Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izvinite što ovako upadam. Htela bi da pomognem prijateljici koja će verovatno uskoro krenuti u borbu koju vi vodite. Ima 42 godine, bili su na ispitivanjima, i utvrđeno je da njen muž nema ni jednog živog spermatozoida i da je neophodna donacija. Koliko to košta, da li je jeftinije u Pragu ili kod nas, odakle da krenu ? Oni su bili u BG i planiraju tamo, da li je to dobra ideja ?
 
Izvinite što ovako upadam. Htela bi da pomognem prijateljici koja će verovatno uskoro krenuti u borbu koju vi vodite. Ima 42 godine, bili su na ispitivanjima, i utvrđeno je da njen muž nema ni jednog živog spermatozoida i da je neophodna donacija. Koliko to košta, da li je jeftinije u Pragu ili kod nas, odakle da krenu ? Oni su bili u BG i planiraju tamo, da li je to dobra ideja ?

Koliko ja znam u Srbiji (bar legalno) ne postoji banka sperme. Zato se za donaciju (celije, sperme) ide u Prag. Medjutim znam za slucaj gde muskarac nije mogao prirodnim putem da izbaci dobre spermatozoide, pa su mu radili punkciju testisa i onda dobili zive spermatozoide i uspela im je VTO ovde u Srbiji. Treba se dobro raspitati o svemu.

- - - - - - - - - -

Ma imam... Rekla sam sestri da nam isplanira sa doktorom konsultacije za septembar, šta ću, moram pokušati opet. Ali tako se bezvoljno osjećam, živim samo reda radi, ni za šta nemam volje, ništa me ne insteresuje..... A čega se još bojim- meni niko nikad nije tražio ni histero ni laparoskopiju (niti hsg), pa me strah da će sad da mi nešto od toga traže, a ja se užasavam svih tih intervencija. Zamalo i veče nakon punkcije da dobijem nervni slom kad sam vidjela da krvarim kao da sam dobila ciklus jer nikada u životu nisam imala problema sa te "ženske strane". Grozno se osjećam i ne vidim kraja tome svemu.... Eto. :besna:

mr2014 idemo dalje, posle kise mora doci duga. Isplaci se pa u nove pobede. Sve ce to sad da se ocisti i bices spremna za novi pokusaj uskoro. Kisss!!!
 
Koliko ja znam u Srbiji (bar legalno) ne postoji banka sperme. Zato se za donaciju (celije, sperme) ide u Prag. Medjutim znam za slucaj gde muskarac nije mogao prirodnim putem da izbaci dobre spermatozoide, pa su mu radili punkciju testisa i onda dobili zive spermatozoide i uspela im je VTO ovde u Srbiji. Treba se dobro raspitati o svemu.

- - - - - - - - - -



mr2014 idemo dalje, posle kise mora doci duga. Isplaci se pa u nove pobede. Sve ce to sad da se ocisti i bices spremna za novi pokusaj uskoro. Kisss!!!
Ne može da se radi punkcija testisa, bili su da provere.
Koja je cena vto sa donacijom u Pragu, otprilike ?
 
Zsuki hvala puno! Osećam se kao da vas sve poznajem jer vas dugo pratim po forumima, grudi ne bole više ali stomak bolucka . Znam da nisam trebala raditi test ali jesam. Nsta nije pokazao, kada se osušio linija koju samo ja vidim koliko je bleda i tek iz nekog desetog ugla.... toliko želim da je vidim da je i umišljam :) .v betu su mi napisali tek 29 ali cu je raditi prekosutra ili u petak to je 12 ili 13 dan. U Srbiji su mi uvek pisali da betu radim 12 dan. Na žalost prvi put mi he krenulo 8 a drugi 9 dan . Da pregura sada ovaj 10 :)
Ne znam da li smem da napišem cene donacije muškog i ženskog materijala u Pragu?
 
Nella 77 pusti taj test na mokracu. Meni su ranije rekli lekari da on nije pouzdan za nas koji smo radili VTO, zbog stimulacije pa moze i da lazira. Beta ti je najpouzdanija. Mozes vec 12-og dana da je radis, pa posle ces i da je ponovis posto ce biti pozitivna. Samo tako razmisljaj
 
A da stvar bude još gora sutra je mom mužu rodj. :( neću mu reći i ako mi krene. A što se tiče tog prevremenog krvarenja uvek ga opsujem pa j.... mu m.... pa jel mogu malo da se nadam beti. Ovako je vadim samo da stavim tačku na čelu priču.
 
A da stvar bude još gora sutra je mom mužu rodj. :( neću mu reći i ako mi krene. A što se tiče tog prevremenog krvarenja uvek ga opsujem pa j.... mu m.... pa jel mogu malo da se nadam beti. Ovako je vadim samo da stavim tačku na čelu priču.

Ja nisam nikad prokrvarila pre bete. Cak i posle negativne bete prodje 7 - 10 dana dok ja prokrvarim i svaki put pomislim da ulazim u menopauzu. Sacuvaj boze.
 
11 dan, dobro stvar je što nije krenulo. Losa što je test 5 po redu negativan. Samo kada se osuši vidi se ta senka gde bi trebala biti druga linija. Baš mi je zao. Već sam veterana u ovome i videla sam puno puta tu senku :( . Znam da će te mi reci rano je i radi betu ali ipak je bio transfer blastociste. ..... morao je test danas reagirati. Tako da moraću u novu borbu......
 
11 dan, dobro stvar je što nije krenulo. Losa što je test 5 po redu negativan. Samo kada se osuši vidi se ta senka gde bi trebala biti druga linija. Baš mi je zao. Već sam veterana u ovome i videla sam puno puta tu senku :( . Znam da će te mi reci rano je i radi betu ali ipak je bio transfer blastociste. ..... morao je test danas reagirati. Tako da moraću u novu borbu......

Nela, smiri se i sačekaj 14.dan. To ti je moj najiskreniji savjet. Ja sam od 9 dnt imala dvije crte na testu, 11 dnt beta 347 i ja sva srećna, nisam mogla vjerovati da je to konačno to! I eto, 14 dnt beta 240- pada. Bilje bi bilo da nisam radila ni testove ni betu prije vremena, ne bih ovoliko živaca izgubila i razočarala se.
Sve ima svoje zašto, pa tako i vađenje bete na 14 dnt i ultrazvuk 14 dana od bete. To tek sada vidim. I šta mi je trebalo da trčim po bolnicama i vadim krv, nadam se pa razočaram?
Uspori, ako treba uzmi Apaurin od 2mg, njega trudnice mogu slobodno piti. Biće šta mora biti, ništa ne možeš ni podstaći ni spriječiti. Znam da grubo zviči, ali govorim ti to od srca.
 
na drugim forumima čitam da čak savetuju 16-18 dan nakon transfera betu...garant da se izbegnu biohemijske...

ja sam u nekoj nedoumici, šta da radim dalje po pitanju reprodukcije :)
iskreno se nadam da ću uspeti prirodno da zatrudnim, ali eto ne dešava se ništa...a godine pritiskaju. nisam pametna više.
moja gin.izgleda da joj je dosta meme. već prošli put kad sam došla na folikulometriju, nije baš bila oduševljena, nije htela ni ponovo da me pogleda za dva dana, kao nema slobodnih termina i tako.
na moje pitanje zašto mi se skratila lutealna faza isto nema odgovora ni ideja šta da proverava.
na moju sugestiju da jedan mesec proveravamo hormone 2., 7., 14, 21 dan rekla da je to zastarela metoda i da se to više ne radi jer je jako skupo, a ništa ne znači svaki mesec hormoni mogu dati drugu sliku....
ne bi da je menjam jer mi je do sad uvek izlazila u susret, svaku moju ideju je prihvatala, tipa klomifen, pa pregnil inekcije u prirodnom ciklusu i šta ja znam šta nismo probali...ali to su sve MOJE ideje...nekako očekujem da ona bude doktor da ima ideje ili ako nema da mi iskreno kaže ne zanm šta sa vama dalje, potražite pomoć od drugog.
a te VTO meni baš ne idu, nekako se uvek desi neko nepredvidivo sranje. a plašim se posledica u mojoj porodici sa jedne strane baba a sa druge prababa imale rak grlića materice...

sad sam kao u fazi ispijanja čajeva i biljnih preparata, ali mi sve nekako uzaludno...baš sam u nekoj lošoj fazi.
 
na drugim forumima čitam da čak savetuju 16-18 dan nakon transfera betu...garant da se izbegnu biohemijske...

ja sam u nekoj nedoumici, šta da radim dalje po pitanju reprodukcije :)
iskreno se nadam da ću uspeti prirodno da zatrudnim, ali eto ne dešava se ništa...a godine pritiskaju. nisam pametna više.
moja gin.izgleda da joj je dosta meme. već prošli put kad sam došla na folikulometriju, nije baš bila oduševljena, nije htela ni ponovo da me pogleda za dva dana, kao nema slobodnih termina i tako.
na moje pitanje zašto mi se skratila lutealna faza isto nema odgovora ni ideja šta da proverava.
na moju sugestiju da jedan mesec proveravamo hormone 2., 7., 14, 21 dan rekla da je to zastarela metoda i da se to više ne radi jer je jako skupo, a ništa ne znači svaki mesec hormoni mogu dati drugu sliku....
ne bi da je menjam jer mi je do sad uvek izlazila u susret, svaku moju ideju je prihvatala, tipa klomifen, pa pregnil inekcije u prirodnom ciklusu i šta ja znam šta nismo probali...ali to su sve MOJE ideje...nekako očekujem da ona bude doktor da ima ideje ili ako nema da mi iskreno kaže ne zanm šta sa vama dalje, potražite pomoć od drugog.
a te VTO meni baš ne idu, nekako se uvek desi neko nepredvidivo sranje. a plašim se posledica u mojoj porodici sa jedne strane baba a sa druge prababa imale rak grlića materice...

sad sam kao u fazi ispijanja čajeva i biljnih preparata, ali mi sve nekako uzaludno...baš sam u nekoj lošoj fazi.

zsuki75 mozda bi ipak bilo bolje promeniti ginekologa. Pa ako je ona bezvoljna mozda neki drugi lekar nije. Ja sam imala tako super doktorku i ona pre dve godine ode u penziju i ja prebecim karton kod ovog dr, on je isto tako bezvoljan, tesko daje upute, ja sve analize radim privatno, negativan je, tipa "zeno doklo ces, vidis koliko imas godina" itd... Medjutim ja odem kod mog privatnog dr koji me podrzava u svemu i toliko je pozitivan da mi je postao idol, a tesko sam se odlucila da menjam dr. medjutim ponekad treba nesto promeniti i okruziti se pozitivnim ljudima, jer je podrska nama najpotrebnija. Nemoj se bedaciti, sacekaj jos malo da prodje vreme, znam da godine pritiskaju u slicnoj situaciji sam i ja, ali znas kako ljudi kazu "strpljen spasen", pa nije kasno nikad, kad god da bude. Ja bi po njihovom do sad trebala da sam vec odustala, ali kao eto da probam jos jednom pa to je to.

- - - - - - - - - -

E da za Nellu, cula sam sad od jedne poznanice, bila je u Pragu i rekli joj 17-og dana da radi betu. Verovatno je to vezano za ovo o cemu je pisala zsuki75.
 
i ja sve radim na sopstveni zahtev, da ne poverujes! malo mi je sto sam ceo zivot ucila ono sto danas radim nego moram i medicinu da proucavam. ja sam zvala Prag pre postupka da pitam da li da radim ispitivanja za trombofiliju i rekli su mi NE. sada mi je krivo sto to nisam odradila, zato sledeci put nista ne prepustam slucaju. Mislila sam betu da radim u petak ali necu, u ponedeljak cu kada su mi rekli, bez obzira da li cu dobiti. Inace kuca mi je puna naroda a tek veceras ocekujem guzvu zbog rodjendana a ja se moram smejati na i praviti se da je sve ok ..... znate i same kako mi je........
Zsuki i ja mislim da malo za promenu promenis doktora.... daj Boze da ti urodi plodom!
 
libra35 hvala na podrsci! Ipak drugarice nemam lepe vesti za vas....krenulo je braon jos sinoc, ali ja sam izdrzala sve, smejala se sa gostima, nikom nisam rekla ni rec. Jutros je najtezi deo obavljen, prvo sa muzem a potom i roditeljima, naravno opet bez suza! ne odustajem, oporavicu se fizicki, psihicki i finansijski i planiram opet u januaru isto u Pragu u Pronatalu. Ovaj put bice pod mojim uslovima, trazicu kompletnu terapiju i za trombofiliju i sve ostalo, a u medjuvremenu uradicu sve nalaze koje mislim da trebam.
Sutra radim betu i idem u soping do Nisa, kupujem najlepsu haljinu, u ponedeljak se sredjujem najlepse sto mogu i sa najvecim osmehom idem na posao!!!!!! :):D eto....... da li ste zadovoljne samnom? :p
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top