Vanzemaljcu u nama i medju nama !!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Fatalni clovece, ta tvoja raspodela na znanstvenu, naucnu i bajkovitu fantastiku je skroz pogresna.Necu da te kritikujem, jer smatram da si osvezio ovaj forum svojim novim idejama. Mi smo sve svoje rekli odavno, pa samo tavorimo ovuda ko ajkule u vrelom bazenu.....:):)

Prelistaj malo nase silne teme i postove i obrati paznju....

Ti si tu svoju pseudoteoriju tako postavio kao da si ti licno bio tamo i video sve to...cak i male marsovske "viruse" sa skafandercicima na sebi...Nemoj da te zesti ili iznenadi reakcija mojih drugara, jer si stvarno pocetnik u Sf-u, kao i u diskusijama.

I onaj tvoj idol, matori prevarant Deniken je obicna pseudonaucna mutljaga koja je uzela kesh na takvima kao sto si ti, na zalost..Znaci pocetnicima koji bi ovde da diskutuju o njegovim glupostima vidjenim kroz vlastito zabibereno neznanje.
Nista sto si rekao ne pije vode, kod mene.Cak ni ono da Tadic nije vanzemaljac.Otkud ja da znam, nije nikad niko dokazao...:)

Trojansko kljuse nije naucna fantastika, ni "znanstvena", nego istorijska cinjenica ili mit, neznam i zaboli me za istoriju.

Ovde niko nije profi (bar koliko ja znam da niko ne zivi od Sci Fi-a ovde), ali su zato namazani svim galaktickim bojama, jako nacitani i inteligentni.

Nemoj protiv toga, nece ti ici sa tim pseudoblahbahom.
Znanstveno i Naucno su dve iste reci, na dva jezika....Kad to razgranis i svaris, mozemo poceti sa tvojom edukacijom.

Dotle, ajmo na pivo i pljuvati po Denikenu-prevarantu....:)
 
Dobro SF-u kad vec kazes da moja raspodela nicemu nevalja ! I ja se slazem sa tim ! Znanstvena fantastika jeste hrvatska rec koja u prevodu znaci naucna Fantastika , ali u mojoj glavi nije bas tako . Vec dugo raspodeljujem dela na bajke , naucnu fantastiku, znanstvenu fantastiku , ***** , .....

Koja je vrsta dela koja se zasniva na istinitim dogadjajima ( misterijama ), tezi naucnoj fantastici , ali nije klasicna naucna fantastika ? Kao sto je npr. znanstvena fantastika ''Povratak Zvezdama '' za koje kazete da je velika laz - ja znam ( imam u podsvesti ) da je on samo konbinovao dela drugih pisaca - nista on nije ispitivao, samo je uzimao ono sto mu odgovara od drugih pisaca i tako napravio dobar sklop ! Mislim da on nije pisao lazi ! Vec samo kombinovao od drugih istrazivaca ! :???: :-? :?

Koja je to vrsta knjizevnog dela ???Nije bajka , nije cist SF !!!
 
Drži se ti lijepo svojih tema "Alati" i slično, pošto su ti toga puna usta. A vidim i da si ekspert za beogradski žargon, iako živiš 400 km od Beograda.
Kopao si po mojoj proslosti..... polaskan sam.
Iz pomenutih tema verovatnos i otkrio da obozavam da se svadjam sa clanovima koji postuju pateticno-glpo-naivno-detinjaste poruke. Zasto mislis da bi ti bio izuzetak? Gledaj, ako je moguce, da mi ne das vise razloga da radim ovo, OK? Friendly advice....
 
Идол, за разлику од остатка наше драге Крсте овде је СФ тим друштво, качи се са једним- имаш све нас на врату.Ово није претња, само обавештење да је боље да овде будеш пристојан, а назвати некога будалом никако није пристојно.
 
:Idol::
Kopao si po mojoj proslosti..... polaskan sam.
Iz pomenutih tema verovatnos i otkrio da obozavam da se svadjam sa clanovima koji postuju pateticno-glpo-naivno-detinjaste poruke. Zasto mislis da bi ti bio izuzetak? Gledaj, ako je moguce, da mi ne das vise razloga da radim ovo, OK? Friendly advice....

Ja sam uvijek temeljit, za razliku od tebe. Prije nego što si se ubacio sa svojim debilno-idiotskim komentarom, trebao si barem pročitati temu (strana, dvije unazad) da bi znao o čemu se radi. Isčupaj bilo čiju rečenicu iz konteksta i napiši je samu za sebe i ona će biti pateticno-glpo-naivno-detinjasta, kako ti kažeš. Prođi kroz svoje postove, za vježbu, i izdvoji neku rečenicu. Začudićeš se koliko ih je debilnih i idiotskih.

Ovo je, i inače, poslednji put da obraćam pažnju na tebe, a što se tiče davanja i nedavanja razloga nekome za nešto, ti si mi najmanja briga!
 
Idol, Mr Dan ti je kulturno i lepo rekao, ali ja nisam takav...

Mr Mgordan nije zasluzio po nikakvom osnovu tako misljenje i kritiko od tebe.

Ja mislim da si ti jedan od onih padobranaca koji su imali nesretno detinjstvo i/ili bili zlostavljani kao mali.
Cim si napisao da volis po forumu da se svadjas sa takvima? moja expertiza je konacna.

Mali crve, otpuzi nazad iz onog gliba odakle si dosao, jer ces biti proganjan a mozda i kaznjen zbog vredjanja.

Sumnjam da ces se izvinuti Mr Mgordanu, ali to se od crva i ne ocekuje.Od njih se ocekuje da budu nevidjivi...

Ako ima imalo traga inteligenciji medju tvojim pateticnim neuronima koji cine tvoj jadan mentalni sklop, neces se vise pojavljivati ovde.

Vredjati iz cista mira coveka i provuci se nekaznjeno?

Mr Oxi, obrisi mu postove i vidi u knjizi je'l to dovoljan razlog za banovanje....
 
Fatal Error, to sto ti neznas ko je V, ukazuje samo na to da ne citas predhodne postove, ili si ti zaista V.

Zasto skrivas IP? Cega se bojis i kakvo hakersko upadanje?

Nisi nam interesantam u tom smislu nimalo, veruj mi....

I po cemu ti zakljucujes da je Deniken u pravu? Kako je on to kombinovao dotadasnja istorijsko/istrazivacka saznanja, koja ti nazivas znanstvenom fantastikom?

Ja mislim da je on kombinovao samo naivce da mu napune dzepove keshom.Masta mu je ogromna, trebao je pisati SF.U tom svojstvu mu se divim, i ni u kom drugom.....
 
Zasto bi banovali idola on je jedini ''strani'' posetilac ove teme . Covek je samo na najprostiji nacin iskazo svoje emocije ! Tu nema nista lose , cak ima i pravo . Samo sto sam otvorio temu vi trazite od ortaka da je LOCK-uje !

Uostalom , moj pravopis je potpuno standardan u odnosu na tvoj MGordane .

Trazili ste mi neka naucna objashnjenja . Iz mnogih vasih postova ( kojih ima svuda ) sam zakljucio da ste veliki neznalci fizike , pa nije ni cudno sto su pojedini od vas , fanovi Ratova Zvezda - laserski mac , oruzije buducnosti ... :-D I kakva ce te vi naucna objashnjenja ?
 
Moj post je od koristi gordanu u njegovom socijalnom, zato sto mu na ovaj malo ''blizi'' nacin kazem da prestane sa ovakvim glupiranjima.
Sto se tice tebe SAL, posle ovog hipokritickog govora i teze da sam ja neinteligentni crv, ocekujes da cu se povuci pod pretnjom banovanja?
Nemoj tu da mi glumis malog moderatora, delis pravdu i smatras sebe za ''opakog''.
Da, volim, cak sta vise obozam da se svadjam sa vec pomenutim tipovima. (primer: tema: Sinoc sa maloletnicom).


ontopic: Moja teza glasi: Tigar za odbrambeni sistem ima snagu, zec brzinu itd.. Ljudi pak imaju inteligenciju. Ne znam zasto smatrate da su ljudi visem stupnju razvoja od ostalih bica. U beskonacnom svemiru siguran sam da postoji zivot u sasvim nekoj uvrnutoj formi, sa sasvim uvrnutim sistemima odbrane, a sve te price o space brodovima i blabla bla su samo posledica starwarsa. Ovako povisena ljudska inteligencija je samo posledica kombinacije spoljnih faktora koji su uticali na homoerectusa. Ali, kao sto sam i rekao, univerzum je beskonacan, sto nam pruza i beskonacne mogucnosti, kombinacije itd. Sve je moguce...
 
:Idol::
Moj post je od koristi gordanu u njegovom socijalnom, zato sto mu na ovaj malo ''blizi'' nacin kazem da prestane sa ovakvim glupiranjima.
Što se tiče socijalizacije, mi se sasvim lijepo družimo a ti samo ideš okolo po forumu i pljuješ. Ko je tu asocijalan tip, ako uopšte znaš šta ta riječ znači?

:Idol::
U beskonacnom svemiru siguran sam da postoji zivot u sasvim nekoj uvrnutoj formi, sa sasvim uvrnutim sistemima odbrane
A :Idol: je predstavnik tog oblika na Zemlji. Dobro došao u pravu temu za vanzemaljce. Samo, ne znam čiji si to ti idol.

Btw. U jednos SF priči opisan je svijet u kome je ideal pravljenje balona od pljuvačke. Ko može više, taj je značajniji i priznatiji. Da nisi ti s tog svijeta? Stvarno postoje razne uvrnute životne forme.
 
Поново долазе неки умишљени падобранци који су били злостављани, да нам паметују овде, и да се свађају што се неко нашалио??? Јбте... Мислим да поред Мр Оксија треба овде да постоји још један мод, пошто Мр Оксим не долази често у последње време. Предлађем Мр Дана.

Kako da kazem ovo sto bezbolnije...... ti si DEBIL!!!!!

Човек се шалио, за име Бога! Како можеш тако да упаднеш и кажеш неком да је дебил???

Ja pravim veliku razliku izmedju pisaca koji pisu bajke , koji pisu naucnu fantastiku i koji pisu Znanstvenu Fantastiku ne onu na hrvatskom sto znaci SF , nego oni pisci koji pisu o dogadjajima i pojavama koje su se zbilja dogodile i za koje postoje kakva takva naucna objasnjenja .

npr. po mom mishljenju Ratove Zvezda mozete slobodno da svrstate u bajku , dok film o Trojanskom Konju mozete da svrstate u znanstvenu fantastiku - isto tako i Davincijev Kod , dok naprimer price iz casopisa ''Sirius'' mozete svrstati u Naucnu fantastiku ili film ''Dan Nezavisnosti '' . Da li me razumete o kakvoj raspodelli pricam .

Ја мислим да врат није шија, то јест обрнуто, да нија није врат. Ма у ствари СФ ни не постоји.

I kako nema dokaza za ono sto je pisano u navedenim knjigama ? Ta knjiga je napisana 1969 i posle toliko godina na TVu ( pre mozda mesecak dana ) vidim emisiju o dolini Nazce za koju smatraju da su je vanzemaljci posecivali , a ERICH je o tome pisao jos 1969 !

Знаш, мислим да си ме убедио. Ако се то о чему причаш појавило на ТВ-у, онда је сигурно тачно. Браво. Ти и Ерицх сте генији.

Posto nisam primetio da je iko odgovorio na predhodno postavljena pitanja ( od vas profesionalaca ) , pa me zato interesuje odgovor na ovo fundamentalno pitanje koje sam trebao da postavim na samom pocetku !

На шта да се одговори? направио си паприкаш у ком се ни сам не сналазиш. Фудаментално питање... Блах....

Trojansko kljuse nije naucna fantastika, ni "znanstvena", nego istorijska cinjenica ili mit, neznam i zaboli me za istoriju.

Немо тако Мр Сал. Историја је заиста одлична наука ;)

ali u mojoj glavi nije bas tako

Сам одређујеш нешто што су много паметнији људи од тебе одредили???

Trazili ste mi neka naucna objashnjenja . Iz mnogih vasih postova ( kojih ima svuda ) sam zakljucio da ste veliki neznalci fizike , pa nije ni cudno sto su pojedini od vas , fanovi Ratova Zvezda - laserski mac , oruzije buducnosti ... I kakva ce te vi naucna objashnjenja ?

ОМГ... Ти стварно не читаш ништа што ти други одговоре.

Moj post je od koristi gordanu u njegovom socijalnom, zato sto mu na ovaj malo ''blizi'' nacin kazem da prestane sa ovakvim glupiranjima.
Sto se tice tebe SAL, posle ovog hipokritickog govora i teze da sam ja neinteligentni crv, ocekujes da cu se povuci pod pretnjom banovanja?
Nemoj tu da mi glumis malog moderatora, delis pravdu i smatras sebe za ''opakog''.
Da, volim, cak sta vise obozam da se svadjam sa vec pomenutim tipovima. (primer: tema: Sinoc sa maloletnicom).

Опет ОМГ... Човече, ако имаш намеру да се тако понашаш, терњај се одавде до сто ђавола! Имаш 70 постова а већ се свађаш на све стране.... Ускоро ћеш ти попити бан...
 
Poruka za Idola.

Ja ne glumim nista, ja sam samo ja.Drugi me poznaju.Ti ne.Zato ja takve kao sto si ti znam.

Smesni ste i dosadni ujedno.Mnogo takvih usijanaka je ovde bilo i proslo..i ti ces, uskoro.A mi cemo da ostanemo i dalje lepo druzimo.

Znas sta ce ti sada biti najkrivlje?
To sto su i nepadobranci dolazili, znaci neiskomplexirani normalni ljudi koji u realnom zivotu nisu kukavice, kao ti (znam te ptico...), koji imaju svoj drustveno socijalni i emotivno ispunjen zivot..da skratim, NORMALNI ljudi, postovali lepo svoja misljenja, argumentovali ih i obrazlozili, SALILI se povremeno i nikoga nisu pljuvali i vredjali kao sto si ti uradio. Ti ljudi su ovde i ostali, postali cenjeni clanovi Sf teama ili prijatelji istog.....Salimo se, diskutujemo, razmenjujemo knjige i ostalo.

Onda nam uleti neki mentalno-nesasiven tip kao ti, pocne budalesati i vredjati, samo ucvrscujuci nasu kompaktnost i drugarstvo, u koje ces se brzo uveriti.....

Zatim taj mentalac to uvidi i povuce se....kao mnogi dosad i kao buduci koji ce tek da dodju....

Kao sto rekoh, ne glumim malog moderatora jer nemam potrebu za tim, jer da ti kazem istinu...

Mi iz Sf teama smo BOGOVI.Da, da, bogovi. Nemoj da ti oci ispadnu...
I kao bozanstvo, ja tebi oprastam.....

Mr Sal sada pruza sa nebesa malom smrtniku idolu prst na glavu
Malog smrtnika idola obuzima svest, ljubav, pokajanje i radost...
Mr Sal se smeska, pomiluje malog idola po glavi i salje ga u bolje sutra....
Ostali bogovi Sf teama blagonaklono sa smeskom na licu odobravaju Mr Sal-ovu akciju i ustaju
da aplaudiraju
Mr Sal otpozdravlja, zauzima svoje mesto u svemiru pored ostalih bogova i s njima se hvata gozbe, plesa i muzike....
Nakon zabave u cast dobrog dela, svi bogovi se vracaju u svoje svemire, do dolaska sledeceg padobranca...

The end & happy end za malog idola, koji je postao punopravni i korisni clan foruma...
 
FATAL ERROR:
Dobro SF-u kad vec kazes da moja raspodela nicemu nevalja ! I ja se slazem sa tim ! Znanstvena fantastika jeste hrvatska rec koja u prevodu znaci naucna Fantastika , ali u mojoj glavi nije bas tako . Vec dugo raspodeljujem dela na bajke , naucnu fantastiku, znanstvenu fantastiku , ***** , .....

Koja je vrsta dela koja se zasniva na istinitim dogadjajima ( misterijama ), tezi naucnoj fantastici , ali nije klasicna naucna fantastika ? Kao sto je npr. znanstvena fantastika ''Povratak Zvezdama '' za koje kazete da je velika laz - ja znam ( imam u podsvesti ) da je on samo konbinovao dela drugih pisaca - nista on nije ispitivao, samo je uzimao ono sto mu odgovara od drugih pisaca i tako napravio dobar sklop ! Mislim da on nije pisao lazi ! Vec samo kombinovao od drugih istrazivaca ! :???: :-? :?

Koja je to vrsta knjizevnog dela ???Nije bajka , nije cist SF !!!

Koja je to vrsta knjizevnog dela ??? Valjda kapirate o kakvoj raspodeli mislim ! E sad mene zanima prava terminologija !!! Da li uopste postoji takva raspodela ? Velika je razlika izmedju knige '' Svemirska Veza '' i knjige '' Ratovi Svetova '' ....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top