Zasto ne mogu sa srpskim seljakom

E moj Nenade, citajuci nenapisane knjige zaboravio si one napisane.... a u tim si knjigama mogao da procitas da je seljak bio i dvaput krsteni veliki zupan srpski Stefan Nemanja....I njegovi sin Stefan Prvovencani kralj...i sveti Sava ravnoapostolni...i Stefan Uros II i kralj Milutin i Stefan Dusan Silni, srpski car. Mogao si da vidis i da procitas da ti seljaci nisu gubili ovce. Da srpski narod sa njima nije bio stado ovaca sto blejeci ide na klanje. Da su pred njima uzmicali i lavovi. Pa bi na osnovu onog sto je bilo mogao da vidis i ono sto ce i biti....

Po cemu su oni bili seljaci? Dusan je proveo detinjstvo na carigradskom dvoru, pobogu, zenili su se inostranim plemkinjama, majke su im potom bile te plemkinje...

Danas sam u muzeju procitala sledece, kada je palo Smederevo u Srbiji je radilo osam stamparija.

Do Sulejmana Velicanstvenog nije radila vise nijedna sve do XIX veka.
Prekid je naprosto bio predug.
 
Po cemu su oni bili seljaci? Dusan je proveo detinjstvo na carigradskom dvoru, pobogu, zenili su se inostranim plemkinjama, majke su im potom bile te plemkinje...

Danas sam u muzeju procitala sledece, kada je palo Smederevo u Srbiji je radilo osam stamparija.

Do Sulejmana Velicanstvenog nije radila vise nijedna sve do XIX veka.
Prekid je naprosto bio predug.
Kuran se prepisivao rukom. Štampa je u Osmanskom carstvu uvedena tek u 19. veku te je zbog toga to bila najnepismenija nacija na svetu i to je ujedno jedan od razloga zašto su Osmanlije zbog tehnološkog zaostajanja od supersile postali kokošari sa Bosfora.
 
Ako debelom starijem čoveku kažeš da je debeo, neće reagovati jer je čuo 1000 puta
Ako nosatom starijem čoveku kažeš da je nosat, neće reagovati jer je čuo 1000 puta
Ako glupom starijem čoveku kažeš da je glup, neće reagovati jer je čuo 1000 puta

Ako starijem čoveku iz sela kažeš da je seljak ili seljanin jebaće ti sve odreda i takvih je 100% ljudi sa sela
Лупаш.
 
U gradu kad napuniš korpu namirnicama neće ti staviti grudve zemlje u ceger, a da skokneš malo do sela i kupiš par tona paradajza možeš da očekuješ zemlju u gajbicama kao oni Rusi što su kupovali paradajz u Stajkovcu pa na tonu našli 200kg zemlje.
Србија добије субвенцију за извоз шећера, а Срба га увезе из Украјине, препакује и опет извезе. Тај пример ми паде на памет, а има их милион. Хоћу да ти кажем да није сељак измислио превару. Његова је још и најситнија. Не подржавам, наравно. А зашто део Срба тако функционише је посебна тема.
 
Србија добије субвенцију за извоз шећера, а Срба га увезе из Украјине, препакује и опет извезе. Тај пример ми паде на памет, а има их милион. Хоћу да ти кажем да није сељак измислио превару. Његова је још и најситнија. Не подржавам, наравно. А зашто део Срба тако функционише је посебна тема.
Ima i dobrih strana. U Srbiji nikad prodavac nije pokušao da me ukrade na kusuru dok u Nemačkoj je to redovna pojava, ako plaćaš kešom pokušaće Švaba da ti vrati manje para.
 

Back
Top