vazektomija

sad sam videla da si ti otvorio i ovu temu ---->"poslednjih godinu dana sve češće pijem sam.
bez neke posebne najave ili povoda, svratim u prodavnicu,
kupim određenu količinu alkohola, i pijem sam.
bez društva, bez povoda, bez cilja.
par sati sam pijan i raspoložen zahvaljujući alkoholu
i to je to."

verovatno nemas vise od 23 godine, a glavni problem u zivotu ti je sto te mrzi da odrastes. tesko je i bolno, znam.
cuj, bar te nece gristi savest sto nisi ostavio iza sebe jedno nesrecno bice... gluposti.
a ne grize te savest sto ne zivis punim zivotom?
ne grize te savest sto nisi akcija i volja, nego samo puka i jadna reakcija na sve sto ti se desava?
ne grize te savest sto se ne trudis oko sopstvene srece?

vazektomija?
ti sebe kaznjavas time, praveci dramu.
da si ozbiljno resio samo da nemas decu, prosto ne bi imao decu.
 
NATASA_7:
Mackic Citat:Tehnicki ti nije da ne zelis decu, nego ne zelis da se tvoja deca muce, a to po meni nije dovoljan razlog za sterilizaciju.


Pridružujem se zdušno!




Mackic Citat: Pa dobro, realno gledano i Tesla se sterilisao, pa svet opet nije izgubio zbog toga.


Ali,NIKAD nećemo saznati da li nije,zar ne?


U pravu si. Ali sad, sta je, tu je...
 
shaddow:
Moram da priznam da je veoma interesantno ovo što pričaš.
A u kojim to pogledima si sličan njima?
Koje su to osobine, zbog kojih smatraš da ne bi bio dobar roditelj?
To su već detalji koje ne želim da iznosim ovde,
u pitanju su karakterne osobine koje čine veliku štetu osobi i osobama oko nje
(čak i u materijalnom i zdravstvenom pogledu)
i kao što sam već napisao, ja sam kao njihovo dete primetio te nedostatke,
i način na koji oštećuju kvalitet života, način na koji smanjuju vrednost
življenja...
i pored te svesnosti, vrlo mi je jasno da sam nasledio te karakterne osobine.

nadam se da je jasno na šta mislim kad kažem karakterne osobine,
to nisu ni navike, ni znanja već nešto što vam se usadi dok još ni svoje ime ne naučite.

pokušaću sa metaforom:
neko ima neku fizičku bolest sa kojom se nekako provlači kroz život,
ta bolest veoma ograničava kvalitet življenja i neizlečiva je.
ta bolest je dokazano nasledna.
ko je sebičniji, onaj ko kao takav svesno rodi dete ili onaj ko odluči da to ne uradi ?


HEBEHA:
... ali mi je blago receno OGAVNO to sto cinis... Ali, pazi, blago receno.
ovo je jedan od malobrojnih konkretnih odgovora na moje
pitanje kojim sam započeo temu.

Mackic:
....I jednog dana, dok zivis u svojoj savrsenoj kucici, sa savrsenom zenom, savrsenom bastom, padne ti na pamet da bi mogao da imas decu, koja ce naselditi tu savrsenu kucu, ici u savrsenu skolu, i imati jedan vrlo lep i ispunjen zivot? A onda se setis, da si u danima bedaka odlucio da nemas decu, i ta zelja ti se pretvori u nedostizan san.
Kad bi dobio na lutriji i postao bogat imao bih mnogo briga manje i verovatno neku novu više, ali moj pogled na život i moja ličnost ne verujem da bi se promenili.
Moja odluka da nemam decu je tako definitivna zbog mojeg lošeg mišljenja o životu,
to jest o mojem životu, o kvalitetu moje ličnosti.
Bogat ili ne, i dalje sam to isti ja koji bi trebao da formira tu novu osobu.

moje srce:
...verovatno nemas vise od 23 godine, a glavni problem u zivotu ti je sto te mrzi da odrastes. tesko je i bolno, znam.
cuj, bar te nece gristi savest sto nisi ostavio iza sebe jedno nesrecno bice... gluposti.
a ne grize te savest sto ne zivis punim zivotom?
ne grize te savest sto nisi akcija i volja, nego samo puka i jadna reakcija na sve sto ti se desava?
ne grize te savest sto se ne trudis oko sopstvene srece?...
to što nisam akcija i volja, i što ne živim "punim plućima" nije nešto što se bira.
da je tako svet bi bio mnogo drugačiji.
isto tako možeš prosjaku na ulici da "očitaš lekciju" o tome da treba da se
"trgne" i da "uzme život u svoje ruke" i sl.
ali veruj mi, niko nije jadan zato što to hoće.

i još nešto, previše si optimistična u proceni mojih godina, stvari su mnogo sumornije u tom pogledu.
 
More_bre:
To su već detalji koje ne želim da iznosim ovde,
u pitanju su karakterne osobine koje čine veliku štetu osobi i osobama oko nje
(čak i u materijalnom i zdravstvenom pogledu).....
Pa dobro, a kako onda da ti verujemo da si nesposoban da odgajaš decu?
Mislim, poštujem tvoju privatnost, ali baš me zanima KOJE SU TO OSOBINE?!?!
Šta je to što te toooliko ograničava da pravilno odgajaš svoju decu?
 
meni ne bi smetalo...al' me ne bi ni sprecilo da rodim dete ako osetim potrebu, sta god ti o tome mislio. imam prijatelje koji su odlucili da ne zele decu i to je njihova stvar. imaju nekih 50 - tak godina, prema tome ko nece - nece, nije bas da svako mora da ima dete...da te volim bilo bi mi svejedno - vazektomija, bolest ili nesto trece. ako ne mozes da imas dete - pitanje bi bilo sta dalje ako ga ja hocu?
 
More_bre: to što nisam akcija i volja, i što ne živim "punim plućima" nije nešto što se bira.
da je tako svet bi bio mnogo drugačiji.

samo od tebe zavisi kako ces posmatrati zivot i kako ces ga ziveti. izuzetak cine tesko bolesne osobe koje ne mogu da zive samostalno.

More_bre: ali veruj mi, niko nije jadan zato što to hoće.

i sta ces sad, da provedes narednih 50 godina uzivljen u to kako si jadan? u razradi te hipoteze (ili cinjenice, iz tvog ugla gledano)?
ne razumem ljude koji se ne trude.

More_bre: i još nešto, previše si optimistična u proceni mojih godina, stvari su mnogo sumornije u tom pogledu.

zvucis kao da imas max 23. ako imas preko 30, onda je bas bedak da tako mislis.
 
Matora tema...
lik je pitao zene za misljenje, to je nesto sto one i ne moraju da znaju, nece ti od njih dati niko neki konstruktivan odgovor ili misljenje.
 
Poslednja izmena:
Слабићи и не треба да имају децу. Ако некога мрзи да учини нешто за себе, како ће се тек покренути за неког другог. Што се мене тиче, фер и поштено према неком будућем детету да нема тако лабилног оца. Ако си већ прихватио себе као недовољно вредну особу, која ће само да се шуња кроз нечије животе, не да живи свој, само напред - СЕЦИ!
 
Слабићи и не треба да имају децу. Ако некога мрзи да учини нешто за себе, како ће се тек покренути за неког другог.!
Evo je jos jedna pametnica, tu se ne radi uopste o slabosti vec o izboru, samo sto to boli zenski rod ciji je mentalni sklop uradjen tako da nemozes da izdvojis jednu da moze da razluci racionalne misli od bioloskih... tako primitivno. Mada ipak znam neke koje ne zele decu i to javni kazu sto cenim.
To je nesto kao sto purnjaju po gey populaciji, diskriminacija druge vrste.
 
Већа би муда имао да се одлучио за целибат, а не ово ко ***** "пази, тако да останем невина".
Целибат је за мудоње лол
 
Evo je jos jedna pametnica, tu se ne radi uopste o slabosti vec o izboru, samo sto to boli zenski rod ciji je mentalni sklop uradjen tako da nemozes da izdvojis jednu da moze da razluci racionalne misli od bioloskih... tako primitivno. Mada ipak znam neke koje ne zele decu i to javni kazu sto cenim.
To je nesto kao sto purnjaju po gey populaciji, diskriminacija druge vrste.
Пре него што почнеш да критикујеш паметнице, прочитај све постове, видећеш зашто сматрам да је слабић. И да, ово је подфорум ЖЕНЕ, дакле примитивке . Шта онда ти тражиш овде, просвећени човече? Имаш један други који се зове МУШКАРЦИ, можда би се тамо боље уклопио?
 

Back
Top