Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
O, drage moje, koliko ste hrabre, mora sve to izaci na dobro!

Suki,
skracena lutealna faza, a?
Lekari je ignorisu, a stvari stoje ovako: u godinama smo kad jajne celije vise nisu tako vredne, pa im treba jaca stimulacija da sazre (sazru... kako se kaze...). Luci se vise FSH, brze sazrevaju, pa pre dodje do ovulacije. Problem je ako endometrijum jos nije dovoljno zadebljao i nije spreman da primi oplodjeno jajasce. Majku mu...
Sa ovakvom situacijom ipak MOZE da se zatrudni.

Ne znam da li se tu nesto moze popraviti osim pomocu joge, cajeva, lepih misli i se*sa... Na jogu me mrzi da idem, cajeve ne volim, lepe misli ne mogu uvek da gajim, ostaje ovo poslednje...
Ljubac!
 
Samma draga moja, pa kako si mi ti? šta se dešava kod tebe?

vezano za tvoj post...ne znam, meni fsh nije visok, a ovulacije imam od 14-16 dana ciklusa, znam jer svaki mesec idem na folikulometrije...a ciklus mi traje 21-25 dana...ne znam.
pitala sam i dr Editu Stokić, koja kao važi za vrsnog endokrinologa, ali me onako na finjaka odhebala, kao sve je tu u redu...pa mamu ako je sve u redu, zašto se ništa ne dešava.

razmišljam da ipak odem do Kopitovićke, šta ću, za savet.
inače pijem čajeve i razne bakrače, i trudimo se da se što više volemo i nadamo se...
 
Suki, pogresila sam, misleci da ti je skracena folikularna faza (to se meni desava). Nije ni meni visok FSH (oko 6.20) ali ipak su ovulacije ranije. I jako me bole jajnici kad ovuliram.
Za lutealnu mozda valja dodati malo progesterona?

Inace, mi uzivamo u Malom Medenom koji sad ima 2.5 godine i misli mu lete s cveta na cvet....

Najvise na svetu bismo voleli da on dobije malu slatku seku...
 
da znaš da upravo smišljam plan za sledeći ciklus. proveravaću hormone na svoju ruku, 2, 14 i 21 dana ciklusa otprilike. I ja nešto kontam da mi je možda progesteron nizak jer mi je estradiol skoro uvek viši pa kontam da tu nešto ne štima u tom balansu...ebote ima endokrinu da završim...a zamisli moju IR leči dr Stokić koja važi za neko veliko ime u NS i pitam ja nju za odnos hormona kako bi trebalo da se menja tokom cikllusa bla bla ona baci pogled na moje, nalazi su bili na 2 dan ciklusa i kaže ma sve je to ok mila....pritom TSH jeste u granicama ali na gornjoj, a kasnije mi reče na sterilitetu da i on može biti uzrok recimo pobačaja...
baš sam se skenjala, ebote pa baš ih nije briga za tebe.

2,5 godine čoveče...kako leti vreme. moja veštica napunila tri u martu. zrela je za brata! obožava bebe. takva joj je sudbina izgleda...
 
Evo da i ja updateujem razvoj svoje situacije.
Bila sam danas na Betaniji na komisiji koju cini jedna teta za racunarom (ja ocekivala strasni sud od bar 3 coveka), unela mi podatke koje je prepisala sa papira koji nosim iz Ferone, nalaze mi nije ni pogledala i rekla da cekam xy meseci na poziv od socijalnog, a da se ne nadam vto ove godine. Jos me pitala jesam li svesna da ce kod nas to tesko ici jer mi je muz sa vrlo losim nalazom spermograma. Prokomentarisala je moj FSH koji je malo preko 10 da je jako nizak za moje godine (32). Blago receno me bacila u depresiju.
Inace sam pre 2 nedelje bila kod dr Kopitovic u Feroni na konsultacijama i ona mi sve pregledala, rekla da smo slucaj za vto 1/1, to je jasno ko dan, ali da ne bi trebalo da bude problema jer je kod mene sve ok, pregledala hormone, kaze sve je to dobro, idite na drzavni program kad vam vec drzava daje. Takodje mi je rekla da sada dele za novembar/decembar. Ova na Betaniji kaze mozda u teoriji decembar al u praxi tesko.
I ja sada pod svim tim utiscima zakazah u Feroni, zbog godisnjih ne moze pre septembra da se radi vto, al i to mi je bolje od sedenja skrstenih ruku i cekanja. Nadam se da sam dobro izabrala.
 
Ja imam hipotireozu, TSH drzim u normali zahvaljujuci eutyroxu. Moja dr endokrinolog kaze da TSH treba da bude oko 2 ako hocu da zatrudnim jer on u toku trudnoce malo skoci, pa da ne bi presao preko granice (koja je oko 4). I prvi put sam zatrudnela sa istim rezultatima hormona, pa mislim da TSH nije razlog.
Mozda ce nam ovo leto biti plodonosno....
... more... plaza... hi, hi...
 
Drage moje sve, specijalno Zule...
mene nije bilo godinama ovde. Prvo sam bila 200% obuzeta detetom, koje smo hvala Bogu dragom i čudu (to tek sad shvatam!) dobili iz prve vto! Jos 2010.davne..:(
e sad... da mi je neko pricao da cu ovako da poludim za drugim detetom... uhhh
Ovo msm da ni Zuki ne zna... proslog maja/juna smo imali ponovo vto u genezisu, kao prvi put. Tu sam se ja nesto pravila pametna pa sam trazila kracu stimulaciju, kao za inseminaciju... i rezultat kao Zuki (zao mi je Z, ali verujem u tvoju pozitivu:)).. 2 embriona, 1 ono fragmentisao, fermentisao kako vec... i nista. A bila sam 200 posto ubedjena u uspeh, na krilima prve uspesne... sad sam tako bzvz i otisla sam u drugu krajnost da msm da nikad vise nece uspeti:(
za one koje nas ne znaju da se predstavim:) mm 0 spermica od bilo koje vrste, oba puta se sprema za tesu, ali uspeju da nadju par zivih posle inekcija merionala! Ja relativno zdrava:) za sad najvise zabrinjava amh 0.5... i šokantnih 38 godina
e sad, u sept.bismo ponovo... pa se pitam da li da ostajem verna genezisu ili da predjemo u tu novu Feronu...
 
A i mene doktori gledaju kao neku alavicu sto hocu ponovo na vto... sve ono odmahuju rukom, ta maniii, sta bi ti htela?! Maltene se pravdam... meni pretesko pada kad mi sin kaze da je tuzan sto je sam... Sigurno da je najteze dok ne dobijes prvo dete, ali mogu vam reci da ja tad nisam ni stigla da patim, a vec je uspelo... ali zato sad...:-(

Eto, raspisah se... ko ima pitanja, izvolte:)
I da, jel bilo na forumu da je nekom 2 puta uspela vto?
 
Ćaos svima :) .Da vas pitam.Da li je neka od vas bila na protokolu Cyclo Progynova tbl. 2 ciklusa,zatim Gonal F 150 i.j. i na kraju Suprefact i ET iz dva puta,jedan embrion ujutro,jedan uveče?.Svaki odg.mi znači.Unaprijed hvala.Pusa svima :*
 
Drage moje, evo da se pridruzim i ovde... Citala sam puno i mnogi saveti su mi pomogli, pa sam resila da i ja pomognem nekome ako mogu. :) Ukratko, sa sterlitetom se bavim 5 godina, prvo laparaskopija, zapuseni jajovodi, pcos, i na kraju vto. Prva neuspela, druga uspesna, hvala Bogu :) Imam dve tackice u stomaku i nadam se da ce tako i ostati, posto je jos jaaaaaaako rano :) Proslo je tek mesec dana.. :) Uglavnom, duga sema, trajala 35 dana, od toga 20 dana pre diferelin i 15 dana stimulacija :) I bingo! :) A pre toga su me skoro otpisali... tako da borite se!
 
Yoohoo, dobro si izabrala! Ja sam na prvu vto isla drzavno pre godinu dana, i posle nisam htelada cekam toliko na drugu vto, posto mozda do sad nebi stigla, nego sam krenula privatno i uspelo je! Nema cekanja, ako iole imas mogucnost! Mi nismo sa parama da se razbacujemo, ali odrekli smo se nekih stvari i rekli da za ovo mora da se ima!
 
E hvala draga Samma, bolje vas nasla!:)
Sad sam bila do genezisa... odmah su mi dali uputstvo kako da udjemo u postupak za drugo dete o trosku pokrajine.. to nisam znala da daju! Znaci, ako vec imas dete. Lepo od njih:) kaze Daca da se brzo prolazi komisija...
Prva vto je bila u septembru i ja bih da namincamo da i ovaj postupak bude tada:)
sad treba da se zaputim kod izabranog ginekologa koju sam vec i zaboravila, nisam privirila tamo od trudnoce!

Angel, ja sam imala tu stimulaciju prvi put, ali nikad nisam cula za ova 2 et... nisam ti bas pomogla
 
Drage moje,

ja sam nova na forumu i zelim da vas pozdravim.Inace imam 36 godina ,veoma nizak amh i low responder sam.Muzu je ustanovljena losa morfologija,kao i pokretljivost koju smo uspjeli popraviti sa cajem zvanim babin zub, ili tribullus terestris,samo morfologiju nismo.Prije dvije godine sam imala jednu prirodnu trudnocu koja je nazalost zavrsila spontanim u 6 nedelji.Imala sam i jednu nesupjesnu ICSI;odgovor na stimulaciju katastrofalan,jedna nezrela jajna celija dobivena.E sad,pokusala bih sa vitaminima,suplementima...da popravim kvalitet jc,kao i broj,cula sam za DHEA preparat.Pocela sam sa DHEA 75 mg dnevno,vitaminom D,omega 3, medjutim menstruacija mi kasni i sigurna sam da je od DHEA.Ako neko ima slicno iskustvo,voljela bih da se javi.Takodje ,zahvalna bih bila na svakom savjetu i iskustvu sa poboljsanjem broja,kvalitete jc.,cula sam da je neko pisao za MUMIO i povecao tim broj folikula,kao i za sve ostalo,sta god da je.Hvala unaprijed !
 
Objasnjenje za nove korisnike:
Ako ne vidite odmah svoju poruku, to je zato sto ste se tek registrovali i potrebno je da vam prvih nekoliko poruka odobre moderatori. Mi cemo to uraditi cim ih primetimo (trudicemo se da to bude sto je ranije moguce), ali molim vas da se strpite i da ne pisete komentare s pitanjem "zasto nema mojih poruka?" :)
 
Mi nikad nismo pokusali nista alternativno... sad je prvi put mm kupio tu macu ili maku, kako vec...
I nekad davno je pio proxeed, i ne vredi 0 pa 0... to ima smisla ako neko vec ima milione, pa da se dodatno poboljsaju, ubrzaju...
 
Snezana 77, ja pokusavam da popravim jajne celije,kvalitet,a i broj ako je moguce zbog niskog amh.Muza smo vec otpisali :-) sto se tice poboljsanja kvalitete spermatozoida.Za njega smo uzimali bioastin,posto smo culi da popravlja kvalitet spermija,medjutim kod njega je povecao samo broj,a to njemu nije potrebno.Ostale su nam jos tri kutije Bioastina ,rado cu ih pokloniti ako nekome moze pomoci.Mi zivimo u inostranstvu,ali nece mi biti tesko poslati ih autobusom.Snezana 77 hvala ,ako ti mogu pomocisa bioastinom,slobodno se javi.
 
Jaoo bas si divna!:) Vec sam pisala, mm prima inekcije merionala u postupku, i uspeju da nadju par (nikad ne kazu koliko) zivih dobrih za ICSI... to bi trebalo naci nekog dobrog endokrinologa koji bi se pozabavio time, jer ocigledno je nesto na hormonskom nivou. Kod nas takvih dr nema, a ginekolozi prakticari gledaju da zavrse svoj posao tad kad im treba...
Tako da se on nikad nije ni lecio.

ono sto je moj plan, ako uspem da nateram mm... je da u sept.odemo kod jednog dr homeopate iz Indije koji povremeno dolazi u bg... a kazu da se uspesno bavi sterilitetom

A za poboljsanje jc... nisam se nikad bavila time... znam samo da i nizak amh ne mora da znaci lose jc, to kaze moja dr...
 
Juče sam pisala sa telefona podužu poruku i nije prošla izgleda...

Supersneki!!!!! pa đe si ženo! ste se vi vratili???

žao mi je što vam nije uspelo, pokušavajte i dalje...inače i ja sam koristila sad pokrajinski program, stvarno su super, ne čeka se dugo. inače mislim da i grad daje sredstva za drugo dete, ali još ne znam detalje. javiću ti ako te zanima. Na pokrajinskom imaš pravo jedanput u svakoj budžetskoj godini. dok ne navršiš 44 god.

bebabebi, ja pijem isto D vit, omega 3, zatim ulje žutog noćurka, čajeve očajnicu i virak, i za prolaktin i TSH extrakt konopljike (vitex angus cactus). ne znam da li mi pomaže, ali svakako sad osećam ovulaciju i taj dan mi bude baš obilan i extra viskozan sekret.

sve vas ljubim!
 
Napisah ti na pp Zule...

A bas sam se smejala kako opisujes Editu... slatka je i dobra, ali njoj je stvarno skoro pa uzrecica, mila sve je to u redu:))) a ne udubi se uopste

Ja danas banuh u betaniju, prvi put od porodjaja... trema me neka uhvati pozitivna, kao da cu sutra da se poradjam! Hahaha a dosla da zakazem komisiju posto mi se na tel.ne javljaju
I
 
E da, Zule vestice mala, kakav si to carobni napitak smuckala, svaka cast! Ima ponovo prirodnjak da vam uspe:)))

A pre kad sam pisala bilo je lepo sa kompa, ovo s telefona je katastrofa! Nema mi ni smajlica, obrise se sve kad iskucam 20 redova vec...:(
 
Evo i mene opet, ja se kljukam svim mogucim vitaminima,osim dhea,kod mene je zaustavila ciklus.Ovaj mjesec cemo pokusati prirodnjak,ako uopste i nadju nesto :whistling:,mislim na jajnu celiju,sto se mene tice mogu i mozdanu celiju da mi izvade samo da zatrudnim :worth: Bude li ikakvih novosti sa povecanjem jc.,niskim amh,javite mi svakako.Nadam se da ce mi se javiti i zenica koja je pisala o mumio.Puno vas pozdravljam.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top