Vaši nestašluci iz detinjstva

За моје брљотине родитељи углавном никада нису сазнали, тако да нисам нешто била кажњавана... (крађе лубеница, пењање на кров суседне зграде, скакање са другог спрата грађевине у песак, ноћно купање на мору у време када је свако купање било забрањено због морског пса...)

:eek: :sad2: :worth:
 
Svaki put kad sam smatrala da sam neosnovano dobila batine (a to sam smatrala svaki put :lol:) uzela bih casu vrele vode i zalila mamino saksijsko cvece,a onda bi mi bilo zao cveca,pa da ga utesim zalila bih ga ponovo,ali ledenom vodom...mama se uvek pitala zasto joj se cvece susi.Tek sam joj pre par godina priznala :lol:
U sustini sam bila dobro dete i nisam imala puno nestasluka,jer sam se plasila da ih pravim,zato sto je moja mama imala "spravu koja se ukljuci svaki put kada napravim nestasluk ,i mama uvek sazna":hahaha:.To je bila mamina metoda protiv mojih nestasluka "ja sve vidim",steta te to nije palilo kod mog brata.Kada sam skontala da "sprava" ne postoji,vec sam bila velika da bih bila nestasna :D.
Znam samo da cu i ja imati tu "spravu" :lol:
 
Poslednja izmena:
Paaaaaaaaa, bila sam mala, sedam godina.Zivela sam u malom mestu kraj koje protice reka.Jednoga dana sam povela celu druzinu nas 7-8 dece, svi kao ja i mladji i otishli smo do obale, naravno kuca nigde u blizini, nikom se nismo javili, videli nas neki meshtani kada smo odlazili, ceta mala ali odabrana:mrgreen:
Niko nije znao da pliva, a vrzmali se oko obale, voda duboka, obala od gline i to mokre, secam se kao da je danas bilo, da je nekom kojim slucajem upao okliznuvshi se ne bi bilo spasa, mozda bi josh neko stradao, totalno ne promishljeno, tu smo bili nekih pola sata, aonda se odnekud pojavila moja mama.Mama mi je bila divna zena, andjeo, ali je valjda taj majcinski instikt proradio u njoj ubrala je vrbu, mislim prut:mrgreen:, vrba se ne lomi samo se savija oko tebe, i sa tim prutem me je tukla do kuce, znaci nekih 15-tak minuta, ja sam trcala, onako malena, a ona zamnom, sva deca su pobegla kucama, a ja sam fasovlal do kuce.:mrgreen:
Nikada to necu zaboraviti, bola se ne secam, ali se svega secam kao da sam sada tamo.Najezim se pri pomisli shta je moglo biti i koliko dece da strada na jednom mestu.Nikada mi nije bilo jasno kako sam ja tu ideju dobila, uvek sam vazila za andjelka.:mrgreen:
 
, пењање на кров суседне зграде, скакање са другог спрата грађевине у песак, )

Jaoj.....jednom sam se popela sa drugaricama na krov nekog solitera,i tu mi lezale satima...I posle 5 sati sidjem i vidim mamu u blizini,policajcima dala moj opis,htela da prijavi moj nestanak:( Kad me videla,jedva dosla sebi:(:( :(

i jednom se ''pohvalih'' mami da sam se popela na 8 granu drveta,i rekoh da sam zamalo pala,al ipak nisam:lol:...Prestravila se zena.:(

A moja sestra sa godinu i po u dupku izvadila ceo servis posudja iz ormana i pravo na plocice,sve unistila.
 
  • Progutala bubašvabu za opkladu (užas)
:

Ah morala sam...Kako si mogla:sad2::D
Ja sam bila izuzetno mastovit lik.
Volela sam da sve radim u tajnosti i ono sto je zabranjeno(iz nekog razloga)
Unosila sam zivotinje u stan(macke)i krila ih u stanu.
Jednom stavila u orman,pa u spajiz;)
Krisom ih hranila i cuvala tu dok me mama ne provali.
E,onda bi bilo.....:mrgreen:
Zatim,nekoliko puta nosila macke u skolu.
Ostavljala sa drustvom iz zgrade pretece poruke stanarima.
To i nije bilo tako strasno,koliko je bilo kada smo napisali ''prave ''poruke i ostavljali u sanducicima.Jer,u to vreme komsije su se mnogo vise druzile nego danas,cesto su jedni kod drugih ostavljali kljuceve ili poruke za decu,ponekad i neke poruke vezane za kucni savet:D
Onda mi:Draga Ljubice,danas oko tri bi svratio moj bratanac Misa daj mu moj kljuc:lol:
Onda nastane zbrka,jer znali smo ko kod koga dolazi,znali smo vecinu o tim ljudima-i cekaju Misu,nema ga,onda ''draga Ljubica''kaze ,sva ,unervozena Misinoj tetki sa vrata:Nije dolazio!!
Ali brzo su nas provalili za to:per:
Cak i danas koliko god da mi je to bilo tada zabavno-jeste bilo uzasno glupo.
Kulminiralo je kada smo na vrata jedne sarice,koju je stalno obilazila cerka,jer se tesko kretala napisali:Otisla sam po lekove.:rumenko:
Zena kada je dosla da vidi majku-::besna:
Ali su nas tada provalili,posle potrage za babom-jer se ipak jedva kretala.
Pomocu jajeta falicifikovali pecat kucnog saveta,ne secam se zasto:)
Nismo uspeli,dobro su nas izbubecali jer smo potrosili brdo jaja i priznali sta smo hteli da uradimo:eek:
U srednjoj je bilo bezanja.
Iskradnja nocu iz stana(to su oni stari stanovi sa dvoje ulaznih vrata)da bi se odlazilo na svirke:D
Plasenje roditelja stajlinogm i rok muzikom-oni ugladjeni fini,ja kao osmo svetsko cudo:super:
Krstarenje kolima po republikama posle zavrsetka srednje.
To je bila prava avantura.
nas nekoliko,zavrsili skolu,upisale fakultete,kao odrasli smo.
Krenuli.
Pucale nam gume,kvario se auto,juriili nas neki mangupi...Mi smo bili u odlicnom tripu da sve st nam je potrebno jeste dobra ekipa,gorivo i gitara:manikir:
Hm....to leto je ostalo misterija za sve koji su nas znali.
Roditelje posebno...zao mi je samo sto iz te ekipe snova,kontaktiram samo sa jednim drugom-prisecamo se puta.
Ostali-drug i drugarica-sa njima nemam kontakt:sad2:
Na studijama krali svasta iz labaratorije:rotf:
Zezali se.
I umalo da nas provale ,ali smo odlgumili za Oskara.
To bi bilo neko nase poslednje (tj.moje)ludilo.
Posle sam polako batalila snove,uzobiljila se i postala dosadna zena,kakva sam uvek zelela da ne budem:whistling::brus:
 
6 god.-slagala da me gurnuo Mattia te sam pala i razbila glavu ( a ustvari sam pala ljuljajuci se na nekoj zici i pored mamine stroge zabrane da se priblizim.....)Mattia dobio batine al ja nisam:mrgreen:

8 god.-dobila napad grceva u predelu bubrega da vratim mami milo za drago sto mi ne dozvoljava da idem vani..mama se prestravila:sad2:

8 god stavljala brata direktno na sunce kako bi sto prije zaspao pa da ja mogu na miru da se igram (mama mi ga ostavljala tih 5 minuta dan ga ljuljuskam u kolcima meni i to bilo tesko:confused:)

8 god ukrala kinder jaje:rumenko:i prodavacica me uhvatila:rumenko:

10 god razbila stakleni stol i svalila krivicu na mladjeg brata(jadnicak) koji je prihvatio krivicu izvinjavajuci se(koja qcka)

15 god pobegla od kuce:cool:

Ima tu jos svega al me sramota da pisem!!!
 
U sustini sam bila mirno dete... Ali naravno da je bilo nestasluka. Secam se, kad sam imala 6 ili 7 godina neko mi je rekao da macka ima 9 zivota. Ja i moj najbolji drug Andrej smo hteli da se licno uverimo u to i zato smo se popeli na 3 sprat i bacili jednu mackicu.:( Zapravo, on je bacao a ja sam cekala dole da se uverim jel ziva.:sad2: Bacili smo je samo 2 puta jer nas je sprecio jedan komsija (hvala Bogu) :mrgreen:
A secam se i da sam jednom nasla jedno malo kucence na ulici i uvela ga kuci. Mama je mrzila pse pa sam ga ja od straha stavila u sporet ( iskljucen naravno)... Nisam ni slutila da se u njemu nalazila pecena kokoska za goste... :mrgreen:
Bilo je jos dosta... :whistling: Ali, u sustini, bila sam dobro celjade :mrgreen:
 
Jaoj.....jednom sam se popela sa drugaricama na krov nekog solitera,i tu mi lezale satima...I posle 5 sati sidjem i vidim mamu u blizini,policajcima dala moj opis,htela da prijavi moj nestanak:( Kad me videla,jedva dosla sebi:(:( :(

i jednom se ''pohvalih'' mami da sam se popela na 8 granu drveta,i rekoh da sam zamalo pala,al ipak nisam:lol:...Prestravila se zena.:(

A moja sestra sa godinu i po u dupku izvadila ceo servis posudja iz ormana i pravo na plocice,sve unistila.

stanovali tad na drugom spratu. svi izađu, ostave me samog i zaključaju me. imao sam jedno 5 godina. prvo sam vatao muve i vadio im jajašca, kao crvi su, zabavno. imao sam mikroskop...i to mi dosadi...pronađem u ćaletovom sakou cigarete i upaljač, izađem na terasu, prebacim se preko ograde, to je jedno bio 20 cm širine, noge mi vise dole, držim se jednom rukom za ogradu. uopšte nisam umao strah od visine kad sam bio mali. kasnije sam negde to zaradio, al otišlo u podsvest...zapalim cigaretu i javljam se ljudima, zovem komšije odgozgo.....e, sad, oni u frci, ne znaju šta će...oće da zovu vatrogasce, cimaju roditelje na posao, ovi jadni došli. nisam ni batine popio, ništa... i ne sećam se šta je bilo....

nakon toga UVEK su mi ostavljali ključ da mogu da izađem i da se igram napolju :cool:
 
e, mogu za ovu našu decu...stariji je, ono, haos, ima nepune 4 godine, ali kao da je godinu ipo stariji. ne plaši se, isto, ničega. samo jedan dan..vako to izgleda...izađemo, on nosi crveni plašt, supermen faza. odemo u zoološki vrt. ne gledam ga 15 sekundi, on je zamalo ušao u onaj prostor gde su ptice i, ša se desilo - kljucnula ga roda u čelo...
taman izađemo, kučići lutalice popadali od vrućine, kriju se u hladu..pravo juriša na njih. hoće da ih mazi. ono komirano kuče ujede ga za nogu...i tako..ceo dan veselo..a to je samo kako izgleda 1 njegov uobičajeni dan... ( :
 
6 god.-slagala da me gurnuo Mattia te sam pala i razbila glavu ( a ustvari sam pala ljuljajuci se na nekoj zici i pored mamine stroge zabrane da se priblizim.....)Mattia dobio batine al ja nisam:mrgreen:

8 god.-dobila napad grceva u predelu bubrega da vratim mami milo za drago sto mi ne dozvoljava da idem vani..mama se prestravila:sad2:

8 god stavljala brata direktno na sunce kako bi sto prije zaspao pa da ja mogu na miru da se igram (mama mi ga ostavljala tih 5 minuta dan ga ljuljuskam u kolcima meni i to bilo tesko:confused:)

8 god ukrala kinder jaje:rumenko:i prodavacica me uhvatila:rumenko:

10 god razbila stakleni stol i svalila krivicu na mladjeg brata(jadnicak) koji je prihvatio krivicu izvinjavajuci se(koja qcka)

15 god pobegla od kuce:cool:

Ima tu jos svega al me sramota da pisem!!!

Uuuu...ti si bre bila bas opasna:worth:
 
Nešto što vam je ostalo u sećanju i što Vas nasmeje kada se prisetite svog detinjstva.
Šta ste uradili, pa bili kažnjeni npr.? :evil:
Ja sam imala užasnu osobinu da se ne javim kada me mama zove - a npr. u dvorištu sam ili u kući. Obično radim nešto što ne smem ( pojedem celu čokoladu ) pa se pravim blesava i ćutim, dok nju polako ali sigurno hvata panika, zove me, traži i kreće sa pretnjama. Zatim, ako to potraje 10-15 min. onda kreće očajavanje. Kada su pokrenute već i komšije, tada se pojavim sa nekom nebuloznom konstatacijom, svi su srećni a mami u pogledu vidim šta mi se sprema. :-?
Iako sam bila kažnjavana ( mama nije imala milosti,a shvatila sam i zašto kada je to moje dete prvi put uradilo ) ponavljala sam se vrlo često. A sada kada se prisetim svega toga, bude mi smešno šta mi je sve padalo na pamet i ni dan danas ne znam zašto sam to radila.
E sada nastavite Vi! :D

Izbusila sam tati gumu na automobilu.. namerno... :roll: ali nisam bila kaznjena..jer nije znao da sam to ja... :D
 
drzao glistu u ustima 2 min al izgledalo ko vecnost...ne znas dal je gorko ili kiselo a nije naivno sve oce da upadne u grlo
pucao caletu u ruku iz vazdusne puske sa daljine od 2 cm :D lepo sam se posle proveo
ostavljao mrtve golubove iza mene kada se igram sa vazdusarom
naduvao zabu sa cigarom u flasi
gadjao kamenjem kola iz kanala...to ne preporucujem zbog posledica :)
vrteo macke i bacao ih....ono kao kauboji drzao je za rep frljnem je petnestak metara pa ne zna gde se nalazi 3 sata
lomio kasete i cd-ove...to bolje da nisam
pljuvao u facu svakog koga nadjem kad igramo zmurke...msm naravno slajmara je bila u pitanju
ganjao sa gromadama drugare....jednom sam rascopao glavu ortaku...hbg
peo se na bandere
zarezivao kola sa ekserima.....
a bre imam do sutra da pisem :D
a u skorije vreme zamalo da mi se i cale i keva naebu keve....posto zivim blizu vojnog aerodroma u bataji isao na ringlove da berem i video nezasticeni prolaz....i usao ti ja lepo u dvoriste pa u zabranjenu zonu pa u tunele pa u bunkere sa ortakom i dosli mi do miga 29 i tu nasli granate puske rakete itd...ali sve bi to bilo ok da nismo videli vojnika sa puskom na 10 m od nas i morali da cekamo dobrih 3 sata da ode strazar....sva sreca pa su tu bile rupe od krtica pa sam samo zabo kitu i pisao :D...a ne do Bog da mi se...kakilo....ne smem ni da pomisljam...
 
Mojih nestasluka je bilo jaaako mnogo :p ali evo izdvojicu jedan

...Stalno sam sama isla kod babe i dede na selo...medjutim tamo je bio moj brat koji me je stalno maltretirao, kinjijo, tukao....ali :mrgreen:...jednog dana dok sam pokusavala da krisom uzmem slatko od sljiva u spajzu u kome je bilo osinje gnezdo on je dosao i rekao mi : ''sada cu da te ocinkarim kod babe''...malo sam se uspanicila...prvrnula teglu...i dok je on gledao sta sam uradila zatvorila sam ga:evil::evil:!!!jaoj mukica...poceo je da vristi, sve su ga ose izujedale :hahaha1: :evil::evil:...baba je brzo dotrcala da vidi sta se desava...polila ga je kofom vode da se malo rshladi i dodje k sebi...a posle...:evil::evil::evil:..posto je sve ukazivalo na njega da je kriv dobio je najjjvece batine u zivotu...:hahaha1::hahaha1::hahaha1:
 
Ucila bakinog pijetla da pliva u obliznjem potoku-ugusio se:confused:
Zvonila komsiji bezbroj puta i sakrivala se:whistling:
Jednom sam kad me baka cuvala stavila toplomjer pod vrelu vodu i glumila da sam se razboljela:)
U srednjoj skoli jela prijesan krompir da dobijem temperaturu pa da ne idem u skolu-povracala:)...
 
  • Davala injekcije šestarom...
  • Pela se na krov od kuće, a stabla da i ne pominjem...
  • Šišala i šminkala, hemijskom olovkom, svačiju lutku koja mi dođe šaka...
  • U vrtiću dva puta razbila neke prozore od dva metra, kockama... namerno...
  • Svojevoljno izlazila sa časa u prvom osnovne... mrzelo me da sedim, bilo mi dosadno, pa me vijali kroz celu školu...
  • Vodila "u šetnju", na lancu, 3 lovačka psa kojima je malo ko smeo prići...
  • Sama naučila da vozim bajs, krijući se, jer mi brat od tetke nije dao da mu priđem novom ljubimcu. Koprive su mi ostale u dobrom pamćenju, a o modricama i neću ni da pišem...
  • Kad smo se preselili, glumila u parku da imam sestru bliznakinju, mesec dana me nisu provalili...
  • Šišala mačkama brkove, da ne štrče :hahaha:
  • Progutala bubašvabu za opkladu (užas)
  • Probušila gume komšiji na kolima, u drugom osnovne, zamerio mi se čovek :cool:

Sve u svemu, bila sam jedno mirno i povučeno dete...

I posle se čudim na koga mi je dete :roll:

eto, i onda kažu da sam pogrešio, kad sam se zaljubljivao....ma nema šanse...
 

Back
Top