nešto što je moje...
Znaš ti jako dobro šta ja mislim o tipovima kao što je Arkan, a kako sam se koji put postavljao, čuj, različito, nekad borio, nekad ne, kako kad..
A bio sam inače na svim demonstracijama od 9. marta naovamo.
eremita:
Па ти онда највише волиш Воју Шешеља....... :razz: :razz: :razz: знаш оно:..."и има да поједете сва гов*а која сте изаср*ли.......!"........ :lol: :lol: :lol:
On je znao da njegovi vole takav govor, nije to ni bilo zbog tih sudija tamo.
 
djula_mester:
Vesni svaka cast, svi oni sad melju kako Kosovo ne sme biti nezavisno, a kad je lepo pitala Ivanovica gde su svi bili kad je Djindjic pre 5 godina hteo da pokrene pitanje Kosova, kada je njihov voljeni Kostunica to odbio rekavsi da je jos "rano", nije znao sta da joj odgovori. I kad je rekla "dobro, i ja sam protiv nezavisnosti Kosova. I sta sad? Sta cemo sa dva miliona neprijateljski raspolozenih stanovnika dole?" Jel zna neko od vas "branitelja srpske kolevke" odgovor na to pitanje? Kasno je, isuvise je kasno. Da su slusali Djindjica pre 5 godina mozda bi i bilo nesto od toga, ali sada... mozemo samo da pricamo prazne price. I zar vam je iz cele emisije najzanimljiviji Kusturica? heh...


Evo, bas nam je Bus ovih dana pokazao put - treba isterati sve ilegalno naseljene strance!

Potom neka probaju da dodju legalnim putem i placajuci takse drzavi.

E sad, kao sto ce verovatno i Bus to uraditi (a sve pod plastom demokratije i legalizacije) - tako i mi ne moramo da garantujemo da ce ti istrerani, koji su bili ovde ilegalno, moci i da se vrate... ;) ;)

Eto ti odgovora :)
 
nesha taxista:
Opet nisi razumeo, ako ja kažem da cenim hrabrog čoveka koji je u stanju da kaže ono što misli bez obzira na posledice, to još ne znači obavezno da se uvek i u svemu s tim čovekom slažem.
Meni se pak čini da ti nisi mene razumeo. Nije hrabar čovek onaj koji se povinuje jačem i govori ono što je u tom momentu politički korektno. Nije hrabar čovek onaj koji danas crnce u SAD naziva afroamerikancima, a ne crncima, nego je hrabar onaj koji ih naziva onako kako su ih nazivali donedavno.
Ako su velike sile protivno svim međunarodnim pravima odlučile da nam otmu KiM, onda nije hrabrost danas podržavati svetskog policajca i nasilnika SAD, nego je danas hrabrost govoriti kako su amerikanci agresori, kako su napali Irak zbog eksploatacije iračke nafte, a ne zbog prava Iračana i zbog diktature Sadama Huseina.
Hrabrost nije danas u Srbiji govoriti nešto što je na kursu zapada, nego govoriti istinu.
Vesna Pešić kao i one kalašture koje su poslale pismo u svet u kome traže da se pooštri kurs prema Srbiji nisu hrabre, nego su samo sluge zapada - za debele pare i privilegije.
Oni koji su pod turskom okupacijom prelazili u Islam - nisu bili hrabri - nego su to učinili da bi sebi i svojoj porodici olakšali položaj i dobili neke privilegije.
Dakle, hrabrost je suprotstaviti se moćnom.
Vesna Pešić, Nataša Kandić, Sonja Biserko, Čeda Jovanović - rade to što rade jer dobijaju obilatu finansijsku pomoć izvana.
To što se zalažu da se na Srbiju vrši pritisak ne pokazuje njihovu hrabrost - jer oni su zaštićeni. Imaju telohranitelje, ne čekaju na vizu pred zapadnim ambasadama već im vize nisu ni potrebne. Ne nadaju se povišici (koja će zavisiti od srpske privrede i budžeta) jer znaju da će novac dobiti od onih koje ti pritisci i sankcije Srbiji ne pogađaju.
Dakle, oni neće biti ni gladni ni žedni ni goli ni bosi. Što je u Srbiji gore, njima je bolje.
I zato oni nisu hrabri - oni su prosto rečeno - ljigavi.
I kakve to posledice oni trpe. Ne voli ih 95% populacije u Srbiji, a njima ništa ne fali...

nesha taxista:
Što se tiče SAD, nisam njihov obožavalac, ali oni su tu i šta sad? Razlikujmo pokušaje od realnosti. Recimo, ja sam danas uplatio loto i nadam se sedmici, ali, realno gledajući, neće verovatno biti ništa. No uplatio sam, pa ako upali.
Isto tako, naša diplomatija treba da se bori koliko može da bi se eventualno Kosovo zadržalo u našem sastavu, ali, realno govoreći, šanse su otprilike kao moje na lotou. Ali treba probati, pa ako upali.

Znaš ti jako dobro šta ja mislim o tipovima kao što je Arkan, a kako sam se koji put postavljao, čuj, različito, nekad borio, nekad ne, kako kad..
A bio sam inače na svim demonstracijama od 9. marta naovamo.

On je znao da njegovi vole takav govor, nije to ni bilo zbog tih sudija tamo.

O SAD i o Velikoj Britaniji nemam šta da kažem, osim da su zakuvali 1941. kada su njihovi špijuni organizovali proteste 27. marta 1941. kako bi nas uvukli u sukob sa Hitlerom sa kojim je vlada Cvetković - Maček potpisala prilično dobar sporazum i da su nas bombardovali još na Uskrs 1944., zatim (zbog sopstvenih interesa) malčice pomagali za vreme Titove konfrontacije sa Staljinom, a potom opet bombardovali 1999.
Ne mislim da su nam prijatelji niti da su nam ikada želeli dobro.
To što su jaki i što od davnina sve svoje uspehe i ekonomsku moć grade na stradanju i patnjama drugih naroda i na eksploataciji tuđih resursa ne znači da ja moram da im titram.
Ne znači da treba da im se klanjamo i da slepo slušamo sve što oni kažu.
Tako nisu mislile mnoge države koje su bile britanske kolonije pa su se oslobodile tog jarma, iako im je bilo teško.
Tako nisu mislili ni Vijetnamci, ni Korejanci ni mnogi drugi.
Uskoro će na svetu postojati mnoge druge velike sile osim SAD. Evropska Unija, Rusija, Kina, Indija, Japan...
A ako sada pokleknemo i damo im KiM, potpišemo ono što nam serviraju - više nikada nećemo imati pravo da ga tražimo nazad.
Svi koji pokušavaju da nam kažu kako nam je bolje bez KiM neka nam to dokažu nekim realnim objašnjenjem. Nažalost, toga nema. Da li će nam oprostiti sve naše dugove. Da li će 500.000 nealbanaca sa KiM dobiti obeštećenje za svoja imanja?
Da li će SPC moći da preseli svoje manastire u Srbiju?
Da li Izraelci pristaju da Jerusalim bude glavni grad Palestine?
Da li Kurdi (zbog kojih je Sadam Husein obešen) danas imaju pravo da na severu Iraka naprave svoju nezavisnu državu Kurdistan?
Razmisli malo...
 
ovo je smeshno.
kad neko kazhe da se prihvati realnost u vezi Kosova, onda je taj kukavica i nishta necje da radi povodom toga.
a kad se gubilo kosovo, onda su drugi bili krivi, tito je bio kriv shto je proterivao, ubijao srbe i davao shiptarima zemlju. ne, tada nije trebalo biti hrabar i tada nije vazhila vecj pomenuta krilatica:
Нема судбине, осим оне коју сами стварамо!
... vecj je tito bio kriv.

daj ljudi smislite se malo.
 
Marin55:
Pratio sam juce emisiju u kojoj su ucestvovali Jaksic iz Mitrovice, Sanda Raskovic Ivic i Vesna Pesic.
U toj emisiji me je odysevila vesna Pesic koja je sa razlogom i argumentovano parirala dvojici istomisljenika.Zadivilo me je kad je prakticno u lice preko malih ekrana, obrukala Emira Kusturicu i svo njegovo politicko angaziranje, rekavsi mu SRAM GA BILO!!!
Sta vi mislite dragi forumasi o jucerasnjoj emisiji i da li ste imali simpatije prema jednom od ta tri sagovornika?
Extra, bravo za zenu koja nosi ime Slovenske Boginje Proleca.....Nije ni ona easy target, pa uostalom kad je ona Seseljaru ''disciplinovala'' svojevremeno, sta su za nju ove dve to jest.jedna (sanda je makar lepa zena) patriotke karikature:twisted::twisted::twisted::twisted:
 
U toj emisiji se videlo da ona sa omalovazavanjem gleda na Srbe sa Kosmeta. To je toliko ocigledno bilo da je u jednom trenutku kulminiralo recenicom: "...ma kakav Srbin Kusturica, kakva njegova drzava Srbija? On ima svoju drzavu BiH...
znaci ne samo da ne podnosi Srbe sa Kosmeta, nego ne podnosi nijednog Srbina koji nije iz BG, a posto se kao predsednik (ili clan - svejedno) gradjanskog saveza zalaze za program gradjanske Srbije, sto bi se reklo - nema veze ko je ko, bitno da je "gradjanin Srbije", samom tom izjavom je pokazala da dokazala da je njen "savez" samo farsa - maska, i da nju ne interesuju cak i drugi gradjani Srbije bez obzira na nacionalnost. Zena sa minornim uticajem, ali velikom voljom da naudi svima koji vole Srbiju na jedan tradicionalni nacin, osoba koja nema nista iza sebe, "niti roda nit' poroda", zena koju sredovecni Beogradjani znaju kao "obicnu" fukaru, koja je uvek isla tamo gde ima interesa samo za sebe, ali gde nema mesta za druge, osoba koja nikada nije bila na Kosovu i Metohiji, a zeli da "ga proda" i da taj narod ubedi da mu je bolje u nezavisnom Kosmetu...dabogda crkla prije sutra - sto kaze nas narod...
 
"Dragan Vučićević: Dosta zločina!
ANTISRPSKA KOALICIJA USRED ZEMLJE SRBIJE!
Sreda, kasno uveče. Vesti Si-En-Ena. Posle priloga u kome je izveštač iz UN-a na sve načine pokušao da opravda otimanje Kosova, u program se uključio i dopisnik iz Beograda. I gle čuda, svoj izveštaj započeo je citiranjem otvorenog pisma "uglednih nevladinih organizacija" u kojem se od EU traži da ni slučajno ne nastavi pregovore sa Srbijom sve dok vlasti ne ispune sve svoje haške obaveze!?!

Odmah potom, očigledno pažljivo instruiran, dopisnik je citirao i izjave "bivšeg potpredsednika Vlade i bivše predsednice Srbije" u kojima se oni neskriveno zalažu za nezavisnost Kosmeta! I onda tek na kraju, u jedva dve polurečenice, pomenut je i stav "zvaničnog Beograda", prema kome se Srbija nikada i ni po koju cenu neće odreći južne pokrajine...

Aman, zaman, ljudi moji, pa ovako nešto je moguće još samo na Si-En-Enu i još samo u zemlji Srbiji! Ej, bre, pa možete li i da zamislite bilo šta slično bilo gde drugde u svetu? Možete li da zamislite da osam nevladinih organizacija u Zagrebu napiše otvoreno pismo Evropskoj uniji u kome traže da se Hrvatskoj odmah zavedu sankcije zbog nekažnjavanja ratnih zločina? Možete li bar da pretpostavite mogućnost da se bivši potpredsednik vlade ili bivši v. d. predsednika države u toj istoj Hrvatskoj otvoreno zalažu za otcepljenje Republike Srpske Krajine i kršenje Ustava?!

Ne možete, naravno. To je, razume se, potpuno nemoguće i sasvim nezamislivo!Ali, ono što je u Hrvatskoj ili u bilo kojoj drugoj evropskoj zemlji nezamislivo i nemoguće, ovde kod nas u Srbiji je svakodnevica. Ovde se nevladine organizacije otvoreno, javno i čak ponosno udružuju i lobiraju protiv Srbije! Vučo, Biserko, Kandićka, Dereta i ostali samozvani liderčići "civilnog sektora" neskriveno rade u korist srpske nacionalne štete!

Oni čine sve da Srbija što duže ostane jadna, bedna, ponižena i prokažena, jer samo u toj i takvoj Srbiji mogu da budu neko i nešto. Samo u optuženoj i obogaljenoj Srbiji njihovi džepovi mogu da budu puni. I oni to više uopšte ni ne kriju. Onako, potpuno transparentno, bez ijedne trunke stida, ta gomila frustriranih nitkova čini sve što je u njenoj moći da Srbiju zakopa što dublje u krvavo balkansko blato...

Istovremeno, bivši visoki državni funkcioneri otvoreno se stavljaju na stranu najcrnjih srpskih neprijatelja i pozivaju na rušenje ustavnog poretka! Čedomir Jovanović, Nataša Mićić, Nenad Čanak, Vladan Batić, Vesna Pešić, Žarko Korać i njima slični koriste svaku priliku da javno agituju za nezavisno Kosovo i da javno pozovu na kršenje Ustava!

Svesno ili nesvesno, sasvim svejedno, oni su najjače oružje u rukama belosvetskih moćnika, oni su najvidljiviji "dokaz" srpske kosovske podele koja postoji samo u zapadnim medijima.No, ono što je najstrašnije jeste činjenica da ova NVO-politikantska antisrpska koalicija dobija ogroman prostor u srpskim, nacionalnim medijima.

Malo, malo, pa se na nekoj od televizija i u nekim od novina pojave Vučo, Biserko, Kandićka, Čeda... Malo, malo, pa neko od njih javno i usred Srbije pozove na cepanje i razbijanje iste te Srbije! I nikom ništa?! Niko u tome ne vidi ništa čudno, svi se prave gluvi kod ušiju i ćoravi kod očiju!

Dakle, da budemo sasvim konkretni, najveći problem jeste u tome što vlast ćutke gleda otvorene pozive na rušenje ustavnog poretka. Problem, pre svega, jeste u tome što se u ime nekakve demokratije, valjda u strahu od zapadnih moćnika, prećutkuje i oprašta to teško krivično delo za koje bi moralo da se odgovara u svakoj uređenoj zemlji sveta.Mislite o tome."
-jako dobar clanak.
 
1093523650_bz72xfyt2q4_ogerman.jpg

Kad je Vucko pustio Bradu??:shock::shock::shock::razz::razz::razz::wink::wink::wink:
 
Marin55:
Pratio sam juce emisiju u kojoj su ucestvovali Jaksic iz Mitrovice, Sanda Raskovic Ivic i Vesna Pesic.
U toj emisiji me je odysevila vesna Pesic koja je sa razlogom i argumentovano parirala dvojici istomisljenika.Zadivilo me je kad je prakticno u lice preko malih ekrana, obrukala Emira Kusturicu i svo njegovo politicko angaziranje, rekavsi mu SRAM GA BILO!!!
Sta vi mislite dragi forumasi o jucerasnjoj emisiji i da li ste imali simpatije prema jednom od ta tri sagovornika?

Vesna Pesic. Ime i prezime govore sve. Normalna zhena, sa normalnim nachinom razmishljanjja, koja uvek ima shta da kazhe...
 
giovaniI:
"Dragan Vučićević: Dosta zločina!
ANTISRPSKA KOALICIJA USRED ZEMLJE SRBIJE!
Sreda, kasno uveče. Vesti Si-En-Ena. Posle priloga u kome je izveštač iz UN-a na sve načine pokušao da opravda otimanje Kosova, u program se uključio i dopisnik iz Beograda. I gle čuda, svoj izveštaj započeo je citiranjem otvorenog pisma "uglednih nevladinih organizacija" u kojem se od EU traži da ni slučajno ne nastavi pregovore sa Srbijom sve dok vlasti ne ispune sve svoje haške obaveze!?!

Odmah potom, očigledno pažljivo instruiran, dopisnik je citirao i izjave "bivšeg potpredsednika Vlade i bivše predsednice Srbije" u kojima se oni neskriveno zalažu za nezavisnost Kosmeta! I onda tek na kraju, u jedva dve polurečenice, pomenut je i stav "zvaničnog Beograda", prema kome se Srbija nikada i ni po koju cenu neće odreći južne pokrajine...

Aman, zaman, ljudi moji, pa ovako nešto je moguće još samo na Si-En-Enu i još samo u zemlji Srbiji! Ej, bre, pa možete li i da zamislite bilo šta slično bilo gde drugde u svetu? Možete li da zamislite da osam nevladinih organizacija u Zagrebu napiše otvoreno pismo Evropskoj uniji u kome traže da se Hrvatskoj odmah zavedu sankcije zbog nekažnjavanja ratnih zločina? Možete li bar da pretpostavite mogućnost da se bivši potpredsednik vlade ili bivši v. d. predsednika države u toj istoj Hrvatskoj otvoreno zalažu za otcepljenje Republike Srpske Krajine i kršenje Ustava?!

Ne možete, naravno. To je, razume se, potpuno nemoguće i sasvim nezamislivo!Ali, ono što je u Hrvatskoj ili u bilo kojoj drugoj evropskoj zemlji nezamislivo i nemoguće, ovde kod nas u Srbiji je svakodnevica. Ovde se nevladine organizacije otvoreno, javno i čak ponosno udružuju i lobiraju protiv Srbije! Vučo, Biserko, Kandićka, Dereta i ostali samozvani liderčići "civilnog sektora" neskriveno rade u korist srpske nacionalne štete!

Oni čine sve da Srbija što duže ostane jadna, bedna, ponižena i prokažena, jer samo u toj i takvoj Srbiji mogu da budu neko i nešto. Samo u optuženoj i obogaljenoj Srbiji njihovi džepovi mogu da budu puni. I oni to više uopšte ni ne kriju. Onako, potpuno transparentno, bez ijedne trunke stida, ta gomila frustriranih nitkova čini sve što je u njenoj moći da Srbiju zakopa što dublje u krvavo balkansko blato...

Istovremeno, bivši visoki državni funkcioneri otvoreno se stavljaju na stranu najcrnjih srpskih neprijatelja i pozivaju na rušenje ustavnog poretka! Čedomir Jovanović, Nataša Mićić, Nenad Čanak, Vladan Batić, Vesna Pešić, Žarko Korać i njima slični koriste svaku priliku da javno agituju za nezavisno Kosovo i da javno pozovu na kršenje Ustava!

Svesno ili nesvesno, sasvim svejedno, oni su najjače oružje u rukama belosvetskih moćnika, oni su najvidljiviji "dokaz" srpske kosovske podele koja postoji samo u zapadnim medijima.No, ono što je najstrašnije jeste činjenica da ova NVO-politikantska antisrpska koalicija dobija ogroman prostor u srpskim, nacionalnim medijima.

Malo, malo, pa se na nekoj od televizija i u nekim od novina pojave Vučo, Biserko, Kandićka, Čeda... Malo, malo, pa neko od njih javno i usred Srbije pozove na cepanje i razbijanje iste te Srbije! I nikom ništa?! Niko u tome ne vidi ništa čudno, svi se prave gluvi kod ušiju i ćoravi kod očiju!

Dakle, da budemo sasvim konkretni, najveći problem jeste u tome što vlast ćutke gleda otvorene pozive na rušenje ustavnog poretka. Problem, pre svega, jeste u tome što se u ime nekakve demokratije, valjda u strahu od zapadnih moćnika, prećutkuje i oprašta to teško krivično delo za koje bi moralo da se odgovara u svakoj uređenoj zemlji sveta.Mislite o tome."

-jako dobar clanak.

Драго ми је да данас свако може и лично да се увери како манипулише CNN - одувек су то радили. А може им се јер је њихова публика на нивоу удуваног ретарда...
 
svaka cast Drago totalno si razbio ovog neshu taksistu i njegove smesne price.

Po njemu hrabrost je ako se povinujes jacem i prihvatas njegovu volju. To nije nikakva hrabrost vec cist kukavicluk.

kad je poturica mogao biti hrabriji od srbina. nikad.

hrabrost je suprostaviti se jacem, boriti se protiv njegovog terora a nije hrabrost pricati kako je on jaci te eto moramo prihvatiti to sto nam on nalaze.
 
Vesna Pesic je jedna obicna blebetava baba.
Kusturica je barem podigao PRAVOSLAVNU CRKVU! A sta je jedna Vesna Pesic ucinila za Srbiju? Osim sto me uporno primorava da se latim daljinskog upravljaca kad god vidim njenu zalosnu pojavu na svakoj drugoj TV stanici!
 
Rebel Soldier:
Vesna Pesic je jedna obicna blebetava baba.
Kusturica je barem podigao PRAVOSLAVNU CRKVU! A sta je jedna Vesna Pesic ucinila za Srbiju? Osim sto me uporno primorava da se latim daljinskog upravljaca kad god vidim njenu zalosnu pojavu na svakoj drugoj TV stanici!

upravo tako . vesna pesic je jedna izdajnicka iskompleksirana babetina koja prima pare iz inostranstva da pljuje po sopstvenom narodu i drzavi.
 

Back
Top