Vase misljenje o srpskim muslimanima?

Da li Srbin moze biti musliman?

  • Moze

  • Ne moze


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Srbin ne moze da bude katolik ni musliman ne zato sto mi to necemo nego zato sto im vera to zabranjuje.

Papa je reko da su svi Srbi katolicke veroispovesti Hrvati. Za katolike je papa Bog, tako da to slusaju. Dakle nisu Srbi i mrze Srbe. Nista mi tu nemoze da uradimo. Samo moze da im se opet namestimo da nas kolju, a da dobijemo njihove simpatije, to nemozemo.

Sto se tice muslimana, oni nemaju naciju. Jedina nacija im je islam. I oni bi se izjasnjavali kao Srbi jedino kad bi svi Srbi bili muslimani. Jer Islam ne dozvoljava nikakve verske slobode u poziva na nasilje protiv nevernika. Takodje, ovdasnji muslimani nikad nece da nam zaborave sto smo im razbili osmanlijsko carstvo, uvek ce ga hteti nazad. Oni Karadjordja smatraju zlocincem a mi ga smatramo herojem. Dok Nasera Orica i Aliju Izetbegovica oni smatraju herojima a mi zlocincima. Tako da mi nemamo nista zajednicko sa njima. I jezik su izmenili, ne razumem ih vise kad pocnu da hgovore hbosnjacki.

Srbin moze biti pravoslavac, budista... samo te ne nasilne i ne-militantne religije su prihvatljive. Katolicanstvo i Islam treba zabraniti.

Najveca greska Srpskog naroda je to sto smatra da niko druge konfesije ne moze biti Srbin osim Pravoslavne,Otac Tadej je lepo govorio o tome!
 
Najveca greska Srpskog naroda je to sto smatra da niko druge konfesije ne moze biti Srbin osim Pravoslavne,Otac Tadej je lepo govorio o tome!

To vazi ali i za Muslimane koji se ne smatraju Srbima i to vec ne rade vekovima.

Izgleda da atraktivnost biti Srbin nije toliko velika kad se i veliki deo Crnogoraca odvojio, koji su bili veci srpski nacionalisti od Sumadinaca.
 
Poslednja izmena:

Back
Top