Vanzemaljcu u nama i medju nama !!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Naravno da postoji u okviru Sci Fi-a podzanrovska definicija....

Imas tvrdi Sf, "meki" SF, sajberpunk, fantasy, epic fantasy, horor, space opera....ako sam neki propustio, neka me neko ispravi...

Elem, u sajberpunk-u ces naci zabavu, ponekad i humor, u tvrdom Sf -u ono sto bas tebe licno zanima, a u mekom Sf-u sve ono sto veze tvrdi sa ostalim Sf-podzanrovima....
Dao sam ti pribliznu sliku, jer je jako komplexno tacno definisati te podzanrove.

Recimo, SW je cista space opera, koja ima u sebi fantasy-a, kao i cyberpunk-a.....

Mislim da je definisanje podzanrova jedna lepa tema za diskusiju, pa ko je za neka otvori temu ovde ili tamo, "kod nas" na
www.sf-team.co.sr
 
A :Idol: je predstavnik tog oblika na Zemlji. Dobro došao u pravu temu za vanzemaljce. Samo, ne znam čiji si to ti idol.

Btw. U jednos SF priči opisan je svijet u kome je ideal pravljenje balona od pljuvačke. Ko može više, taj je značajniji i priznatiji. Da nisi ti s tog svijeta? Stvarno postoje razne uvrnute životne forme.
Ponvio bih moj prvi post ali neka. Na moju poruku (koja jedna od veoma retkih ontopic u ovom topicu) ti odgovaras ovim sranjem.
Trazili ste mi neka naucna objashnjenja . Iz mnogih vasih postova ( kojih ima svuda ) sam zakljucio da ste veliki neznalci fizike , pa nije ni cudno sto su pojedini od vas , fanovi Ratova Zvezda - laserski mac , oruzije buducnosti ... I kakva ce te vi naucna objashnjenja ?
Ko god da je ovo napisao, u pravu je.
Govoreci o starwarsu kao umetnickom delu: To NIJE umetnicko delo. To je jedna skupina vizuelnih efekata, pretocena uzasnom glumom i storylineom.Sve sljasti ogromnom naivnoscu, kako samog filma, tako i njihovih fanova. Jednom reciju, STARWARS JE JEDNA NEKREATIVNA KOMERCIJALA!!!

Znas sta ce ti sada biti najkrivlje?
To sto su i nepadobranci dolazili, znaci neiskomplexirani normalni ljudi koji u realnom zivotu nisu kukavice, kao ti (znam te ptico...), koji imaju svoj drustveno socijalni i emotivno ispunjen zivot..da skratim, NORMALNI ljudi, postovali lepo svoja misljenja, argumentovali ih i obrazlozili, SALILI se povremeno i nikoga nisu pljuvali i vredjali kao sto si ti uradio. Ti ljudi su ovde i ostali, postali cenjeni clanovi Sf teama ili prijatelji istog.....Salimo se, diskutujemo, razmenjujemo knjige i ostalo.
Mi iz Sf teama smo BOGOVI.Da, da, bogovi. Nemoj da ti oci ispadnu...
I kao bozanstvo, ja tebi oprastam.....
Okreni se ostatku sveta, prijatelje ne trazi samo medju onima sa istim uverenjima i idealima, rizikuj, upoznaj nove tipove, sirok je horizont.... i preispitaj smisao za humor... molim te.
 
Lik je ocito dosao ovde da se svadja, posto nema drustvo.mozda je alkoholicar ili drogeras, pa ga tata zatvorio u sobu...

Kaze mi da menjam smisao za humor.

Pitam svoje drugare, da li zaista trebam da ga menjam?

I kako se to menja? Odem na pijacu i kupim novi?

I kako lose procenjuje SW i njegov uticaj na sci fi...Mozda nikad nije cuo za space opere, garant voli samo tupavog Ramba i Rokija, kao i Beavis i Butthead-a, koji su mu ocito IDOLI.

Ajmo lika na ignore, pa da nastavimo sa temom..Nista od njega.

Isti je kao i ostali padobranci....
 
Oximoron:
U principu bih trebao da obrisem,ali previse mi je smesno,ne mogu :lol:
I da,kako to tacno zamisljas 'asteroid sa marsa' ?
Mi ocemo u Evropu :lol:



Dobro odvalio je asteroid sa marsa ali se veruje da mi i jesmo nastali iz bakterija.Gledao sam emisiju o tome evo ukratko da je prepricam.Radi se o tome kako je po svemiru leteo hladan asteroid i udario na zemlju.Na zemlji je tada bilo vode atmosfere i bilo je veoma veoma toplo 100 stepeni i vise.I onda su tako krenule u vodi da se razvijaju bakterije i razvijale se i razvijale i kada je temperatura postala stabilna krenuli su da se prave organizmi(jedinke).I tako smo nastali mi.To je jedna od naucnih pretpostavki
 
Mr Bufla, ajd raspleti kako smo mi to nastali.

Zaista bih voleo cuti tvoju verziju, jer znam da ces to lepo i argumentovano srociti kao sto si dosada.

Odmah da kazem da ja o tome kontam mix darvina sa "osemenjivanjem" nase planete od nekog ili neceg, jer je istorija puna kontradiktornosti vezana za neke "lok-ovane" crteze, spise i nalaze (cak u bibliji ih ima)

Za ove svadjalacke entuzijaste odmah upozorenje....
Dobrodosli ste svi dokle god se drzite granice pristojnosti, nevredjanja i nenametanja svog misljenja koje nije obrazlozeno....
:)
 
Pa da pocnem

Prvo na zemlji su ziveli samo bogovi bio je to pravi raj, sve dok se nije pojavio jedan jedini vanzemaljski brod. hmm..... nesto mi je poznata ova prica :lol:

More svi smo mi nastali od teletabisa muhahahha
mf_telletubbies.gif
(najzad sam nasao ih nasao) to je surova istina
 
xexexexexe...bravo Mr Bufla...Tvoja teorija je multi, moze se tumaciti kako god ko hoce...

Samo, nije u duhu Sci Fi-a, ebi ga....mada je taj duh u kontekstu duha cisti blahbah, pa opet ti ispadas u pravu.

Mogao si malo opsirnije, ustvari mogao si otvoriti novi topic ovde ili kod nas tamo, za neobavestene na www.sf-team.co.sr

Da se malo trznemo i pocnemo prave sci fi postove postovati///:)
 
Nabavio sam graficku ali me sada zeza maticna
c021.gif
ne slaze se sa grafickom, ja se nadam da cu do kraja meseca uzeti novu maticnu ali mi onda pocinje faks ali sticicu da napravim mali lom :twisted: ako se budem setio kako se igra :mrgreen: nemoj da poludsi ali da znas da mi je nik ss BUFLA :mrgreen:
 
bufla:
Bolje bi bilo ili cu ja da pocenm da lupam gluposti o tome kako smo nastali i da smo svi nevernici zato sto mislimo da nas bog nije stvorio :lol:

Kako ti ''zamishljash'' boga ? Svi smo ucili iz istorije ( neko je manje neko vise zapamtio ) da kada je odpocelo osvajanje Amerike pre nekih 500 godina tadasnji indijanci su mislili za nekog vojskovodju ( pridoshlicu iz Evrope ) da je to ustvari bio njihov bog ( koji je kao dosao da ih kazni za njihoive grehe , pa se to pleme nije ni branilo ) i iz straho-postovanja su mu se klanjali ... ( ne znam kako se zvao vojskovodja - ali bio je sed sa dugom sedom bradom i jahao je konja kog u americi tad nije bilo ) . To su bili dovoljni razlozi da neko za nekoga bude ''bog'' .... :lol: :???: :twisted: :evil: ....
 
Ево овако. Како је живот настао, не знам, али знам како је човек настао. Пре 4 милиона година један црни монолит, толико црн да није чак ни одбијао ни светлост Сунца, појавио се у срцу Африке. Један чопор мајмуна му је пришао, а онда су се зачули први тактови "Заратрусте"...
 
Mr Bufla, kad sve sredis, Boki ce biti presretan (a i ja) da imamo saborca na nekom CoD2 serveru.....

Inace, Boki ti je clan neki tamo klanova, dok ja preferiram solo misije, naravno samoubilacke...moj ti je rejting 10 puta mene, jdok ja dvojicu.....

Boki se na mene ljuti kad rafalam pod njegovim nikom, kaze brukam ga u klanu...a dete nezna da ja ispipavam i gradim taktiku...:):):)

Aj, sredi to, radovalo bi me da ukrstimo snajpere ili tompsone.Cak ima i onaj teamspeak, gde se mozemo psovati do mile volje...Dosadilo mi vise slusati francuske ili svedske klince kako laprdenzi, a ja ne kontam sta....:):)
 
BokiSmoki:
Mr Bufla, kad sve sredis, Boki ce biti presretan (a i ja) da imamo saborca na nekom CoD2 serveru.....

Inace, Boki ti je clan neki tamo klanova, dok ja preferiram solo misije, naravno samoubilacke...moj ti je rejting 10 puta mene, jdok ja dvojicu.....

Boki se na mene ljuti kad rafalam pod njegovim nikom, kaze brukam ga u klanu...a dete nezna da ja ispipavam i gradim taktiku...:):):)

Aj, sredi to, radovalo bi me da ukrstimo snajpere ili tompsone.Cak ima i onaj teamspeak, gde se mozemo psovati do mile volje...Dosadilo mi vise slusati francuske ili svedske klince kako laprdenzi, a ja ne kontam sta....:):)

Мр Сале, погледајте под чијим налогом пишете... :D :D :D
 
Miki 13991:
Ево овако. Како је живот настао, не знам, али знам како је човек настао. Пре 4 милиона година један црни монолит, толико црн да није чак ни одбијао ни светлост Сунца, појавио се у срцу Африке. Један чопор мајмуна му је пришао, а онда су се зачули први тактови "Заратрусте"...

Bravo Mr Miki...u nedostatku drugih teorija, Arturova je sasvim na mestu...ipak je matori pedofil izumeo satelite i njihovu geostacionarnu orbitu koja se zove "klarkov pojas"

Ovo ne pojasnjavam radi tebe, nego radi novih interesanata dobrodoslih.....

Monoliti su sasvim relativna stvar.Imamo stounhendzeve sirom sveta (njihove mistifikovane ekvivalente sa istorijsko-blekauta stanovista).

Nije Artur toliko fiction, koliko je science......:)
 
BokiSmoki:
Mr Bufla, kad sve sredis, Boki ce biti presretan (a i ja) da imamo saborca na nekom CoD2 serveru.....

Inace, Boki ti je clan neki tamo klanova, dok ja preferiram solo misije, naravno samoubilacke...moj ti je rejting 10 puta mene, jdok ja dvojicu.....

Boki se na mene ljuti kad rafalam pod njegovim nikom, kaze brukam ga u klanu...a dete nezna da ja ispipavam i gradim taktiku...:):):)

Aj, sredi to, radovalo bi me da ukrstimo snajpere ili tompsone.Cak ima i onaj teamspeak, gde se mozemo psovati do mile volje...Dosadilo mi vise slusati francuske ili svedske klince kako laprdenzi, a ja ne kontam sta....:):)
JA DA PIPNEM SNAJPER ILI TOMPSON, ne,ne,ne,ne, bez nemackog oruzija ja ne idem nigde, sta zovek da radi sa 20 metaka i da ne zaboravimo koliki je kundak na nemackim puskama :lol: cim sredim stvar napravicemo duet ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top