vazektomija

Razocarenje i prezir?
Prezir je uvek posledica nadobudnog egoizma, a razocarenje je posledica nedostatka vere, sto opet proistice iz egoizma. Leci se od te bolestine, jeste da je tezi put od ushtrojavanja, pa kad joj slomis kicmu, ima sve da ti sine pred ocima.
flower4youxx2.gif
 
Nemas decu i ne zelis da ih imas.
Ok! Ako je to neka tvoja unutrasnja potreba! Kad malo razmislim i nije cudno sto se nekim ljudima gasi nagon za produzenjem vrste...ima nas puno na planeti....znaci, vrsta nam nije ugrozena. Ali to je samo jedna od definicija potrebe za imanjem potomstva i to ona najopstija.
Nego, napisao si da je u pitanju razocarenje!
U sta si se razocarao pa ne zelis da imas decu?
Cim postoji razlog iliti uzrok, moze ti se lako desiti da kad se isti izracionalise, pozelis da imas decu!!!
I sta ces tad uraditi?
 
Moje razmišljanje nije ništa novo na ovome svetu.

Ukratko i uprošćeno, smatram da je život ipak prepun teškoća i razočaranja,
i da sreću čini samo puko odsustvo straha i bola.

Bez obzira da li sam ja realista a svi drugi koji drugačije misle o ovom pitanju naivni
ili sam ja bedna isfrustrirana kukavica a pomenuti drugi sasvim normalni
u svakom slučaju ja definitivno nemam pravo da svesno za sebe vežem još jedan život.
 
More_bre:
Moje razmišljanje nije ništa novo na ovome svetu.

Ukratko i uprošćeno, smatram da je život ipak prepun teškoća i razočaranja,
i da sreću čini samo puko odsustvo straha i bola.

Bez obzira da li sam ja realista a svi drugi koji drugačije misle o ovom pitanju naivni
ili sam ja bedna isfrustrirana kukavica a pomenuti drugi sasvim normalni
u svakom slučaju ja definitivno nemam pravo da svesno za sebe vežem još jedan život.
Znaš šta, slažem se sa tobom da ukoliko procenjuješ da nisi u stanju da se na adekvatan način staraš o deci, ne treba ni da imaš decu. To je sasvim pošteno. Bolje tako reći, nego napraviti decu pa im posle upropastiti život.
Samo, da li je baš potrebna operacija..... :roll:
 
Samantha Jouns:
Pa zasto da ne??? Ako je to njegov izbor,.sta sad da ga ubijem zato sto je to uradio...pa i ja ne zelim da imam decu uopste i sta sad????????
NJEGOV IZBOR- SLOBODNA VOLJA moz' misliti :roll:
OK, to je njegov izbor, ali mi nije jasno šta je tu toliko dobro? Šta znači da o tome misliš "sve najbolje"? To me malo podseća na leksikone u osnovnoj školi, kada te pitaju "šta misliš o Peri Periću", a ti odgovoriš, "sve najbolje":
 
More_bre:
Moje razmišljanje nije ništa novo na ovome svetu.

Ukratko i uprošćeno, smatram da je život ipak prepun teškoća i razočaranja,
i da sreću čini samo puko odsustvo straha i bola.

Bez obzira da li sam ja realista a svi drugi koji drugačije misle o ovom pitanju naivni
ili sam ja bedna isfrustrirana kukavica a pomenuti drugi sasvim normalni
u svakom slučaju ja definitivno nemam pravo da svesno za sebe vežem još jedan život.

Mozda nisam upravu, ali ja bih ipak popricala sa nekim psihologom o tome.
Mozda zaista ti imas pravo, a mozda imas i neki problem koji ne mozes sam sagledati, pa, eto, cisto da ti neko pripomogne.
Zasto mislis da nemas pravo da vezes novi zivot za sebe?
To ti je prirodom dato!Ti sebi oduzimas nesto sto si za dzabe dobio.
Opet cu ja: zasto, zasto, zasto ne zelis da imas decu??
Nisi malopre dao eksplicitan odgovor, vise mi je zvucalo kao fraza.
 
More_bre:
Moje razmišljanje nije ništa novo na ovome svetu.

Ukratko i uprošćeno, smatram da je život ipak prepun teškoća i razočaranja,
i da sreću čini samo puko odsustvo straha i bola.

Bez obzira da li sam ja realista a svi drugi koji drugačije misle o ovom pitanju naivni
ili sam ja bedna isfrustrirana kukavica a pomenuti drugi sasvim normalni
u svakom slučaju ja definitivno nemam pravo da svesno za sebe vežem još jedan život.

Ne kapiram zasto moras da se operises. Zar ne postoje neke vakcine od kojih postanes neplodan na godinu ili dve?
Tebi nije potrebna operacija, tebi je potrebno malo zivotne radosti :) "Zivot prepun teskoca i razocarenja" nije nego! Pa valjda ima i lepote, i uzbudjenja i uzivanja, strasti...

Ju, sad sam sebe uhvatila kako citiram "Sobu sa pogledom", kad onaj cale kaze Lusi Hanicerc "Naucite mog decka da u zivotu pored vecnog "zasto" postoji i vecno "da" :)

Jeste kicerica, ali je istina... tebi, prijatelju, treba neka Lusi Hanicerc...
 
More_bre:
Moje razmišljanje nije ništa novo na ovome svetu.

Ukratko i uprošćeno, smatram da je život ipak prepun teškoća i razočaranja,
i da sreću čini samo puko odsustvo straha i bola.

Bez obzira da li sam ja realista a svi drugi koji drugačije misle o ovom pitanju naivni
ili sam ja bedna isfrustrirana kukavica a pomenuti drugi sasvim normalni
u svakom slučaju ja definitivno nemam pravo da svesno za sebe vežem još jedan život.

А шта ако у међувремену ОДРАСТЕШ? :wink:
 
shaddow:
Sve najbolje misliš o tome što čovek ne želi nikada da ima decu?!? :shock:

Па добро, није то нешто тако страшно...
Поштеније је да их нема, ако заиста осећа да не жели....самооо...подрвгавати се операцији после које нема назад.....:roll: Мени је само то дискутабилно....
 
Hellen:
Па добро, није то нешто тако страшно...
Поштеније је да их нема, ако заиста осећа да не жели....самооо...подрвгавати се операцији после које нема назад.....:roll: Мени је само то дискутабилно....

Jeste. I nekako destruktivno!
 
marina.c:
Ne verujem ti! ;-)
prati pažljivo ovo klatno...ti mi veruješ, ti mi veruješ, ti mi veruješ...

sevilja:
Zasto mislis da nemas pravo da vezes novi zivot za sebe?
To ti je prirodom dato!Ti sebi oduzimas nesto sto si za dzabe dobio.
Opet cu ja: zasto, zasto, zasto ne zelis da imas decu??
Nisi malopre dao eksplicitan odgovor, vise mi je zvucalo kao fraza.
ono što je svakome dato
je fizička mogućnost a ne moralno pravo da imaju i odgajaju dete.
tu istu mogućnost imaju i magarci i psi lutalice.
Ako je neko nepodoban da odgaja dete, tu grešku plaća (i) dete.

muvalo:
Ne kapiram zasto moras da se operises. Zar ne postoje neke vakcine od kojih postanes neplodan na godinu ili dve?
Tebi nije potrebna operacija, tebi je potrebno malo zivotne radosti ... Pa valjda ima i lepote, i uzbudjenja i uzivanja, strasti.... tebi, prijatelju, treba neka Lusi Hanicerc...
Kad nož secne cevčicu - to je sve.
a kad ti ubrizgaju neku hemiju ko zna i garantuje šta će ona da napravi ?
životnih radosti, Lusica, Minica i ostalih Ica imam koliko i drugi, samo ih izgleda
drugačije gledam.
Šampite, automobil, sex, pijanstva, zalasci sunca i miris cveća u proleće jesu
izvori radosti i spokoja, ali ih ne smatram dovoljnom
kompenzacijom za bolesti, nasilje, strahove, starost....

Hellen:
А шта ако у међувремену ОДРАСТЕШ? :wink:
mislim da sam odrastao, one slike su valjda dokaz biološke odraslosti.
e sad, što se tebi ne sviđa moj karakter pa me kvalifikuješ kao nezrelog...ja tu ne mogu
da pomognem a da ne slažem.
 
More_bre:
e sad, što se tebi ne sviđa moj karakter pa me kvalifikuješ kao nezrelog...ja tu ne mogu
da pomognem a da ne slažem.

Znam da si se obratio Hellen, ali moram ja jos nesto da ti kazem:
ja nemam decu i ne zelim da ih imam... ali ne zelim da se operisem u tu svrhu.
Meni je sumnjiva ta operacija, a ne to sto ne zelis da imas decu. Ne vidim zasto je potrebno da to bude tako definitivno? Zasto moras da zalupis vrata uz tresak? Meni je to malo budalasto... nekako mi lici na neku mladalacku tvrdoglavost :) jer definitivnu ne delujes zrelo i izivljeno - u tom slucaju bih ti mozda i poverovala ... ali bih, kao zena koja NE ZELI da ima decu i tada pobegla od tebe odmah posle tog saopstenja. Eto, hteo si da cujes sta ja/mi kao zena/zene mislimo o tome... Mislim da si negativac.
 
Mogli bismo da povedemo filozofsku raspravu na temu sta je to moral?!!
Opet mi nisi odgovorio na pitanje, zasto ne zelis da imas decu?
Zasto mislis da ne bi bio dobar roditelj? Sta je to sto ti ne bi mogao da mu pruzis, a ono zasluzuje da ima?
Cisto me zanima da bih uporedila sa svojim razlozima "za" decu!
 
mislim da sam odrastao, one slike su valjda dokaz biološke odraslosti.
e sad, što se tebi ne sviđa moj karakter pa me kvalifikuješ kao nezrelog...ja tu ne mogu
da pomognem a da ne slažem.

Не, бити физички формиран није исто што и бити одрастао и зрео човек. Твој карактер не знам, тако да не може ни да ми се свиђа ни да ми се не свиђа.
Једино што знам то је да одрасли, зрели људи, одлуке доносе на основу рационалне процене, а не на основу емотивног доживљаја...и да зрели људи имају свест о свом константном одрастау и сазревању, па самим тим и мењању...и да зрели људи не спаљују мостове за собом зато што су разочарани или повређени, и да зрели људи знају да ''чашу меда јошт нико не попи, док је чашом жучи не загрчи'', и да не очекују да живот буде цветна башта, и да су свесни да је овај свет леп управо због његове несавршености, и да је живот леп и због због тога што пролазимо кроз различите патње и боли, разочарења и кризе...које нас оплемењују, чине нас живима и обогаћују нас...

Иначе, свако ко не жели дете и не треба да га има, са тим се, рекох већ, слажем.
Али свако ко гарантује за себе да ће од сада, па до краја живота остати исти, и неће се променити...тај ми звучи незрело...
 
Kao što već neko reče, ni ja (trenutno) ne želim da imam decu i sada mi deluje da ih nikad neću ni želeti. Ipak, ostavljam sebi mogućnost da se predomislim, jer mislim da znam razloge zbog kojih ne želim decu, pa kad se okolnosti promene, možda se promene i moje želje.
U tom smislu, dobrovoljna sterilizacija mi deluje kao pokušaj obezbeđivanja sebe od promene ličnih stavova i želja; čak i da poželiš jednog dana da imaš dete, imaćeš skoro savršen izgovor za izbegavanje odgovornosti - nećeš moći da imaš decu.
A što te interesuje šta žene misle o tome? Je li zbog eventualnih problema u vezi? Da neka neće da bude sa tobom zbog nemogućnosti da imate decu?
 

Back
Top